Limon Maskesi Nasıl Yapılır? Limon Maskesi Tarifi

Limon Maskesi Nasıl Yapılır? Limon Maskesi Tarifi

Limon Maskesi Nasıl Yapılır? Limon Maskesi Tarifi; Limon maskesi pek çok cilt sorununda tercih edilen bir maskedir. Limonun pek çok cilt maskesinde kullanıldığı bilinmektedir. Özellikle limon maskesi sivilce ve limon maskesi cilt lekelerini yok etmedeki etkisi uzun yıllardır bilinmektedir. Limon maskesi yaparak sivilce, siyah nokta, cilt lekelerinden kurtulabileceğiniz gibi cilt beyazlatmak yada ten rengini açmak içinde kullanabilirsiniz.

Yüze limon sürmenin bile büyük faydası varken limon maskesi yaparak daha etkili ve kalıcı çözüm alabilirsiniz. Özellikle limonun sivilce kurutucu etkisinden yararlanarak yapacağınız maskeler ile bakımlı bir cilde sahip olmanız mümkün.

Güzel bir cilde sahip olmak cildin ihtiyacı olan maskeyi doğru şekilde uygulamak gereklidir. Doğru maske seçimi ciltte bulunan pek çok sorununda ortadan kalkmasını sağlar. Eğer cildinizde sivilce siyah nokta, yada cilt lekeleri varsa limon içeren maskeler size bu konuda büyük yardımcı olacaktır.

Özellikle yağ cilt tipine sahip kişiler limon maskesi yaparak pek çok cilt sorunundan kurtulabileceği gibi gözenekleri temizleyen limon maskesi pürüzsüz ve harika bir cilde sahip olmalı mümkün. Limonun cilde faydaları hakkında bilgi verdikten sonra sizlere en çok kullanılan ve beğenilen limon maskelerinden bahsetmeye çalışacağım.

Limon Maskesi Faydaları

 • Limonla cilt beyazlatma, cilt rengini açma işlemi yapabilirsiniz.
 • Limon maskesi sivilce oluşumunu önler
 • Limon maskesi siyah noktaları yok eder
 • Cilt lekelerini yok etmede çok etkilidir.
 • Yağlı cildin yağ oranını önler
 • Cilde parlaklık ve canlılık verir
 • Limon maskesi gözenekleri temizler
 • Ciltte bulunan ölü hücreleri yok eder

Limonu yüze sürmek yada akşam yatmadan önce cilde sürmek bile tek başına çok etkilidir. Diğer yazımızda Limonun Cilde Faydaları Nelerdir adlı makalemizde faydalarını ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz. Limon maskesi sivilce kurutucu etkisi ile bilinen bir maskedir.

Limon Maskesi Tarifi

Sizlere en çok denenen ve etkili sonuç veren limon maskesi tarifleri hakkında bilgi vermek istiyorum.

Yoğurt ve Limon Maskesi

Yoğurt ve limon maskesi cildi fazla yağdan arındıran gözenekleri temizleyen sivilce kurutucu etkisi ile bilinen bir maskedir. Sivilce ve siyah noktalar ile ilgili sorun yaşıyorsanız kesinlikle denemeniz gereken etkili bir sivilce kurutucu maskedir.

 • 2 yemek kaşığı yoğurt
 • 1 yemek kaşığı limon suyu
 • 1 yemek kaşığı bal

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Bir cam kase içerisine yukarıda saydığımız bütün malzemeler eklenir ve iyice karıştırılır. Temiz olan cilde parmaklar yardımı ile baskı yapmadan uygulanır. Özellikle sivilce ve burun üstünde ve çevresinde bulunan bölgeye sürülür. Maskeyi sürdükten sonra herhangi bir alerjik tepki oluşursa 5 dakika bekletilmeli her hangi bir sorun yok yarım saat bekledikten sonra ılık su ile durulamanız yeterli. İşlemi bitirmek için ılık su ile durulamanız yeterlidir. Haftada 1 defa yapmanız yeterli olur.

Limon Maskesi Sivilce 

Sivilcelerden kurtulmak isteyenlere bu maskeyi uygulamalarını tavsiye ederim. Cilt yüzeyinde bulunan fazla yağı emen ve sivilceleri kurutan bu maske etkisi kısa sürede gösterecektir.

 • 1 çay kaşığı pirinç nişastası
 • Yarım çay kaşığı karbonat
 • 1 çay kaşığı elma sirkesi

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Bütün malzemeleri bir cam kase içerisinde karıştırın, hazırladığınız maskeyi cilde baskı yapmadan sürün ve kuruyana kadar bekleyin. Ilık su ile duruladıktan sonra nemlendirici sürebilirsiniz. Haftada 2 defa yapmanız yeterlidir.

Cilt Lekeleri İçin Limon Maskesi 

Limonun asitik yapıda olmasından dolayı cilt lekelerinden kurtulmak için limondan faydalanabilirsiniz.  Sadece 2 günde 1 defa yüzünüze limon sıkıp sürerseniz bunun bile lekeleri yok etmedeki etkisi büyüktür.

