Doğal Yolla Cilt Rengi Nasıl Açılır? Cilt Rengi Açma Yöntemleri

Doğal Yolla Cilt Rengi Nasıl Açılır? Cilt Rengi Açma Yöntemleri

Doğal Yolla Cilt Rengi Nasıl Açılır? Cilt Rengi Açma Yöntemleri; Piyasada satılan kozmetik ürünlerin yan etkilerinin sebep olduğu tahrişler yüzünden cilt rengini açmak isteyen bayanlar kozmetik ürünlerden çok, daha güvenli olan yan etkilerinin olmadığı doğal yönelmeleri günden güne artmaktadır. Cilt rengini açmaya karar verdiyseniz bu konuda sabırlı olmalı ve mümkünse doğal yöntemleri denemelisiniz.

Cilt Rengi Nasıl Açılır

Koya yada mat bir cilt tipine sahip iseniz  aileden kalıtsal gelebileceği gibi; güneş ışığının altında uzun süre kalmak, kuru bir cilt yapısına sahip olmak, stres, kötü yaşam tarzları, cilt temizliğinin yapılmaması, ciltte bulunan gözeneklerin kapanması ve kozmetik ürünlerin aşırı derecede kullanılması ile doğru orantılıdır.

Cilt rengini açmak için pahalı olmayan doğal yöntemler ile hem sağlıklı sonuçlar elde ederken cilt beyazlar ve ten rengi kolaylı açılabilirsiniz. Sizlerde evinizde doğal yöntemlerle cilt rengini açmak için size vereceğimiz tarifleri rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Cilt Rengini Açmak İçin Doğal Tarifler

Doğal yolla ten rengini açmak için evde deneyebileceğiniz cilt rengini açan öneriler hakkında sizlere bilgi vermek istiyorum.

Yoğurt ile Cilt Rengini Açma

Yoğurt içerisinde bulunan bir çok besin ile cildimizi hem tazeler hemde beyazlatır. Yoğurdun içeriğinde bulunan laktik asit cilt beyazlatmada çok etkilidir. Sizlere yoğurt ile yapabileceğiniz tarifleri aşağıya yazıyorum.

 • Hazırladığınız yoğurdu cildinize elleriniz yardı ile masaj yapar gibi yüzünüze sürün5 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkamanız yeterlidir. Her Akşam 1 kere bu yöntemi deneyizi 2-3 haftaya etkisini göreceksiniz.
 • Bir yemek kaşığı yoğurt ile yarım yemek kaşığı balı karıştırın. Hazırladığınız karışımı elleriniz yardım ile cildinize baskı yaparak sürünüz 15-20 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkamanız yeterlidir.Bu yöntemi hergün denemelisiniz.

Limon ile Cilt Rengini Açma

Limon içeriğinde bulunan asidik yapısı ile etkili bir doğal cilt beyazlatma yöntemidir, ayrıca cildi tazeler hücre gelişimine destek olur. Limon ile yapabileceğiniz yöntemler.

 • Bir adet limonu ikiye bölün ve direk cildinize sürün cildinize iyice yedirmeniz daha etkili olmasını sağlayacaktır. Yüzünüze limonu sürdükten sonra 1 saat kadar beklemeniz yeterlidir daha sonra ılık su ile yıkamanız yeterlidir bu işlemi hergün yapabilirsiniz.
 • Bir yemek kaşığı limon suyu, bir çay kaşığı zerdaçal tozu yada domates suyu ile iyice karıştırın, hazırladığınız karışımı cildinize uygulayın, ortalama olarak 30 dakika bekleyin. Günde bir defa yapmanız yeterlidir.
 • Bir çay kaşığı limon suyu, bir çay kaşığı bal ve bir çay kaşığı süt tozunu bir kase içerisinde iyice karıştırın. Hazırladığınız karışımı cildinize uygulayın ve 20 dakika bekleyin, hergün uygulayabilirsiniz.

Limon ile cilt beyazlatma yöntemlerinde cildiniz yara varsa denemeyin, limonun asitik yapısı nedeni ile yanma olabilir  yada cildinizde tahrişe sebep olur limon suyu hassat cilt yapısına sahip olan kişilere genel olarak uygun değildir.

Nohut Unu ile Cilt Beyazlatma

Nohut Unu ile etkili şekilde cilt rendinizi açabilir ten renginizin değişikliğini rahatlıkla görebilirsiniz. Ten rengi soluk ve çok matsa bu yöntemi deneyebilirsiniz.

 • Az miktarda nohut unu ile gül suyunu karıştırıp koyu kalın bir macun elde edin. Bu karışımı yüz dahil vücudunuzun her bölgesinde kullanabilirsiniz. Karışımı sürdükten sonra kuruyana kadar beklemelisiniz haftada 3 defa yapabilirsiniz.

