En İyi Sivilce Maskesi ve Sivilce Giderici Maske Tarifi

En İyi Sivilce Maskesi ve Sivilce Giderici Maske Tarifi

En İyi Sivilce Maskesi ve Sivilce Giderici Maske Tarifi; İster bayan olsun isterse erkek hepimizin ortak sorunu sivilceler bazen gerçekten can sıkıcı bir durum yaratabilmektedir. Sivilcelerden kurtulmak isteyenler neredeyse her yolu denemekte ve sivilcelere çözüm aramaktadır. Sizler için araştırma yaparak en iyi ve etkili sivilceleri yok eden sivilce maskelerinin sizler için derledik. Sivilce maskesi evde pratik olarak yapabilir sivilce giderici maskeler ile sivilce sorunundan kurtulabilirsiniz.

Evde kolay şekilde yapabileceğiniz sivilceleri yok eden maskeler hem doğal ürünlerden yapıldığı için sağlıklı ve kimyasal ürün barındırmamaktadır. Maliyet olarak neredeyse bedava olan bu sivilce maskeleri pratik ve kolay olmasının yanında sadece sivilceleri yok etmekle kalmıyor sivilce izlerini, cilt lekelerini ve siyah noktaları da yok etmektedir. Unutulmaması gereken bir konu ise sivilce gözeneklerin tıkanması sonucu oluşur yağlı cilt tipine sahip bireylerde gözenekler daha sık tıkandığı için sivilceler sıklıkla görülür. Akşamları yatmadan önce makyajın temizlenmemesi cilt bakımının yapılmaması sivilceye davet çıkarır.

Aspirin Maskesi ve Aspirinin Faydaları…

Sivilce ve sivilce izlerini yok eden maskeler sizlere aslında cilt bakımını desteklemek için vereceğimiz etkili tariflerdir. Ama sizlere sivilce maskesinin etkisini göstermesi için mutlaka uygulamanız gereken bazı bilgileri vermek istiyorum. Evet sivilce maskesi kesin sonuç verecektir ama sivilceye neden olan sorun ortadan kaldırılmadıkça tekrarlayacağını unutmayın. Sivilceleri yok etmek için mutlaka;

 • Makyaj temizliği yapılmalıdır. Unutmayın kimyasal ürünler daima gözenekleri tıkar.
 • Haftada 1 defa yüzünüze buhar banyosu yapın ve gözenekleri temizleyin
 • Eğer sivilce kremi kullanıyorsanız mutlaka fazla kullanmamaya dikkat edin kremler yanlış kullanıldığında sivilceleri artırır.
 • Asla ama asla sivilceleri patlatmayın. İltihabın yayılması sivilce sayısını dahada artıracaktır.
 • Sivilceleri patlatmanın diğer sakıncası ise sivilce izlerinin artmasına neden olur. Sivilce izleri sivilceden dahada kötü görünür.
 • Günde 2 defa yüzünüzü yıkamalısınız. Sivilce sabunları ile bunu destekleyebilirsiniz. Sivilceye iyi gelen sabunlar adlı makalemizde sivilce sabunları hakkında bilgi alabilirsiniz.
 • Yüzünüze her gün sivilce maskesi uygulamak zararlıdır. Haftada 1 defa yada 2 defa uygulamak yeterlidir.

Sivilce maskesi satıl almak yerine sizlere evde yapılmış doğal sivilce maskelerini kullanabilirsiniz. 1 günde sivilce geçirmek gibi göz boyayıcı yalan bilgiler yerine sizlere en iyi sivilce maskesi ile kısa sürede sivilcelerden kurtulmanıza destek olmaya çalışacağım. En etkili sivilce maskesi sizlere gerçekten büyük fayda sağlayacaktır.

En Etkili Sivilce Maskesi Tarifleri

En etkili sivilce maskeleri evde yapabileceğiniz doğal sivilce maskeleridir. Mümkün oldukça etkili sonuç veren kabul görmüş sivilce maskelerini seçmeye çalıştım. Yüzlerce sivilce maskesi arasından gerçekten etkili olan ve kullananlar memnun kaldığı sivilceye iyi gelen maske tarifleri yazdım.

