Yüzdeki Kahverengi Benler Nasıl Geçer? Doğal Çözümler, Bitkisel Öneriler

Yüzdeki Kahverengi Benler Nasıl Geçer? Doğal Çözümler, Bitkisel Öneriler

Yüzdeki Kahverengi Benler Nasıl Geçer? Doğal Çözümler, Bitkisel Öneriler Tıp dilinde nevüs olarak isimlendirilen, cildimizin en üst katmanında bulunan benler, bazen genetik olarak doğuştan var olan bazen de sonradan çıkan genelde küçük boyutlu lekeler olarak karşımıza çıkıyor.

Renkleri genellikle kahverengi olan, siyah renkli olanları da bulunan benler; yüzümüzde belirmeye başladığında bu benleri gizlemek, çoğu zaman bizim için son derece zorlayıcı olabiliyor.

Güneş ışığına maruz kalan cildimizde zamanla rengi değişen ve daha da büyüyen benler, bazen de cilt kanseri gibi daha ciddi rahatsızlıklara da işaret edebiliyor.

Yüzdeki kahverengi benler nasıl yok edilir? başlıklı bu yazımızda cildinizdeki benlerden kurtulmanıza yardımcı olacak, oldukça etkili olan çözüm yöntemlerimizi sizlerle kısaca paylaşmak istiyoruz.

İşte, yüzdeki kahverengi ve siyah renkli bu lekeleri gidermenize yardımcı olacak yöntemler listemiz:

Yüzdeki Kahverengi Benler İçin Bitkisel Çözüm

Yüzdeki kahverengi benlerden nasıl kurtulabilirim diyorsanız bitkisel ve doğal çözümler her zaman en etkili yöntemlerdir. İşte yüzdeki kahverengi benlere kesin çözüm önerileri;

Yüzdeki Kahverengi Benlere Elma Sirkesi

Pek çok cilt bakım maskesinde sıklıkla kullandığımız, adeta güzellik iksiri olarak bilinen elma sirkesi, benlerin temel maddesi olan ve bene rengini veren pigmentleri parçalayarak, koyu kahve benlerin renginin açılmasını ve zaman içerisinde yüzümüzde iyice belirsiz bir hale gelmesini sağlıyor.

Elma sirkesi ile cildinizdeki benlerin görünümünü hafifletmek adına öncelikle birkaç damla sirke damlattığınız bir parça pamuğu cildinizdeki ve yüzünüzdeki lekelerin üzerine sürün.

Bir yara bandı yardımıyla sürdüğünüz elma sirkesinin cildinizde kalmasını sağlayın. Bu işlemi gece yatmadan önce gerçekleştirin ve sabah uyandığınızda cildinizi bol ılık suyla durulayın.

10 gün boyunca bu işlemi her gün düzenli bir şekilde tekrar ettiğiniz taktirde yüzünüzdeki benlerin kendiliğinden düştüğüne şahit olabilirsiniz.

Kahverengi Benlere Soğan Suyu

Cildi beyazlaştırma etkisi bulunan soğan suyu, cilt lekelerini gidermenin yanı sıra benleri de doğal bir şekilde tedavi ediyor.

Soğan suyunun cilt rengini en az birkaç ton açan ve benleri yok eden bu özelliğinden hemen yararlanmak adına bir adet soğanı ezin ve suyunu çıkarın. Birkaç damla soğan suyu damlattığınız bir parça pamuğu cildinizdeki benlerin üzerine uygulayın.

40 dakika boyunca soğan suyunun cildinizde kurumasını bekleyin. 40 dakikanın sonunda yüzünüzü bol ılık suyla yıkayarak, durulayın.

Bu işlemi günde 2-3 kez olacak şekilde 2 hafta boyunca tekrarlayın. 2 haftanın sonunda cildinizdeki benlerden yavaş yavaş kurtulmaya başladığınıza tanık olabilirsiniz.

Dilerseniz soğan suyunu bir miktar elma sirkesi ile karıştırdıktan sonra cildinize uygulayabilir, bu sayede işlemden daha etkili bir sonuç elde edebilirsiniz.

