Siyah Nokta Temizleme Aparatı Nedir? Nasıl Kullanılır? Nerede Satılır?

Siyah Nokta Temizleme Aparatı Nedir? Nasıl Kullanılır? Nerede Satılır?

Siyah Nokta Temizleme Aparatı Nedir? Nasıl Kullanılır? Nerede Satılır? Özellikle yağlı bir cilt tipine sahip olan kişilerde görülen, zaman zaman en kuru cilde sahip kişilerin cildinde bile ansızın beliren siyah noktalar; cildimizin pürüzsüzlüğünü kaybetmesine yol açarak, cildimizin yeterince güzel görünmemesi ile sonuçlanıyor.

Cilt gözeneklerinin kir, toz ile tıkanması doğrultusunda gelişen siyah noktalarla mücadele aşamasında genellikle cilt bakım maskelerinden yararlanıyor, cildimize peeling uyguluyor ya da güzellik merkezlerine giderek, profesyonel yardım alıyoruz.

Kısacası cildimize özellikle de yüzümüze yerleşen siyah noktalardan mümkün olan en kısa süre içerisinde kurtulmaya çalışıyoruz.

Bu yazımızda son dönemlerde oldukça popüler olan, pek çok kişi tarafından denenen, siyah noktalarla etkili bir şekilde mücadele eden siyah nokta temizleme aparatı nedir? Nasıl kullanılır? sorularını yanıtlamaya çalışacağız.

İşte, en çok tercih edilen siyah nokta temizleme aletlerine dair bilmeniz gereken detaylar:

Vakumlu Siyah Nokta Temizleme Aparatları:

Siyah nokta temizleme aparatları içerisinde en çok satın alınan vakumlu model, yalnızca siyah noktaları temizlemekle kalmıyor, cilde ekstra bakım yapıyor.

Siyah noktaları vakumlama yani emme yolu ile çalışan vakumlu siyah nokta temizleyiciler; düzenli olarak kullanıldıklarında cildi siyah noktalardan ve ölü hücrelerden arındırıyor.

Kullanımı oldukça pratik olan bu ürünler; gözeneklerin içini tıkayan kir ve yağı bölgesel olarak vakumlayarak, makinenin içine doğru çekiyor.

Ancak bu ürünlerin aşırı kullanımı, ciltte kızarma ve morarmalara neden olabileceğinden ürün kullanımı esnasında oldukça dikkatli olmanız gerekiyor.

Bu yüzden de vakumlu siyah nokta temizleme aparatlarını kullanmadan önce mutlaka ürünün kullanma kılavuzunu okumalısınız. Kullanım talimatlarına birebir uymaya özen göstermelisiniz.

Vakumlu Siyah Nokta Temizleme Aparatı Nasıl Kullanılır?

Vakumlama yoluyla siyah noktaların içini boşaltan, gözenekleri açan bu ürünleri mutlaka temiz cildinize uygulamanız gerekiyor.

Bu noktada ürünü kullanmadan önce cildinizi bol suyla yıkamalı, yüzünüzde makyaj varsa mutlaka makyajınızı temizlemelisiniz.

Buhar banyosu yaptığınız takdirde ürün kullanımından daha iyi bir sonuç alabilir, tıkalı gözeneklerinizi daha kısa bir süre içerisinde açabilirsiniz.

Cildinizi temizleyip, buhar banyosu yaptıktan sonra ürünü kullanmaya başlayabilirsiniz.

  • Ürünü cildinizdeki siyah noktaların üzerinde birkaç saniyeliğine bekletin. Ne kadar bekletmeniz gerektiği üründen ürüne değişiklik gösterebiliyor. Bu yüzden de kullanma talimatını mutlaka okumalısınız.
  • Ürünü 5 dakikadan daha uzun bir süre için aynı bölgeye uygulamamalısınız. Yani siyah noktaların üzerinde bekletip, diğer siyah noktalara geçebilir, daha sonra ilk bölgeye geri dönebilirsiniz. Lakin aynı yere toplam 5 dakikadan daha uzun bir süre için vakumlama yapmamalısınız.
  • Ürünü dairesel hareketlerle cildinizdeki sorunlu bölgelerde gezdirmelisiniz. Ürünü cildinize fazla bastırmamaya da özen göstermelisiniz.
  • Ürünü cildinizdeki enfeksiyonlu, sivilceli ve akneli yerlere asla uygulamamalısınız. Aksi halde enfeksiyonun ve sivilcelerin daha geniş alanlara yayılmasına neden olabilirsiniz. Yani bu ürünün yalnızca siyah noktaların içini temizlediğini kullanım esnasında unutmamanız gerekiyor.
  • Ürünü 2 haftada 1 cildinize uygulamalı, aşırıya kaçmamaya özen göstermelisiniz.
  • En iyi sonucu elde edebilmek adına ürünü en az 4-5 ay boyunca kullanmanızı öneriyoruz.

Siyah Nokta Temizleme Aleti Nerede Satılır?

Siyah nokta temizleme aparatlarını internette pek çok sitede bulabilirsiniz. Ancak mutlaka kaliteli markaların ürünlerini tercih etmenizi öneriyoruz. Vakumlama gücü yüksek olan, gerçekten işe yarayan bir aparat kullanarak, birkaç ay içerisinde siyah noktalarınızda gözle görülür bir azalmaya tanık olabilirsiniz.

Aynı zamanda vakumlu ürünleri eczanelerden de satın alabilirsiniz.

Siyah Nokta Temizleme Aleti Fiyatı Nedir?

