Hametol Onarıcı Bakım Kremi

Hametol Onarıcı Bakım Kremi

Hametol Onarıcı Bakım Kremi Hangimiz daha sağlıklı, pürüzsüz görünen, akne ve sivilcelerden arınmış ya da kuruyup, çatlamayan bir cilde sahip olmak istemiyoruz ki?

Özellikle söz konusu hassas cildimiz olduğunda kullandığımız onca kreme ve cilt bakım ürününe rağmen cildimizde kızarıklık, tahriş vb. cilt sorunları ile karşılaşabiliyoruz. Bu yüzden de sıklıkla yeni bir bakım kremi arayışına koyuluyor, daha önce denemediğimiz markalardan medet ummaya başlıyoruz.

Şayet kaliteli aynı zamanda güvenilir, hiçbir şekilde kimyasal madde içermeyen, cildinize gözü gibi bakan bir cilt bakım kremi arayışındaysanız; sizlere müjdeli bir haberim var!

Ülkemizde cilt bakım ve ilaç sektörü denildiğinde akla ilk gelen markalardan Abdi İbrahim ‘in en son piyasaya sürdüğü ürünlerden biri olan Hematol Krem; tam anlamıyla tüm beklentilerinizi karşılıyor.

Cilt bakım ürünleri pek çok kişi tarafından beğeni ile kullanılan Abdi İbrahim markasının en popüler kremleri arasında yer alan bu ürün; içeriğindeki hammelis özü sayesinde cildimizin günlük bakım ihtiyacının önemli bir bölümünü karşılıyor.

Cilt bakım kremi, onarıcı bakım kremi ve bebekler için pişik kremi olacak şekilde 3 farklı çeşidi bulunan Hametol Krem; etkin maddeleri arasında yer alan provitamin B5 sayesinde cildi nemlendiriyor, ciltte yeni hücre oluşumunu teşvik ediyor ve cilt yaralarını tedavi edici bir etki gösteriyor.

Son dönemlerin en gözde cilt bakım ürünleri listesinde başı çeken Hametol kremde bol miktarda bulunan bitkisel yağlar ise cildi besleyerek, onarıyor.

Hametol krem başlıklı bu yazımda kısaca Hametol krem nedir? Hametol krem çeşitleri nelerdir? sorularını yanıtlamak, ardından bu kremi nasıl kullanabileceğinize değinmek istiyorum.

İşte, bu mucizevi cilt bakım kremine dair bilmeniz gereken detaylar:

Hametol Onarıcı Bakım Kremi Nedir?

Türk eczacılık ve ilaç sektörüne pek çok katkısı bulunan Abdi İbrahim markasına ait olan bu ürün; tamamen bitkisel içeriği sayesinde cilt sağlığımızı gözetiyor.

Cildimizi hiçbir şekilde tahriş etmeyen krem; herhangi bir parfüm, paraben, alkol ya da koruyucu madde içermiyor.

Modern teknoloji kullanılarak ve birtakım bilimsel çalışmalar doğrultusunda geliştirilen ürün; ciltte güçlü bir bariyer oluşturarak, cildi dış etmenlerin olumsuz etkilerine karşı koruyor.

Yüzün yanı sıra, el ve tüm vücut bakımında da kullanılabilen krem; kurumuş ve çatlamış cilde kapsamlı bir bakım yaparak, cildi eski canlılığına geri kavuşturuyor.

Günlük cilt bakımında gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz, hassas cildinizle birebir uyumlu olan, hiçbir şekilde kimyasal ve zararlı madde içermeyen bir cilt bakım kremi arayışındaysanız; bu kreme bir şans verebilirsiniz.

Hametol Krem Ne İşe Yarar?

Temel görevi cildi nemlendirmek ve cilt hücrelerinin yenilenmesini teşvik etmek ürün; aynı zamanda yıpranan cildi onarıyor.

Soğuk hava, rüzgar, yağmur, güneş vb. çevresel etmenlere maruz kalan ve bu yüzden zamanla yıpranan cildi besliyor ve toparlıyor.

Cilde elastikiyetini geri kazandıran ürün, epilasyon, ağda ve lazer uygulamalarının neden olduğu cilt tahriş ve kızarıklıklarına da oldukça iyi geliyor.

