Hydrafacial Cilt Bakımı Neden Tercih Ediliyor?

Hydrafacial Cilt Bakımı Neden Tercih Ediliyor?

Hydrafacial Cilt Bakımı Neden Tercih Ediliyor? Bugün sizlere son yıllarda en fazla tercih edilen uygulamalar arasında yer alan hydrafacial cilt bakımından bahsedeceğiz. Haberimiz detaylı olarak inceleme içeriyor olsa da size sadece bilgi vermek için hazırlanmıştır. Bu nedenle faydaları, avantajları ile birlikte hydrafacial fiyatları hakkında da bilgi almış olacaksınız. Şunu belirtelim ki, bu tür uygulamalarda önemli olan cildinizin ne durumda olduğudur. Ayrıca bunun cilt yenileme işlemi olduğunu da bilmelisiniz. Yani alternatifleri de bulunuyor ama hydrafacial birçok işlemi tek bir seferde yaptığı için, daha fazla tercih ediliyor. Üstelik tek seansta dahi etkisini gösteriyor olması ve yorgun ciltlerde 4-6 seansta ciddi bir gençleşme yapması ve ayrıca sadece 30 dakikalık seanslarının olması önemli bir avantaj olarak karşımıza çıkıyor.

Detaya girmeden önce hydrafacial’ın aslında bir işlem değil, bir cihazın adı olduğunu bilmelisiniz. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi birçok farklı alternatiflerini bulabilirsiniz. Bu sizin cildinizin durumu ve neye ihtiyacı olduğuna göre değişiklik gösterecektir.

resim 1

Her cilt sorunu için farklı uygulamalar var olmakla birlikte hydrafacial ise birçok soruna karşın, tek bir seans ile çözüm üretebiliyor. Tabii ki hydrafacial fiyatları diğer birçok uygulamadan daha yüksek ya da kozmetik olarak her ay düzenli yaptırtacaklar için daha da ucuz oluyor.

Evet bu uygulamayı sadece bir kere ya da sadece belirlenen seanslara göre değil, tüm bu işlemler bittikten sonra her ay veya 2 ayda bir tek seferlik kozmetik amacıyla da hydrafacial cilt bakımı yaptırtabilirsiniz. Evet artık gelelim sorularımızı sormaya ve cevap almaya.

resim 2

Hydrafacial Cilt Bakımı Zararlı Mı?

Hydrafacial cilt bakımının zararı var mı sorusu sıklıkla sorulan bir soru olarak karşımıza çıkıyor. Akne, sivilce, renk tonu farklılığı, ince kırışıklıkların giderilmesi gibi birçok önemli cilt sorunlarına karşın etkin olan hydrafacial uygulamasının hiçbir zararı olmadığı gönül rahatlığı ile söylenebilir. FDA onaylı olması ve dünyanın birçok yerinde tercih edilmesinden dolayı, birçok klinik çalışmasında da hydrafacial cihazının etkin bir cilt bakımı yaptığı ve zararının ya da yan etkisinin olmadığı kanıtlanmış durumda.

Hydrafacial vakum başlıkları ile cildin derinlemesine temizlenmesi sağladığı için, bu işlem sürecinde de ağrısız ve acısız olarak uygulama yapar. Yani size zarar vereceğini düşündüğünüz ağrı ya da acıya da maruz kalmamış olacaksınız. Bunun yanı sıra cilt bakımı sırasında kullanılan solüsyonlar ise birçok farklı cilt rahatsızlığının tedavi edilmesi için kullanılıyor.

resim 3

Hydrafacial Neden Tercih Ediliyor?

Cildin gençleşmesi ve ışıl ışıl bir hale gelmesi ve tabii ki çok daha genç görünmesi için son yıllarda en fazla tercih edilen cilt bakımı uygulamasının hydrafacial olduğunu söylemiştik. İşte tam olarak şu ana kadar anlattığımız avantajlarını bir arada almanızı sağlıyor. Özellikle hem kadınlar hem de erkeklerin en gözde cilt bakım uygulaması olarak da karşımıza çıkıyor. İlk olarak uygulama esnasında hiçbir acı veya ağrının duyulmuyor olması ve uygulama yaptıranların da yorumlarına bakıldığında bu uygulamanın seansından sonra ciltlerinde kızarıklık veya tahriş gibi sorunlarda yaşanmadığı direk yaptıranlar tarafından belirtilmiş durumda. Her seansın ardından etkinin hemen hissedildiği bu uygulama normal hayatta herhangi bir kesintiye sebep olmaması ile ön plana çıkmaktadır.

