Yüzdeki Benler Nasıl Geçer ( ETKİLİ ÇÖZÜM ÖNERİLERİ)

Yüzdeki Benler Nasıl Geçer ( ETKİLİ ÇÖZÜM ÖNERİLERİ)

Yüzdeki benler nasıl geçerYüzdeki benler nasıl oluşur, Yüzdeki benler nasıl silinir, Yüzdeki benler nasıl yok edilir, Yüzdeki benleri aldırma konusunda merak ettiklerinizin hepsi bu yazımızda; Yüzümüzde ya da vücudumuzun herhangi bir yerinde çıkan benler, cilde renk veren melanin pigmentlerin eşit dağılım yapmayarak, bir noktada bir araya gelmesinden dolayı oluşur.  Çoğunlukla o bölgedeki bulunan cilt katman bozuklukları buna zemin hazırlar.

Ben Neden Oluşur

Yüzünde yada vücudunun herhangi bir yerinde ben olan kişiler ben neden olur, ben nasıl oluşur yada ben neden çıkar sorusunu sıklıkla araştırmaktadır. Ben neden oluşur sorusu yerine ben oluşmasının nedenlerini yazmak istiyorum.

Genetik yatkınlık, güneş ışığı, içeriği bilinmeyen kozmetik ürünler bu farklılaşmaya neden olabilir. Özellikle ergenlik ve yaşlılık dönemleri benlerde artış veya ortaya çıkış sıklıkla rastlanır. Büyüklük, renk farklılığı ve şekil bakımından benler değişkenlik gösterir. Özellikle kanamalı ve şekli diğerlerine göre başkalık gösteren benlere kesinlikle hiçbir şey uygulanmadan dermatologa gidilmelidir. Ayrıca benleri tırnaklayarak yerinden çıkarmaya çalışmak, koparmak ilk başta zararsız olan benleri kanserli türe çevirebilmektedir. Benler önemseyecek cilt yapıları olup zaman içindeki değişimleri iyi gözlemlenmelidir. Doğuştan taşınan benler ise daha fazla hastalık riski taşır.

Ben Nasıl Alınır

Vücutta 40 a kadar ben olması normal sayılır. Yüzde çıkan birkaç tane ben bazen görünümü özelleştirmiş sayılırken, bazen de kişi aynaya baktığında rahatsızlık verir. Lazer, buharlaştırma, dondurma, radyo frekans, ameliyat, enjekte denilen jilete benzer bir aletle ben alma bir uzman tarafından uygulanan tıbbi ben uzaklaştırma yöntemleridir.

Ameliyatla alınan benler, şeklen büyük ve kanser olma riski yüksek olanlar için kullanılan yöntemdir. Sonunda dikiş uygulanır. Çıkarılan ben ise mutlaka patolojiye gönderilir.

Dondurma yönteminde ise; – 60 dereceye kadar soğutulan ben kendiliğinden düşme eğilimi gösterir. Genelde ciltte morluk oluşur.

Enjekte ile alma yönteminde ise yüzeysel olan benlerin jilet benzeri bir aletle alınmasından sonra bir dizi ilaç sürülmesiyle gerçekleşir.

Radyo dalgalarının uygun ısıya ulaştığında benin yerinden uzaklaştırılmasıyla yapılır.

Yüzdeki Benlerden Kurtulmanın Doğal Yolu

Yüzdeki benlerden kurtulmak için yapılacak bitkisel kürler ile hem benlerinizden hemde ben izlerinden kurtulmanız mümkün.Yüzdeki benleri yok eden doğal yöntemler ile etkili sonuç almak için verilen kürleri uygulayarak etkili sonuçlar alabilirsiniz. Benler nasıl yok edilir diyenlere etki ben yok eden yöntemleri sıraladım, Yüzdeki benler nasıl geçer diyenlere etkili yüzdeki beni yok etme yöntemleri ve kürleri

Ahmet Maranki’nin Ben Tedavisi Kürü

Ahmet Maranki’nin tavsiye ettiği ben giderici kür: cilde günlük temizlik yapıldıktan sonra, öğütülmüş kişniş benin üzerine sürülüp, dairesel hareketlerle masaj uygulanır. Yarım saat kadar yüzde kalmasını sağladıktan sonra ılık su ile durulayın. Sabah – akşam benden kurtulana kadar tekrarlanır. Özellikle güneşten dolayı yeni meydana gelen benlerde etkilidir. Kişniş yaprakları havanda ezilerek hamur haline getirilerek de yapılabilir. Geceden sürülüp, sabah durulanmalıdır.

Benleri Yok Eden Sarımsak Kürü

Sarımsağı ortasından bölerek kalın bir dilim çıkarın. Bunun yerine sarımsak ezilerek de kullanılabilir. Benin üzerine bu sarımsağı sürerek ya da tutarak küçük bir yara bandıyla sabitleyin. Sarımsak ciltte tahriş yapabilir. Bu yüzden ilk başta yaptığınızda yarım saat sonra cildinizi kontrol edin. 5-6 saat kaldıktan sonra cildinizi ılık su ile temizleyin. Bir süre bekledikten sonra tekrar aynı uygulamayı yapın. 2-3 gün içinde etkisini gösterecektir.

