Dermaroller

  Dermaroller

  Dermaroller son günlerde kullanımı hızla artan cilt sorunlarının tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Cilt sorunları, saç sorunları, sivilce izleri, göz altı morlukları başta olmak üzeri pek çok alanda kullanılan dermaroller hakkında sizlere bu yazımızda dermaroller nedir, dermaroller ne işe yarar, dermaroller nasıl kullanılır ve daha bir çok merak edilen soruya cevap vermeye çalışacağım.

  Dermaroller Nedir

  Dermaroller dönen silindir şeklinde bir alettir ve üzerininde küçük iğneler bulunmaktadır. Cildi uayarark küçük mikro delikler açılır ve deri altına verilmek istenen etkili maddeler ve kremlerin daha fazla etki göstermesini sağlayan bir uygulamadır. Dermaroller uygulandığından sonra açılan mikro delikler üzerine ne sürülürse sürülsün cildin alt tabakasına dah kolay ulaşır ve etkisini daha kısa sürede gösterir.

  Yaşlanan, lekelenen, çatlayan, kırışan, kuruyan hasar gören cilt yüzeyini uyararak onarması için sıklıkla uygulanmaktadır. Dermaroller için seçim yaparken mutlaka iğnenin boyu iyi seçilmelidir. Eğer yüzü bölgesine dermaroller uygulanacaksa iğne boyutu en küçük olanını seçmek ilk başta daha iyi olacaktır.

  dermaroller ne işe yarar

  Dermaroller Ne İşe Yarar

  Dermaroller en çok tercih edildiği bölge yüz bölgesidir. Anti-aging ve akne izleri başta olmak üzere deri çatlakları, göz altı torbaları ve morlukları, cilt lekeleri, yoğun saç kaybı sorunları tercih edilmektedir. Dermaroller yüz, el, ayak, sülulit olan bölgelerde sıklıkla kullanılır. Dermaroller ne işe yarar, dermaroller neye iyi gelir, faydaları ise;

  • Yaşlı ve yıpranmış cildin hücrelerini yeniler
  • Cildin ihtiyacı olan bütün ürünlerin daha hızlı etki göstermesini sağlar
  • Kan dolaşımını hızlandırarak kırışıklıkları önler
  • Ölü hücrelerin atılmasını sağlar cilt daha hızlı yenilenir.
  • Cildin yüzeyine sürülen ürünlerin doku altında daha etkili olmasını sağlar
  • Yaşlanma etkilerini yok eder
  • Deri çatlakalarını yok eder
  • Selülit oluşumunu önler
  • Sivilce izlerini ve cilt lekelerini yok etmek için kullanılan kremlerin daha fazla etki göstermesini sağlar.

  192 tane küçük mikro iğne sahip dermaroller yüze uygulandığında küçük delikler açarak bu bölgede tahrişe neden olur ve  vücut bu bölgeyi onarmak için yeni hücreler gönderir. Eğer dermaroller kullandıktan sonra kullanacağınız kremler, kırşıklık kremleri, cilt lekeleri için kullandığınız kremler daha fazla etki göstererek cilt sorunlarının yok olmasını sağlar.

  dermaroller nasıl kullanılır

  Dermaroller Nasıl Kullanılır

  Dermarolleri evde uygulayabilirsiniz, ama canınız çok tatlı ise ilk uygulamada biraz zorlanabilirsiniz. Uygulama sıklığında aşırıya kaçmamak gereklidir. Cilde iğneler batırılarak yapılmaktadır. Amaç cildi uyarmak ve yenilenme süresini hızlandırmak.

  Derin çıkarlar ve cilt lekelerini yok etmek için kullanacaksanız tavsiyem bunu bir klinikte yapmanız. Nasıl bir yerinize iğne batıyorsa aynı tepkiyi alacağınıza emin olabilirsiniz. Acıyı azaltmak için uyuşturucu kremleri tercih edebilirsiniz. Anestol pomad yada emla krem sürdükten yarım saat sonra uygularsanız bölge uyuştuğundan acı dahada azalır yada uygulanacak bölgeye buz koymak diğer yöntemler arasındadır. Yüzünüze kullanacağınız dermaroller ilk etapta 0,2 mm ile 0,5 mm arasında olmalıdır. Büyük iğneler yüzde ciddi acıya neden olur.

  Eğer bu uygulamayı evde yapıyorsanız kesinlikle uygulana bölgede kanama olacaktır ama iğne ucundan daha küçük kanamalar.. Yanınızda batikon bulundurmanızı tavsiye ederim. Baskı yapmadan cilt yüzeyinde gezdirmek masaj yapmaktan ileri gitmeyeceği için baskı yaparak iğnelerin cilde batması gerekmektedir. Eğer kendiniz yapamıyorsanız evde bulunana bir yakınınızdan yardım alabilirsiniz. Tüm dünyada uygulana bir yöntemdir. Dermaroller yaptırmak ,sterseniz aynı işlem için ödeyeceğiniz para çok yüksek bunu bilmeniz gerekli.