Kahverengi Benler Nasıl Yok Olur

Kahverengi benler nasıl yok edilir diyorsanız en etkili yöntem kesinlikle bitkisel çözümlerdir. Kahverengi benler için ilaç çeşitleri ve kahverengi benleri geçiren krem olmasına karşın doğal yöntemler her zaman daha etkilidir.

Kahverengi Benlere Aloe Vera Jeli

Cildi besleyen ve cildin en az birkaç yaş daha genç görünmesine olanak tanıyan Aloe Vera jeli, bir yandan da cildi ölü hücrelerden arındırıyor ve cildin yenilenmesine katkıda bulunuyor.

Özellikle yüzümüzde güneş ışınlarının zararlı etkileri yüzünden sonradan beliren kahverengi benlerin tedavisinde etkili olan Aloe Vera jeli, cildimizdeki hücreleri iyileştiriyor.

Aloe Vera jeli ile cildinizdeki benleri ortadan kaldırmak adına bir adet Aloe Vera bitkisinin ortasından çıkan jeli cildinizdeki benlerin üzerine güzelce sürün.

3 saat bekleme süresinin hemen ardından cildinizi bol soğuk suyla durulayın. Bu işlemi her gün iki sefer en az bir ay boyunca tekrarlayın.

Kahverengi Benlere Hint yağı

Cilt sivilcelerinin tedavisinde yararlanılan Hint yağı, pek çok lekeye oldukça etkili bir çözüm olmanın dışında benlerin tedavisinde de kullanılan bir cilt bakım yağı olma özelliği taşıyor.

Ciltteki siyah ve kahverengi lekelerin rengini açarak, kendi cilt rengine kavuşmasını sağlayan Hint yağı, aynı zamanda cildi nemlendirerek, besliyor.

Hint yağını ben tedavisinde kullanmak adına birkaç damla Hint yağını bir çay kaşığı karbonat ile karıştırın. Bu karışımı beninizin üzerine parmaklarınızla birkaç dakika masaj yaparak sürün.

Hint yağı kendiliğinden cildinizde kuruduğunda ise cildinizi bol soğuk suyla durulayın.

Günde iki defa bu işlemi cildinizdeki benler tamamen geçene kadar cildinize uygulayabilirsiniz.

Kahverengi Benlere Keten Tohumu Yağı

Tıpkı Hint yağı gibi cildi besleyen ve nemlendiren, cildin günlük nem ihtiyacını karşılayan keten tohumu yağı; kahverengi ben ve lekeler başta olmak üzere pek çok cilt sorununuzdan doğal bir şekilde kurtulmanıza aracılık ediyor.

Keten tohumu yağı sayesinde benlerinizi cildinizden kolay bir şekilde kopmasını sağlamak için bir çay kaşığı balı ve birkaç damla keten tohumu yağını iyice karıştırın. Daha iyi bir sonuç elde etmek istiyorsanız, bu karışıma bir çay kaşığı ince çekilmiş keten tohumu da ilave edebilirsiniz.

Ardından karışımı benlerinizin üzerine sürün ve 2-3 saat bekleyin. Bekleme süresi tamamlandığında cildinizi bol suyla durulayın.

Bu işlemi cildinizdeki benler tamamen cildinizden düşene dek gün içerisinde 2-3 sefer olacak şekilde tekrar edebilirsiniz.

Kahverengi Benlere Sarımsak

Doğal bir antiseptik olarak cilt sorunlarının kısa bir sürede üstesinden gelmenize yardımcı olan sarımsak, cilt pigmentlerinin oluşumunu yavaşlatarak, benlerin de zamanla normal cilt rengine dönmesine öncülük ediyor.

Sarımsağın bu mucizevi özelliğini en iyi şekilde değerlendirmek için bir diş sarımsağı iyice ezin. Gece yatmadan önce sarımsağı cildinizdeki benlerin üzerine ovarak sürün.

Sabah uyandığınızda cildinizi bol suyla durulayın. Bu işlemi bir hafta boyunca düzenli bir şekilde tekrarlayın.

En etkili sonucu almak adına dilerseniz ince bir sargı bezi yardımıyla sarımsağı yüzünüze sabitleyebilirsiniz.

Kahverengi Benlere Muz kabuğu

Pek çok güzellik maskesinde kullanılan, cildi doğal bir şekilde nemlendiren ve cildin kurumasının önüne geçen muz kabuğundan da cildinizdeki benlerden kurtulmak için yararlanabilirsiniz.

