Sivilce İzleri Nasıl Geçer ?

Sivilce İzleri Nasıl Geçer ?

Sivilce İzleri Nasıl Geçer? Sivilce İzlerine Kesin Çözüm Sivilce izleri, sivilcelerden kurtulmaya çalışırken ortaya çıkan cilt sorunlardır. Sivilcelerin sıkılması , patlatılması yada kimyasalların etkileri ile ortaya çıkan sivilce izlerinden kurtulmak için pek çok yöntem bulunmaktadır.

Ergenlik dönemi ile beraber hayatımıza girin sivilceler çoğu zaman sivilce izlerin kalmasına neden olur. Sizlere bu yazımızda sivilce izleri nası geçer, sivilce izlerine ne iyi gelir ve siz izleri nasıl yok edilir hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Sivilce İzleri Nasıl Yok Edilir

Sizlere bu yazımızda sivilce izlerini geçiren etkili kesin yollarından bahsetmek istiyorum. Sivilce izinin durumuna göre tedavi yöntemlerinden herhangi birini uygulayabilirsiniz.

Sivilce İzi Tedavisi

Belki, sivilce izlerinden kurtulmaya başlamak için en iyi seçenek onlarla bir cildiye doktorun görünmek gerekebilir. Evet, iyi bir dermatolog ne tür prosedür, çare veya tarifi sizin için daha etkili olacağını söyleyebilir. Akne izleriniz ihmal edilmiş durumda olduğunda bazı durumlarda ameliyat olmanız gerekebilir. Bu kelimenin sizi korkutmasına izin vermeyin; binlerce insan bu şekilde sivilce izlerinden kurtuldu. Sivilce izlerinden kurtulmak için son zamanlarda pek çok kişi bu yöntemi denemektedir.

 1. Punch eksizyonu. Bu yöntem çok derin sivilce izleri ve çukurları yok etmek için kullanılır. Sivilce izlerinin olduğu deri yüzeyi soyulur, değişik uygulamalar ile yeni deri dokusu üste çıkartılır. Bazı hastalarda kulak arkasından deri soyulan bölgeye uygulanır. Tedavinden sonra cildi yenileyen ve canlandıran bazı yöntemler uygulanır.Çok etkili bir yöntem olmasına karşın her hastaya uygulanmaz.
 2. Bir dermatolog tarafından önerilebilecek bir diğer etkili yöntem ise akupunkturdur . Doktor, iğnelerle kaplı özel bir merdane ile cildinizi işler. Derideki kan tedarikini ve yenilenme süreçlerini canlandırmak için cildi delerler. Bu iyi bir yöntemdir; Ancak bazı riskler buna eşlik edebilir: işlem acı vericidir ve anestezi gerektirir; Cildinizde iltihaplarınız varsa tekrarlamada bulaşma riski taşıdığı için bu yöntem uygulanmaz ; akne izlerinden kurtulmak için birkaç prosedürü geçmek zorundasınız.

 

Güzellik Merkezleri

Bir kozmetikçiden yardım istediğinde, sivilce yara izlerinin yok olacağından emin olabilirsiniz. Cilt güzellik merkezleri sivilce izlerinden sonsuza kadar kurtulmak için pek çok yöntem sunar. Aşağıda listelenen yöntemler, sivilce izlerinden kurtulmak için en çok tercih edilen yöntemlerdir.

Kimyasal soyma yöntemi: cildinizin üst kısmı farklı kimyasallarla çözülür. Özel asitler cildin en derin katmanlarına nüfuz eder ve cilt yağlarının üretilmesini engeller. Birkaç oturum gerekiyor.

Lazer tedavisi, en çok sivilce izlerinden kurtulmanıza yardımcı olan çok popüler ve etkili bir yöntemdir. Lazer cildin üst katmanlarını “buharlaştırır” ve yenileme işlemlerini ve kollajen üretimini etkinleştirir. Kural olarak, cildin üst tabakası çıkarılır ve yenisi büyür. Bir kozmetik uzmanı kaç oturumdan geçmeniz gerektiğine karar verecektir. Ortalama sivilce yara izleri 4-6 seans ile 4 veya 8 seans arasında sonra kaybolur.

