Gıdık Eritme Egzersizleri ve Yolları ve Maskeler

Gıdık Eritme Egzersizleri ve Yolları ve Maskeler

Gıdık eritme yöntemleri ve gıdık eritme egzersizleri sayesinde oluşan gıdık sarkmasının önüne geçebilirsiniz. Gıdık sarkması nasıl eritilir, gıdık sarkması nasıl yok edilir sorularına cevap vererek sizlere yardımcı olmaya çalışacağım. Ayrıca gıdık sarkması bitkisel çözümler ile gıdık sarkması maske önerileri ile etkili çözüm önerileri vermeye çalışacağım.

Gıdık Sarkması Neden Olur

Gıdı sarkmasına çözüm önerileri ve gıdı nasıl yok edilir yöntemlerinden bahsetmeden önce gıdık sarkması neden olur ilk olarak sizlere bu konu hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Yaş ilerledikçe cilde elastik özelliği veren kolajen üretimi önemli derece azalır ve özellikle boyun bölgesinde deformasyona bağlı olarak gıdı sarkması görülür. Çene altı sarkması olarak adlandırılan bu gıdı sarkmalarının bir diğer sebebi ise aşırı kilo olmak yada kilo kaybetmektir. Düzensiz şekilde kilo almak gıdık bölgesinde sarkmalara neden olur. Hatta bazen aldığınız kilolar ilk olarak gıdı bölgesinde kendini gösterir. Bazen cerrahi yöntemlerle bu sorun ortadan kaldırılmaya çalışılsa da evde yapabileceğin gıdık egzersizler ve gıdık hareketleri ile sorunu ortadan kaldırmanız mümkün. Cerrahi yöntemler son zamanlarda en çok tercih edilen yöntemlerini arasına girmesindeki en büyük sebep kısa zamanda etkili sonuçlar vermesi ve lazer yöntemi ile ağrısız ve acısız gıdık sarkması yok edilir.

Gıdık Ameliyatı Nasıl Yapılır

Aslında gıdık ameliyatının bir diğer adı boyun germe ameliyatı olarak adlandırılır. Yaşlanma ve kilo artışına bağlı olarak oluşan fazlalık gıdıkları ve boyun bölgesi kırışıklıkları yok etmede uygulanan bir ameliyattır. Sarkmaları önlemede için çok etkilidir.

Gıdık bölgesindeki sarkmalar 2 yöntemle yok edilir. Bunlardan biri egzersiz diğer ise ameliyattır. Eğer gıdı sarkması çok ileri seviyede ise ameliyat en iyi yöntemdir. Doktorunuz gıdık sarkması yağa bağlı mı yoksa tükürük bezinin sarkması ile oluştuğunu çeşitli tahliller ile belirledikten sonra lazer liposakşın ameliyatını yaparak gıdık sarkmasını yok etmektedir.

Çok basit ve kolay olan boyun germe ameliyatı kulak arkasından yada çene altından kesik açılarak buradan fazlalık olan yağ ve cilt alınarak germe işlemi yapılır. Boyun germe ameliyatı sonrası morluk ve ödeme 10 gün içerisinde kaybolur. Boyun germe ameliyatı sonra genelde izler asla dışarıdan görülmezler.

Evde Gıdık Sarkmasını Yok Eden Egsersizler

Eğer ameliyat olmak istemiyorsanız evde gıdı sarkmasını yok eden egzersizler yaparak. Boyun bölgesinde görülen sarkmaların önüne geçebilirsiniz. Düzenli şekilde yapıldığında etkili sonuçlar alarak gıdı sarkmasını durdurabilirsiniz.  Gıdık eritme yöntemleri günlük 10 ile 15 dakika arasında yapılması yeterlidir. Gıdık eritmek için ayrıca fazla kilolarınızı vererek ilk adımı atmaya başlayabilirsiniz.