Sağlıklı ve canlı bir cilde sahip olmak, güzel görünüm için oldukça önemlidir. Cildin parlaklığını korumasını adına cildin doğru şekilde bakıma ihtiyacı bulunuyor. Dermatologlar tarafından geliştirilen ve onay verilen hydrafacial cihazı ise cildin yağ/nem dengesine de kavuşmasını sağlıyor. Türkiye’de birçok elit güzellik merkezinde ve medikal merkezde uygulanıyor.

resim 4

Uzun süre güneşlenme ve çevresel faktörler nedeniyle, cilt tam olarak nefes almadığı için, bu da bir çok sorunu beraberinde getiriyor. Cilt tipine uygun olmayan kozmetik ürünlerin de kullanılması ile birlikte, artık cildin daha hızlı lekelenmesi ve doğal olarak yaşlanması da kaçınılmaz bir hale geliyor. Bu durum sadece yaz aylarında değil, kış aylarında dahi geçerli olup, doğaya salınan gazlar nedeniyle cildiniz ciddi kimyasallara da maruz kalıyor. Tabii ki bunlardan kendinizi ne kadar korumak isteseniz de, korunmanın mümkün olmadığını da söyleyelim. Daha canlı, daha genç ve daha güzel bir cilde sahip olmak için yüz ve dekolte bölgesi ile kol ve bacaklarda hydrafacial cilt bakımı yaptırarak, istediğiniz etkiyi elde edebilirsiniz.

Sadece bu nedenlerden dolayı hydrafacial uygulamasının tercih edilmediğini de söyleyelim. Birçok farklı nedeni de bulunuyor ve sizlere bunları da anlatacağız. Haberimizi okumaya devam edin ve cildinizi yenilemenin mucizesi ile tanışın.

resim 5

Hydrafacial Cilt Bakımı Nerelere Uygulanır?

Yukarıda yüz, dekolte bölgesi, kol ve bacaklara uygulandığından bahsetmiştik. Ancak bu kısım çok genel olduğu için biraz açalım. En fazla tercih edilen bölgeler dış etkenlere maruz kalan bölgelerimizdir. Bu nedenle de yüzümüz ilk sırada yer alıyor. Göz altı, burun çevresi, kulak bölgesi, dudak ve çene arası ile çene alt kısmı, göz çevresi gibi en fazla lekelenen ve yaşlılık belirtilerine neden olan yerlerimiz için hydrafacial cilt bakımı kullanılıyor. Ayrıca ciltte sıkılaşma yaptığı için, ince kırışıklıkları da gideriyor ve yine aynı şekilde boyun gıdı bölgesinde ki gıdıları da gideriyor.

Hydrafacial uygulamaları hakkında uzmanlardan bilgi almanız daha doğru olacaktır. Sonuçta bölgesine göre farklı sonuçlar veriyor ve her bölge için farklı işlemler uygulanıyor. Her mevsime uygun olarak yapılan cilt bakımı uygulaması sıklıkla sonbahar ile ilkbaharda da tercih edilmektedir. Yazın yorgunluğunu cildinizden atmak için, sonbahar iyi bir tercih olmakla birlikte, kışın yorgunluğundan kurtulmak için ilkbahar ise iyi bir seçim olmaktadır.

resim 6

Yaşlanma karşıtı cilt bakımı sağlayan hydrafacial, cilt yenileme ve derinlemesine temizlik ile birlikte sivilce ve akne tedavisi de sağlamaktadır. Hydrafacial fiyatları ise bunlara göre belirlenmektedir. Çünkü size uygulanacak olan solüsyonların içeriği farklı olacaktır bu nedenle fiyatlarda farklı olabilir. Ayrıca seans süreleri 20-30 dakika aralığında olup, yine seans sürelerinde de farklılıklar olabilir. Bunun yanında seans sayısı zaten başlı başına cildiniz ile alakalı bir durumdur. Bunlara da değineceğiz ilerleyen cümlelerde. Ama cihazı, son teknoloji olarak bilmeniz ve tüm bunları acısız ve konforlu olarak yaptığını da yeniden söyleyelim. Vakum başlıkları sayesinde cilt kirinden ve ölü derilerden arındırılarak yeni cilt çıkmasını sağlayan hydrafacial, dünyanı birçok yerinde kullanılmaktadır.

resim 7

Neden Hydrafacial Yaptırmalıyım?