 • Yarım çay kaşığı tarçın
 • 1 çay kaşığı limon
 • 1 yemek kaşığı bal
 • 1 damla Hindistan cevizi yağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Cilt lekelerinden kurtulmak için yukarıda saydığımız bütün malzemeleri bir kabın içerisinde karıştırın. Hazırladığımız karışımı makyajdan arınmış ve temizlenmiş cilde özellikle lekelerin olduğu bölgeye baskı yaparak sürüyoruz. 15 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile durulamanız yeterlidir. Bu maskeyi haftada 1 defa uygulayabilirsiniz.

Kırışıklıkları Yok Eden Limon Maskesi

Limon içeriğinde bulunan vitaminler sayesinde cildi yenileyerek canlandırır. Yeşil çay ise antioksidan özelliği sayesinde yaşlanma etkilini yok eder. Düzenli olarak uyguladığınızda kırışıklıkların zamanla azaldığını göreceksiniz.

 • 2 yemek kaşığı yeşil çay
 • Bir tutam zerdeçal
 • Yarım çay kaşığı limon suyu

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Yukarıda saydığım bütün malzemeleri bir kabın içerisine ekleyin ve iyice karıştırın. Maskeyi yüzünüze uygulamadan önce cildinizi iyice temizleyin. Bir parça pamuk ile yüzünüzü siler gibi yarak sürün ve 5 dakika kadar bekleyin, tekrardan bir kat daha sürün ve 10 dakika bekledikten sonra ılık su le durulamanız yeterli. Haftada 1 defa uygulamak yeterlidir.

Parlak Bir Cilt İçin Limon Maskesi

Parlak ışıl ışıl parlayan bir cilt elde etmek için büyük paralar harcamaya zararlı kozmetik ürünler almaya gerek yok. Sizlere cildi parlatan limon maskesi tarifi vererek yardımcı olmaya çalışacağım.

 • 2 Tatlı kaşığı bal
 • 1 tatlı kaşığı limon suyu

Limon ve balı karıştırıp temiz olan cildinize sürün. Ortalama olarak 15 dakika kadar beklemeniz yeterlidir. Işık su ile yüzünüzü iyice durulayın. Daha ilk kullanımdan itibaren harika bir cilde sahip olacaksınız. Limon maskesi kullananlar sıklıkla denediği maskelerden biridir. Haftada 1 defa yapmanız yeterli.

Limon Maskesi Nasıl Yapılır

Etkili ve cilde iyi gelen sivilce maskelerini cildinize uygulayarak etkili sonuç alabilirsiniz. Maskeyi cilde uygulamadan önce test etmeyi ihmal etmeyin. Cilde iyi gelen bu maske tarifleri bazı durumlarda ciltte tahrişe neden olabilir.

Sivilce İzlerini Yok Eden Limon Maskesi

Limon sadece sivilceyi değil sivilce izlerini yok eden etkili maskelerden biridir. Sivilcelerden geriye kalan sivilce izlerinden kurtulmak için düzenli olarak bu maskeyi uygulayabilirsiniz. Bu limon maskesi peeling etkisi göstererek cildi ölü hücrelerden arındıracaktır.

 • 2 Yemek kaşığı limon
 • 1 yemek kaşığı şeker

Cam kase içerisine limon suyunu ve esmer şekeri ekleyerek karıştırın ve temiz cildinize sürün. Düzenli olarak yapıldığında sivilce izlerinin azalarak yok olduğunu göreceksiniz. İhtiyaca göre haftada 3 defa uygulayabilirsiniz.

Sivilce İçin Limon Maskesi

Limonun sivilce üzerindeki etkisinden dolayı limon içeren değişik maskeler yapmak mümkün. Sivilce kurutucu limon maskesinde limonda bulunan asit sivilceleri hızlı şekilde kurutur.

 • 1 yumurta beyazı
 • 1 çay kaşığı limon suyu

Yumurtayı iyice köpürene kadar karıştırın ve taze sıkılmış limon suyunu ekleyerek maskeyi hazır hale getirin. Parmaklarınız yardımı ile hafif baskı yaparak maskeyi temiz cildinize sürün. Kuruması için 15 dakika kadar beklemeniz yeterlidir. Sivilceler için limon maskesini haftada 1 defa yapmanız yeterli.

Cildi Beyazlatan Limon Maskesi

Cildinizde renk tonu farklıları varsa yada cilt renk tonunu açmak istiyorsanız limonun cilt beyazlatma konusunda sağladığı etkiden faydalanabilirsiniz. Ayrıca bu maske cilt lekelerini de gidermektedir.

 • 1 tatlı kaşığı bal
 • 1 tatlı kaşığı limon suyu

En etkili ve en pratik cilt beyazlatan limon maskelerinden biridir. Limon ve balı karıştırıp göz ve dudak çevresi harç yüzümüzün her yerine sürüyoruz. Ortalama 20 dakika beklemeniz yeterlidir.  Daha ilk uygulamadan itibaren cilt tonunda açılma olduğunu hissedebilirsiniz. Düzenli olarak haftada 2 defa uyguladığınızda etkili sonuç almanız kesindir.

