Magnis Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Magnis Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Magnis Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Hangimiz cildimizde aniden beliren ya da bir süredir cildimizde yer alan ve güzelliğimizi büyük ölçüde tehdit eden akne ve sivilcelerden kısa bir sürede kurtulmayı dilemiyoruz ki?

Özellikle yağlı, akne ve sivilceye eğilimli  cildi bulunan kişilerde görülen sivilceler, çoğu zaman son derece can sıkıcı olabiliyor.

Bu durumda son derece etkili olan, doktorlar tarafından özellikle ergenlik dönemine girmiş, sivilce ve akneler ile başı dertte olan gençlere Magnis krem reçete ediliyor.

Oldukça güçlü bir antibiyotik olan Magnis krem, alın, ense, yüz, genital bölge, kıl kökü, sırt gibi bakterilerin yoğunlaştığı ve akneye dönüştüğü bölgelerdeki cilt problemlerini hızlıca çözüme kavuşturuyor.

Bu yazımızda kısaca Magnis krem nedir? Magnis krem ne işe yarar? sorularını yanıtlamaya, bu kremi kullanırken göz önünde bulundurmanız gereken birtakım noktalara değinmeye çalışacağız.

İşte, Magnis kreme dair bilmeniz gereken detaylar:

Magnis Krem Nedir?

Yüzeysel deri enfeksiyonlarının, akne ve sivilcelerin tedavisinde başarı gösteren Magnis Krem; antibiyotik içeriği sayesinde bakterilere hızlıca nüfus ederek, bu bakterileri öldürüyor.

Böylelikle bakterilerin gücünü azaltıp, cilt üzerinde üremelerini ve yayılmalarını önlüyor.

Her bir gramında etkin madde olarak nadifloksasin içeren bu sivilce kreminin yardımcı maddeleri arasında ise iltihap önleyici stearil alkol, seti alkol ve benzalkonyum klorür gibi önemli maddeler yer alıyor.

Etkisi güçlü olan bu kremin 14 yaş altı çocuklarda, bebeklerde ve yeni doğanlarda kullanımı, bazı yan etkiler doğurabileceğinden kremin bu yaş aralığındaki çocuklarda tedavi amacıyla asla kullanılmaması gerekiyor.

Karton kutularda 30 gramlık alüminyum tüplerde eczanelerde satışa sunulan Magnis kremin mutlaka 25 0C oda sıcaklığının altında, çocukların ulaşamayacağı bir yerde ve kendi ambalajında saklanması, oldukça önem arz ediyor.

Magnis Krem Ne İşe Yarar?

Bu kremin kullanım alanlarını yani ne işe yaradığını kısaca aşağıdaki şekilde özetleyebilmemiz mümkün:

 • Alın, yüz, genital bölge gibi bakterilerin yayılabileceği bölgelere uygulandığında bakterileri öldürüyor.
 • Ciltte sebum artışını önleyip, cildin mat görünmesini sağlıyor.
 • Ciltteki iltihabı kurutup, cildin hızlıca iyileşmesini sağlıyor.
 • Orta şiddetli sivilcelerin yanı sıra şiddetli sivilceleri de tedavi ediyor.
 • İçi irin dolu kabarcıkları iyileştirip, bu kabarcıkların içini temizliyor.
 • Derideki pembe-kırmızı kabartılarla seyreden sivilceleri yani akne vulgarisi tedavi ediyor.

Magnis Krem Nasıl Kullanılır?

Topikal antibiyotikler listesinde bulunan bu kremi mutlaka doktorunuzun önerisi ve reçetesi üzerine, doktorunuzun reçetede belirttiği şekilde ve zaman dilimi boyunca kullanmaya özen göstermelisiniz.

Doktorunuz farklı bir şekilde reçete etmediği takdirde bu kremi cildinizdeki lezyonların üzerine sabahları uyandığınızda ve geceleri yatmadan hemen önce ince bir tabaka halinde sürmelisiniz.

Kremin gözlerinizle, göz çevrenizle ve dudaklarınızla temasından sakınmalı, temas halinde ilgili bölgeyi bol suyla yıkayıp, kremden arındırmalısınız.

Kremin gözlerinizle temasından sakınmak adına kremi pamuk ya da temiz bir bez ile cildinizdeki sivilcelerin üzerine uygulayabilirsiniz.

Bu kremi cilt gözeneklerini tıkayan diğer kremlerle birlikte kullanmaktan kaçınmalısınız.

Krem kullanımından en iyi sonucu ve verimi elde edebilmek adına kremi doktorunuzun da önerisi ile en az 8 hafta yani 2 ay boyunca aralıksız bir şekilde kullanmalısınız.

Magnis Krem Kullanımı Esnasında Dikkat Etmeniz Gerekenler:

Bu kremi kullanırken herhangi bir yan etkiye maruz kalmamak için dikkat etmeniz gereken en önemli noktaları aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

 • Kremin etkin ya da yardımcı maddelerine karşı herhangi bir hassasiyetiniz varsa bu kremi kullanmaktan kaçınmalısınız.
 • Kremi cildinize sürmeden önce cildinizi yıkamalı, temiz bir havlu ile durulamalı yani kremi mutlaka temiz cildinize uygulamalısınız.
 • Kullandığınız tüm reçeteli ya da reçetesiz ilaçlarla ilgili olarak doktorunuza tedavi öncesinde bilgi vermeyi unutmamalısınız.
 • Hamileyseniz ya da bebeğinizi emziriyorsanız, bu kremi kullanmadan önce doktorunuza danışmalısınız.
 • Cildinizdeki kesik, yanık, çizik ve açık yaraların üzerine bu kremi uygulamaktan kaçınmalısınız.
 • Tedavi süresince cildinizde kızarıklık, tahriş oluşumunu önlemek adına bu kremi kullanırken güneş ışınlarına maruz kalmamalı, solaryuma girmemelisiniz.