Benleri Yok Eden Bitkisel Yağ

Çay ağacı yağı leke giderici özelliği etkisinin yanında, benlerin rengini açmasıyla bilinir. Ben düşmez fakat ciltle aynı renge gelir. 10 gün kadar geceleri yatmadan önce benin üzerine uygulanmalıdır.

Benlerin Kaybolmasını Sağlayan Yöntem

Keten tohumu ve keten tohumu yağı ile yapılan karışımla benlerin kaybolduğunu göreceksiniz. Özellikle kahverengi benler üzerinde etkilidir. Cildinizi temizledikten sonra, 1,5 çorba kaşığı keten tohumu yağı ile 1 çorba kaşığı öğütülmüş keten tohumu karıştırılmalıdır. Benlerin üzerine sürerek 15 dakika bekletin. Daha sonra ılık su ile temizleyin. Ben kuruyup kendi kendine düşene kadar her gün işlemi tekrarlayın.

Doğal Ben Tedavisi

Ben tedavisinde en çok bilinen etkili olan bitkisel tedavi türü ise elma sirkesidir. Elma sirkesinin doğal ve katkısız olması yüzde kalıcı izler yapmaması açısından önemlidir. Ev yapımı elma sirkeleri tercih edilmelidir. Aksi halde benden başka şikâyetleriniz de olacaktır. 1 fincan elma sirkesi ile 1 fincan su ile karıştırın. Kaynatarak çıkan buhara yüzünüz 10 dakika kadar tutun. Eğer hassas bir cilt yapısına sahip değilseniz pamuğa emdirilen elma sirkesini benin üzerinde yarım saat kadar tutabilirsiniz. Daha sonra su ile yıkayın. Haftada en çok 3 kez uygulanmalıdır. Kırmızı benlerde etkilidir.

Benleri Yok Eden Kür

Anasonu tohumu ile yapılan kür en az alma sirkesi kadar faydalıdır. 250 ml suya 1 tatlı kaşığı anason tohumu atılarak kaynatılır. 15 dakika kaynadıktan sonra soğumaya bırakılır. Süzülerek çıkan anasonlu suyu kapaklı bir kaba alın. Günde 1 kez benin üzerine pamukla sürerek kurumasını bekleyin. Kısa zamanda benin kendinden yok olduğunu göreceksiniz.

Yüzdeki Benleri Geçiren Yöntem

Cilt lekelerinde de etkili olan biberiye benlerin giderilmesinde de kullanılır. Taze olarak alınan biberiye ve biberiye tohumundan faydalanılır.1 bardak suyun içine bir dal biberiye ve 1 çay kaşığı biberiye tohumu atılıp 10 dakika kaynatılır. Soğuduktan sonra süzülerek, kapaklı bir kaba alınır. Yüzünüze sürüp 15 dakika kadar beklettin. Daha sonra suyla durulayın. Bitinceye kadar ağzı kapalı bir kapta buzdolabında saklanmalıdır.

Ben Yok Eden Doğal Yöntem

Yüzünüzdeki benlerin yaygınlığına göre bir miktar arpa unu ile su birleştirerek un haline getirilir. Temiz cildinize sürerek en az 1,5 en fazla 2 saat kadar benin üzerinde bekletin. Süre dolunca yüzünüzü ılık su ile yıkayarak durulayın. Ben düşene kadar her gün uygulanabilir.

Beni Yok Eden Bitki

1 bardak suda kaynatılan 1 çorba kaşığı aşık otu ise benleri yok eder. Kaynayan suya atılan aşık otu 10 dakika kaynatılıp, 15 dakika demlenmeye bırakılır. Soğuduktan sonra süzülerek suyu, benin üzerine uygulanmalıdır. Kısa sürede sonuç verir. Kapta ve buzdolabında saklanabilir.

Yüzdeki Ben İzleri Nasıl Geçer

Karahindiba kökü ile yapılan kür ise benlerden kalan izleri bile yok eder. Aktardan alacağınız çubuk şeklinde veya parçalanmış halde olan karahindiba kökünü rondodan geçirerek toz haline getirin. İçinden özünün çıkması önemli bir faktördür. Yüzünüzdeki ben adedine göre rondodan geçireceğiniz miktarın az ya da çok olması önemlidir. Öz çıkacağından her seferinde taze hazırlanmalıdır. Ufak miktarlar için havanda kullanılabilinir. Aynı miktarda yoğurt ile karıştırılıp benin üzerine sürülmelidir. Özü direkt olarak da sürebilir. Ancak hassas ciltlere tavsiye edilmez. Günde 3 kez tekrarlanmalıdır. Kısa zamanda benin kendi kendine yok olduğuna şahit olacaksınız.

