Sperm Düşüklüğü ve Sperm Şekil Bozukluğuna Karşı Kür

Sperm Düşüklüğü ve Sperm Şekil Bozukluğuna Karşı Kür

Sperm Düşüklüğü ve Sperm Şekil Bozukluğuna Karşı Kür Erkeklerde görülen kısırlık sorunlarından biri sperm düşüklüğü ve sperm bozukluklarıdır. Sperm düşüklüğü ve sperm bozuklukları bazı ilaç tevdileri ve doğru beslenme şekilleri sayesinde tedavi edilebilir. Ancak dna nedeni ile yaşanan sperm düşüklüğü ve bozukluklarının tedavisi imkansız denecek  kadar  zordur.

Sperm bozukluklarına neden olan etmenler ise sigara ve alkol kullanımı, erkeklerin çok soğuk yerlerde çalışması, yanlış ve düzensiz beslenme, son olarak genetik faktörlerdir. Sigarayı bırakan ve alkolü bırakan erkeklerde sperm sayısı ve  sperm hareketliliği artacaktır. Ayrıca uzman kişiler tarafından verilen bazı kür ve beslenme düzenleri sayesinde yine sperm kalitesini artırabilirsiniz. Sperm düşüklüğü ve sperm şekil bozukluğuna karşı kür, uygulayarak ta sperm bozuklukları ve sperm hareketliliğini artırabilirsiniz.

Sperm Bozukluğuna Ne İyi Gelir?

Erkeklerde yaşanan kısırlık sorunları için ilk olarak doktor muayenesine gidilmesi gerekir. Doktorun önerdiği şekilde tedaviler aksatılmadan yapılmalıdır. Tedavi sonrası sperm bozukluğu ve sperm düşüklüğü sorunu ortaya çıkan kişiler için sperm bozukluğuna ne iyi gelir? Sorusu sorulmaktadır. İlk olarak sperm bozukluğunun sebebini bilmeniz gerekmektedir. Eğer sigara ve alkol gibi zararlı etmenler nedeni ile sperm bozukluğu ya da düşüklüğü yaşanıyorsa o halde sigara ve alkol tüketimini hızlı bir şekilde bırakmanız gerekmektedir. Yine beslenme alışkanlıkları nedeni ile bu sorun yaşanıyorsa daha düzenli ve besleyici ürünler tüketmekte fayda vardır. Ayrıca doktorunuzun önerdiği ilaç tedavisini de kesinlikle aksatmamanız gerekir. Bunun dışında sperm bozukluğuna iyi gelen yiyecekler ise;

Kuşkonmaz; kuşkonmaz pek çok hastalığa iyi geldiği gibi sperm düşüklüğüne de iyi gelmektedir. Düzenli bir şekilde kuşkonmaz  tüketmek, erkeklerdeki kısırlık sorunlarına iyi gelmektedir. Kuşkonmaz, içerdiği bol c vitaminleri sayesinde sperm hücreleri korunmuş olacağı gibi verimliliği de artacaktır.

Avokado; avokado, yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda sperm ve erkeklerde görülen pek çok rahatsızlığa iyi geldiği oraya çıkarılmıştır. E vitamini ve b6 vitaminleri sayesinde sperm kalitesini artırmaktadır. Dünyada cinsel sorunlara karşı kullanılan en etkili yiyeceklerden biridir. Ayrıca avokado iyi bir folik asit kaynağıdır. Bu nedenle testislerde görülebilecek diğer sorunlara karşıda mutlaka tüketilmesi önerilmektedir.

Muz; muz cinsel isteksizliğe iyi gelen en bir meyvedir. Buna ek olarak içerdiği enzimler sayesinde sperm sayısını ve kalitesini de artırmaktadır. Erkeklerin düzenli bir şekilde muz tüketmeleri, sperm düşüklüğüne ve bozukluğuna iyi gelecektir.

Et; et çinko içeriği sayesinde doğurganlığı artırdığı gibi sperm düşüklüğüne de iyi gelmektedir. Bu nedenle uzman kişiler erkeklerin mutlaka kırmızı et tüketimine özen göstermesini tavsiye etmektedir.

Çikolata; sperm sayısını nerede ise iki katına çıkaran siyah çikolata sayesinde hem sperm bozukluklarının üstesinden gelebilirsiniz hem de sperm yapısındaki bozuklukları düzeltebilirsiniz.

Sarımsak; doğal bir antibiyotik olan sarımsak nerede ise tüm hastalıklara şifa olarak kullanımı yapılmaktadır. Sperm sayısını artırmak ve sperm kalitesini yükseltmek isteyen kişiler de mutlaka sarımsak tüketimine özen göstermelidir. Sarımsak içerisinde alicin maddesi bulundurur. Bu madde sayesinde erkeklerin organlarına giden kan akışı hızlanır. Sperm düşüklüğüne iyi geldiği gibi setleşme sorunlarına da iyi geldiği bilinmektedir.

Ginseng; uzun yıllar boyunca cinsel sağlık sorunları için ginseng kullanımı yapılmıştır. Cinsel gücü artırıcı özelliği ile erkeklerde görülen sperm bozukluklarının da ortadan kalkmasını sağlar. 19 gün boyunca düzenli bir şekilde ginseng tüketimi yapan erkeklerde cinsel performans bozukluklarının ortadan kalktığı ve sertleşme sorunlarının ortadan kalktığı ispat edilmiştir.