 • Herhangi bir koltuğa yada kanepeye düz şekilde oturulur. Başınızı yavaşça geriye doğru yaslayın mümkün oldukça başını geriye yaslarken çene kısmını ileriye doğru hareket ettirin. Çenenizdeki kasların kasıldığını hatta baskı oluştuğunu hissedeceksiniz bu şekilde 20 ile 30 saniye arasında bekleyin. Bu hareketi her gün 5 – 6 defa uygulayın kaslarınızın ve çenenizin ağrıdığı hissedeceksiniz. Bu ağrı çene ve boyun kaslarınız çalıştığını gösteren bir harekettir ve 1 ayda boyun bölgesi daha gergin olacaktır.
 • Aynı şekilde dik oturur şekilde boynunuzu geriye doğru yaslayın ve ağzınızı 20 defa açıp kapatın. Bu hareketi yaparken ağız açılıp kapatılırken çenede ileri doğru çıkartılır.
 • Ellerinizi yumruk yapın ve çenenizin altına koyun. Yumruğunuzu yukarı doğru baskı yaparken çenenizi de aşağı doğru baskı yaparak zorlayın. Çeneniz ile aşağı doğru baskı yaparken ağzını açarak kasların çalışmasına destek verebilirsiniz.
 • Bir diğer gıdı eritme yöntemi ise başınızı geriye doğru yaslayın ve gıdık bölgesini hafif şekilde kasın ve kasılan bu bölgeye tatlı şekilde vurarak kasların çalışmasına yardımcı olun.
 • Çene ve boyun bölgesini sert şekilde kasın bırakın. Bu kasma hareketini hergün 1 defa yaparak boyun bölgenizin daha gergin olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Bir diğer etkili gıdı eriten hareket ise yukarıya doğru boynuzu kasarken havaya doğru bir öpücük atın. Bu hareketi her gün 10 defa yapabilirsiniz.
 • Son hareketimiz ise boyun bölgesinde kan dolaşımını hızlandırmak ve boyun bölgesinin daha gergin olmasını sağlayan bir harekettir. Çenenizin altına avuç içinizle her gün 20 -30 defa vurun. Ayrıca eğer çenenizi kasarak yaparsanız kasların çalışmasına yardım ederek daha gergin ve sıkı boyun bölgesi elde edebilirsiniz. Gıdıkları yok etmek için vuruş sayısını her geçen gün arttırabilirsiniz.

Gıdık Eriten Doğal Maske Tarifleri

Gıdı eriten kürler sağlıklık etkili sonuçlar almanız mümkün. Gıdı egzersizleri ile destekleyeceğiz gıdık eritici maskeler sayesinde daha olumlu sonuçlar almanız mümkün. Bu maskeleri boyun ve dekolte bölgesine uygulayara daha gergin, sıkı ve sarkan gıdıları yok edebilirsiniz.

Gıdı Eritici Maske

Malzemeler

 • 2 çay kaşığı bal
 • 1 yemek kaşığı yoğurt
 • 2 yemek kaşığı kil

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Yukarıda saydığımız bütün malzemeleri bir kabın içerisinde karıştırın. Boyun ve gıdı bölgesine sürülerek 15 dakika kadar bekledikten maskeyi ılık su ile çıkarın. Etkili olan bu maskeyi haftada 1 defa uygulamanız yeterlidir. Haftada 1 defa uygulayarak gıdık bölgesini toparlayabilir ve daha gergin olmasını sağlayabilirsiniz.

Gıdık Oluşumu Yok Eden Maske

Malzemeler

 • 1 adet yumurta beyazı
 • 1 adet patates püresi
 • 1 tatlı kaşığı bal

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Yukarıda saydığımız bütün malzemeleri kıvama gelene kadar bir kabın içerisinde karıştırıyoruz. İsteğe göre bal ve patates püresi artırılabilir. Hazırladığınız karışımı ellerimiz yardımı ile boyun, çene altına sürüyoruz. Masaj yaparak uygulayarak yedirerek uygulayabilirsiniz. Haftada 2 defa gıdık eriten maskeyi uygulamanız yeterli olur.Etkili sonuçlar almak için egzersizler ile destekleyebilirsiniz.

Gıdı Eriten Limon Kürü

Bir miktar limonu gıdı bölgenize masaj yapar şekilde sürün ve bu yöntemi her gün uygulayın düzenli şekilde yaparak kısa sürede daha gergin ve sıkı sarkmanın yok olduğu bir gıdıya sahip olabilirsiniz. Limon ile gıdık eritme yöntemi çok tercih edilen ve bilinen yöntemlerden biridir.  Limonu çene bölgesine sürdükten sonra yarım saat kadar bekledikten sonra yıkama işlemini yapabilirsiniz.

Sizlere bu yazımda gıdık sarkmasına iyi gelen yöntemler ve gıdık eritme egzersizlerinden bahsetmeye çalıştım. Gıdık eritme egzersizler çok etkili bir yöntemdir ve genel olarak düzeli yapıldığında etkili sonuç vermektedir. Boyun gerdirme ameliyatı en son düşünülmesi gereken ama bir  kadar kesin sonuç veren yöntemdir. Gıdı estetiği için size uygun olana yöntemi seçebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Maddi Yardım Bedava İnternet Yardım Başvurusu