Benleri Yok Eden ve Azaltan Uygulama

İncecik kesilmiş bir ananası benin olduğu yere sabitleyerek istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. Gazlı bez ve bir parça deriye özel bant, kendinden yapışkanlı pamuklu bant veya yara bandından sabitlemek için yardım alabilirsiniz. Maksimum 6 saatte bir değiştirmeniz gereklidir.

Benlere İyi Gelen Bitkiler ve Vitaminler

C vitamini içeren greyfurt, portakal, mandalina, turunç gibi sulu meyvelerden benleri gidermek için faydalanabilirsiniz. Renk açıcı ve tahriş edici özelliği olduğundan birer saat arayla uygulanmalıdır. Ayrıca olduğu yere sabitlenmelidir. Gece kesinlikle yüzde uyunmamalıdır. Güneş görmediğiniz, evde olduğunuz zaman yapılmalıdır. Limon kullanılmamalıdır.

Karbonat Maskesi ile Ben Tedavisi

Bazı kaynaklarda yoğurt ve karbonat maskesi tavsiye edilse de benleri ve cildi tahriş ettiği ayrıca benlerin çoğalttığı hakkında pek çok kullanıcının yorumu bulunmaktadır. Bu yüzden bu maskeyi tavsiye etmiyoruz. Karbonat maskesi yapmak için sizlere nasıl yapılır bilmiyorsanız bu yazımızı inceleyebilirsiniz. Karbonat Maskesi ile Cilt Bakımı

Benleri Kurutan Yöntem

Özellikle tuzda bulunan iyot benler üzerinde etkilidir. Günde iki kez benin üzerine konulup kurutulur. Hassas ciltleri yakabilir. Uygulamadan sonra nemlendirici mutlaka kullanılmalıdır.

Yüzdeki Benleri Azaltan Yöntem

Yüzdeki ben büyük değilse ve sadece rengi açılsın isterseniz muz kabuğunun içinden çıkan beyaz liflerden faydalanabilirsiniz. Muz kabuğu diğerleri gibi cilde zarar veren bir yapısı yoktur. Günde bir defa sabitlediğiniz lifi değiştirmelisiniz. Benin rengi değişene kadar küre devam edin.

Benleri Yok Eden Tarif

Rondodan geçirilerek püre haline getirilen kırmızıturp ise benleri yok eder. Günlük taze olarak hazırlayacağınız kürü günde 3 kez benin üzerine uygulayın. Kurumasını bekledikten sonra yıkayarak temizleyin.

Ben Rengini Açan ve Yok Eden Tarif

Geceden suda atıp beklettiğiniz birkaç tane kajuyu, yumuşadığından emin olduğunuzda ezerek hamur haline getirin. Benin üzerine koyarak, rengi cilt rengine dönene kadar sabah – akşam birer saat, haftada 3 gün uygulayın.
İncir sütü siğillerde etkili olduğu kadar ufak ve rengi değişmemiş benleri düşürmeye yardımcı olur. Taze incir bulunması gereklidir. Dalından koparıldığında kalan sap kısmından çıkan beyaz süt benin üzerine sürülür. Günde birkaç kez tekrar edilir.

Bal Maskesi ile Ben Tedavisi

Cildi besleyen bal aynı zamanda benler içinde kullanılabilir. Balı yüzünüzde bulunan benlerin üzerine sürerek, yara bandıyla kapatın. 1 saat beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Sabah, öğle ve akşam olmak üzere tekrarlayın. 10 gün içinde sonuç alırsınız.

Ben Aldırma

Ben aldırma diğer tabiri ile ben ameliyatı cerrahi bir operasyon olarak tanımlansa da aslın benin değişik yollarla tedavi edilmesidir.

Ben Aldırmak Riskli midir

En çok merak edilen sorulardan biride ben aldırmak riskli midir sorusudur. Ben aldırmanın hiç bir riski yada ben aldırmanın hiç bir tehlikesi yoktur. Hatta ben aldırmak oluşabilecek sorunlarından ortadan kalkmasını sağlar.  Ben aldırdığınız da oluşabilecek kanser sorunlarını ortadan kaldırmış olursunuz. Ben ameliyatı yada ben aldırmayı düşünüyorsanız bilmeniz gereken bir husus ise ben aldıktan sonra kesin olarak iz kalacaktır. Genelde ben alındıktan sonra iz kalır mı sorusu en çok merak edilen sorulardan biridir.

Benleri Yok Eden Dua

Benleri yok eden dua internette sıklıkla yüzdeki benleri yok eden dua, benleri geçiren dua, benleri yok etme duası, benleri iyileştiren dua şeklinde yüksek oranda aranmaktadır. Sizler benlere iyi gelen dua yı anlatarak yardımcı olmaya çalışacağım. İşte benleri yok eden dua;

Yüzde ve elde bulunan ben, siğil, et beni için kenarları kalemle işaretlenerek 3-5 ve 7-40 defa bu ayet okunursa Allah şifa verir.
Temra Duası: اَمْ اَبْرَمُوا اَمْرًا فَإنَّا مُبْرٍمُونَ

Okunuşu: “Em ebremû emren fe innâ mumbrimûn.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.