Dirsek Kararması Nasıl Geçer? Dirsek Kararmasını Geçiren Etkili Yöntem

Dirsek Kararması Nasıl Geçer? Dirsek Kararmasını Geçiren Etkili Yöntem

Diz ve dirsek kararması genelde bu gölgelerin güneşte fazla kalması yada aşırı derecede sürtünerek zamanla ölü hücrelerin artmasıyla koyulaşarak kararmasıdır. Özellikle dirsek kararması yazın rahat giyinmek bayanların keyif kaçıran bir durumdur ve bayanlar dirsek kararmasından hemen kurtulmak isterler. Dirsek kararması nasıl geçer, dirsek kiri nasıl geçer, dirsek rengi nasıl açılır diyenlere çok etkili bir yöntemden bahsetmek istiyorum.

Dirsek ve dizlerde bulunan ölü deri hücreleri cilt renginden daha koyu bir halde bulunurlar. Ofiste çalışan, yada masa başında sıklıkla oturan kişilerde görülen bu dirsek kararması aslında dizlere yapılan baskı sonucu bu bölgedeki derinin pigmentasyonunu bozarak kararması ile oluşmaktadır. Bayanlar kısa etek yada gömlek istediklerinde bu bölgedeki kararmalar dan dolayı utanırlar.

Şimdi sizlere dirsek kararmasını 10 günde açmayı sağlayan harika bir tarif vermek istiyorum.

Dirsek Kararması Nasıl Geçer

Dirsek kararmasını geçiren bu tarifi akşam yatmadan önce uygulamanız gerekmektedir. Çok etkili ve olumlu sonuç veren bir uygulamadır.

Malzemeler

  • 2 çorba kaşığı bal
  • 1 çay kaşığı zeytinyağı
  • Yarım limon suyu
  • 1 Çay kaşığı kabartma tozu

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Yukarıda saydığımız bütün malzemeleri bir kaba koyun ve homojen bir kıvama gelene kadar karıştırın. Hazırladığınız karışımı dirsek kararması yada diz kararması olan bölgeye uygulayın ve temiz bir bez ile örtün. Sabaha kadar kalması gerekmektedir.

Sabah uyandığınızda hemen bu bölgeyi sıcak su ile yıkayın ve Hindistan cevizi yağı sürerek ovalayın. Hindistan cevizi yağını iyice yedirene kadar masaj yapın. Eğer Hindistan cevizi yağı yoksa nemlendirici kremde sürebilirsiniz.

10 gün boyunca her gün bu işlemi tekrarlayın dirsek kararması olan bölgenin düzeleceğini ve kararmanın yok olduğunu göreceksiniz.

Bal cildi nemlendirir, zeytin yağı ise nemlendirmeye ve cildi yenilemeye destek olur, limon suyu kararan bölgenin rengini açarken kabartma tozu ise ölü derinin atılmasına yardımcı olur.

Dirsek Kiri Nasıl Çıkar

Dirsek kiri nasıl çıkar yada dirsek kararması nasıl geçer sorusu hakkında araştırma yaptığınızda karşınıza pek çok yöntem çıksa da en iyi ve olumlu sonuç veren tarifi sizinle paylaştım. Dirsek kararması için genelde limonu ikiye bölüp sürülmesi tavsiye edilse de tek başına denediğinizde pek iç açıcı sonuç almanız mümkün olmayabilir.

Direk kararması için krem önerileri ve renk açıcı kremler bulunmaktadır ama doğal ve kimyasallardan uzak yöntemi her zaman ilk olarak tercih etmekte fayda vardır. Dirsekteki kararmayı geçirmek için sadece bu basit ve kolay yöntemi denemeniz yeterlidir.

Sizlere verdiğim bu tarifi deneyerek yorumlarınızı bizimle paylaşabilir ayada aklınıza takılanları bize sorabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Begonya Bedava İnternet Yardım Başvurusu Belediye Yardımları