Diğer bir tarifimizde ise cilt beyazlatmak için 1 yemek kaşığı limon suyu, 1 tatlı kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı yoğurdu karıştırıp yüzünüzün her yerine iyice baskı yaparak sürün ortalama 20 dakika kadar bekledikten sonra ılı su ile durulamanız yeterli.

Siyah Noktalar İçin Limon Maskesi

Yağlı ciltlerin bir diğer sorunu ise siyah noktalardır. Siyah noktalar yağlı cilt tipine sahip olanların yaşadığı bir sorundur ve gözeneklerde yağların birikmesi sonucu oluşur. Gözenekleri temizlemek ve siyah noktalardan kurtulmak için sizlere kolay ve basit bir limon yoğurt maskesi tarifi vermek istiyorum.

 • 2 Yemek kaşığı yoğurt
 • Yarım limon suyu

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Limon ve yoğurdu bir kase içerinde karıştırın. Hazırladığınız limon ve yoğurt maskesini hassas olan göz çevresi ve dudaklar hariç yüzünüzün her yerine sürün özellikle burun çevresine sürmeyi ihmal etmeyin.15 dakika kadar beklediğinizde cildinizde kuruma ve gerilme olduğunu hissedeceksiniz. Ilık su ile yüzünüzü iyice temizleyin. Haftada 1 defa uygulamanız yeterlidir.

Çilleri Yok Eden Limon ve Yoğurt Maskesi

Yüzünüzde çil varsa limonun limon ve yoğurt maskesi yaparak çillerden kurtulabilirsiniz. Pek çok sorunda genelde kullanılan maske zaten yoğurt ve limon maskesidir. Yoğurt ve limon maskesinin faydalarından biride cilt lekeleri ve çilleri yok eden etkisidir. 1 yemek kaşığı yoğurda yeterli miktarda limon sıkın ve bu karıştırın.

Çillerin olduğu bölgeye bu maskeyi sürün ve kuruyana kadar bekleyin ortalama 15 dakika kadar beklemeniz yeterli. Son olarak ılık su ile durulamanız yeterlidir. Maskeyi Uyguladıktan sonra en az 1 saat güneşe çıkmayın.

Limon Maskesi Kullananlar

Limon maskesi kullananlar genelde en çok yoğurt ve limon maskesi tercih etmektedir. Siyah nokta, sivilce, cilt lekeleri, güneş yanıkları ve daha bir çok cilt sorunun yok eden limon maskesi yaparken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Sizlere cilt sorununuza uygun olarak dilediğiniz limon maskesini tercih ederek kullanabilirsiniz. Limon maskesi kullananlar genelde bazı sorunlar ile karşılaşabilirler. Limon maskesi kimlere uygun değil kimler limon maskesi yapamaz hakkında bilgi vermek istiyorum.

 • Limon maskesi kuru cilde sahip olanlara uygun değildir. Cildi kurutucu etkisinden dolayı ciltte tahriş oluşabilir
 • Kesinlikle limon maskesi yapacaksanız gündüz yerine akşam yapmayı tercih edin
 • Ciltte hassasiyet oluşacağından güneş altına çıkmak lekelerin artmasına neden olur.
 • Limon cildi kurutacağı için gerekirse maske yaptıktan sonra nemlendirici krem sürün
 • Limon maskeyi yaparken sakın hazır limon suyu kullanmayın, taze sıkılmış limon suyu kullanmayı tercih edin

Limon Maskesi Ne İşe Yarar

Sizlere limon maskesi ne işe yarar, limon maskesi tarifleri ve limon maskesinin yok ettiği sorunlardan bahsetmeye çalıştım. Her biri etkili ve faydalı olan bu maskelerden dilediğini deneyebilirsiniz. Makalemize son vermeden önce en çok merak edilen bir kaç soru ve cevabını paylaşarak yardımcı olmaya çalışacağım.

Limon maskesi her gün yapılır mı

Limon tahriş edici etkisinden dolayı her gün limon maskesi yapmak doğru bir yöntem değildir. Kesinlikle cildi beyazlatmak, sivilceleri yok etmek için her gün limon maskesi yapmayın bu yanlış bit yöntemdir ve cilde zarar verir.

Limon maskesi haftada kaç kez yapılmalı

Limon maskesini cilt sorunuza göre haftada 2 defa yapmak uygundur.

Yağlı ciltler için limon maskesi etkili 

Limon kurutucu ve yağ emici özelliği sebebi ile özellikle yağlı cilt tipine sahip olanlarda çok etkilidir. Pahalı ürünler almak yerine limon tercih etmek hem daha sağlıklı hemde çok ucuzdur.

Sizlere bu yazımızda limon maskesi faydaları, limon maskesi tarifleri ve limon maskesi nasıl yapılır hakkında bilgi vermeye çalıştım. Peki ya siz limon maskesini hiç denediniz mi yorum kısmına yazarak bizile paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Begonya Yardım Başvurusu Belediye Yardımları Belediye Yardımları