Bal ile Ten Rengini Beyazlatma

Kuru cilt tipine sahip olanlar hem ten renginiz açılacak hemde cilt yapınızdaki kuruluğu bal ile giderebilirsiniz. Bal etkili bir nemlendiricidir hemde cilt renginizin açılmasını sağlayacaktır.

 • Her gün düzenli şekilde yüzünüze doğal bal sürün 5 dakika bekledikten sonra ıık su ile yıkamanız yeterlidir. Cildinizin nemlendiğini tazelendiğini ve parladığı görebilirsiniz.
 • Bir çay kaşığı bal ve bir çay kaığı limon suyunu karıştırın, hazırladığınız karışı cildinize baskı yapacak şekilde uygulayın gerçekten çok etkili ve çok kullanılan bir cilt beyazlatma yöntemidir. Bu karışımı cildinizde 15 dakika bekletmeniz yeterlidir daha sonra ılık su ile yıkayın hergün düzenli şekilde yapabilirsiniz kısa sürede cildinizin beyazşaltığını, tazelendiğini göreceksiniz.

Aloe Vera Jeli ile Ten Rengini Açma

Aloe vera’nın cilde olan sayısız faydalarının yanında cilt rengini açmadada etkili olduğu bilinmektedir. Cildinizde oluşan tahribatı önleyerek derinin dökülmesini sağlarken cildinizin gerçek renginin ortaya çıkmasını sağlar.

 • Aloe vera yaprağının dış katmanlarını kesin daha sonra sıkarak Aloe vera jelini elde edin. Bu jeli cildinize masaj yapar şekilde uygulayın ve 30 dakika bekleyin ve ılık su ile durulayın bu yöntemi 15 gün boyunca hergün deneyebilirsiniz. Eğer aloe vera yaprağı bulamazsanız direk aloe vera jelini hazır olarakta alabilirsiniz.

Yulaf Ezmesi İle Cilt Bakımı

Ten renginizin değişmesi için çok etkili bir yöntemdir, eski cilt hücrelerini yok ederek yeni cilt hüzrelerinin dahada sağlık şekilde çıkmasını sağlar.
 • Domates suyu ve yulaf ezmesini karıştırın ve bu karışımı yüzünüze sürün karışım yüzünüzde 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkamanız yerlidir. Bu maskeyi hergün uygulayabilirsiniz.
 • Bir çay kaşığı yulaf ezmesini bir tutam zerdaçal ve az miktarda limon ile karıştırınız ve maskenizi hazır hale getirin bu maskeyi yüzünüze uyguladıktan sonra kuruyana kadar ellememelisiniz, Su ile yıkamanız yeterlidir hergün deneyebiirsiniz.

Salatalık ile Cilt Rengini Beyazlatma

Salatalık cildi nemlendirici ve beyazlatıcı özelliği ile bilinmektedir, cilt tipiniz ne olursa olsun rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 • Dilimlediğiniz salatalıkları cildinizin üzerine koyun ve bu şeklide 10 dakika bekleyin hergün akşaam yatmadan önce yapmanız yeterlidir.
 • Bir adet salatalığı rendeleyin ve yeteri kadar bal ile iyice karıştırıp hazırladığınız karışımı yüzünüze sürün 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulamanız yeterlidir. Doğru ve sağlıklı bir sonuç için hergün denemenizi tavsiye ederiz.
 • Bir çay kaşığı limon suyuna bir çay kaşığı salatalık suyu ekleyin ve hazırladığınız karışımı cildinize ellerinize kollarınıza uygulayın 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkamanız yeterlidir. Her gün uygulayabilirsiniz.

Sizlere cilt beyazlatmak için en çok kullanulan limon ve bal ile cilt beyazlatma nasıl yapılır ayrıntılı şekilde anlatılmaktadır. Doğal ve organik 2 kaşık bal ile yarın limonu karıştırıyoruz bu karışımı sürmeden önce cildinizin temiz olması çok önemlidir karışımı ellerimizle cildimize iyi yedirmeli ve her yerine sürmeliyiz 10-15 dakika bekledikten sonra ılık su ile temizleyin bu maske sayesinde cildinizin rengi açılırken hem pürüzsüz hemde yağlı cildinizin yağ dengesini sağlayabilirsiniz.

Hergün yapılması tavsiye edilir. Ten renginizi beyazlatmak için yukarıda verdiğimiz tarifleri rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Hassas bir cilt yapısına sahip iseniz mümkün oldukça maskelerin içinde limon olan tarifleri denemeyiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Begonya Bedava İnternet Yardım Başvurusu Belediye Yardımları