Cilt Bakımı İçin Kil Maskesi Nasıl Yapılır?

  Cilt Bakımı İçin Kil Maskesi Nasıl Yapılır?

  Kadınların güzel görünmeye hayali tarih boyunca hep var olmuştur.  Tarinin eski çağlarından günümüze kadar geçen zamanda bayanlar cilt bakımı adına çeşitli yöntemler denemiştir bunlardan en bilineni ve es eskisi olan kil maskesi ile cilt güzelliğini sağlamaktır. Cilde büyük yararlar sağlayan cildi geren, canlandıran, tazeleyen doğal bir maske olan kil ile evde cilt maskesi nasıl yapılır sorusuna cevap verip aklınıza takılanları gidermeye çalışacağız.

  Kil hakkında yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda büyük faydasının tespit edilmesi üzerine kullanımı hergeçen gün artmaktadır. Sürüldüğü yeri neredeyse yenileyen, nemlendiren, tazeleyen hatta sivilce izlerini yok bu ürün kendini kanıtlamış doğal bir maddedir. Fiyatının ucuz olması, doğal olması, kolay bulunması sebebi ile kadınların fazgeçilmez ürünü olmuştur.

  kil maskesi faydaları,kil maskesi,kil maskesi yapılışı

  Cilt Bakımında Kil Maskesinin Etkisi

  Hemen hemen bütün aktarlarda bulabileceğiniz kil ile doğal kil maskesi nasıl yapılır sorusunun cevabını öğrendikten sonra cildinize istediğiniz zaman gönül rahatlığı ile uygulayabileceğiniz maskelerin başında gelecektir.

  Kil’in kendi ara çeşitleri vardır bunlar renk olarak yeşil ve beyazdır. Renklerinin farklı olması sebebi ile genel olarak sorulan soru ise yeşil kil maskesi nasıl yapılır ve beyaz kil maskesi nasıl yapılır. Cilt yapınıza ve cilt tipinize göre belirleyeceğiniz kil ile cilt maskesini yapabilirsiniz.

  Pahalı kozmetik ürünleri alarak kil maskesinin sağladığı etkileri elde etmeniz mümkün ama unutmamak gereken husus doğal olanı her zaman daha iyidir ayrıca kozmetik ürünlerde kimyasal etkiler bulunurken kil’de asla bir yan etki ile karşılaşmazsınız bu cildinizde tahriş oluşmasını engeler. Fiyat olarakta kozmetik ürünlerden çok daha ucuz olan kil cilt bakımın için vazgeçilmez ürünlerden biri olabilir.

  kil maskesi,kil maskesi nasıl yapılır,kil maskesi tarifi

  Kil Maskesi Cildin Yağ Oranını Dengeler

  Yağlı bir cilt yapısına sahipseniz herhalde kil maskesi tam size göre, yağlı cilt üzerinde büyük etkileri vardır cildin yağ dengesini sağlar. Düzenli kullanılması sonucu cildin yağ oranın dengelediği, gerdiği ve tazelediği görülmüştür. Bu kadar büyük etkiye sahip olan kil maskesi cilde nasıl uygulanır detayları ile öğrenip uygulamak ve gerekli bakımı yapmanız yeterli olacaktır.

  Kil Maskesi Nasıl Kullanılır?

  Cildin dostu bayanların fazgeçilmezi olan kil maskesi nasıl yapılır diye merak edenlere kil maskesi tarifi size anlatmak istiyorum.

  Siyah Noktalar ve Kapanan Gözenekler için Yeşil Kil Maskesi:

  Bir tatlı kaşığı papatya ile aynı oranda bir çay kaşığı yeşil kili karıştırıyoruz hazırladığımız karışımı göze gelmeyecek ,göz cevresi az açık kalacak şekilde sürülür. Ortalama 10 dakika beklemeniz yeterlidir bu süre için de kil cildimizde kuruyacaktır en son ise ılık su ile yıkmanız yeterlidir.

  Kil maskesi taiflerinde en çok merak edilen ve kafaya takılan soru kil maskesi ne kadar sıklıkla yapılmalı ve kil maskesi cildimizde ne kadar durmalıdır. Hazırlanan her maskenin içeriği farklı olduğundan etki süreleride farklıdır. Sizlere verdiğimiz bu kil maskeleri cildinize uyguladığınızda ortalama bekleme süreniz 10 dakika olması yeterlidir, ayrıca bu kil maskelerini haftada 2 kere uygulamanız tavsiye edilir.

  Cildi Yumuşatan Beyaz Kil Maskesi

  Bir yemek kaşığı beyaz kili bir kaba boşaltıktan sonra bu karışım üzerine iki yemek kaşığı su ekliyerek karıştırıyoruz. Hazırladığınız karışımı fırça ile cildinize iyice yedirerek sürüyoruz beyaz kil maskesini uyguladıktan sonra 10-15 dakika beklemeniz yerlidir kil’in cildinizde kuruması lazım. İşlem bittikten sonra ılık su ile yıkamalısınız. Bu karışımı haftada 2 defa uygulayabilirsiniz.

  Cildi Onarıcı Ballı Kil Maskesi Tarifi

  Bir su bardağı miktarındaki suya bir yemek kaşığı kadar beyaz kil ekleyip karıştırıyoruz daha sonra bir çay kaşığı kadar bal ekleyip karışımın kıvamına gelmesini sağlıyoruz. Hazırladığınız karışımı yüzünüze sürüp 15 dakiaka beklemeniz yeterlidir, ılık su ile yıkamanız yeterlidir.

  Sivilceli Ciltler İçin Yeşil Kil Maskesi Tarifi

  Bir yemek kaşığı kili, otuz gram gül suyu ve bir dilim limon suyununu bir kabın içerisinde karıştırıyoruz, hazırladığınız karışımı cildinize masaj yapar şekilde uygulamanız yeterlidir. Bu Kil maskesinde, maske kuruduktan sonra cildinizi maden suyu ile temizlemiz gerekir, maden suyu sayesinde cildinizdeki gözenekler açılrken oluşan sivilcelerde gidecektir. Düzenli uygulandığı taktirde cildinizde bulunan sivilceler yok olacaktır. Maskenin cildinizde bekleme süresi ortalama 15 dakikadır.

  Kil Maskesi Temizliği Nasıl Yapılır?

  Sizlere anlattığım bu kil maskesi tariflerinde dikkat etmeniz gereken en önemli konu yüzünüze sürdükten sonra maskelerin cildinizde mutlaka kuruması gerekir. Maskeyi cildinize sürdükten sonra mümkünse konuşmayın, gülmeyin ve yüz hareketleri yapmayınız. Maske kuruduktan sonra kil’in  gül suyu yada maden suyu temzilenmesi önemlidir bu iki üründe aslında doğal toniktir ve cilde bakım yaparken, gözenekleri açar, cildin üzerindeki kozmetik kalıntıları temizlerken bu sayede  cildinizin temizliğinide sağlar.

  BİR YORUM YAZIN

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.