Tahriş Olan Cilde Ne İyi Gelir

Tahriş Olan Cilde Ne İyi Gelir

Tahriş Olan Cilde Ne İyi Gelir Tahriş olan cilde ne iyi gelir ? diye düşünürken, evde doğal olarak yapabileceğiniz karışımlarla tahriş olan cildinizi kısa sürede ve ucuz yoldan tedavi etmiş olursunuz.

Çoğu maddelerden yapılmış ve yapay kokulara sahip kozmetik ürünler yerine, kendinizin evde kolay yoldan yapabileceğiniz karışımlarla hassas olan ciltlerin tahriş olan bölgelerine uygulayabilirsiniz. Bu doğal yapılan karışımlar sayesinde vücudunuzda tahriş olan bölge veya yara olan bölgelerin tedavisinde kullanmakla kalmazsınız. Ayrıca cildinizi de besleyip daha sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz. Sadece dikkat etmeniz gerek konu, cildinizin bu karışımlara karşı alerjisi olup olmadığı konusudur.

Öncelikle ” tahriş olan cilde ne iyi gelir ” sorusuna cevap arayacağımıza, ” tahriş olan cilt neden tahriş oldu ” sorusunu sormamız gerekir. Eğer tahrişin nedenini önceden belirleyebilirseniz çözümüne de en kısa sürede ulaşırsınız.

Tahriş olan cilde zeytinyağı iyi gelir mi? Çamaşır suyundan tahriş olan ellere ne iyi gelir? Yüzüm tahriş oldu kızardı nasıl geçer? Traş sonrası tahrişe ne iyi gelir? Cilt tahrişi için kremler hangileridir? Ağdadan tahriş olan cilde ne sürülür? Tahriş kaç günde geçer? gibi aklınıza gelebilecek her türlü sorularınızın yanıtını sizlerle paylaşacağız.

Tahriş olan cilde zeytinyağı iyi gelir mi sorusundan önce, zeytinyağının bin bir türlü derde deva olduğu asırlardır bilinmektedir. Kısacası zeytinyağının faydalarını saymakla bitirmek mümkün değildir. Ancak zeytinyağı cildi nemlendirir, sivilce yüzünden kalan izleri yok eder, kan dolaşımını arttırır, ciltte bulunan ölü hücreleri yok eder, gözeneklerin açılmasını sağlar gibi daha sayamadığımız birçok faydası vardır.

Tahriş Olan Cilt İçin Yapmanız Gerekenler

  • Zeytinyağı: Özellikle egzama gibi deri rahatsızlığı olan ve bunun yüzünden oluşan tahrişe çok iyi gelmektedir. İçerisinde zeytinyağı bulunan kozmetik ürünleri de bu konuda size yardımcı olacaktır. Tahriş olmuş cilde zeytinyağı en etkili ve en çok kullanılan yöntemlerden biridir.
  • Maden suyu: Cildinizdeki kızarıklıklar ve kaşıntılar için önerebileceğimiz bir diğer doğal yöntem ise maden suyudur. Kaşıntıları hafifletmeye yarar ve cildin daha fazla tahriş olmasını engeller.
  • Domates: Domatesin içerisinde bulunan A ve C vitaminleri sayesinde cildinize çok büyük faydası vardır. Özellikle cildi sıkılaştırma özelliği vardır. Domatesin peltesini cildinizin herhangi bir yerinden haftada 3-4 gün kadar kullanabilirsiniz.
  • Aspirin:  Özellikle sivrisinek ve böcek sokmaları yüzünden tahriş olan bölgeye, aspirini toz haline getirerek koyabilirsiniz. Ayrıca kıl dönmesine de iyi geldiği bilinmektedir.
  • Zencefil: Özellikle zencefil içerikli olan doğal sabunları kullanmanızda fayda vardır. Cildinizi tamamen rahatlatıp, iltihap olan bölgeler varsa iltihabı azaltır.
  • Çay: Günlük olarak tükettiğimiz yeşil veya siyah çayın içerisindeki phytonutrients hafif yanıklardan sonra zarar gören damarlarınızı rahatlatmaya yarar. Çayı uygularken soğuk olmasına dikkat edilmelidir. Çünkü sıcak olan çay cildinize daha fazla zarar verebilir.
  • Yoğurt: Özellikle güneş yanıklarından sonra kullandığımız ve gerçekten de rahatlatıcı özelliği olan doğal bir besin kaynağıdır. Yanık olan bölgeye yoğurdu sürüp yaklaşık 30 dakika kadar beklemelisiniz.

Yüzdeki Tahriş ve Kızarıklık Nasıl Geçer

Yüzüm tahriş oldu kızardı nasıl geçer sorusuna sizler için cevap vermeye çalıştım. Eğer yüzünüzde tahriş varsa size verdiğimiz yöntemleri uygulayarak tahrişi çok kısa sürede geçirmeniz mümkündür. Tahriş olmuş cilde en etkili kremlerden biride bepanthol kremdir. Tahriş ve kızarıklık varsa cildinize bu kremi sürerek tahriş ve kızarıklığı geçirmeniz mümkündür.

Yüzdeki tahriş kaç günde geçer

Yüzde tahriş kaç günde geçer soru aslıda tahrişin oluş sebebi ile direk alakalıdır. Ağdadan sonra oluşan tahriş 1 yada 2 ün içerisinde geçebilirken, tıraş sonrası oluşan tahriş daha uzun sürebilir. Tahrişin kısa sürede geçmesi için cilde krem sürmek doğal bakım ürünleri kullanmak ve size verdiğim yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Sizde bu yazımızda tahriş olmuş cilde ne iyi gelir, tahriş nasıl geçer, tahrişe ne iyi gelir hakkında bilgiler vermeye çalıştım.  Sizlere konu hakkında soru ve görüşlerinizi yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.