Sivilce İzlerine İyi Gelen Krem Önerileri

Sivilce İzlerine İyi Gelen Krem Önerileri

Sivilce izleri için krem; Cilt güzelliğinin düşmanı olan sivilce lekeleri sivilceler geçtikten sonra yüzümüzde kalıcı olarak kalan izlerdir. Görünüm olarak kişiyi rahatsız eden sivilce izleri için krem önerileri sizleri sivilceleri geçirmek için kullanabileceğiniz kremlerdir. Ergenlik dönemi ile beraber hayatımıza giren sivilceler genelde patlatıldığında sivilceleri izleri oluşmaktadır. Bazı sivilceler ise yok olduğunda cilt yüzeyinde kahverengi lekeler bıraktığı bilinmektedir. Sivilce izlerini yok etmek için pek çok yöntem ve uygulama bulunmasına karşın ilk denenen ve en çok başarı sağlayan yöntem sivilce izlerini geçiren kremlerdir.

Sizlere bu yazımızda sivilce izlerini yok eden kremlerden bahsetmeye çalışacağım. Sivilce izlerinin yanında cilt lekelerine iyi gelen bu kremleri kesinlikle doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Sivilce İzlerini Geçiren Krem

Sivilce izlerini geçiren reçeteli ve reçetesiz pek çok krem bulunmasına karşın ben sizlere gerçekten çok etkili olan ve kullananların memnun kaldığı sivilce lekelerini yok eden kremleri yazmaya çalışacağım. Unutulmaması gereken bir durum ise sivilce izleri ne kadar çok eski ise kullanılacak kremin çeşidi ve cilt tipinin durumu mutlaka iyi değerlendirilmelidir. Sivilce izinin derinliği, oluş zamanı ve cilt tipine göre soyucu krem seçmek gereklidir.

Avene Cleanance peeling etkili sivilce izi kremi

Akne ve sivilce izlerini yok eden bu krem ayrıca içeriğinde parapen bulunmayan etkili kremlerden biridir. Cilde uygulandığında cildi onaran ve nemlendiren bu krem düzenli kullanıldığında sivilce izlerini yok eder. Cildi derinlemesine temizleyen bu krem ayrıca cildi yağ dengesini sağlar.

Ducray Keracnyl Creme Siyah Nokta ve Sivilce Sorunlarında Yardımcı Bakım Kremi

Poli Hidroxi asitler (Glikolik asit, salisilik asit ve laktik asit ) ve Ducray Keracnyl Crem ile akne problemli ciltlere özel bakım sunar. Gözenekleri derinlemesine temizleyerek cildin gözle görünür şekilde pürüzsüzleşmesini sağlar.  Ducray Keracnyl Crem siyah nokta ve sivilcelerin tedavisine yardımcı olur. Çinko salisilat ve Sabal Ekstresi sebum salgısını dengeler. Böylece cilt üzerindeki parlama önlenir. Akşamları temizlenmiş cilde uygulayınız. Göz ve dudak çevresine uygulamayınız.

Salvolin Salyangoz Akne-Leke Giderici Krem

Savolin salyangoz kremi akne ve leke giderici kremler arasında sıklıkla kullanılan bir kremdir. Her cilt tipine uygun olan bu krem düzenli kullanıldığında etkisi gösterecektir. Cildi sürüldüğünde kısa sürede cilt tarafından emilen bu krem cildi onarıcı ve yenileyici etkisi vardır.

Bitkiderman Leke kremi

Sivilce ve cilt lekelerini yok etmede kullanılan bir kremdir. Kahverengi lekelerin ve pigmentasyon düzensizliğinden kaynaklanan renk bozulmalarının hoş olmayan görünümlerini düzenleme özelliğe sahip, içeriğindeki bitkisel yağlar ve vitaminler sayesinde cildin gün boyu nemli kalmasına ve beslenmesine yardımcı olur. Zengin içeriği ile doğal özlerden oluşması kremi diğer sıradan kremlerden ayıran en önemli özelliktir.

