Sivilce Nasıl Geçer Diyenlere Etkili 12 Yöntem

Sivilce Nasıl Geçer Diyenlere Etkili 12 Yöntem

Sivilce nasıl geçer sorusu genelde ergenlik çağına girmiş kişilerin sıklıkla sorduğu sorulardan biridir. Sivilceler sadece can sıkıcı değil, rahatsız edici ve çekici görünmenizi etkilemektedir. Eminim ki sivilcelerden kurtulmak için sivilce kremleri, sivilceleri geçiren maskeler, hatta ilaçlar dahi kullanan kişiler olmuştur.

Evde Sivilce Nasıl geçirilir?

İster bayan olsun, isterse erkek birçok insan sivilceler ile mücadele eder. Sivilcesi olan birinin tek amacı vardır; sivilceleri ortadan kaldırmak. Sivilcelerin bulunma sıklığı, uygulanan tedavi yöntemi, sivilce maskeleri ve sivilce kremi kullanan kişiden kişiye etki gösterse de  bu yöntemlerin hepside olumlu sonuç vermektedir. Tabi bu yöntemler kişinin cilt tipine ve yaşam kalitesine bağlı olarak etki göstermektedir.

Sivilce ilaçlarının birinci amacı, tıkanan gözeneklerin açılması ve sivilceye sebep olan bakterilerin yok edilmesidir. Evde doğal sivilce tedavisi genelde şiddetli sivilce oluşumları için değil de oluşmaya başlamış ve oluşan sivilceleri yok etmek için uygulanır. Evde sivilce maskesi yapmak için evde bulunan malzemeler ile sivilce geçiren maske yapabilirsiniz.

Pahalı sivilce kremleri ne gerek kalmadan evde sivilce kapama yöntemleri hem daha sağlıklı hemde daha ucuzdur. Sizleri verdiğim dola sivilce geçiren yöntemler bir çok bayan tarafından uzun zamandır evlerinde uygulanmaktadır. Uyguladığınız sivilce maskesi işe yaramazsa pes etmeyin diğer yöntemleri mutlaka deneyim emin olun bir yada bir kaçı sizde olumlu sonuç gösterecektir.

Sivilce Geçiren Doğal 12 Yöntem

Sizlere anlatacağım doğal sivilce maskeleri evde rahatlıkla yapılabilir. Her biri denenmiş mükemmel sonuçlar elde etmiş kişiler tarafından değerlendirilmiş en iyi doğal sivilce tedavi yöntemleridir.

Çay Ağacı Yağı ile Sivilce Tedavisi

Her halde çoğu kişi Çay ağacı yağını duymamış olabilir. Bilenlerin etkin şekilde kullandığı bu ürün tartışmasız anti-bakteriyel özelliğinin yanı sıra enfeksiyonları ve mantar enfeksiyonlarını yok etmede çok etkili bir doğal sivilce bakım ürünüdür. Çay ağacı yağı kullanımı oldukça kolaydır, Yatmadan önce çay ağacı yağını sivilce üzerine sürermeniz yeterlidir.

Çay ağacı yağı cilt bakımı sivilceler için kullanılır, asla yutulmaz. Daima kullanmadan önce inceltilmelidir.

Malzemeler

 • Temiz su
 • Kulak çöpü

Uygulanışı:

Yüzünüzü temizleyerek bu işleme başlıyoruz. Çay ağacı yağını su ile inceltiyoruz. Ölçek olarak 1 çay kaşığı çay kaşığı yağına karşılık 9 çay kaşı su eklenir. Hazırladığımız karışıma kulan çöpünü batırıyoruz ve sorunlu bölgeye uyguluyoruz. Haftada 2 defa uygulanması gerekmektedir. Asla saf olarak kullanmayın. Eğer cilt tipiniz hassas ise aloe vera jeli ile seyreltebilirsiniz.

Doğal Aloe Vera Jeli İle Sivilcelere Son

Yapraklarının içerisinde bulunan jel cilt bakımı alanında ve yanıklarda sıklıkla kullanılır. Sivilce izlerinin yok edilmesinde ise doğal olarak uygulaması yeterlidir. Aloe Vera ile evde sivilce geçirme yöntemlerinde kullanılır, cildin iyileşme sürecinin hızlandıran, cildi yenileyen aynı zamanda sivilcelerin şişmesini ve oluşumunu durdurur.

