Et Beni Neden Çıkar? Tedavisi, Et Beni Koparma ve Düşürme Yöntemleri

Et Beni Neden Çıkar? Tedavisi, Et Beni Koparma ve Düşürme Yöntemleri

Et beni, vücudun herhangi bir yerinde çıkabilen benlerdir. Et benleri genelde zararlı olmayan deri parçalarıdır. Tıp dilinde epitelyal polip olarak adlandırılan et benleri oluşmasının bilinen pek çok sebebi vardır. Et beni nedir, et beni nasıl oluşur, et beni çeşitleri, et beni koparmak, et beni çeşitleri hakkında aklınıza takılanlar bu yazımızda.

Et beni kanseri, yani tıptaki adıyla Malign Melanom hastalığı insan derisine renk veren hücrelerin kanseri olduğu için göz ve sinir sisteminde ortaya çıkması muhtemeldir. Et benlerinin kansere dönüşme ihtimali çok düşüktür. Eğer et beni genital bölgede görüldü ise mutlaka gerekli önlemler alınıp et beninin sebebi belirlenmelidir.

Bir çok kişinin yaşadığı sorunlardan biri olan et beni nedir? Et beni neden çıkar? Et beni düşürme, aldırma, tedavisi ve et beni koparmak zararlı mı sorularına ayrıntılı olarak bilgi vermeye çalışacağım.

Et Beni Neden Çıkar

Fakat genel olarak vücuttaki benlerde meydana gelir. Vücudun herhangi bir yerinde ben büyüyor, üstünde kanama, acı oluyor, rengi koyulaşıyor ise mutlaka bir cilt doktoruna başvurmalısınız. En önemlisi bu gibi benleri önceden fark ederek vücudun diğer bölümlerine de yayılmasını engellemektir. Et beni kanseri çok hızlı bir şekilde vücutta yayılabilir ve iç organlara bile zarar verebilir. Bu yüzden erken farkedip teşhisi erken koymak her hastalıkta, her kanserde olduğu gibi et beni kanserinde de çok önemlidir.

Et beni belirtileri nelerdir konusuna gelecek olursak, benin diğer kişilerde veya alışık benlere göre farklılık belirtmesi en önemli belirtilerden biridir. Ben kırmızı renklere yakın renk alabilir. Diğer benlere göre farklı olarak üzerinde girinti çıkıntılar olması gibi durumlarda et beni kanseri riski düşünülebilir.

Et beni neden olur ve et beni çıkmasının sebepleri ise;

 • Boğazlı kazaklar ve sıkı bağlanan kravat sürtünme yaratarak et beni oluşmasına neden olabilir.
 • Hormonal değişiklikler
 • Genetik etkenlerden dolayı
 • Neden olduğu tan olarak bilinmese de şeker hastalarında et beni daha sık görülür.
 • Et benleri oluşmaya başladığında güneş ışıklarına fazla maruz kalırsa artar

Et Beni Düşürme Yöntemleri

Et beni kesinlikle hastane ortamında tedavi edilmesi gerekir. Et beni koparmak ve et benini yolmak tehlikeli olabbilir. Tedavinin boyutu et beni vücuta ne kadar yayıldığı ve türüne bağlı olarak değişir. Hastanede en iyi tedavi yöntemi et beni bulunan derinin ameliyat yoluyla alınmasıdır. Erken teşhis edildiği taktirde buna gerek kalmayabilir. Evde et beni tedavisi bilinçsizce yapıldığında yarardan çok zarar verir. Et benini alma yöntemleri

 • Enjekte ile alma yöntemi
 • Ameliyat ile et beni alma
 • Buharlaştırma yöntemi
 • Radyo frekans yöntemi
 • Dondurma yöntemi
 • Lazer tedavisi

Et Beni Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Et benini aldırmak için ameliyat yada tıbbi yöntemleri denemek istemeyenler için et beni bitkisel yöntemlerinden biri çok etkilidir. Et beni bitkisel tedavi yöntemi

Malzemeler

 • 1 yemek kaşığı çakal eriği çiçeği
 • 1 yemek kaşığı kantaron çiçeği

Hazırlanışı ve uygulanışı

Yukarıda saydığımız malzemeleri 1 bardak suda demliyoruz. Hazırladığınız bu karışımı sabah ve akşam tüketerek et benlerinden kurtulmanız mümkün.

