Sivilceye Ne İyi Gelir? Bitkisel Öneriler ve Maske Tarifleri

Sivilceye Ne İyi Gelir? Bitkisel Öneriler ve Maske Tarifleri

Stres, hormonal değişiklikler, aşırı yağlı gıda tüketimi derken cildimize yerleşen, ciltteki gözeneklerimizi ciddi anlamda tıkayan yağ bezeleri yüzünden ortaya çıkan sivilceler; 7’den 70’e hepimizin en büyük cilt sorunları arasında yer alıyor.

Ergenlik dönemimizde büyük çoğunluğumuzun karşılaştığı, yetişkin olduğumuzda bile peşimizi bırakmayan sivilceler; yanlış ve kalitesiz makyaj malzemelerinin kullanımı, cilt bakımının yetersiz ve eksik gerçekleştirilmesi derken cildimize yayılmaya başlıyor.

Özellikle gebelik ve adet dönemlerinde hormonal değişikliklere bağlı olarak cildimizde daha da artan sivilcelerden birtakım doğal malzemelerle kurtulabilme şansımız bulunuyor.

Bu yazımızda cildindeki sivilcelerden şikayetçi olan tüm bayanlar için ‘sivilceye ne iyi gelir’ sorusunu kısaca yanıtlamak istiyoruz.

İşte, sivilcelere iyi gelen yöntemler listemiz:

Sivilceye Ne İyi Gelir Bitkisel

Sivilcelerden kurtulmak için sivilceye iyi gelen krem ve sivilceye iyi gelen sabun dahil pek çok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Doğal yolla sivilcelerden kurtulmak için sivilce maskeleri dahil pek çok yöntem bulunmaktadır. Sizlere sivilceye ne iyi gelir hakkında bu yazımızda bilgi vermeye çalışacağım.

Sivilceye İyi Gelen Elma sirkesi:

Cildi bakterilerden arındırarak, ciltteki iltihaplı sivilceleri yok eden elma sirkesi; cildi toksinlerden temizliyor ve daha sorunsuz ve parlak bir cilde kavuşmasına olanak tanıyor.

Elma sirkesi ile sivilcelerinizi doğal bir şekilde tedavi etmek adına iki yemek kaşığı sterilize su ile bir yemek kaşığı elma sirkesini bir kasede karıştırın.

Ardından elde ettiğiniz karışımdan bir parça pamuğa damlatın. Sirkeli pamuğu cildinizdeki sivilcelerin üzerine sürün ve cildinizin en az 10-15 dakika boyunca kurumasını bekleyin.

Bir sonraki aşamada cildinizi bol ılık suyla durulayın ve cildinize nemlendirici sürün.

Cildinizdeki sivilcelerden kurtulana kadar bu işlemi günde 3-4 kez olacak şekilde tekrar edebilirsiniz.

Elma Sirkesi Sivilcelere İyi Gelir Mi

Elma Sirkesinin Faydaları

Sivilceye İyi Gelen Aspirin maskesi:

Anti-inflamatuar ve anti-bakteriyel özellikleri sayesinde cilde pek çok faydası olan aspirin, bileşenlerinde yer alan salisilik asit sayesinde ciltteki aşırı sebumu alıyor ve ciltteki nem oranını dengeliyor.

Aspirin maskesini hazırlamak için minik bir kasede 4 tablet aspirini bir çatal yardımıyla güzelce ezin. Ardından 2 yemek kaşığı suyu da kaseye ilave edin.

Bir sonraki aşamada kaseye bir miktar bal ya da yoğurt ekleyin. Tüm malzemeleri güzelce karıştırdıktan sonra hazırladığınız bu maskeyi tüm yüzünüze sürün.

Maske cildinizde kuruduğunda yani yaklaşık 15-20 dakika sonrasında cildinizi bol suyla yıkayarak, durulayın.

Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır

Aspirinli Sivilce Maskesi

Sivilceye İyi Gelen Yumurta Maskesi:

Bol miktarda Omega 3 içeren yumurta maskesi, cildi beslemenin ve nemlendirmenin yanı sıra cildi sivilce ve aknelerden önemli ölçüde arındırıyor.

Yumurta maskesini hazırlamak adına öncelikle yumurtanın sarısını akından ayırın. Ardından yumurta sarısını bir kasede çırpın ve cildinizdeki sivilcelerin üzerine sürün.

1 saat kadar bekleyin ve cildinizi bol soğuk suyla durulayın. Bu işlemi cildinizdeki sivilce ve iltihaplı sivilcelerden kurtulana dek günde 2 kez olacak şekilde tekrar edin.

Yumurta Akı Maskesi

Sivilceye Ne İyi Gelir Bitkisel Çözüm

Çay ağacı yağı:

Güçlü bir anti-bakteriyel olan çay ağacı yağı, sivilcelerin yanı sıra ciltteki sivilce izlerine iyi geliyor.

Aktarlardan temin alabileceğiniz çay ağacı yağını cildinizdeki sivilcelerin üzerine düzenli olarak uyguladığınız takdirde hayalinizdeki pürüzsüz cilde kısa sürede sahip olabilirsiniz.