Yapraklarındaki Jel sayesinde sivilcelerden kurtulmak için doğal olarak uygulamanız yeterlidir. Temizlenmiş ve sivilceli olan bölgeye parmak uçlarınız yada kulak çöpü ile Aloe Veya’yı doğrudan uygulayınız.

Sivilceleri Geçiren Tarçın ve Bal Maskesi

Bal doğanın bize en güzel hediyelerinden biridir. Cilt bakımında sıklıkla kullanılan balı Sivilce tedavisinde kullanmanız mümkün. Bal antimikrobiyal, antibakteriyel özelliği sayesinde cildi nemlendirir ve yeniler. Doğal sivilce tedavisinde ise harika sonuçlar elde etmek mümkündür. Tahriş olmuş, yıpranmış, sivilce izleri bulunan cilde uygulanabilir.

Sivilce Geçiren Tarçın Bal Maskesi

Malzemeler

 • 2 Çorba kaşığı doğal bal
 • 1 Çorba kaşığı Tarçın

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Yukarıda saydığım malzemeleri bir cam kasenin içerisine döküyoruz ve iyice karıştırıyoruz. Karışımı sürmeden önce uygulanacak bölgenin iyice temizlenmesi gerekmektedir. Hazırladığımız sivilce maskesini yüzümüze ellerimiz yardımı ile uyguluyoruz ve 20 dakika kadar bekletiyoruz. Bu süre zarfında maske kurumuş olacak işlemi bitirmek için ılık su ile yıkayın ve havlu il iyice silin.

Tatlı Badem Yağı ile Sivilcelerden Kurtulun

Tatlı badem yağı cildi nemlendirerek, yara ve sivilce izlerini yok etmek için harika bir yağdır. Hsarlı cildi iyileştirmek için kullanıldığı gibi sivilce tedavisinde de kullanılır.

Şimdi sizlere evde sivilce tedavisi için kullanabileceğiniz etkili sivilce maskesi tarifi ermek istiyorum.

 • 1 Tatlı kaşığı bal
 • 3 Damla lavanta yağı
 • 3 Damla çay ağacı yağı
 • 1 Yemek kaşığı Aloe Vera jeli
 • 1 Çorba kaşığı badem yağı ( badem yağı yerine kayısı çekirdeği yağı, Hindistan cevizi yağı olabilir)

Yukarıda saydığım bütün malzemeleri bir kase içerisinde iyi karıştırarak hazırlayınız. Hazırladığınız bu maskeyi günde 2 defa cilt temizleyicisi olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca makyaj temizleyici olarak kullanabilirsiniz. Anti-bakteriyel özelliği ola bu maske cildi temizlerken tıkanan gözenekleri de açar.

Sivilce ile savaşan etkin maddelerin çok olduğu bu harika tarifte düzenli uygulandığında sivilceleri yok ederken tekrar oluşmasını da engeller.

Diş Macunu ile Sivilce Tedavisi

Diş macunun kurutucu etkisi sebebi ile sivilceleri yok ettiği bilinmektedir. Ayrıca sivilce oluşumuna sebep olan yağlardan da cildi arındırır. Her diş macunun aynı etkiyi göstermesi bazı durumlarda mümkün olmayabilir. Diş macunun ile sivilce tedavisi en bilindik ve en çok kullanılan yöntemlerden biridir.

Yumurta Akı İle Sivilceye Son

Evde sivilce tedavisi için hem etkili hemde basit, kolay bir yöntemdir. Aynı zamanda oluşan sivilce izlerini de yok etmektedir. Sağlıklı proteinler ve aynı zamanda Sivilce ile savaşan vitaminler ile doludurlar ve cildinizdeki hücrelerin yeniden yapılandırılmasına yardımcı olurlar. Yüzünüzdeki fazla yağ ve sebumu da emerler.

Yumurta Akı Maskesi Nasıl Yapılır

Önce yüzünüzü suyla yıkayın ve tamamen kurumasını bekleyin. Daha sonra, beyazları sarılardan ayırın. Beyazları köpüklü oluncaya kadar karıştırıp yüzünüze uygulamadan önce birkaç dakika bekletin. Normalde 2 ile 3 dakika beklemek yeterlidir. İlk önce yumurta akını yüzünüze bir kat sürün ve kurumasını bekleyin. Daha sonra tekrardan 1 kat daha sürün ve bu şekilde 20 dakika kadar bekleyin ve ılık su ile yüzünüzü duralayıp işlemi sonlandırın.

