Bepanthol Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Cilde Faydaları

Bepanthol Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Cilde Faydaları

Bepanthol Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Cilde Faydaları; Cilt bakımı yada Cildimizi canlandırmak için kullanabileceğimiz ürünlerin bence en başında gelen Bepanthen krem, diğer cilt kremlerine nazaran cildin her bölümene etki etmesi ve sivilce cilt yanıkları ve tedavisinde de etkili bir kremdir. Bu kremin her evde bulunması ve düzenli şekilde kullanılmasını tavsiye ederim.

Bu kremin ne işe yaradığını ve etkileri hakkında aklınıza soru işareti takılmış olabilir. Ben sizlere bugün bu cilt kremini tanıtmaya çalışacağım. Etkilerinden ve cildinize sağladığı yararlar hakkında bilgiyi vermeye çalışacağım.

Bepanthen krem, değişen adıyla beponthel krem. Çok eski zamanlardan beri ülkemizde bepanthen krem ve bepanthen merhem olarak satılmaktaydı ancak bu ürün kremin içeriğini değiştirmeden isim değişikliği yaparak bepanthol ismini almıştır.

Pek çok yerde afişini gördüğümüz, televizyonlarda sık sık reklamını duyduğumuz başucu kremi olarak yanımızda bulundurduğumuz Bepanthen krem mutlaka her evde bulunması gereken pek çok sağlık sorunu ve cilt sorununa iyi gelen bir kremdir. Oldukça hoş kokusu ve yumuşak bir yapısı olan bepanthen krem hakkında bilinmesi gerekenleri ve faydaları hakkındaki bir takım bilgileri hep beraber inceleyelim:

Bepanthen Krem Nedir?

Bu merhem yada diğer tabiri ile krem içeriğinde bulunan bitkisel ürünlerin cilt yapısının kendisini yenilemesi, tazelemesi için kullanılan bir cilt bakım ürünüdür. Herhangi bir yan etkisinin bulunmamasından dolayı alerjik tepkiler veren cilt yapısına sahip olan insanların gönül rahatlığı ile kullanabileceği bir kremdir. Bayanların ve cilt güzellik uzmanlarının bir numaralı tercihi olan bepanthen krem sadece krem olmakla kalmıyor etkileri sayesinde cerrahi cilt ameliyatları sonra tedavi amacıyla doktorlar tarafından reçeteye ilaç olarakta yazılabiliniyor.

Bepanthen Krem ayrıca yazın oluşan pişik proplemlerinden dolayı devamlı evimizin bir köşesinde bulunması gereken önemli merhemlerin başında gelmektedir.

Bepanthen Ne İşe Yarar?

Bepanthol kremi hiç kullanmadım ya da adını hiç duymadım diyen kimse yoktur. Çok eski zamanlara gittiğimizde, hatırlamadığımız bebeklik günlerimizde pişik sorunu gidermede da ya da pişik olmamamız için annelerimizin kullandığı tek krem dememiz mümkündür. Yaz aylarında terlemekten ya da sıcaktan oluşan isiliklerde ve ufak tefek olan yaralanma izlerinde de göstermiş olduğu etkiyi bilmeyen yoktur. Aynı zaman da oluşan sıyrıklar, kesikler, yanıklar ve bu durumlara bağlı olarak oluşan deri yanıklarında da etkilidir.

Hamilelik döneminde ve hamilelik döneminden sonra emziren annelerin, göbeklerinde ki çatlaklarda, çatlak meme uçlarında, ameliyat yaralarının tedavisinde sık sık tercih edilen ve kullanılan kremlerin başında gelmektedir. Yatağa bağlı olan ve sürekli yatmak zorunda olan hastaların, hareketsizlikten dolayı vücudunda oluşan yatak yaralarının bir numaralı tedavi edici ilacı olarak kullanılır.

Bu etkili krem eczane de satıldığı için kişilerin zihninde bir ilaç olarak düşünülse de yediden yetmişe kimseye herhangi bir zarar teşkil etmeyen ve yan etki göstermeyen, her evin olmazsa olmazı bir kremdir.