  Dermaroller yapmadan önce cilt mutlaka iyice temizlenmelidir. Binlerce delik açacağı için iyi temizlik çok önemlidir. Bastırmadan silindiri sağa, sola, yukarı aşağı gezdirin. Kızarma olması normal ama çok kanama olursa yanlış yaptığınızı göstergesidir.Uygulamadan sonra kesinlikle batikon ile cildinizi temizilemeyi unutmayın.

  Dermaroller kullandıktan sonra yapılması gerekenler

  Kesinlikle cilt yüzeyinde kızarıklık görülecektir. Soruna göre aldığının ürünü hemen sürmelisiniz. Cilt uyarılma ve onarılma süresi başlandığından derideki soruna bağlı olarak aldığınız ürünü artık kullanmaya başlayabilirsiniz.

  • Antiaging etki için vitamin ve sıkılaştırıcı aminoasit içerikli ürünler kullanın.
  • Çatlak alanda gerginliğini yitirmiş derinin yeniden elastikiyetini kazanması için kolajen ve aminoasit içeren ürünler sürün.
  • Selülitli bölge ise dermaroller uyguladığınız alan, kafein içerikli ürünler kullanın.
  • En az 1 saat sonra nemlendiricinizi uygulayın.
  • Dermaroller sonrası lütfen mümkünse güneşe çıkmayın. Çıkacaksanız da nemlendiricinizden sonra mutlaka yüksek SPFli bir güneş koruyucu kullanmayı unutmayın.

  dermaroller ne işe yarar, dermaroller nedir

  Dermaroller Nerede Kullanılır

  Dermaroller en çok yüz bölgesinde kullanılmasına karşın çatlak olan bölgelerde, selilüt olan bölgelerde, boyun, kol, dekolte ve ellerde kullanılmaktadır.

  Dermaroller Kullanımı

  Dermaroller genelde 30 dakika kadar sürer. Dermaroller genelde kür olarak uygulanır. Her kür 1 yada 2 haftalık seanslarla uygulanır. Seanslar genelde 8 ile 10 seans kadar sürer. En çok uygulanan seans şekli ise hafta 1 seans aylık 4 seans 2 ayda ise 15 günde 1 seans yani ayda 2 seans diğer aylarda ise ayda 1 seans uygulanır. Cildin durumu değerlendirilerek aylık seans sayısı 6 kadar çıkarılabilir.

  Evde Dermaroller Uygulaması

  Dermaroller aleti alarak evde sizlerde rahatlıkla dermaroller yapabilirsiniz. İyice temizlenmiş cildiniz baskı yapmadan sürmeniz yeterlidir. İlk uygulamada acı çekmemek için emla krem, anestol pomad sürerek uyuşukluk sağlayarak acıyı azaltma durumu bulunmaktadır. Cilt iyice temizlenmiş olması çok önemlidir ve kesinlikle fazla baskı yapmadan uygulayın.

  dermaroller, dermaroller nedir, ne işe yarar

  Dermaroller Hakkında Bütün Sorular

  Sizlere dermaroller hakkında merak edilen bütün sorulara cevap vermeye çalışacağım. Eğer sorularınızın cevabını burada bulamazsanız yorum kısmına yazarak sorabilirsiniz.

  Dermaroller sonrası hangi krem kullanılır

  Dermaroller sonrası kullanılacak kremler genelde nemlendirici kremlerdir. Eğer cildinizde bulunan sorunlar için dermmaroller yaptıysanız bu ürünü kullanabilirsiniz.

  Selülit için dermaroller kullanımı

  Selülit yada çatlaklar için dermaroller kullanacaksanız mutlaka iğne ucu kalınlığı büyük olanlar tercih edilmelidir. Kalın deri tabakasında mutlaka düzenli kullanılmalıdır.

  Dermaroller sonrası e vitamini

  Cildi yenileyen ve besleyen e vitamini dermaroller sonrası cilt temizledikten sonra kullanılabilir.

  Dermaroller yüz için kaç mm

  Genelde dermaroller yüzü uygulanacaksa mutlaka 0,25 mm yada 0,50 mm olanları seçilmelidir. Büyük iğneler kalın deri yüzeyine zarar verebilir.

  Dermaroller nasıl temizlenir

  En iyi temizleme yöntemi olarak batikon kullanabilirsiniz.

  Dermaroller sonrası ne sürülür

  En çok sürülen ürün genelde nemlendirici kremdir.

  Dermaroller sonrası kararma

  Çok nadirde olsa genelde kalça bölgesinde yanlış kullanıma bağlı olarak kararma görülebilir. Bunu sebebi bilinçsiz ve çok sık kullanmaktır.

  Dermaroller sonrası soyulma

  Dermaroller sonrası soyulma nedeni ise genelde iğne ucunun deriye çok bastırılmasıdır.

  Dermaroller nereden alabilirim

  Dermarolleri pek çok mağazada ve İnternet üzeriden satış yapan e ticaret sitelerinden alabilirsiniz.

  Sizlere dermaroller nedir, dermaroller nasıl kullanılır, dermaroller ne işe yarar hakkında bilgi vermeye çalıştım.

  BİR YORUM YAZIN

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.