Dolgun Memeye Sahip Olmak İçin Meme Estetiği Tek Çözüm Mü?

Dolgun Memeye Sahip Olmak İçin Meme Estetiği Tek Çözüm Mü?

Dolgun Memeye Sahip Olmak İçin Meme Estetiği Tek Çözüm Mü? Küçük memeye sahip kişiler, dolgun memeye sahip olabilmek için pek çok yöntem dener. Bu yöntemlerden en çok tercih edileni de meme büyütme ameliyatıdır. Meme büyütme ameliyatı küçük Memelere sahip kişilerin boyut artırmak ya da Meme şeklini değiştirmek için içi sıvı dolu silikon protez kullanarak Meme altına yerleştirilmesiyle tamamlanan işlemdir. Meme büyütme, Meme küçültme, Meme dikleştirme, Meme asimetrisi ve silikon gibi pek çok işlem buna dahil edilebilir. Bu işlemlerin amacı istenmeyen ve rahatsızlık veren görüntüden kurtulmaktır. Bu sıkıntıların nedeni hamilelik, yaşlılık ya da genetik problemler olabilir. İki Meme arasındaki farklılıklar ve kanser de bu nedenlerin arasında sayılabilir. Bu işlemin doğru bir şekilde uygulanması için uzman bir doktordan yardım alınmalıdır.

Aynı zamanda ameliyatsız işlemler de yapılmaktadır. Dolgu uygulaması ile ameliyatsız bir şekilde meme büyütme estetiği yapılabilmektedir. Dolgu uygulamalarının tamamı 15 dakika ile 20 dakika arasında değişebiliyor. Yani bir kişi yemek molası süresi içinde Meme dolgusu estetiği yaptırabilir ve işine geri dönebilir. Dolgu hemen etki edeceği için dolgun Memelere sahip olmak oldukça hızlıdır. İğneli enjeksiyon kullanıldığı için iz bırakmaz, ağrı ya da sızı oluşturmaz. Tek eksik noktası ameliyat gibi kalıcılığı uzun değildir. Dolgu malzemesi eriyen bir yapıda olduğu için bir sene içinde erir ve tekrarlanması gerekir.

Dolgu ile Meme estetiği her kadına yapılabilir. Sonuçları farklı olacaktır. Çünkü meme dokusu fazla olan kadınlarda hacim artışı daha fazla iken meme dokusu az olan kadınlarda hacim artışı diğerine göre daha az olacaktır. Hastanın tercihi ve beklentisine göre sonuçlardan alınacak tepki de değişebilir.

Meme dokusu az olan kadınlarda kalıcı ve büyük bir şekil değişikliği talep ediliyorsa onlara önerilen yöntem meme implantıdır. Meme implantı ameliyatı iyileşmesi için bir süre geçmesi gereken bir ameliyattır. Anestezi etkisi altında uygulanmaktadır. Bu nedenle bu yöntemi tercih etmeyecek kadınlar için iyi bir seçenek değildir. Meme implantı yapılmamışsa hastanın hamilelik ve kilo alımı gibi durumları kontrol altına aldıktan sonra işlem yapılması daha uygun olacaktır.

Ne yazık ki ameliyatsız ve estetiksiz Meme büyütme işlemi imkansızdır. Her ne kadar düzenli beslenme ve spor ile sıkılaşma, hatta dikleştirme sağlanılsa da kesin ve kalıcı bir çözüm sağlamamaktadır. Meme büyütme için ilaç ve doğum kontrol hapı kullanımı son derece yanlıştır. Memeleri büyütmediği gibi fazla ve doktor kontrolü haricinde kullanılan ilaçlar vücutta ters bir etki yaratabilir.

En iyi ve en hızlı sonuç için alanında uzman kişilere başvurulmalıdır. Meme estetiği için önceden muayene olunmalı ve istekler doktora bildirilmelidir. Meme yapısına ve kişinin isteklerine en uygun yöntem seçilmeli ve Meme büyütme işlemi uygulanmalıdır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Maddi Yardım Bedava İnternet Yardım Başvurusu