Deniz ürünleri; deniz ürünlerinin pek çoğunda çinko bulunmaktadır. Özellikle istiridye sperm kalitesini artıran en iyi yiyeceklerden biridir. Yine sperm kalitesini ve sperm sayısını artırmak isteyen kişiler mutlaka düzenli bir şekilde balık gibi deniz ürünlerini tüketmeye özen göstermelidir.

Nar; nar afrodizyak etkisine sahip bir meyvedir. Erkeklerde görülen cinsel sağlık bozukluklarında ve sperm azlığı gibi durumlarda mutlaka tüketilmesi gerekir. Ayrıca nar sadece erkekler için değil kadınlar için de tüketilmesi gereken bir meyvedir.

Orman meyveleri; her türlü orman meyvesi sperm sayısını artırmaktadır. Antioksidan yönünden zengin olan orman meyveleri sayesinde, nerede ise tüm cinsel sorunlarınızın ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca bol c vitamini içerdiği için ve antioksidanlar yönünden zengin oldukları için serbest radikallerle savaşarak, sperm sayısını artırmaktadır. Kuş burnu, ahududu, siyah dut ve yaban mersini gibi meyveler bolca tüketilmelidir.

Ceviz; adeta omega3 deposu olan ceviz hem cinsel organda görülen prostat hastalıkları gibi hastalıkların tedavisinde kullanılır. Hem de sperm sayısını ve sperm kalitesini artırmak için kullanılır.

Fındık; kavrulmamış çiğ fındık sayesinde erkeklerde görülen cinsel sağlık sorunları belirgin bir şekilde ortadan kalkar. Özelikle sertleşme sorunu yaşayan ve 40 yaş üstü cinsel hastalıklarla karşı karşıya kalan kişilere mutlaka günlük bir avuç kavrulmamış çiğ fındık tüketimi tavsiye edilir.

Sperm Düşüklüğü İçin Doğal Kür Tarifi

Sperm düşüklüğü için doğal kür tarifi için vereceğimiz tarifi düzenli bir şekilde tüketmenizde fayda vardır. Tarifimiz için keçiboynuzu kullanacağız. Ama burada önemli olan seçilen keçiboynuzların mutlaka koyu siyah olanları seçilmelidir. Çünkü koyu siyah olan keçiboynuzu türü cinsel sorunlarda daha fazla şifa verecektir.

Malzemeler

 • 7 – 8 tane keçiboynuzu,
 • 4 – 5 bardak su

Uygulanışı

7 – 8 adet koyu renkli keçiboynuzu küçük küçük olmak şartı ile kırılmalıdır. Suyun içine eklenen keçiboynuzları 8 dakika boyunca kaynatılmalıdır. Kaynattığınız suyu hem sabah hem akşam olmak üzere günde iki kez içmenizde fayda vardır. 2 ay boyunca bu kürü kullanmanız gerekmektedir. Bu kürle beraber doğal e vitamini kullanmanız ve yine arı sütü de kullanmanız tavsiye edilir. 2 ay sonunda erkeklerde görülen cinsel sorunlar ve sperm düşüklükleri nerede ise tamamen ortadan kalkacaktır.

Sperm Kalitesi İçin Hangi Vitamin Kullanılmalı?

Sperm bozukluklarını gidermek için ilk olarak e vitamini kullanılması tavsiye edilir. E vitamini yönünden zengin olan gıdalar ve doğal ürünler kullanılmalıdır. Ayrıca eczanelerden alacağınız e vitaminleri kapsülleri ile de yaşanan çeşitli cinsel sorunlarınızın üstesinden gelebilirsiniz.  E vitamini kullanırken mutlaka doğal olanını tercih etmeniz gerekmektedir. E vitaminine ek olarak, c vitamini tüketimine de özen göstermenizde fayda vardır.

Sperm Düşüklüğü Neden Olur?

Sperm düşüklüğü neden olur? Sorusuna verilecek ilk yanıt kesinlikle yanlış beslenme alışanlıklarıdır. Düzensiz beslenme nedeni sperm düşüklüğü ve sperm yapısı bozuklukları sık yaşanır.

 • E vitamini eksikliği,
 • Sigara ve alkol tüketimi,
 • C vitamini eksiklikleri,
 • Çinko eksikliği,
 • Folik asit eksikliği,
 • Kalıtsal hastalıklar,
 • Dna yapısındaki bazı bozukluklar,
 • Yorgunluk,
 • Stres,

Sperm Morfolojisini Düzelten Besinler

Sperm morfolojisini düzelten besinler, e vitamini yönünden zengin olan besinlerden oluşur. Bu nedenle e vitamini ve c vitamini bakımından zengin olan gıdaların tüketimine özen göstermeniz gerekir. Ayrıca, içerisinde bol antioksidan bulunan besinlerin tüketimi  de bu konuda önemli detaylardan biridir. Özellikle hazır ve çok yağlı gıdalar yerine ev yapımı sağlıklı yemeklerin tüketilmesi önerilir. Bunun dışında asitli içecekler yerine doğal meyve suyu gibi ürünleri tüketmeye özen göstermenizde fayda vardır. Son olarak arı sütü ve propolis tüketimini de artırmanız faydalı olacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.