Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır? Cilde Faydaları Nelerdir?

Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır? Cilde Faydaları Nelerdir?

Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır? Cilde Faydaları Nelerdir?; Aspirin sadece sağlığımız için değil sivilceler ve cilt lekeleri başta olmak üzere pek sorunu ortadan kaldıran etkili bir maskedir. Kirli hava koşulları, şehir yaşantısı, cilt bakımına gereken özenin verilmemesi, cildin temizlenmemesi gibi pek çok sorun cildin hasar görmesine ve yıpranmasına neden olur. C

ildin gözenekleri tıkandığında ilk olarak siyah nokta ve sivilce oluşmaya başlar. Zamanla oluşan sivilce ciltte hasar bırakarak cilt lekelerine ve pek çok cilt sorununa neden olabilir. Tabi oluşan sivilce izleri, sivilce lekeleri çoğu zaman can sıkabiliyor. İşte bu sivilce ve cilt lekelerinden kurtulmak için sizlere etkili bir maske olan Aspirin maskesinden bahsetmek istiyorum. Etkisi tartışılmayan kullananlarında memnun kaldığı aspirin maskesi içeriğinde bulunan salisilik asit ve antiinflamatuvar  sayesinde harika ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak mümkün.

Sizlere bu yazımızda aspirin maskesi nasıl yapılır hakkında bilgi vermeden önce aspirin maskesinin cilde faydaları hakkında bilgi vermek istiyorum.

Aspirin Maskesinin Cilde Faydaları

Sivilceleri yok eden aspirin maskesi ayrıca sivilce oluşumunu önleyen harika etkiye sahip bir maskedir. Aspirin maskesinin faydaları ise;

 • Aspirinin içeriğinde bulunan salisik asit ve antienflamatuar direk sivilce oluşumunu önleyici etkiye sahiptir.
 • Aspirin maskesi iltihap kurutucu etkiye sahiptir
 • Aspirin ciltte enfeksiyon yayılmasını önler
 • Cildin yağ oranını dengeler
 • Siyah noktaları yok eder
 • Aspirin çok etkili bir peeling maskesidir. Her hangi bir cilt sorununuz yoksa bile ayda 1 defa aspirin maskesi yapabilirsiniz.
 • Cildi asla kurutmaz nemli kalmasını sağlar
 • Sivilceleri yok eden aspirin maskesi ayrıca sivilce lekelerini de yok eder
 • Cilde canlılık ve parlaklık verir
 • Cildin pürüzsüz ve bakımlı olmasını sağlar

En etkili olduğu alan sivilce ve sivilce izleri olan aspirin maskesi nasıl yapılır merak ediyorsanız evde kolay şekilde yapabileceğiniz aspirin maskesi tarifi yazımızda

Aspirin Maskesi Nasıl Hazırlanır

Aspirin maskesi yapımı kolay ve basittir. Evde aspirin maskesini yaparak rahatlıkla cildinize uygulayabilirsiniz. Aspirin maskesi için gereken malzemeler ise;

 • 4 -5 tane aspirin
 • 1 tatlı kaşığı ılık su

Aspirinleri bir cam kase içerisinde çatalın tersi ile ezerek toz haline getirin. Yavaş yavaş ılık su ekleyerek krem kıvamına getirmeye çalışın. Dilerseniz ılık suyun içerisinde aspirinleri ezebilirsiniz.

Aspirin Maskesi Bal

Aspirin maskesinin etkisini artırmak cildi beslemesini ve nemlendirmesini istiyorsanız 1 çay kaşığı ekleyerek dahada etkili sonuç alabilirsiniz. Krem kıvamına gelen maskeye bal ekleyin ve karışımı hazırlayın.

Aspirin Maskesi Limonlu

Eğer cildiniz çok yağlı ve yağda dolayı cildiniz parlıyorsa size verdiğim aspirin maskesine hazırlarken bir kaç damla limon suyu ekleyebilirsiniz. Krem kıvamına gelen aspirin maskesine  bir kaç damla limon suyu damlatmanız yeterli.

Aspirin Maskesi Yüze Nasıl Sürülür

Artık aspirin maskemiz hazır aspirin maskesini bütün yüzünüze sürebileceğiniz gibi sadece sivilce çıkan bölgeye sürebilirsiniz. Eğer sivilce göğüs yada sırt bölgesinde çıkıyorsa buraya sürebilirsiniz. Ortalama olarak 10 ile 15 dakika kadar beklemeniz yeterli. Bu süre içinde aspirin maskesi kuruyarak cildinizi gerecektir. Kuruduktan sonra ılık su ile durulamanız yeterlidir.

Cildinizde çok fazla sivilce varsa haftada 2 defa uygulayabilirsiniz. Sivilce az ise haftada 1 defa bu maskeyi yapmanız yeterli.

Aspirin Maskesi Zararları

Aspirinli maskenin aslında cilde bilinen bir zararı yoktur. Ama aspirin maskesi yaparken bilmeniz gereken bazı konular bulunmaktadır. Kesinlikle aspirin maskesi yaparken bunlara dikkat edin.

 • Aspirin çok nadirde olsa ciltte alerjik tepkiye neden olabilir. Maskeyi denemeden önce bileklerinize az miktarda sürün ve 10 dakika boyunca verilecek tepkiyi gözlemleyin.
 • Aspirin maskesi hassas olan göz çevresi ve dudağa asla uygulanmaz
 • Eğer sivilce büyük ve iltihaplı ise baskı yapmadan sadece sürün ve bırakın.
 • Asla haftada 2 defadan fazla uygulamayın
 • Aspirin maskesi ciltte açık yara, yanık, iltihaplı yara ve tahriş varsa cilde uygulanmaz
 • Aspirin maskesi tek başına sivilceleri yok etmez mutlaka cilt temizliğine gereken önemi verin
 • Yağlı ciltlerin sorunu olan sivilceyi önlemek için gün içerisinde ıslak mendil ile cildiniz silerek gözeneklerin tıkanmasını önlersiniz.
 • Aspirin maskesini uygulamadan önce cilt iyice temizlenmelidir
 • Maske kullanıldıktan sonra kalanı atılmalıdır
 • Hamileler için bu maske uygun değildir
 • 15 yaşından küçükler bu maskeyi kullanamaz

Aspirin Maskesi Hakkın Bütün Sorular

Aspirin maskesinin pek çok kişi tarafından tercih edilmesindeki en büyük etken sivilce üzerinde gösterdiği etkidir. İnternette araştırma yaparken aspirin ile ilgili pek çok maske tarifi bulabilirsiniz. Sizlere verdiğim maske tarifleri dışında aspirin maskesi tariflerini asla uygulamayın. Ayrıca sizlere en çok sorular ve cevaplarını vererek yardımcı olmaya çalışacağım.

Aspirin içmek sivilceyi geçirir mi

Kesinlikle aspirin içmek sivilceyi geçirmez. En zararsız ilaç olan aspirin bile mide kanamasına neden olmaktadır. Asla sivilceleri geçirmek için aspirin içmeyin.

Aspirin maskesi cildi beyazlatırmı

Sivilce ve sivilce lekelerini geçiren aspirin maskesi cilt beyazlatma etkisi yoktur. Cildi beyazlatmak için aspirin maskesi kullanmayın.

Yüze aspirin sürmenin zararları

Yüze aspirin sürmenin belli bir düzende yapıldığında zararı yoktur.

Aspirin Maskesi Suna Dumankaya

Aspirin Maskesi Şems Aslan

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.