Vakumlu siyah nokta temizleme aparatlarının fiyatları, markadan markaya değişiklik gösterebiliyor.

Fiyatlar, genellikle 150-500 TL arasında değişiklik gösteriyor.

Vakumlu Siyah Nokta Temizleme Aparatı Ne İşe Yarar?

Vakumlu ürünler; ürünün sahip olduğu özelliklere ve üründe hangi teknolojinin kullanıldığına göre farklılık arz edebiliyor.

Örneğin, ciddi anlamda işe yarayan, kaliteli ürünlerde genellikle mikrokristalin partiküllü aparatlar kullanılıyor.

Bazı ürünlerin birden çok aparatı olabiliyor. Yani siyah nokta temizleme, cildi sıkılaştırma, cilt kırışıklıklarını giderme amacıyla farklı aparatlar kullanmanız gerekebiliyor.

Ürünler; şarj edilebilir bataryaları, farklı kullanım amacı bulunan başlıkları ile tek bir kutu içerisinde yer alıyor. Ürünü kullanmak için ürünü mutlaka şarja takmanız gerekiyor.

Siyah Nokta Temizleme İğnesi (Komedon)

Cildinizdeki siyah noktaların yanı sıra akne ve sivilcelerin tedavisi amacıyla siyah nokta/akne/sivilce temizleme iğnelerinden de kullanabilmeniz mümkün!

Cildinizdeki siyah nokta ve sivilceleri tırnaklarınızla sıkarak, yok etmeye çalışmamanız adına geliştiren bu iğnelerin çift yönlü yapıya sahip olmaları, kolay bir şekilde kullanılabilmelerini sağlıyor.

Paslanmaz çelikten imal edilen siyah nokta temizleme iğneleri, diğer adıyla komedonlar; ciltte herhangi bir alerjiye de neden olmuyor.

Bu ürünler, genellikle akne-sivilce ve siyah nokta temizleyici set şeklinde satışa sunuluyorlar.

Siyah Nokta Temizleme İğnesi Nasıl Kullanılır?

Ürünü kullanmadan önce cildinizi temizleyin. Mümkünse duş alın. Duş alamıyorsanız, yüzünüze buhar banyosu da yapabilirsiniz. Ürün kullanımından istediğiniz sonucu alabilmeniz için muhakkak cildinizi yumuşatmanız ve ürüne hazırlamanız gerekiyor.

İşlem öncesinde yüzünüze ıslak havlu sarmanız ve 2-3 dakika beklemeniz; siyah noktalardan daha kolay kurtulmanıza yardımcı olabilir.

Ürün, genellikle çift başlı olarak satışa sunuluyor. Ürünün halkalı olan kısmıyla siyah noktaları, iğneli kısmıyla akne ve sivilceleri temizleyebiliyorsunuz.

Ürünün halkalı kısmını siyah noktanın tam ortasına yerleştirmeli, ürünü birkaç sefer aşağı yukarı hareket ettirmelisiniz. Parmaklarınızla hafif bir baskı uygulamalısınız. Yani aşırı bir baskı uygulamaktan kaçınmanız gerekiyor.

Biriken yağ tabakası dışarı çıktığında bölgeyi alkollü bir temizleyici ile dezenfekte etmelisiniz.

Ürünün halkasız değil de iğneli yani sivilceler için olan kısmını kullanmak istediğinizde ise öncelikle sivilcenin ortasından minik bir delik açmanız, daha sonra da iğneyi aşağı yukarı birkaç sefer hareket ettirmeniz gerekiyor.

Nerede Satılır?

Ürünü, internet sitelerinde, kozmetik mağazalarda, Gratis ve Watsons mağazalarında kolaylıkla bulabilirsiniz.

Fiyatı Nedir?

Ürün, sadece 100-250 TL gibi oldukça uygun bir fiyata satışa sunuluyor.

Siyah Nokta Temizleme Cımbızı

Ucundaki minik iğneler yardımıyla siyah noktaların içini boşaltan siyah nokta temizleme cımbızları, satın alabileceğiniz en iyi ürünler listemizin 3. sırasında bulunuyor.

Siyah Nokta Temizleme Cımbızı Nasıl Kullanılır?

Siyah nokta temizleme iğnesi ile benzer işleyiş mantığına sahip olan ürünü kullanırken fazla bastırmamanız gerekiyor. Aksi halde cildinizde morarma ve tahriş oluşabiliyor.

Cımbızın ucundaki iğneleri siyah noktaların ortasına bastırıp, aşağı yukarı hareket ettiğinizde bu noktaların içini kolaylıkla boşaltabiliyorsunuz.

Bu ürünü kullanmadan önce de tıpkı diğer ürünlerde olduğu gibi cildinize buhar banyosu yapmanız ya da duş almanız gerekiyor.

Aynı zamanda ıslak bir havluyu 3-5 dakika cildinizde beklettikten sonra ürünü kullandığınızda daha iyi bir sonuca ulaşabiliyorsunuz.

Nerede Satılır?

Ürünü Watsons, Gratis mağazalarında, internette n111.com, Gittigidiyor, Hepsiburada gibi büyük internet sitelerinde kolaylıkla bulabilirsiniz.

Fiyatı Nedir?

Ürün fiyatı markasına göre 15-20 TL arasında değişebiliyor.

Bu yazımızda en çok tercih edilen 3 siyah nokta temizleme aparatını ve bu aparatları nasıl kullanabileceğinizi anlatmaya çalıştık.

Kullandığınız ürünleri yorum kısmına yazarak, sizler de ürünler hakkındaki fikirlerinizi bizlerle ve değerli okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.