Ultrason soyma çok etkili ve hijyen yöntemidir, çünkü cildinizi parlatır ve içindeki biyokimyasal işlemleri harekete geçirmez.

Ciltte sivilce izleri ve sivilce sonrası lekeler varsa, kriyojenik temizlik senin için yapabilir. Sıvı azot cildinize uygulanır ve cilt yenileme süreci tahrik edilir.

Evde Sivilce İzlerinden Kurtulma

Binlerce insan sivilce izi problemini doktor veya kozmetikçi olmadan çözmek için bazı iyi yollar aramaktadır. Bu yöntemler ve prosedürler yıllarca başarılı girişimlerden sonra hazırlandı. Evde akneden kurtulurken kendinize uygun olan yöntemi seçmeniz yeterlidir.

 • Akne izlerinden kurtulmanın en uygun yöntemlerinden biri özel bir alet satın almaktır. Bu tür araçlar uzmanlaşmış mağazalarda veya eczanelerde satın alınabilir. Cihazın işlem gücünün doğası değişebilir (elektrik, ultrason vb.) Ancak hepsi cildinizin yenilenmesi için çalışır.
 • Duyabileceğiniz bir diğer yöntem de uzmanlaşmış kozmetik ürünlerdir. Evet, oldukça etkilidirler ve her tür cilt için ve muhtemelen en zor sivilce izleri vakaları için yapabilirler. Şimdi böyle kozmetiklerin hipoalerjik varyantı bile bulunabilir. Çeşitleri çok geniştir: losyonlar, kremler, maskeler, haplar ve diğerleri. Cildinizin yapısını ve şeklini yenilemeye yardımcı olan doğal kolajen içeren ilaçlara dikkat etmenizi öneririz. 

 


Sivilce İzleri İçin Krem Önerileri


 • Retinol sivilce izlerinden kurtulmak için yaygın olarak kullanılır. Sıvı formda bir A vitamini. Cildinize ve sağlığınıza zarar vermez ancak iyileştirme süresi görsel olarak daha uzundur.
 • Sivilce izleriniz için başka bir çare daha var – kil. Kil maskeleri eski çağlardan beri popülerlik kazanıyor ve şu an verdikleri etkinliği hala kanıtlıyorlar. Maksimum 15 dakika boyunca herhangi bir maske takmanız ve her kil maskesinin daima nemlendirilmesi gerektiğini unutmayın, bu nedenle herhangi bir püskürtücüyü alın ve yüzünüzü her 2-3 dakikada bir saf su ile püskürtün. En etkili kil maskeleri için Kil Maskesi yazımızı inceleyebilirsiniz.

 

Sivilce İzlerine Bitkisel Çözüm

Bildiğiniz gibi, sadece doğal ve organik bileşenlerden yapılmış sivilce izlerine karşı bir çok ilaç var. Tarifleri çok antik çağlardan beri popüler ve günümüzde bile popülerliklerini basitlik ve erişilebilirlik açısından kaybetmiyorlar. Burada pahalı kozmetik almaya veya karmaşık kozmetolojik prosedürler için para vermeden sivilce izlerinden kurtulmanıza yardımcı olmak için en etkili maskeleri ve bitki karışımlarını topladık. Sistemik bir yaklaşımla sivilce izlerinden kurtulmanız gerekir. Ve takip eden herhangi bir bileşene karşı alerji olup olmadığını kontrol etmeyi unutmayın.