Düzenli kullanımda cilt lekelerini gidermeye, ciltte tek bir renk ton, netlik ve parlaklık oluşmasına yardımcı olur. Cilt hücreleri gece boyunca dinlenme (uyku) sırasında, kendilerini tamir eder ve onarır.  Doğal özler sayesinde el, yüz, boyun, omuz ve dekolte bölgeleri ile birlikte vücudunuzun her yerinde güvenle kullanabilirsiniz.

White Perfection Leke Krem

White Perfection Leke Giderici Krem’in düzenli kullanımı; mevcut lekelerin belirgin şekilde azalmasına, yeni lekelerin oluşumunu engellemeye ve daha parlak bir cilde sahip olmaya yardımcı olur. Ayrıca, güneş koruyucu etkisi sayesinde ciltte leke oluşumunu engellemeye yardımcı olur. Yüksek performanslı kuzu kulağı bitki özleri ve C vitamini içeriği, lekelerin yoğunluğunu azaltmada etkilidir.

Sıvı kristal emülsiyon içeriği ise güneş ışığını yansıtma özelliği ile cildin parlak görünmesine yardımcı olur. Kilit mekanizması sayesinde ürünü ilk sizin kullanacağınızdan emin olacaksınız. Tüm cilt tipleri için uygundur. Yaklaşık %95,5 oranında doğal içeriklere sahiptir. Kojic asit, hidrokinon ve resolsinol içermez.

Clinique Even Better Moisturizer SPF 20 Leke Bakım Kremi

Yağsız yapıdaki yatıştırıcı krem cilt yüzeyindeki koyu leke görünümünün giderilmesini desteklemek için zengin onarıcı ve nemlendirici formüle sahiptir. SPF güneş koruması cildi olası zararlara karşı korunmasına yardımcı olur. Aydın bir görünüm sağlamaya yardımcı olur. Daha eşit bir cilt tonu görünümüne sahip olmak için günlük olarak düzenli kullanın. Sivilce lekelerin yok eden etkili kremler arasında bulunan bu krem cildi nemlendirir ve ölü hücreleri ciltten atar.

Dermaderm sivilce izi kremi

Dermaderm krem sivilceleri yok eden etkisi yanında sivilce izlerini yok eden bir kremdir. Cildi tahriş etmeyen yapısı ve içeriğinde bulunan bitkisel özler ile her cilt tipine uygundur. Cildin yağ dengesini sağlar ve cildi onaran etkisi vardır. Düzenli olarak cilde sürüldüğünde sivilce ve akne izlerini kısa sürede yok eder.

Sivilce İzlerini Yok Eden Krem Seçilirken Neler Dikkat Edilmeli

Sivilcelerin cilt yüzeyinde bıraktığı izler oluşuma bağlı olarak uzun yıllar yüzümüzde kalabilir. Bazı sivilce izleri sadece deri yüzeyinde görülürken bazıları ise derinin alt tabakasına kadar inmiş derin sivilce izleri olabilir. Aslında derin olan sivilce izleri kolay bir şekilde sivilce izlerini geçiren kremlere gerek kalmadan Sivilce İzlerini Geçiren Maske kullanılarak yok olur. Diğer yazımızda sivilce izlerinden kurtulma hakkında yazımızı da inceleyebilirsiniz.  Diğer yandan derin olan ve uzun yıllar cildimizde bulunan sivilce izleri için mutlaka sivilce izlerini geçiren kremleri kullanmalıyız.

Tabi derin sivilce izlerini geçirmek için doğru kremi seçmek ve düzenli kullanılması çok önemlidir. Sadece kulaktan dolma bilgilerle sivilce izlerini geçiren krem kullanmak kesinlikle yanlıştır. Sivilce kremi seçerken dikkat etmeniz gerekenler ise;

  • Sivilce izi yüzeysel ise kremi kendiniz seçebilirsiniz.
  • Derin sivilce izleri için kesinlikle doktorunuzun önerisini uygulayarak krem kullanmalısınız
  • Krem seçerken kesinlikle paraben içermeyen sivilce izi kremi seçin

Paraben Nedir? Zararları Nelerdir

Paraben Nedir?: İlaç sanayisinde ve kozmetik sektöründe sıkça kullanılan paraben kimyasal bir üründür. Nededeyse günlük hayatta kullandığımız pek çok ürünün içeriğinde bulunmaktadır. Aklınıza gelebilecek pek çok üründe kullanılan paraben kullanılmasının tek sebebi ucuz olmasıdır. Firmalar sağlıktan çok maddiya düşündüğünden parabenli üretim yaparlar. Vücuda ciddi boyutta zararı bulunmaktadır.

