Sudocrem Nedir, Nasıl Sürülür, Faydaları, Sivilce Tedavisi

Sudocrem Nedir, Nasıl Sürülür, Faydaları, Sivilce Tedavisi

Sudocrem Nedir, Nasıl Sürülür, Faydaları, Sivilce Tedavisi Sudacrem uzun yıllar pişik kremi olarak kullanılan güvenilir kremlerden biri olmasına karşın, Demet Akalın’ın sosyal medya hesabından faydasını gördüğünü ve lekelerinin yok olduğuna dair yaptığı paylaşımla bir anda popüler olan bir kremdir.

Kullanımı günden güne artan sudocrem ünlü güzellik uzmanı Pervin Dinçer’in sudocrem maskesi ile sivilce ve cilt lekelerinden kurtulmanın çok kolay olduğunu açıklaması sonucu neredeyse her bayanın kullanmak istediği sudocrem pek çok ünlü isminde ilk tercihi olmuştur.

Kullanımı günden güne artan sudocrem hakkın sizlere bu yazımızda sudocrem nedir, sudokrem ne işe yarar, nerelerde kullanılır, nasıl kullanılır hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Sudocrem Nedir, Sudacrem Ne İşe Yarar

Sudocrem İrlanda’da üretilen bebek pişik kremidir. Tam 80 yıldır bebeklerin pişiklerini geçirmede etkin olarak kullanılmadır. Sudocrem koruyucu bir tabaka oluşturarak bebeklerde idrarın cilt ile temasını keserek pişik önler. Pişik kremi olmasına karşın içeriğinde bulunan bileşenler sayesinde pişik geçirmenin yanında pek çok cilt sorunun tedavisinde etkin olarak kullanmaya başlanan bir kremdir. Son günlerde pek çok ünlünün güzelliğini sudocrem borçlu olduğunu söylemesi ile ismi bir anda duyulan sudocrem içeriği Çinko Oksit, Benzil Benzoat, Saf su ve Benzl Phenil Menthanol B. bulunmaktadır. ilk olarak 1931 üretilen sudocrem içeriği hiç değişmeden kullanıan tek kremdir. Etkisi kanıtlanmış olan sudocrem kullanım alanları ise;

 • Sudocrem ufak yaraların tedavisinde
 • Sudacrem sivilce tedavisinde
 • Sivilce izlerini geçirmek
 • Güneş yanıkları ve cilt lekelerini yok etmek için
 • Egzama
 • Bebeklerde pişiği geçirme için kullanılır

Tıp alanın etkisi kanıtlanmış sudocrem cildi beyazlattığı için gündüz kullanılması pek tavsiye edilmez. Sudocrem kullanan ünlüler ise Demet Akalın ve Demet Kutluay, Doğa Rutkay, İclal Aydın gibi pek çok ünü bulunmaktadır.

Sudocrem Faydaları Nelerdir

Sudocrem pişik kremi faydaları bulunan neredeyse hiç zararı ve yan etkisi bulunmayan bir üründür. İlk üretildiğinde sadece pişik kremi olarak kullanılan sudocrem cilde faydaları ise uzun zamandır bilinmesi karşın ülkemizde yeni keşfedilmeye başlanmıştır. İşte sudocrem cilde faydaları;

 • Sudocrem cildi korur ve koruyucu bir katman oluşturur
 • Tahriş olmuş cildi yeniler
 • İltihap özellikle iltihaplı sivilceleri geçirmede çok etkilidir
 • Sudocrem sivilce ve akneleri kurutarak yok eder
 • Sodocrem cilt lekelerini geçirmede çok etkilidir
 • Sudacrem cilt rengini açarak cildi beyazlaştırır
 • Cilt kaşıntılarına iyi gelir, tahriş olmuş cildi yeniler
 • Cildin yağ dengesini sağlar
 • Ağda sonrası oluşan kızarıklıkların azaltılmasında çok etkilidir.
 • Yazın güneşten dolayı oluşan kızarıkları ve güneş yanıklarının ağrısını azaltır
 • Egzama – sedef hastalığında etkin olarak kullanılmaktadır.
 • Yatak yaralarında iyileştirici etkisi vardır