Hydrafacial cilt bakımını her mevsim yapılmasına imkân sunuyor. Ciltte görülen mevsimsel yorgunluk, kuruluk, lekelenme gibi sorunların da çözümü olarak karşımıza çıkıyor. Cilt bakımında yeni nesil teknoloji olarak karşımıza çıkıyor ve cildiniz tüm bir yıl boyunca sağlıklı ve canlı kalmasını sağlıyor.  Hydrafacial cilt uygulamasını ön plana çıkaran en önemli etken ise ciltte istenen sonucun vermesidir. Ve bunu ise çok kısa sürede sağlamasıdır. İlk seanstan itibaren etkisini göstermeye başlayan hydrafacial cilt bakımı, tekrarlayan seanslarda da etkisini arttırarak, derinlemesine cilt yenilemesi sağlamaktadır.

Hydrafacial uygulaması sayesinde derinlemesine temizliğin sağlandığı cilt hemen farkı gösterir. Bu ise yapanları memnun ettiği gibi, bu fark uzunca süre kalıcıdır. Tekrarlayan seanslarla birlikte, her seferinde daha çok beslenen cilt, haliyle daha güçlü bir hale gelir. Cildin elastikiyetini kaybetmesi ile ciltte bulunan gözenekler büyümeye başladığı için, bu kısımları da kapatır ve elastikiyetini yeniden kazandırır. Eğer bu durumda iseniz cildinizde ki gözeneklerde de yağ ve kir gibi ya da yabancı maddeler birikir. Bu birikme neticesinde de akne veya sivilce oluşumu gibi istenmeyen durumlar meydana gelir. Ciltte bulunan gözenekler cildin nefes almasını da sağladığı için yabancı maddeler ile tıkanan gözenekler cildin çok daha sağlıksız olmasını sağlar. Bunların tamamından sizi kurtaran hydrafacial sayesinde ciddi anlamda cilt yenilemesi yaptırmış ve gençleşmiş olacaksınız.

resim 8

Hydrafacial Cilt Bakımı Fiyatları

Yukarıda ki yazdıklarımızı değerlendirirseniz eğer, hemen herkesin rahatlıkla ve güvenle tercih edebildiği bu uygulama da hydrafacial fiyatları oldukça değişkenlik göstermektedir. Tek bir seansın sonunda dahi etkisini hemen gösteren hydrafacial cilt bakımı yaptırmak isteyenler öncesinde fiyat bilgisin aramaktadır.

Ancak sağlıklı bir fiyatın belirlenmesi için cildin detaylı bir şekilde analiz edilmesi gerektiğini ilk başta belirtmiştik. Bu nedenle uzmanlar ile görüşmeniz sizin adınıza daha doğru olacaktır. Ayrıca hydrafacial uygulaması kozmetik amaçlı yapılabildiği gibi tedavi amaçlı olarak da yapılmaktadır. Kısacası fiyat için güzellik uzmanları ile görüşmeniz en doğru fiyatı almanızı sağlayacaktır.

Yıl boyunca cilt çeşitli dış etkilere maruz kalır ve bunlar cildinizin yaşlanmasına neden olur. Kozmetik ürünlerin kullanımı, hava kirliliği, yaş alma gibi durumlarla birlikte gözeneklerin tıkanması da kaçınılmaz olur. Tüm bunları parça parça değerlendirseniz dahi, hydrafacial cilt bakımı fiyatları ile kıyaslanamaz. Çünkü bu işlemi derinlemesine sadece bir kere yaptırarak, sonrasında düzenli seanslara katılarak, cildinizin her zaman genç ve sağlıklı kalmasını sağlayabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.