Dudaklara sürüldüğünde ise dudakları nemlendirerek, dudak çatlaklarını iyileştiriyor.

Diz ve dirsekler gibi kurumaya ve yıpranmaya meyilli bölgelere sürüldüğünde bu bölgelerdeki tahrişleri gideriyor.

Hassas ciltler için de uygun olan krem, ciltte herhangi bir kızarıklık ya da tahrişe de yol açmıyor.

Hametol Krem Çeşitleri:

Hametol krem; kendi içerisinde cilt bakım kremi, onarıcı bakım kremi ve bebek pişik kremi olacak şekilde 3’e ayrılıyor.

Bu 3 ürünün içeriğini, ne işe yaradıklarını ve özelliklerini aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

 • Hametol Cilt Bakım Kremi:

Etkin maddesi hamamelis virginiana bitki özü olan krem; cildi nemlendiriyor, cildin daha yumuşak ve ipeksi olmasına olanak tanıyor.

Cilt kızarıklıklarını gideren Hametol krem; onarıcı etkisi sayesinde tahriş olmuş cilde eski sağlığını geri armağan ediyor.

Bu eşsiz kremin içeriğinde yer alan Provitamin B5; cilde esneklik kazandırırken; üründe bulunan E vitamini, avokado yağı, zeytinyağı, susam yağı gibi cilt bakım yağları cildi besleyerek, nemlendiriyor.

Hafif dokusu sayesinde cilt tarafından kolaylıkla emilen ürün; böylelikle ciltte herhangi bir parlamaya da yol açmıyor.

Ciltte adeta koruyucu bir bariyer oluşturan krem, cildi soğuğa ve kuru havalara karşı koruyor.

Kuru, karma ve yağlı cilt tiplerinin yanı sıra hassas ciltler için de birebir olan Hametol cilt bakım kremi; cilde ışıltı ve canlılık katıyor.

 • Hametol Onarıcı Bakım Kremi:

Tahriş olmuş cildi onararak, ciltteki kızarıklıkları alan Hametol onarıcı bakım kremi; aynı zamanda cilt kuruluğunun da giderilmesine olanak tanıyor.

İçeriğindeki biberiye özü sayesinde yıpranan, çatlayan, pul pul görünen, kurumuş cildi toparlayan ürün; cildi pürüzsüzleştiriyor.

Etkin maddesi hammelis virginia özü olan krem; bileşenlerindeki susam yağı, buğday tohumu yağı, E vitamini, provitamin B5 sayesinde cildin günlük nem ihtiyacını karşılıyor.

Yani hem tahriş olmuş cildinizi onarmak hem de cildinizin günlük nem dengesini gözetmek adına bu ürünü kullanabilirsiniz.

 • Hametol Bebek Pişik Kremi

Bebeklerde pişik oluşumunu engellemenin yanı sıra pişiği onaran bu ürün, içeriğindeki hammelis virginia özü, zeytinyağı, bademyağı, çinko ve Provitamin B5 sayesinde bebeğinizin ince ve hassas cildini kısa sürede nemlendiriyor.

Bebeklerin cilt yapısı göz önünde bulundurularak geliştirilen ürün; bebeğinizin cildinin rahatlıkla nefes alabilmesine yardımcı oluyor.

Ciltte hücre yenilenmesini teşvik ederek, cilt tahrişlerini ve kızarıklıklarını gideriyor.

Cildi ihtiyacı olan neme kavuşturan Hametol bebek pişik kremi, bebeğinizin cildinin yumuşacık ve pürüzsüz olmasını sağlıyor.

Bu kremi her bez değişimi sonrasında bebeğinizin poposuna sürerek, pişik oluşumunu önleyebilirsiniz.

Hametol Krem Nasıl Kullanılır?

Günlük kullanıma uygun olan bu kremi gün içerisinde bir ya da iki sefer yüzünüze, ellerinize ve vücudunuzun sürmek istediğiniz diğer tüm bölgelerine sürebilirsiniz.

Krem kullanımından daha iyi bir sonuç elde edebilmek adına kremi en az 3-4 ay her gün düzenli olarak, temiz cildinize sürmenizi öneriyoruz.