Sivilceye İyi Gelen Limon Maskesi

En çok denenen maskeler arasında lider konumda bulunan limon ile yapılan maskeler olumlu sonuç verdiği bilinmektedir. Sadece sivilce değil siyah noktalarını da yok eden en etkili sivilce maskesi olan limon maskesi kullanan 10 kişiden 8 tanesinde olumlu sonuç ermiştir. Limonun içeriğinde bulunan asitik yapısı mikropların ölmesini sağlar, cildi parlatır, gözenekleri açar,cilt üzerinde bulunan fazla yağın yok olmasını sağlar yani kısaca yağ dengesini sağlar, C vitamini sayesinde cildi derinlemesine besler. Şimdi gelelim sivilceleri yok eden limon maskesi nasıl yapılır sorusunu cevaplamaya;

Malzemeler

 • Yarım adet Limon
 • 1 Yemek kaşığı toz şeker

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Bir cam kase içerisine yarım limonu iyice sıkın ve toz şekeri ilave ederek iyice karıştırın. Şeker mutlaka tam olarak erimelidir. Hazırladığınız karışımı nazik hareketler ile sivilce, siyah nokta ve sivilce izlerinin bulunduğu sürün ve baskı yapmadan yedirin. 15 dakika bekledikten ılık su ile yıkamanız yeterlidir. Daha ilk kullanımdan itibaren etkisi görmeniz mümkün. Haftada 1 defa uyguladığınızda kıs sürede olumlu sonuç almanız mümkün.

Yağlı Ciltler İçin Sivilce Maskesi

Yağlı cilt tipine sahipseniz ve cildiniz sivilce oluşuma meyilli ise çilek ve yoğurt sizlere bu konuda büyük destek sağlayacaktır. Çilek içeriğinde bulunan vitaminler ve asitler sayesinde cildi onaran, yenileyen, cilt rengini düzenleyen etkisi ile kısa sürede sivilceleri yok etmektedir. Yoğurt ise cildin yenilenmesini ve sivilcelerin yok olmasını sağlamaktadır.

Malzemeler

 • 4-5 adet çilek
 • 1 Yemek kaşığı doğal yoğurt

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Bir kabın içerisinde çilekleri koyarak çatal yardımı ile iyice ezip püre haline getirin ve yoğurdu ekleyip karışırmaya devam edin maskemiz hazır. Temizlenmiş cildimize parmaklarımız yardımı ile iyice sürüyoruz. Maske iyice kuruduktan sonra ılık su ile durulamanız yeterlidir. Her hafta 1 defa uygulamanız yeterlidir. Çilek maskesi ile ilgili maske tariflerini Çilek maskesi ile gelen güzellik adlı makalemizden okuyabilirsiniz.

Sivilce Maskesi Karbonat

Karbonat limon ile beraber sivilcelerin yok olmasını sağlarken sivilce izlerininde yok olmasını sağlar. Karbonat içeriğinde bulunan bileşenler sayesinde sivilcelere, siyah noktalara ve cilt lekelerine etkili çözüm sunmaktadır. Karbonat sivilceleri kısa sürede kurutur, sivilce izi bırakmaz, düzenli kullanıldığında tekrardan sivilce oluşumu engeller. Limon ve karbonat maskesi kolay ve pratik bir maskedir ve etkili sivilce maskesidir.

Malzemeler

 • 1 Yemek kaşığı karbonat
 • 1 Yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu
 • 1 Yemek kaşığı su

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Bir kabın içerisine bütün malzemeleri ekleyin ve iyice karıştırın. Karışım krem kıvamına gelinceye kadar bu işlemi devam etmelisiniz. Temizlenmiş cildinize maskeyi uygulayın ve 15 dakika kaldıktan sonra ılık su ile durulayın. Bu maskeyi haftada 1 defa yapabilirsiniz. Diğer karbonat maskesi tarifleri için Karbonat ile Cilt Bakımı adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Gül Suyu Sivilce Maskesi

Gül suyu cildi temizlemek ve makyaj artıklarını ciltten temizlemek için çok etkili bir temizleyici üründür. Bunun yanında gül suyu ile sivilceleri yok edebilir. gözenekleri açabilir ve sivilce oluşumunu engelleyebilirsiniz.

Malzemeler

 • 1 Yemek kaşığı gül suyu
 • 1 Yemek kaşığı doğal bal

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Yukarıda saydığımız bütün malzemeleri bir kabın içerisine ekleyin ve iyice karıştırın. Nazik hareketlerle özellikle sivilce olan bölgeye sürün ve 20 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Haftada 2 defa uygulayabilirsiniz. Gül suyunun faydaları hakkında ayrıntılı bilgi Gül Suyunun Cilde Faydaları adlı yazımızdan okuyabilirsiniz.

Yumurta Akı ve Limonlu Sivilce Maskesi

Dikkat etti iseniz pek çok sivilce maskesinin içerisinde bal ve limon sıklıkla kullanılmaktadır. İkisi de pek çok maske tarifinde kullanılmasının nedeni cildi onarması ve beslemesidir. Şimdi bu iki etkili ürünün içerisine yumurta akı ekleyerek çok etkili bir sivilce maskesi yapabilirsiniz. Yumurta akı sivilceleri kurutucu ve mikropları yok eden etkisi ile bilinmektedir.