Kortizon içermeyen sudocrem görüldüğü gibi sadece pişiğe değiş pek çok cilt sorununa etkili çözüm sunmaktadır. Sudocrem yan etkileri olmayan bir kremdir. Her cilt tipine uygun olan bu krem çok fazla kullanıldığında ciltte sivilce artışına neden olmaktadır.

Sudocrem Nasıl Sürülür

Sudocrem nasıl sürülür ve sudocrem kullanım şekli vücudun neresine sürülürse sürülsün aynı yöntem uygulanarak sürülür. Sudocrem yüze kullananlar genelde yaptığı en büyük hatası ise kremi gündüz sürmeleridir. Sudocrem gece sürüldüğünde sabaha kadar cilde daha fazla etki edeceğinden etkisi daha hızlı görülür. Ayrıca gündüz sürüldüğünde yüzün bembeyaz olmasına neden olur. Kesinlikle sudocrem bütün yüze sürülmemelidir, sadece sorunlu olan bölgeye sürülmesi yeterlidir. Çok fazla kullanılması yüzde sivilce artışına neden olabilir.

Sudocrem yüze nasıl uygulanır

Sudocrem yüze sürülürken kesinlikle yüzün tamamına sürülmez. Gece yatmadan önce çok az miktarda sudocrem yüzde sorunlu bölgeye sürülür ve iyice yedirilmesi sağlanır. Sabaha kadar kaldığında krem tamamen emilimi sağlanır. Yüzünüzü ılık su ile yıkamanız yeterlidir.

Sudocrem sivilceye nasıl sürülür

Sudocrem sivilce olan bölgeye sürülmeden önce iyice temizlenmelidir. Cilt temizlendikten sonra az miktarda sudocrem sürülür ve baskı yapmadan ovalanır. Kesinlikle sadece sivilce olan bölgeye sürmeniz yeterlidir. Bu işlemi akşam yatmadan önce yaparsanız sabah sivilcelerin söndüğünü göreceksiniz. Çok fazla sürülürse gözenekleri tıkayarak sivilce artışına neden olabilir. Sivilceler nasıl geçer adlı yazımızda etkili tarifler ve yöntemleri bulabilirsiniz.

Sudocrem cilt lekelerine nasıl sürülür

Sudocrem cilt lekesi olan bölgeye az miktarda sürülür ve iyice masaj yapılarak yedirilir. Cilt lekeleri, kızarıklık ve yanık olduğunda sudocrem acıyı ve ağrıyı azaltarak cildi yenileyecektir. Sürdükten sonra ince beyaz bir tabaka görülüyorsa bir daha sefere daha az sürmeniz yeterlidir. Koruyucu tabaka oluşturan bu krem etkisini hemen gösterecektir.

Sudocrem Sivilce İzlerine İyi Gelir Mi

En çok merak edilen sorulardan biride sudocrem sivilceye iyi gelir mi, sudocrem sivilceleri yok eder mi sorusudur. Eğer yüzünüzde yada vücudunuzun her hangi bir yerinde sivilce çıkarsa sudocrem sürün ve sabah sivilcelerin söndüğünü yok olduğunu göreceksiniz. Sudocrem sivilce geçirdiği gibi sivilce izlerini geçirmede çok etkili bir kremdir. Sivilce izlerinden kurtulmak için mutlaka her akşam yatmadan önce düzenli kullanılması gerekmektedir. Eğer sivilce tedavisi görüyorsanız mutlaka bu kremi kullanmak istediğinizi doktorunuza bildiriniz. Sudocrem sivilceyi içeriğinde bulunan çinko oksit sayesinde sivilceleri yok etmektedir. Şimdi sizlere sudocrem sivilce maskesi tarifi vermek istiyorum bu maskeyi evde rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Sudocrem Sivilce Maskesi

