Cildin Yaşlanmasının Sebepleri ve Yaşlanmayı Geçiktirme

Cildin Yaşlanmasının Sebepleri ve Yaşlanmayı Geçiktirme

Cildin Yaşlanmasının Sebepleri ve Yaşlanmayı Geciktirme Cilt bakımına gerekli özeni göstermenize rağmen halen cildinizde belli başlı olumsuzluklar olabilmektedir. Bu olumsuzlukları ortadan kaldırmak, önlemek için ne yapmanız gerektiği hakkında bilgi almak ve önlemek için bilgi arayışına girebilmektesiniz. Sizlere doğru bilenen ve bütün bayanlar tarafından kullanılan etkili yöntemlerden bahsetmek isttiyoruz. Cildin yaşlanmasına ve cilde zarar veren etkenlerin ortadan kaldırılması için cilt bakım yöntemlerinden ve önerilerden bahsedeceğiz.

Cilde Zarar Veren Etkenler

 • Sigara İçemek ve Sigara içilen ortamda bulunmak: Eğer sigara içiyorsanız yada sigara içilen ortamda bulunuyorsanız cildiniz zarar görmesi ve erkenden yaşlanması çok doğaldır. Sigara bulunan ilaçlar duman yolu ile cildinize işleyerek  sizlere zarar vermektedir. Sigara içen kişilerin elleri ve tırnakları sararmıştır özellikle tırnaktaki sararma sigarada dumanındaki zehirden kaynaklanıyor tırnakları sarartan sigara dumanı aynı işlemi yüzünüzede yapar sigaradan uzak durun.
 • Solaryum Gitmek: Son zamanlarda bayanların solaryum merakı çokça artmaya başladı ama solaryum düşündüğünüz kadar masum değil. Özellikle sık sık solaryuma girerseniz cildinizin bu işlemden zarar göreceğine, cilt gözeneklerinin tıkanarak nefes almasını engeleyeceğiniz için cildin erken yaşlanmasına sebep olacağını unutmayın. Güneş ışığından 10 daha etkili olan soluryumda cilt yanıklarının oluşması ve cilt kanserine yakalanma ihtimalide çok yüksektir.
 • Kozmetik ürünleri kullanmayı azaltın: Cilt bakımı için aldığınız kozmetik kremler içeriğinde bulunan kimyasallar aslında yarardan çok zarar vermektedir, daimi cilt bakımı için en doğal yöntemleri kullanmanızı tavsiye ederiz. Evde doğal nemlendirici kreminizi yapabilirsiniz. Cildiniz için aldığınız nemlendiriciler belli bir süre sonra zarar vermeye başlayabilir, bu kozmetik nemlendiriciler cildinizin doğal neminin kaybolmasınada sebep olmaktadır. Nemledirivi krem olarak E vitaminli kremi haftada 2 defa kullanmanız yeterli bu sayede cildiniz hemn yumuşayacak hemde nem oranını koruyacaktır, bilmediğiniz kremleri sakın yüzünüze sürmeyin.
 • Cilt Maskesi Ne Zaman Yapılmalı?:  Ciltinize gereken önem veriyor bakımlarını yapıyorsunuz ama cilt maskesi yaparken haftada 1 kere yapılması gereken maskayi haftada 2 defa yapmayın cildiniz tariş olabilr yada istenmeyen başka sorunlar ortaya çıkabilir, en çok karşılaşılan sorun cildin kuruması, gözeneklerin tıkanması gibi.  En çok yapılan hatalardan biride cilde uygulanan maskenin verilen süreden daha uzun bekletilmesidir evde yapacağınız cilt bakım maskeleri için verilen süreyi sakın aşmayın istenmeyen sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.
 • Yüz temizliği ne zaman yapılmaması: Çalışaan bayanların bakımları biraz daha fazla önem verdiğini makyajlarını daha sık yaptığını bimeyen yoktur. Hergün yatmadan önce yüzünüzden makyajları temzilemeniz gereklidir. Makyajı temizlemeden yatmak gözeneklerin tıkanmasına sebep olurken siyah nokta ve sivilcenin oluşmasında ortam hazırlamaktadır. Gül suyu, tonik yada maden sodası ile cilt temizliğini doğal olarak yapabilirsiniz. Haftanın 2 günü cildinizi dinlendirin özelikle çalışan bayanlar hafta sonu ciltlerine makyaj sürmemeli ve dinlendirmelidir.
 • Yemek düzensizliği: Yemek düzeninizin olmaması aşırı şekilde yağlı yiyecekler tüketmek cildin erken yaşlaanmasına sebep olur. Bol bol su içmek cildinizi canlandırır.
 • Uyku Düzensizliği ve Stresli Bir yaşam: Cildiniz erken yaşlanıyorsa kesin olarak sizkde uyku düzensizliği ve stresli br yaşam var demektir. Nasıl bedenimizin dinlenmeye ihtiyacı varsa cildimizde uykuya dinlenmeye ihtiyacı vardır. Stres, sinir, gergin bir ortamda çalışmak cildinizin erken yaşlanmasına sebep olur.