Muz kabuğunu cildinizdeki benleri gidermek için kullanmak istediğinizde beninizin boyutundaki bir parça muz kabuğunu cildinizdeki benin üzerine koyun.

Yara bandı yardımıyla muz kabuğunu cildinize sabitleyin. Bu işlemi gece yatmadan önce gerçekleştirin. Sabah uyandığınızda cildinizi bol suyla durulayın.

Bu işlemi benlerinizle vedalaşana dek her gün tekrar edin.

Kahverengi Benlere Ne İyi Gelir

Yüzdeki yada vücuttaki kahverengi benlerden kurtulmak için sizlere vereceğim bu yöntemleri deneyebilirsiniz. Etkili olan bu çözümler mutlaka dikkatli kullanılması gerektiği unutulmamalıdır.

Kahverengi Benlere İyot

Yüzdeki kahverengi benler nasıl yok edilir? sorusuna bir diğer etkili çözüm olan iyot; doğal bir ilaç olarak benleri yok etmenin yanı sıra benlerin daha geniş alanlara yayılmasının da önüne geçiyor.

İyotla ben tedavisi için birkaç damla iyotu direk olarak yüzünüzdeki benlerin üzerine damlatın. Benin ve cildinizin tahriş olmasını önlemek için cildinize işlem sonrasında bir miktar vazelin sürün.

Birkaç saat sonra cildinizi durulayabilirsiniz.

Kahverengi Benlere Ananas

Son derece lezzetli bir meyve olan ananas, bileşenlerinde bulunan bol miktardaki sitrik asit sayesinde ben renginin açılmasına olanak tanıyor.

Benlerin rengini açmak için küçük bir dilim ananası cildinizdeki benin üzerine direk olarak sürün.

Birkaç hafta boyunca günde birkaç kez bu işlemi tekrar edin. Ananası cildinize sürdüğünüzden sonra herhangi bir durulama işlemi yapmayın!

Yüzdeki Benlere Çilek

Sorunsuz ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanın en kolay ve en etkili yöntemlerinden biri olan çilek, ben tedavisinde de sıklıkla başvurulan bir yöntem olarak biliniyor.

Çilek kullanarak benlerinizi yok etmek için ben boyutundaki bir dilim çileği yüzünüzdeki benin üzerinde birkaç dakika bekletin.

Benlerinizi yok edene dek bu işlemi günde birkaç kez tekrarlayın.

Yüzdeki Benlere Turp

Yüzdeki kahverengi benler nasıl geçer? sorusuna verebileceğimiz en güzel yanıtlardan biri olan turp, ciltteki pigmentleri parçalayarak, cilt rengini açıyor.

Bu amaçla turpu rendeleyin ve çatal yardımıyla ezerek, hamur kıvamına getirin.

Hamur kıvamındaki turp maskesini benlerinizin üzerine sürün.

Hamur cildinizde kuruduğunda cildinizi bol suyla yıkayın. İşlemi benlerinizi gidermek için her gün en az bir ay boyunca tekrarlayın.

Kahverengi Benleri Yok Etmenin Doğal Yolları

Kahverengi benleri yok etmenin pek çok yolu ve yöntemi olmasın karşın kesinlikle bilinçsiz olarak benleri soymaya yada koparmaya çalışmayın. Benlerden kurtulmak için kahverengi benleri yok eden yöntemleri doktorunuza asla danışmadan kullanmayınız.

Sizlere verdiğim yöntemler arasında bulunan sarımsak, limon yada sirkesi ile benleri yok etmeyi düşünüyorsanız kullanırken dikkatli olmanız gerekmektedir. Etki olan bu bitkisel yöntemler bazı cilt tiplerinde ciddi oranda tahrişe ve yanmaya neden olabilir. Özellikle limon ve sarımsak ciltte ciddi oranda tahriş ve kızarıklığa neden olur.

Bu yazımızda yüzdeki benler nasıl geçer? Yüzdeki kahverengi benler nasıl yok edilir? sorularını yanıtlamaya çalıştık.

Yukarıdaki yöntemlerden birini deneyerek, kısa sürede benlerinizden kurtulabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Begonya Bedava İnternet Yardım Başvurusu Belediye Yardımları