Sivilceye İyi Gelen Buz Küpleri

Yatmadan önce sivilce üzerinde bir buz küpü tutmak, inflamasyonu ve şişmeyi görsel olarak azaltmalıdır. Ayrıca cildiniz temizlendikten sonra yara izi olasılığını azaltabilir.

Sivilceye İyi Gelen Elma Sirkesi

Elma sirkesi sivilce gidermek için mükemmel bir evde sivilce geçirme yöntemidir. Elma sirkesi sivilceye iyi gelen sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Peki Elma sirkesi sivilceyi nasıl geçirir; Sivilceyi tetikleyen mikroorganizmaları öldürür. İkincisi, alkalidir ve dolayısıyla cildinizin pH’sını stabilize edebilir ve bu, akne tetikleyen bakterilerin hayatta kalmasını daha da zorlaştırır.

Malzemeler

 • Elam Sirkesi
 • Su

Hazırlanışı ve Uygulaması

Temizlenmiş cilde sirke su karışımını pamuk yardımı ile sivilceli olan bölgeyi siler şekilde sürüyoruz. Sivilcelerin üzerine fazla baskı uygulamadan sürmelisiniz. Sürme işlemi bittikten sonra 10 dakika bekleyip cildimizi ılık su ile yıkmamız yeterlidir. İşlem bittikten sonra nemlendirici kullanmayı unutmayın.

Salatalık İle Sivilceye Tedavisi

Göz çevresi ve cilt bakımı için sıklıkla kullandığımız salatalık sivilce tedavisinde de bize derman olmaktadır.Salatalık şişmeyi ve iltihaplanmayı azaltarak sivilce ile savaşmaktadır. İster dilim olarak isterseniz salatalık suyu ile cildinizdeki sivilcelerden kurtulabilirsiniz.

Sivilceye İyi Gelen Lavanta Yağı

Lavanta yağı cildi rahatlatan ve temizleyen özelliği sayesinde kozmetik alanında ve evde sıklıkla kullanılan yağlardan biridir. Şişmiş sivilceyi hafiflettiği için Lavanta yağı sıklıkla sivilceleri geçirmek için kullanılır.

Sivilceler İçin Portakal Kabuğu

Portakal kabuğu sivilce yok etmek için harika bir yöntemdir. Tazeleyici ve canlandırıcı özelliği sayesinde evde ve kozmetik sektöründe sıkça kullanılır. Bakterilerden dolayı oluşan sivilce ve gözenekleri tıkayan ekstra yağ / ölü cilt hücreleri, tipteki portakal kabuğu yüz maskesini kullanarak kurtulabilirsiniz.Portakaldaki C vitamini, sağlıklı ve dengeli hücrelerin geliştirilmesine de yardımcı olacak ve cildinizi daha iyi durumda tutacaktır.

Malzemeler

 • 2 Adet Portakal Kabuğu
 • Temiz Su

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Yüzünüzü su ile yıkayarak işleme başlayabilirsiniz. Daha sonra portakal kabuklarını hamur haline getirmek için blender’dan geçiriyoruz. Blender’dan geçirdiğimiz portakal kabuklarına az miktarda su ekliyoruz. En iyi kıvamı elde ettikten sonra yüzümüze ve sivilceli bölgeye sürüyoruz. Bu maske ortalama olarak 20-25 dakika kadar bekleyip işlemi bitirmek için yüzümüzü yıkıyoruz.

Sivilcelerinizle olan savaşınızda asla pes etmeyin. Başka birinde etkili olan yöntem sizde aynı etkiyi göstermeyebilir. İlk denemede asla pes etmeyin ve sivilceleri geçiren yöntemleri uygulama sürelerini yarıda bırakmayın.

Bütün doğal sivilce tedavisi yöntemleri kimyasal yöntemler ile kıyaslandığında evde sivilce tedavisi  yöntemleri uzun sürebilir, ancak etkisi görüldüğünde ise daha kalıcıdır. Sivilce tedavisi için doğanın nimetlerinde her daim faydalanın, kimyasallar cildinize zarar verir. Sizlere bu yazımızda sivilce nasıl geçer, sivilce geçiren yöntemler hakkında bilgi vermeye çalıştım bu konu hakkında yorumlarınızı bekliyorum.

Ayrıca diğer makalemizde En İyi Sivilce Kremleri hakkında bilgi veren yazımızı okuyarak diğer sivilce kremleri hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.