Sivilcelerinizle mücadele edebilmek adına cildinizdeki sivilcelerin üzerine bir parça pamuğa damlattığınız çay ağacı yağını uygulayın. Bir süre bekleyin ve cildinizi durulayın.

Çay Ağacı Yağının Faydaları

Sivilceye İyi Gelen Limon:

Asidik yapısı sayesinde iltihaplı sivilceleri kısa bir sürede kurutan limon, evde kolaylıkla cildinizdeki sivilcelerin üzerine uygulayabileceğiniz bir çözüm olma özelliği taşıyor.

Ciltteki sivilceleri tedavi etmenin yanı sıra yeni sivilce oluşumunu da engelleyerek, masrafsız bir şekilde sivilcelerinizi yok ediyor.

Limon ile sivilce tedavisine hemen başlamak adına bir miktar taze limon suyundan bir parça pamuğa damlatın. Ardından bu pamuğu cildinizde bulunan sivilcelerin üzerine sürün.

15 dakika bekledikten sonra cildinizi bol ılık suyla durulayarak, limondan arındırın. Limonu 15 dakikadan daha uzun bir süre için cildinizde bekletmeyin. Aksi halde cildinizdeki sivilcelerin aşırı kurumasına neden olabilirsiniz.

Cildinizi bol suyla duruladıktan ve yumuşak bir havluyla kuruladıktan sonra cildinize nemlendiricinizi sürmeyi de ihmal etmeyin.

Limonun Cilde Faydaları

Limon Maskesi Nasıl Yapılır

Yoğurt Limon Maskesi

Sivilceye Ne İyi Gelir Sarımsak:

Doğal antibiyotik olarak cildimizi mikrop ve toksinlerden arındıran sivilceden cildinizdeki sivilceleri tedavi etmek amacıyla yararlanabilirsiniz.

Sivilcelerden cildinizi sarımsakla arındırmak için iki üç diş sarımsağı iyice suyu çıkana dek havanda dövün.

Ardından sarımsak suyunu parmak uçlarınızla hafif masaj yapar gibi cildinizdeki sivilcelerin üzerine sürün.

15 dakika bekleyin ve cildinizi bol suyla durulayın. Bu işlemi her gün düzenli bir şekilde tekrar edebilirsiniz.

Sivilceye Çilek

Sivilceye ne iyi gelir? sorusuna muhteşem bir yanıt olan çilek; yağ ve kiri cildimizden uzaklaştırıyor.

Aynı zamanda doğal bir peeling olarak cilt gözeneklerini temizliyor ve sıkıştırıyor.

Hazırlaması son derece pratik olan çilek maskesini elde etmek için öncelikle 6-7 adet çileği güzelce temizleyin ve yapraklarından ayırın.

Ardından bir kaseye alarak, çatal yardımıyla iyice ezin. Ezilen çileklerin üzerine iki yemek kaşığı ev yapımı organik yoğurdu ilave edin.

Hazırladığınız bu maskeyi dilerseniz sivilcelerin üzerine dilerseniz de tüm yüzünüze sürün.

15 dakikalık bekleme süresini doldurduğunuzda cildinizi soğuk suyla yıkayarak, maskeden arındırın.

Çilek Maskesi Nasıl Yapılır

Sivilceye İyi Gelen Maske

Sivilceye Bal maskesi:

Cilt maskelerinde sıklıkla kullandığımız, güzellik iksirlerinden biri olan bal ve bakterileri öldüren mucizevi besin limon suyunun birleşiminden oluşan bal maskesi; sivilceye ne iyi gelir? sorusuna verebileceğimiz bir diğer yanıt olarak karşımıza çıkıyor.

Bal maskesini hazırlamak için bir adet yumurtanın akını ve iki yemek kaşığı mümkünse organik olan balı bir kasede iyice çırparak, karıştırın.

Ardından bu karışıma iki tatlı kaşığı limon suyunu da ilave edin ve tekrar karıştırın.

Maskeyi tüm cildinize sürün. 20 dakika bekledikten sonra cildinizi bol suyla durulayın. Bu maskeyi haftada iki kez olacak şekilde cildinize uygulayabilirsiniz.

Balın Cilde Faydaları

Dudaklara Bal Sürmek

Sivilceye Tarçın

Akne ve sivilce tedavisinde yararlanabileceğiniz tarçın, cildi güzelleştiriyor ve besliyor.

Tarçın ve balın doğal anti inflamatuar özelliğinden faydalanmak adına bir yemek kaşığı toz tarçın ve iki yemek kaşığı organik balı bir kasede karıştırın.

Ardından karışımı temiz olan cildinize sürün.

20 dakika bekleyin ve cildinizi bol suyla durulayın.

Haftada 2-3 kez olacak şekilde bu maskeyi cildinize uygulayabilirsiniz.

Sizlere bu yazımızda sivilceye ne iyi gelir hakkında bilgi vermeye çalıştım. Peki ya siz sivilceler için hangi yöntemi deniyorsunuz yorum kısmına yazarak bizimle paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Begonya Bedava İnternet Yardım Başvurusu Bedava İnternet