Şimdi sizlere çok etkili bir maske tarifi vermek istiyorum sudocrem kullananlar bu maskenin çok etkili olduğunu söylemişlerdir. Pişik kremi ile sivilce tedavisi için sudocrem maskesi nasıl yapılır ayrıntılı anlatımı

En Etkili Sivilce Maskeleri…

 • İlk olarak cilt iyice temizlenir
 • Sudocrem sivilce olan bölgeye çok az miktarda sürülür
 • Kremi sürdükten sonra iyice yedirmek için kesinlikle baskı yapmayın sivilce patlamaması gerekmektedir
 • Sudocremi akşam sürmelisiniz yüzü bembeyaz yaptığı bilinmektedir. Hayalet gibi gezmek pek hoş olmayacaktır.
 • Eğer sivilce için kullanacaksanız yatmadan 1 saat önce sürmeniz yeterlidir.
 • Haftada 3 defa uygulamanız yeterlidir.
 • Sivilce olmayan bölgeye sürmemeye çalışın sivilceye neden olabilir.

Sudocrem Maske Pervin Dinçer

 • 1 Çay kaşığı sudocrem
 • 1 Çay kaşığı avakado yağı
 • 1 Çay kayısı yağı yada 1 çay kaşığı badem yağı

Hazırlanışı ve uygulanışı

Yukarıda saydığımız bütün malzemeleri bir kabın içerisinde karıştırın ve temizlenmiş cildinize sürün. Kısa sürede cildinizdeki değişikliği sadece siz değil çevrenizdekilerde görecektir. Maske yüzünüzde yarım saat bekledikten sonra ılık su ile durulamanız yeterlidir. Haftada 1 defa uygulayabilirsiniz.

Sudocrem maske Pervin Dinçer tarafından çok önerilen bir maskedir. Mutlaka denemenizi tavsiye ederim daha ilk kullanımda büyük oranda etkisini göreceksiniz. Güzellik uzamanı Pervin Dinçer  Her türlü lekede, sivilce lekesi, güneş lekesi için etkili sonucun alınması için düzenli kullanılması gerektiğini söylemiştir. Sivilcelerden kurtulmak için Sivilce maskesi adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Sudocrem Hakkında Merak Edilenler

Sizler bu bölümde sudocrem hakkında merak edilen sorular ve cevaplarını vererek yardımcı olmaya çalışacağım.  Sudocrem halk arasında söylenen şekline göre suda krem hakkında merak edilenler;

Sudocrem içerik

Sudocrem içerik olarak pek çok faydalı bileşenden oluşmaktadır. Sudocrem içeriğinde Çinko Oksit Ph. Eur. Benzil Phenil Methanol B.P, Benzil Benzoat B.P., Benzil Sinnamat, Lanolin, Saflaştırılmış Su

Sudocrem zararları

Sudocrem zararları yada sudocrem yan etkileri hakkında bilinen bir zararı yada etki bildirilmemiştir. Bebeklerde bile güvenle kullanabilirsiniz.

Sudocrem yağlı cilde iyi gelirmi

Herhalde en fazla faydalı yağlı ciltlere sağlamaktadır. Sudocrem yağlı ciltlerin yağ oranını dengeleyerek cildi fazla yağdan arrındırır.

Sudocrem cilt beyazlatma

Sudocrem cilt beyazlatma etkisini içeriğinde bulunan çinko sayesinde sağlamaktadır. Cilt rengini açan lekeleri yok eden sudocrem düzenli kullanıldığında cildin renk tonunu dengeler

Sudocrem tüylenme yapar mı

Sudocrem asla tüylenme yapmaz ama olan tüylerin daha hızlı uzamasına neden olduğu sudocrem kullananlar tarafından paylaşılmıştır. Tüylenme yaptığına dair bir bilgi verilmemiştir.