Magnis Krem Fiyatı 

Bu krem; ortalama 28 TL gibi bir rakama reçetesiz olarak satılıyor. Reçete ile alındığında ise herhangi bir ödeme yapmanız gerekmiyor.

Magnis Krem Sivilce İzlerine İyi Gelir mi?

Magnis krem; kurumuş yani iyileşmeye yüz tutan sivilce izlerinin üzerine sürüldüğünde lekelerin rengini açıp, görünümünü iyileştiriyor.

Magnis Krem Siyah Noktalara İyi Gelir Mi

Siyah nokta ve sivilcelerin yok olması konusunda etkili olan magnis aynı etkiyi siyah noktaları yok etmek ve cilt yağ oranını dengelemek için oldukça etkilidir. Siyah noktaları yok etmede etkilidir. Magnis krem burna sürülür m sorusuna cevap vermek gerekirse burun üstündeki siyah noktalar için kullanabilirsiniz.

Magnis Krem Kullananların Yorumları:

İnternette bu kremle ilgili kullanıcı yorum ve deneyimlerine göz attığımızda bloglarda, arama motorlarında ve pek çok platformda kremle ilgili olumlu yorumlara rastlıyoruz.

Kullanıcılar, ilk zamanlarda deride kuruluk ve tahrişe neden olan kremin 2 ay tamamlandığında sivilceleri tamamen kuruttuğunu, ciltlerini güzelleştirdiğini dile getiriyor.

Bazı yorumlarda ise kullanıcılar, krem sürdükten sonra güneşe çıktıklarında ciltlerinde yanma hissettiklerini ifade ediyor.

Kimi yorumlarda ise kremin sivilcelerin görünümünü daha da kötüleştirdiğinden bahsediliyor.

Lakin ciltteki tahriş, kuruma ve kaşıntının geçici olduğunu, ilerleyen süreçte yani tedavi sonlandığında bu yan etkilerin kendiliğinden geçtiğini hatırlatmak istiyoruz. Bu yüzden krem kullanımını bırakmak yerine doktorunuza danışıp, krem kullanım sıklığını azaltma yolunu tercih etmelisiniz. Doktorunuz önermeden krem kullanımını kendi kendinize bırakmamalısınız.

Her şeyden önce bu kremi mutlaka doktor reçetesi ile kullanmalısınız. Kullanmadan önce kremin prospektüsündeki kullanım talimatlarına göz atmayı unutmamalısınız.

Magnis Krem Reçetesiz Alınır Mı

Krem sivilce, sivilce izleri ve siyah noktaları yok etmek için kullanılmasına karşın reçete ile eczaneden alınmaktadır.

Magnis Krem Genital Bölgeye Sürülür Mü

Magnis krem kesinlikle genital bölgeye sürülmeye uygun bir krem değildir asla bilinçsiz olarak doktora danışmadan kullanılmamalıdır.

Magnis Krem Cildi Soyar Mı

Cildi soyucu bir krem değilidir. Cilde sürüldüğünde cildi kurutucu etkisi olduğundan magnis krem nemlendirici krem ile beraber kullanılmalıdır.

Magnis Krem Ciltte Ne Kadar Durmalı

Krem etkili sonuç vermesi için cilde sürüldükten sonra kesinlikle en az 1 saat kadar kalmalıdır. Yüze sürüldükten sonra asla yüz yıkanmaz cilt tarafından emilmesi beklenir.

Magnis Krem Kaç Günde Etki Eder

Ortalama tedavisi süresi 8 hafta kadar olmasına karşın magnis krem düzenli kullandığında 1 ay içerisinde etkisini göstermeye başlar.

Magnis Krem Tüylenme Yapar Mı

Magnis krem kullanmak kesinlikle tüylenme yapmaz.

Magnis Krem Yan Etkileri:

Bu kremin kullanımı, tıpkı diğer topikal kremlerde olduğu gibi kremin içeriğindeki maddelere karşı aşırı hassasiyeti bulunan ya da doz aşımına kaçan kişilerde bazı yan etkilere yol açabilir.

Nadir görülen yan etkileri aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

Yaygın:

 • Kaşıntı

Seyrek:

 • Ciltte kabartı, kuruluk, tahriş, deride sıcaklık hissi

Yaygın olmayan:

 • Ateş basması

Bu kremin olası yan etkileri arasında bulunuyor.

Yukarıda bahsi geçen ya da farklı bir yan etkiyle karşılaşmanız durumunda krem kullanımını bırakmalı ve doktorunuza danışmalısınız.

Magnis Krem

Kremin yapısında ya da ambalajında tuhaflık fark etmeniz durumunda kremi kullanmaktan kaçınmalısınız.

Bu yazımızda kısaca Magnis krem kullanımı ve faydaları ile ilgili en çok merak edilenleri yanıtlamaya çalıştık.

Daha önce bu kremle tedavi gördüyseniz ya da şu an Magnis krem kullanıyorsanız; kullanıcı deneyimlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, görüşlerinizi takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.