Cildin Yaşlanmasını Geciktiren Besinler

Belli bir yaştan sonra ortaya çıkan cilt kışıklıkları, cilt sorunları insanları bazen psikolojik olarak etkiler, aslında bu sorunları ortadan kaldırmak süreci durdurmak yada tam tersine çevirmek sizin elinizde. Pürüzsüz bir cilt yapısına sahip olmak yada cildimizin gençleşmesi için en etkili yöntemler her zaman doğal olanıdır. İşte yaşlanmayı geçiktiren, cildi gençleştiren , canlılık veren yiyecekler hepsi doğaal ve sağlıklı;

 • Avokado: Avokado içeriğinde yüksek oranda yağ bulunması sizleri belki korkutabilir ama unutmayınki Avokado’daki yağ doymamış yağdır. Doymamış yağ hücre duvarını yeniliyor ve güçlendiriyor. Avokado yağ tüketirseniz cit dokunuz güçlenir ve zindelik kazanırsınız.İçeriğinde bulunan bor minarelde kemiklerinizi güç verir, toksinlerin vücuttan atılması içinde çok etkilidir toplamda 14 gram lif içeriyor. Evde püre haline getirin üzerinede limon suyu sıktıktan sonra afiyetle yiyebilirsini.
 • Zerdaçal: Uzmanlar tarafında tavsiye edilen zerdaçalının yaraları herhalde saymakla bitmez. Kansere karşı koruyucu etkisi olan, beyin ve deri hücrelerini koruyan, yaşlanmayı ortadan kaldıran, cildi tazeleyen, kırşıklıkları yok eden zerdaçal etkili bir bitkisel üründür. Zerdaçal’ın acımsı bir tadı bulunmaktadır ama yemeklerde kolayıkla tüketilebilir. Vücutte bulunması gerken minarel eksikliği içinde tüketilmesi tavsiye edilir, A-B12-C-D, Demir, Magnezyum, Kalsiyum minarelleri bakımından zengindir.
 • Doğal ve Organik Meyve Suları ve Sebze Suyu Tüketin: Her zaman kendi meyve suyunuzu ve sebze suyunuzu yapmanızı tavsiye ederiz ev yapımı ve doğal olması cildinize canlılık verirken yaşlamayıda geçiktirecekitir. Hazır içeceklerin içinde bulunana kimyaslar size zarar verebilir. Yeşil sebze suyu tüketin, yeşil sebze suyu yeşil sebzelerden yapılmaktadır ve sindirimi çok kolaydır. Yeşil sebze suyu ile vücuttaki antioksidan, enzim, minarel ve vitaminleri bu içecek sayesinde karşılayabilirsiniz. İster sebze olsun isterse meyve bütün yiyecekleri mevsiminde tüketmeye dikkat edin.
 • Kenevir Tohumu: Cidiniz üzerinde olunlu etkileri olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Cildi geren, kırışıklıkları yok eden ve parlamasını sağlayan kenevir tohumu Omega 6 bakımından’da çok zengindir. Tüketilmesi halinde ciltte bulunan iltihap ve yaraların daha kısa sürede iyleşmesini sağlarken cildide yeniler. Günlük olarak tüketilmesi tavsiye edilir diyet istenize eklemenizde fayda var.
 • Klorofil:  Her tüketilmesi gereken Klorofilin en büyük özellikleri sigara, alkol yada düzensiz beslenmesini etkilerini ortadan kaldırmasıdır. Vücutan toksinlerin atılmasını sağlar, klorofilin tüketilmesi halinde cildiniz canlılık kazanırken ayrıca zinde bir görüntü elde ederek erken yaşlanmanın etkilerini ortadan kadırabilirsiniz. Klorofil anlam olarak yeşil renkli sebzeler demektir, yai siz ıspanak yada salatalık yerseniz korofil almışsınız demektir, Son zamanlarda Klorofil besin takviyeleri satılmaya başlanmıştır, en iyi klorofil ama doğal olanıdır.

Cildin yaşlanmasını önlemek için cilt bakımı için yapabileceğiniz maskeleri uygulayabilir daha etki ve güzel sonuçlar alablirsiniz.

EVDE CİLT BAKIM MASKELERİ NASIL YAPILIR

PÜRÜZSÜZ BİR CİLT İÇİN DOĞAL MASELER

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Begonya Yardım Başvurusu Belediye Yardımları Belediye Yardımları