Cildiniz İçin Marine Kolajen Kullanın

Cildiniz İçin Marine Kolajen Kullanın

Son yıllarda önemi daha da anlaşılan kolajen, vücuttaki toplam protein miktarının yaklaşık üçte birlik bir bölümünü oluşturur. Kolajen; kemik ve kas yapısının korunmasından yaşlanmayı geciktirmesine, cildin elastikiyetini sürdürmesinden yaraların iyileşmesine ve eklem ağrılarını hafifletmekten kalp sağlığının korunmasına kadar pek çok önemli işleve sahiptir. Kolajenin ne olduğunu biliyoruz. Peki, marine kolajen nedir? Bu yazımızda marine kolajenin özellikleri ve faydaları üzerinde duracağız.

Marine Kolajen Nedir?

Deniz canlıları, oldukça yüksek bir oranda kolajene sahiptirler. Marine kolajen ise, adından da belli olacağı üzere deniz canlılarından elde edilen kolajen proteinlerinden üretilen bir takviye türüdür. Kolajen açısından en zengin olan deniz canlılarının başında balıklar gelir. Bu nedenle marine kolajen, balık kolajeni olarak da bilinmektedir. Türkçe’de marin kolajen olarak okunan bu takviye marine collagen olarak da bilinir.

 

Düzenli marine kolajeni kullanımı, cilde ışıl ışıl ve canlı bir görünüm sunarak, kırışıklıkların ve yaşlanma belirtilerinin önüne geçer. Yapılan araştırmalar, marine kolajen kullanımının derin kırışıklıklar üzerinde bile fark edilir oranda düzelme gösterdiğini ortaya koymuştur. Marine kolajen ayrıca saç ve tırnaklara sağlık kazandırır. Eklem ve kemik ağrıları üzerinde de iyileştirici bir etki gösterir.

Marine Kolajenin İçeriğinde Ne Var?

Marine kolajenin içeriğinde, balık kaynaklı Tip 1 kolajen peptidleri bulunmaktadır. Supra Protein’in Marine Collagen ürünü içerisinde ayrıca cilt sağlığının korunmasında önemli yardımcılardan hyaluronik asit ve bağışıklık güçlendirici C vitamini de yer almaktadır.

Cilt Sağlığı İçin Marine Kolajen Nasıl Kullanılmalıdır?

Marine kolajen, daha çok 25-30 yaş üzerindeki yetişkinlerin kullanımı için tercih edilebilir. Bunun sebebi, halihazırda vücutta bulunan bir protein olan kolajenin, Yirmili yaşların ortasından itibaren azalmaya başlamasıdır. Günlük hayatında deniz ürünlerini tüketebilen herkes, marine kolajen takviyesini de gönül rahatlığı ile kullanabilir.

 

Marine collagen takviyesini, günde bir kez, ister aç isterseniz de tok karna, istediğiniz herhangi bir saatte tüketebilirsiniz. 8 veya 12 hafta arasında değişen sürelerde takip edeceğiniz kürler ile alabileceğiniz bu takviyeleri, kürler arasında mola vererek yıl içerisinde 2 veya 3 kez tekrar ederek uygulayabilirsiniz. Ancak 1000 mg’ın altındaki dozlarda tüketeceğiniz kolajen takviyelerinden alacağınız sonuç yetersiz kalabileceğinden, bu miktarın üzerinde olan ürünleri kullanmanız tavsiye edilir. Etkilerinin görülmeye başlanması için, en az 28 gün boyunca düzenli bir şekilde kullanmayı ihmal etmemelisiniz.

 

Marine kolajen tüketirken, aldığınız kolajenin hangi deniz canlısından elde edildiğine dikkat etmeniz gerekir. Örneğin, marine kolajen takviyeleri arasında en faydalı olanı, açık denizlerde yüzen balıklardan elde edilenlerdir. Çünkü açık denizlerde yüzen doğal ortamında beslenen balıklar, herhangi bir genetik değişime maruz kalmadıkları için daha sağlıklı kolajen yapısına sahiptirler.

 

Türkiye’de bir ilk olarak doğal yollarla avlanmış Kore menşeili balıklardan elde edilen kolajeni, hyaluronik asit ve C vitamini ile buluşturan Supra Protein’in Marine Collagen ürünü servis başına 10.000 mg’lık dozu ile denizden gelen güzelliği sağlığınız ile buluşturuyor. Siz de sağlıklı bir yaşam ve capcanlı bir cilt için Supra Protein’in Marine Collagen ürününü deneyebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Begonya Bedava İnternet Yardım Başvurusu Belediye Yardımları Bedava İnternet