Onarıcı ve yenileyici özelliklerinin olmasının yanı sıra nemlendirme özelliği de göstererek pek çok problemde etkili olarak kullanılabiliyor. Vücudumuzun her bölgesinde, oluşan yaralar ve tahrişleri tedavi edebilmek için güvenle kullanılabilen bu krem, en pahalı ve etkili olarak bilinen kozmetik kremlere bile taş çıkarıyor. Birçok ünlünün sır gibi sakladığı çantasından hiç eksik etmediği bepanthen krem üç çeşit halinde eczanelerde satılıyor.

Bepanthen Kremin Faydaları

Cilde olan faydalarının sayarak bitiremeyeceğimiz bu mucizevi ürün kısa sürede cilde oluşan başlıca yararları ise cildi yumuşatmak, nemlendirmek sorunlu olan cilt bölgesini onarmak gibi işlevleri vardır. Tamamen bitkisel olmasından dolayı tam bir cilt dostu kremdir. Vitaminsiz kalmış, solumuş, kurumuş, çatlamış, pürüzleşmiş ciltlerde kullanıldığı gibi sıyrık, kesik, çizik ve yüzeysel olan yanıkları kısa sürede geçirdiği tartışılmazdır. Bepanthol kremi emziren annelerin meme başı çatlaklarında kullandığı ilaçların başında gelmektedir.

Bu kadar faydalı özellikleri bulunan ve ciltte bulunan sorunları kısa sürede ortadan kaldıran krem herhalde bu alanda tartışılmaz kremlerin başında geliyor. İçeriğinde epitalizan ve sikatrizan bulunan bu krem bu özelllikleri yaralarda çok etkilidir.

Bepanthen Krem Cilde Faydaları

Bepanthol kremin cilt üzerindeki etkileri oldukça fazladır, üstelik içerisinde bulundurduğu bileşenler bakımından son derece zengin ve doğal bileşenlere sahip bir krem olarak bilinir.

Türk Pediatri Derneği tarafında da onaylana bu krem içerisinde bulunan ProVitamin B5 ve Lanoli sayesinde, kullaıldığı tedavi süreçlerinde etkisini kısa sürede göstererek cildin hasarlı bölgelerini tedavi ederken ekstra bakımını da sağlar, aynı zaman da doğal bitkisel bir içeriğe sahiptir.

İşte Bepanthen kremin eşsiz faydaları;

  • Bepanthol krem düzenli olarak belli aralıklarla kullanıldığı zaman cildi nemle tutar, nem oranını düzene sokarak dengeler. Özellikle kış aylarının ve soğuk havaların gelmesiyle beraber pul pul dökülen, çatlayan ve kuru bir cilde uygulandığı zaman oldukça fazla etki göstererek, cildin tekrardan kaybettiği nemi kazanmasını sağlar ve yumuşacık bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur. Cildin kendini onarma ve yenileme sürecini hızlandırır.
  • Bepanthol krem düzenli olarak kullanıldığı zaman hassas cilt bariyerinin güçlenmesine katkı sağlar. Cildi her zamankinden daha sağlıklı ve nemli tutar.
  • Bepanthol krem ve Bepanthol merhem içeriğinde bulunan lanoli bileşeni cildin gözeneklerini açarak nefes almasını sağlar aynı zamanda küçük yaşta ki çocuklarda ve bebeklerde pişik sorununu tedavi edip geçirmek için çok etkilidir. Bebeğinin cildi konusunda duyarlı olan annelerin mutlaka denemesi gereken bir kremdir.
  • Bepanthol krem 1. Ve 2. Dereceden yanık olan bölgelerin de çok kısa bir sürede iyileşmesini sağlar, hücreleri onaran bu krem aynı zaman da yanık olan bölgenin acısını da hafifletir.
  • Bepanthol krem küçük kazalar sonucu oluşan hafif sıyrık, çizik ve yanık izlerinde tercih edilip kullanılabilir. Bepanthol krem yaraları tedavi ederken iyileşme sürecini de etkileyerek hızlandırır.
  • Genellikle emzirme dönemlerinde oluşan meme ucu çatlaklarını yok etmek de için tercih edilip kullanılır.
  • Bepanthol krem, değişen diğer adıyla bepanthol krem güneş yanıkların tedavisinde etkin olarak kullanılır.
  • Bepanthol krem genellikle kış aylarında oluşan dudak çatlaklarını tedavi etmek de tercih edilen etkili bir kremdir.
  • Bepanthol merhem cildi nemlendirmenin yanı sıra cildin yağ dengesini de düzenleyerek ayarlamaktadır. Her cilt tipine sahip kişiler rahat bir şekilde kullanabilir.