Et benlerini yok eden bayır turpu; Bayır turpu suyunu çıkararak arım bardak bayır turpunun içerisin 1 yemek kaşığı kadar elma sirkesi eklenir ve 3 saat kadar güneşte bekletilir. Bu karışı hergün et beni olan bölgeye sürün düzenli kullandığınızda et benlerinden kurtulmanız mümkün.

Sarımsak ile Et Beni Düşürmek

Sarımsak ile et benleri yok etmek için 1 diş sarımsağı iyice ezerek püre haline getirin ve içeriğine 2 -3 tane karanfil atarak ezmeye devam edin. Hazırladığımız karışı et beni olan bölgeye sürün ve bir bant yada temiz benle bu bölgeyi kapatın. Karışım bütün gün et beninin üzerinde durmalıdır. Daha ilk denemede et beni yok olmaktadır ama eğer yok olmaz ise 3 defa kadar denemeniz yeterlidir. Sarımsak et benini yakarak et eder bu yüzden çok etkili ve kabul görmüş bir yöntemdir.

Elma Sirkesi İle Et benini Yok Etmek

Et beni tedavisinde çok etkili ve kabul görmüş bir yöntemdir, içeriğinde bulunan asitler sayesinde et benini kurutarak yok eder. 1 Yemek kaşığı elma sirkesi ve bir yemek kaşığı suyu kaynatarak hazırlayın ve pamuk yardımı ile  et beni üzerine sürün gün içerisinde sabah, öğle ve akşam olmak üzere 3 defa uygulayınız.

Et Beni Boğma Yöntemi

Et beni iple almak çok tehlikeli ve acı veren yöntemdir. Et beni asla iple alınmamalıdır. Et benini yolmak yada et benini koparmak asla yapılmaması gereken hususlardır. Et benini boğma yöntemi ise et benini hava almasını keserek kurumasını sağlayarak yapılan bir yöntemdir. Et benini hava almasını engellemek için yara bandı yada buna benzer şekilde hava almasını engelleyecek bir bant ile sararak kuruması sağlanarak et beni yok edilebilir.

Et beni çoğunlukla zararlı olmazlar ama görüntü olarak insanları rahatsız ettiğinde et beni aldırmak bazen en iyi yöntem olmaktadır. Çok nadirde olsa et benleri kansere dönüşme ihtimali bulunmaktadır ama bu sayı çok düşüktür. Et benleri genelde boyunda, genital bölge ve koltuk altında görülür. Bilinen aksine et benleri kansere dönüşmez böyle bir şey asla olmamıştır. Et beni tedavisi sağlık kuruluşlarında yapılmaktadır. Et benleri ağrıya yada acıya neden olmaz. Eğer et benleri için bitkisel yöntemleri deneyerek düşürmek istiyorsanız sizlere verdiğimiz yöntemleri deneyebilirsiniz.

Et Benini Koparırsak Ne Olur

Bir çok kişi genelde et benlerinin tehlikeli olduklarını düşünür ama et benlerinin bilinen hiç bir tehlikesi yoktur ve asla kansere dönüşme olasılığı yok denecek kadar azdır. Et benlerinin koparırsak ne olur sorusu genelde et benini koparmak, yolmak yada düşürmek isteyenlerin sık sık sorduğu sorulardan biridir. Et benlerini koparırsanız koparılan bölgede yara ve yara izine neden olabileceği gibi kaşıntıya neden olur. Et benini koparmak et beninin büyümesine ve tekrar çıkmasına neden olabilir.

Et Beni Düşürme Duası

Yüzde ve elde bulunan et beni (siğil, et beni vs.) için kenarları kalemle işaretlenerek 3-5 ve 7-40 defa bu ayet okunursa Allah şifa verir.
Temra Duası: اَمْ اَبْرَمُوا اَمْرًا فَإنَّا مُبْرٍمُونَ

Okunuşu: “Em ebremû emren fe innâ mumbrimûn.”

Sizlere bu yazımızda et beni nedir, et beni nasıl düşer, et benini koparmak ve et beni nasıl düşer sorularına cevap vermeye çalıştım aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bizimle paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Muhammed dedi ki:

  et beni bazı insanlara yakışıyor, çok estetik duruyor bazılarına da yakışmıyor