Malzemeler

 • 1 Yumurta akı
 • 2 Yemek kaşığı bal
 • 2 çay kaşığı limon suyu

Hazırlanışı ve Uygulanışı

İlk olarak bilmeniz gereken eğer cildiniz yağlı ise limon suyunu eklemelisiniz. Kuru cilt tipine sahip iseniz limon suyu eklemenize gerek yoktur. Bütün malzemeleri bir kabın içerisine ekleyin ve iyice karıştırdıktan sonra temiz olan cildinize uygulayın. 20 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile durulamanız yeterlidir.

Sivilceleri Kurutan Kil Maskesi

Eğer yağlı ve sivilce oluşuma yatkın bir cildiniz varsa mutlaka kil maskesi kullanmanızı tavsiye ederim. Kil içeriğinde bulunan vitaminler ve mineraller sayesinde cildin yağ dengesini sağlar, cildi besler, kan dolaşımını hızlandırır, sivilcelerin kurumasını sağlar ve cildi besleyerek parlatır. Kil maskesi sayesinde sivilceden kurtulmanız mümkün.

Malzemeler

 • Yarım tatlı kaşığı limon
 • Yarım tatlı kaşığı beyaz kil
 • 2 adet aspirin

Hazırlanışı ve Uygulanışı

İlk olarak aspirini toz haline getirdikten sonra bütün malzemeleri bir kabın içerisinde karıştırın hazırladığınız sivilce maskesini temiz olan cildinize uygulayın özellikle sivilce olan yerlere iyi sürmeniz gerekli. Maske yüzünüzde kururken kesinlikle konuşma, gülme ve mimik hareketleri yapmadan 10 dakika bekleyin ve işlemi sonlandırmak için yüzünüzü yumuşak bir şekilde yıkayın. Haftada 1 defa uygulamanız yeterlidir. Daha ilk uygulamadan itibaren sivilcelerin kuruduğunu göreceksiniz.

Limon ve Killi Sivilce Maskesi

Kilin mucizevi etkisi sayesinde sivilce sizlere bu tarihte sivilce ve sivilce izlerini yok eden başka bir kil maskesi tarifi vermek istiyorum. Kilin sayesinde cildin yağ dengesi sağlanırken, cilt lekeleri ve sivilce izleri de yok olmaktadır.Fazla yağı alan, gözenekleri açan, pürüzsüz bir cilt oluşmasını sağlayan kil ayrıca mikropları öldürücü etkisini yanında çok etkili bir sivilce kurutucu sudur. Kil ile cilt bakımı nasıl yapılır Kil Maskesi ile Cilt Bakımı adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Malzemeler

 • 1 Yumurta akı
 • 1 Çay kaşığı tazı sıkılmış limon suyu
 • 1 Tatlı kaşığı kil
 • 6 – 7 Damla Çay ağacı yağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı

İlk olarak yumurta akı ve limonu karıştırdıktan sonara kil ve çay ağacı yağını ekleyip karışımı hazır hale getiriyoruz. Göz çevresi hariç yüzünüzün her yerine sürüp 20 dakika bekledikten sonra bol su ile yüzümüzü yıkamamız yeterlidir. İlk kullanımdan itibaren gergin bir cilt yapısına kavuşurken sivilcelerin kuruduğuna şahit olacaksınız. Nemlendirici krem sürmeyi unutmayın. Haftada 1 defa uygulayabilirsiniz. Kil hakkında merak ettikleriniz maske tarifleri için Kil Maskesi Nasıl Yapılır adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

En Etkili Sivilce Maskesi Nasıl Yapılır

Sizlere bu yazımızda en etkili sivilce maskesi nasıl yapılır ayrıntılı şekilde anlatmaya çalıştım. Sivilce maskesi evde kolaylıkla yapabileceğiniz maskelerdir. Sivilce maskesi ev yapımı ve doğal olması sayesinde genelde yan etkisi bulunmamaktadır ama bilmeniz gereken bir husus ise limon suyunun tahriş edici özelliği nedeni ile kuru cilt tiplerinde tahriş edici bir durum ortaya çıkarabilir. Aynı şekil kilin kurutucu etkisi nedeni ile kuru cilt tiplerinin kullanması sakıncalı olabilir. Sivilce giderici maskeler en çok denenen maskelerden seçilmiştir.

En iyi sivilce maskesi arasından dilediğinizi seçerek maskeyi uygulayabilirsiniz. Sivilceyi yok eden maske, evde bulunan malzemeler ile sizlere verdiğim sivilce maskelerini deneyebilirsiniz, mutlaka biri sizin işinize yarayacaktır. 1 günde sivilce geçirme yazılarını inanmayın ve sivilceler için gerçekçi olun ve gerekirse tedavi olarak sivilce kremleri kullanabilirsiniz.

Yorumlarınız bizim için değerli sizlerde konu hakkında fikir ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Sivilceleri yok etmek için denediğiniz maskeler bizimle paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Begonya Bedava İnternet Yardım Başvurusu Belediye Yardımları Bedava İnternet