Kremi parmak uçlarınızla ve hafif dairesel hareketlerle cildinize masaj yapar gibi sürdüğünüz takdirde cildiniz tarafından daha hızlı ve kolay bir şekilde emilmesini sağlayabilirsiniz.

Hametol Krem Yan Etkileri:

Bu zamana kadar bu kremi kullanan kişiler tarafından raporlanmış herhangi bir yan etki bulunmuyor. Klinik olarak test edilmiş ürünün hiçbir yan etkisi bulunmuyor.

Lakin kremin içeriğinde yer alan bitkisel yağlara ya da bitki özlerine karşı herhangi bir aşırı hassasiyetiniz mevcutsa ciltte kızarıklık ve tahriş gibi ufak bazı yan etkilere maruz kalabilirsiniz.

Herhangi bir yan etki ile karşılaşmamak adına doz aşımına kaçmaktan mutlaka kaçınmalısınız!

Yan etki ile karşılaşmanız durumunda krem kullanım sıklığını azaltabilir ya da kullanımı tamamen bırakabilirsiniz.

Hametol Onarıcı Bakım Kremi Faydaları

Hametol onarıcı bakım kremi faydaları daha ilk kullanımdan itibaren etkisini gösteren bir kremdir. Cildi onaran, nemlendiren ve yenilen bu tekli krem özellikle kuru ciltlerin kendini hızlıca yenilemesini sağlar. İşte hametol bakım kremi faydaları;

 • Kuru cildi nemlendirir
 • Dirsek kuruluğu için etkilidir
 • Dövme uygulaması sonrasından iltihabı önler
 • El çatlağı olanlar
 • Lazer epilasyonu sonrasında
 • Dudak çatlaklarında iyi gelir
 • Topuk çatlağına iyi gelir
 • Güneş yanığı
 • Meme ucu çatlağı olanlar kullanabilmektedir.

Hematol Krem Tüylenme Yapar mı?

Yüz için kullanıma uygun olan bu krem, hiçbir şekilde yüzde ya da vücudun diğer bölgelerinde tüylenme problemine neden olmuyor. Bu etkili kremi kullanmak isteyenler sıkça sorduğu sorulardan biride hametol onarıcı bakım kremi yüze sürülür mü sorusudur. Kremi ihtiyaç halinde yüzünüze sürmenizde bir sakınca yoktur.

Hametol Onarıcı Bakım Kremi Kullananlar

Hametol krem kullanıcı yorumlarına baktığımızda pek çok kişinin üründen son derece memnun kaldığını görebiliyoruz.

Genellikle kuru ve hassas cildi bulunan kişilerin favori ürünü olan Hametol kremin cilt kuruluğunu önlediğini, cildi nemlendirdiğini, cilt çatlamalarına iyi geldiğini belirten pek çok yoruma rastlayabiliyoruz.

Lakin herkesin cilt yapısı birbirinden farklı olduğundan ürünün sizde işe yarayıp yaramayacağına ürünü ancak kendiniz kullandıktan sonra karar verebilirsiniz.

Hametol Krem Fiyatı

Eczaneler ve kozmetik mağazalarda satılan hametol bakım kremi fiyatı 15 ile 30 TL. arasında satılmaktadır.

Hametol Onarıcı Bakım Krem İçeriği

Hametol onarıcı bakım kremi içeriği faydalı bitkisel yağlar ve cilde yararlı etken maddeler içermektedir. İşte hametol onarıcı bakım kremi içeriği;

 • %5 Hamamelis Virginiana
 • Allantoin
 • E Vitamini
 • %5 Dekspantenol
 • Shea Butter
 • Susam Yağı
 • Biberiye Yağı
 • Lanolin
 • buğday Tohumu Yağı
 • Papatya Yağı

Hametol Krem Muadili

Hametol krem eşdeğer kremler ve merhemler ise;

Madecassol merhem

Bapanthol Onarıcı Krem

Bu yazımda kısaca Hametol onarıcı bakım kremi nedir? Hematol onarıcı bakım kremi faydaları nelerdir? vb. bu kreme dair merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlamaya çalıştım.

Daha sağlıklı, ışıltılı, genç görünen ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilmek adına cilt bakım kremleri listenize bu harika markayı eklemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.