 • Patates cildinizdeki sivilce izlerinden ve lekelerden kurtulmanıza yardımcı olabilir. Farklı bakterileri öldürür, ölü cilt hücrelerini soyar ve cildi eşit derecede temizler. Tek yapmanız gereken bir patates rendelemek ve cidlinize uygulamanızdır.
 • Yulaf gevreği, farklı karışımlarda dünyada yaygın olarak kullanılan büyük bir doğal temizleme maddesidir. Yulaf gevreği kullanmanın en etkili yolu onları gül veya balla karıştırmaktır. Uygulamak için yulafı iyice ezmeniz ve ılık suyla nemlendirmeniz gerekir. Ardından onları gül suyu veya balla karıştırın ve maskeleri maksimum 15 dakika bekletin. Yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

Limon, akne izlerinden kurtulmaya yardımcı olan başka bir doğal ilaçtır. Limon suyu, bakteri öldüren ve cilt yağlarını ve C vitamini cildin beslenmesi için yararlı olan asidi içerir. Burada, limon veya limon suyu içeren ilaçların en popüler ve etkili tariflerini sıralayacağız:

 • Saf limon suyu, özel süngerler veya pamuk parçaları kullanarak cilde uygulanabilir. Cildize sürdükten sonra 5 dakika kadar beklemeniz yeterlidir.
 • Limon suyu, badem yağı ve bal karışımı iyi bir canlandırıcı çözümdür. Badem yağı ve balı sakinleştirici özellikleri için alınır. Her maddenin bir çorba kaşığı alıp iki çorba kaşığı sütle karıştırmanız gerekir. Daha sonra karışımınızı sivilce izlerine uygulayın ve iki veya üç dakika içinde durulayın. Maskenin günlük olarak en az bir hafta uygulanması gerekir.
 • Yumurta akı ile limon, cildin yüzeyinin yenilenmesi için iyi bir karışımdır. Bu maske, proteinler ve mikroelementler açısından zengin olduğu için cildinizin doğal bir bakım yapar. Tek yapmanız gereken eşit miktarda limon suyu ve yumurta akını alıp iyice karıştırmaktır. Bu maskeyi yara izlerine uygulayın ve tüm geceye bırakın. Sabahları yıkayın.
 • Sandal ağacı yağı, gül suyu ile karıştırılmalı ve bütün gece cilde uygulanmalıdır. Bu iyi bir antiseptik ilaçtır.
 • Zeytinyağı cildi korumak ve bakterileri öldürmek için kullanılır. Yağları temiz ve kuru ciltlere uygulayın, cildinize dikkatle sürtün ve yüzünü iki saat içinde gliserin içeren sabunla yıkayın. Değişiklikleri görene kadar bu prosedürü tekrarlayın.
 • Çay ağacı yağı yaygın olarak antiseptik özellikleri için kullanılır. Bu yağın sterilize edilmesi ve temizlenmesi için cildinize bir miktar damla damlatın.
 • Bal sivilce izlerinden pek çok açıdan kurtulmanıza yardımcı olabilecek harika bir maddedir. Antiseptik ve sürdürülebilir özellikleri yalnızca kozmetolojide değil. Çeşitli karışımlarda veya yollarla bal kullanabilirsiniz:
 •  Yaralarınızı masaj yaparken cilde bazı ballar sürerek ovmak yararlıdır.
 •  Bal bağışıklık sisteminizi sürdürmek için yemeklerinize basit bir gıda olarak tüketilebilir..

Cildinizi sağlıklı hale getirmek için sağlıklı yiyecekler yiyin. İyileştirmeler, aşırı şekerler ve doymamış yağlar vücudunuzu doymaz ama yeni sivilce ve sivilce izlerinin ortaya çıkmasına neden olabilir. Gerekli gıdaları günlük miktarları ile uyumlu olan yemek vücudunuzu ve cildi neredeyse tüm rahatsızlıklar için koruyacaktır

Akne izlerini ihmal ederseniz büyük bir sorun haline gelebilir. Verilen tüm tavsiyeler farklı sonuçlar verir, ancak yara izi göstermemek her zaman daha hoştur. Sivilcenizi ciddi bir sorun olarak hesaba katarsanız ve sıktığınızda derinize zarar vermezseniz mümkündür. Belki, bu sivilce izlerini önlemenin tek yoludur. Yaralarınıza kirli ellerle dokunmaya veya açmayın .

Sizler bu yazımızda sivilce izleri nasıl geçer, sivilce izleri nasıl yok edilir hakkında bilgi vermeye çalıştım sizlerde konu hakkında aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Maddi Yardım Bedava İnternet Yardım Başvurusu