Parabenin Zararları Nelerdir? : Parabenin bilinen en büyük zararı Meme Kanseridir. Bilimsel olarak yapılan çalışmalarda meme kanseri olanlarda ciddi miktarda paraben görülmüştür. Erkeklerde testis kanseri ve çok yaygın olarak görülen egzamaya neden olduğu bilinmektedir. Ayrıca aletjiyi tetikleyici etkisi vardır.

  • Sivilce izini yok eden krem seçerken mutlaka gözenekleri sıkıştıran özelliğe sahip krem seçmeye özen gösterin. Gözenekleri ve cildi sıkılaştıran sivilce izi kremler cildin kendini daha çabuk toparlamasını sağlar.
  • Sivilce izi kremlerini kullanmadan önce mutlaka yan etkileri ve cilde verdiği hasar hakkında bilgi sahibi olun. Sivilce izlerini yok etmek için kremi ortalama 3 ile 6 ay arasında kullanmanız gerektiğinden krem hakkında yeterli bilgiye sahip olun.
  • Asla tedaviyi yarıda bırakmayın. 1 ay sonra kullanıp kremi bırakmak yanlıştır. Sivilce izi kremleri etkisi ortalama 3 ay içerisinde göstermeye başlayacaktır. Düzenli olarak her gün kullanmak gerekir.
  • Sivilce izleri açık tonda ve yüzeysel bir görüntüye sahip ise reçetesiz satılan kremleri tercih edebilirsiniz. Reçetesiz kremler  “hidrokinon” içeriği %2’nin altında olduğu için bu kremleri tercih etmek daha doğru olacaktır. Bu kremlerin yan etkileri neredeyse yok denecek kadar azdır.
  • Sivilce izleri daha koyu bir görüntüye sahip ise reçete krem kullanmak gereklidir. Bu kremlerde “hidrokinon” oranı çok yüksektir. Koyu ve belirgin sivilce izlerini yok etmek doktorunuz size bu kremi önerecektir. Bu kremleri sivilce izinin durumuna ve cilt tipinize göre doktorunuz belirleyerek kullanmanız gereklidir.

Sivilce İzleri Yok Eden Yöntemler

Sivilce izlerini yok etmek için kullanılan yöntemlerde biri olan sivilce izini geçiren kremler ileri derece sivilce izi ve çok derin sivilce izlerinde başarı göstermeyecektir. Derin ve eski olan sivilce izlerinden kurtulmak için lazer uygulaması yada kimyasal peeling uygulanması tavsiye edilir.

Kimyasal peeling uygulayarak cilt soyma işleminde başarı oranı çok yüksektir. Ayrıca sivilce lekeleri için dermaroller uygulayarak sivilce izlerinden kurtulmanız mümkün. Dermaroller yönteminde klinik ortamda yapılan ve başarı gösteren bir uygulamadır.

Sivilce Lekelerini Yok Eden Kremler

Sizlere sivilce izlerini geçiren kremler hakkında bilgi vermeye çalıştım. Sivilce lekelerini geçiren kremler mutlaka düzenli kullanılması gerekmektedir. Eğer izler krem ile geçirmek mümkün değilse mutlaka bir klinikte bunun için diğer tedavi yöntemleri uygulanabilir. Sivilce izlerini geçiren kremler temiz cildinize ve akşam yatmadan önce sürmeyi ihmal etmeyin. Bunun yanında size belirtilen şekilde sürün ve cilt tarafından emilmesini sağlayın.

Sizlere sivilce izlerini geçiren kremler hakkında aklınıza takılanları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Begonya Bedava İnternet Yardım Başvurusu Belediye Yardımları