Bepanthen Krem Kullanımı

Kullanımı oldukça basit olan bu kremin sorunlu olan bölgeye masaj yaparak yedirmeniz ve bandaj ile sarmanız yeterli. Günde 2 defa uygulumanız halinde sorunlu olan bölgenin kısa sürede iyleştiğini görebilirsiniz. Kremin bilinen bir yan etkisi yok ama sadece yağlı cilt yapısına sahip iseniz kremi akşam yatmadan önce kullanmanızı tavsiye ederiz gündüz kullanmanızdan dolayı cildinizde parlama olabilir.

Bepanthol Krem Kullanım Şekli

Cilt tipinize uygun temizleme solüsyonu ile güzel bir şekilde temizledikten sonra ilk olarak cildinizi tonikleyerek günlük bakımınızı yapın. Özellikle akşam yaptığınız cilt temizliğinden sonra kullanmanız daha uygun olacaktır. Kozmetik bir ürün olmadığı için emilimi biraz zaman alıyor. Bu sebeple gündüz kullandığınız zaman dışarı çıkma gereksinimi duyarsanız makyaj yapmanızı geciktirebilir. Yaklaşık olarak yarım saat kremin cildinizde emilmesini beklemeniz gerekebilir.

Tedavi ya da bakım amacıyla kullanıldığında miktar bakımından sadece nohut büyüklüğü yeterli olacaktır. Aynı zaman da gün içerisinde 2 defa sürülmesi yeterli olacaktır.

Göz çevresine de rahatlıkla uygulayabileceğiniz bu kremi, göz etrafında oluşan kararmalar için de kullanabilirsiniz. Güneş lekeleri ve diğer lekelenmelerinde de düzenli kullanımla uzun vade de yok olduğu biliniyor.

Kış aylarında soğuk havadan dolayı oluşan dudak çatlamaları hoş olmayan kötü bir görüntü yaratır. Bu kremi akşamdan sürerek yatarsanız sabaha eskisinden daha güzel dudaklarla uyanacaksınız. Topuk çatlakları, diz ve dirseklerde ki şiddetli kuruluk, vücut nemlendiricisi olarak da sık sık kullanabilirsiniz. Cilde ilk sürdüğünüz andan itibaren etki göstererek yenileyen bepanthen krem yaşlılık karşıtı olarak da biliniyor. Zamana karşı yarışan cildimizi bepanthen krem kullanarak gençleştirebilirsiniz ya da yaşlanma sürecini erteleyebilirsiniz. Su bazlı oluşu aynı zamanda b vitamini içeriği bu denli başarılı olmasını sağlıyor. Sadece cilde değil aynı kırılmış saç uçlarına da düzenli bir şekilde uygulayabilirsiniz. Kısaca tepeden tırnağa güzelleşmek için ve cilt problemleriyle baş edebilmek için bepantheni elinizin altından eksik etmeyin.

Bepanthen Krem Fiyatları

Bu mucizevi ürünü internet üzerinden ya da eczanelerden rahatlıkla tedarik edebilme şansına sahip olduğunuzu bilmenizi istiyoruz.

  • Bepanthen Krem Fiyatı  %5 30 g tüp/kutu  fiyatı ise 150 ile 300 tl arasında satılmaktadır.

Sizlere bu yazımızda Bepanthen Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Cilde Faydaları hakkında bilgi vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.