Sudocrem kullanan ünlüler

Sudocrem’in bu kadar çok satılmasında ünlülerin payı çoktur. Sosyal medya hesaplarında ve katıldıkları televizyon programlarında güzelliklerini sudocreme borçlu olduklarını paylaşan pek çok ünlü isim bulunmaktadır. Bunlardan bazıları Demet Akalın ve Demet Kutluay, Doğa Rutkay, İclal Aydı, Pınar Altuğ gibi pek çok ünlü isim bulunmaktadır.

Sudocrem göz altı

Sudocrem göz altı morluk ve şişliklerine iyi gelen bir kremdir. Akşamları yatmadan önce çok az miktarda göz altına ve göz çevresine sürülmesi yeterlidir.

Sudocrem kırışıklık

Kırışıklıklara karşı pişik kremi kullanmak uzun zamandır bilinen bir şey olmasına karşı kırışıklıkları yok etmede etkisi çok azdır.

Sudocrem çatlaklara iyi gelirmi

Sudocrem çatlaklara karşı iyi gelmesinin en büyük nedeni içeriğinde bulunan etkili bileşenler sayesinde olmaktadır. Çatlak olan bölgeye düzenli olarak sudocrem sürüldüğünde etkisini kısa sürede göstererek çatlakları yok etmektedir.

Sudocrem hamilelikte kullanılırmı

Sudocrem hamilelikte kullanımı hakkında bir yan etkisi bildirilmemiştir. Hamilelik dönemnde düşük dozda kullanabilirsiniz. Aynı şekilde meme başı çatlakları için kullanacaksanız bebeği emzirdikten sonra sürülmesi yeterlidir.

Sudocrem güzellik

Sudocrem güzellik konusunda bayanlara büyük destek sağlamaktadır. Artık neredeyse bu ismini bilen bütün bayanlar sudocrem kullanmayı tercih etmektedir. Pek çok güzellik uzamanı artık sudocrem faydalarını bilerek tavsiye etmektedir.

Sudocrem Kullananlar

Sudocrem kullananlar 2017 yılında yaptıkları yorumlarda sivilce ve sivilce izlerine çok iyi geldiğini söylemişlerdir. Genelde sosyal medya, sözlük ve forumlarda yapılan yorumlarda sudocremin yan etkilerinin görülmediği ve akşam sürüldüğünde sabah sivilcelerin geçtiği bildirilmiştir. Çok az kişide ise fayda sağlamadığına dair paylaşımlarda bulunmasına karşı kremi kullananların büyük kısmı memnun kalmıştır. Bebeklerde pişiği kısa sürede geçiren bu krem yazın güneş altında yananlara da deva olmaktadır. Kullanım alanı o kadar fazla ki bazı kişiler sinek ısırığından kurtulmak için bu kremi kullanmıştır. En çok paylaşım ise sivilceler üzerinde sağladığı etki olmuştur. Sudocrem sivilce üzerinde sağladığı ekti sayesinde pek çok kişi tarafından tercih edilmesine neden olmuştur.

Sudocrem Fiyat

Sudocrem fiyatı değişiklik göstermesine karşın genelde 13 ile 25 tl arasında satılmaktadır. Sudocrem 60 gram ve sudocrem 125 gram halinde satılan bu kremi İnternet üzerinden yada eczaneden almanız mümkün. En çok satılan ürünü ise sudocrem 125 gr olanıdır.

Sivilcelerden kurtulmak için pek çok krem ve sivilce sabunu bulunmaktadır. Sivilceye iyi gelen krem hangisi merak ediyorsanız En iyi sivilce krem adlı makalemi okumanızı tavsiye ederim. Ayrıca sivilceye iyi gelen sabun olarak Sivilceye iyi gelen sabun hangisidir yazımızı inceleyebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.