Lazer Epilasyon Genital Bölgeye Nasıl Yapılır? Zararlı mı?

Lazer Epilasyon Genital Bölgeye Nasıl Yapılır? Zararlı mı?

Lazer Epilasyon Genital Bölgeye Nasıl Yapılır, Zararlı Mı? Vücudumuzdaki tüylerden sonsuza dek kurtulmamıza olanak tanıyan lazer epilasyon; en genel tanımıyla kıl köklerine gönderilen lazer ışınlar ile bu kıl köklerinin yakılması anlamına geliyor.

Özellikle 1990’lı yıllardan sonra popüler bir hale gelen lazer epilasyon işlemleri, koltuk altı, bacak, genital bölge gibi vücudumuzdaki istenmeyen kılların yoğun bir şekilde yer aldığı hemen hemen her yere uygulanabiliyor.

Ancak lazer epilasyon uygulamasının muhakkak alanında uzman kişiler tarafından yapılması gerekiyor. Aksi halde gerek genital bölgeye gerekse vücudumuzun diğer bölgelerine uygulanan lazer epilasyon, deride kızarıklık hatta yanık gibi ciddi sonuçlar doğurabiliyor.

Lazer epilasyon genital bölgeye nasıl yapılır? başlıklı bu yazımızda genital bölge lazer uygulamaları ile ilgili olarak sizleri kısaca bilgilendirmek istiyoruz.

Genital Bölgeye Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır

Lazer epilasyon teknolojisi ile genital bölgenizdeki tüylerden kurtulun!

Ağda, traş bıçağı vb. farklı yöntemlerle genital bölgedeki tüylerden kurtulmak mümkün olsa da maalesef ki bu yöntemler, geçici çözümler sunuyorlar. Üstelik genital bölgeye yapılan ağda, bu bölge son derece hassas olduğundan kişinin acı ve ağrı hissetmesine yol açıyor.

Hatta ve hatta genital bölgede tahriş, kaşıntı, kızarıklık, ilerleyen süreçte mantar oluşumu bile gözlemlenebiliyor.

Tamamen acısız ve ağrısız bir yöntem olan lazer epilasyon ile genital bölgedeki kıl köklerinin yok edilmesi, kadınlara büyük bir rahatlık sunuyor.

Peki, lazer epilasyon genital bölgeye nasıl uygulanıyor? İşlem öncesinde ve sonrasında hangi noktalara dikkat etmeniz gerekiyor?

Oldukça basit bir işlem olan lazer epilasyonun genital bölgeye uygulanması, yaklaşık 10-15 dakika sürüyor. Hasta, herhangi bir ağrı ya da acı hissetmediğinden bölgeye lokal anestezi uygulanmasına bile gerek kalmıyor. İşlem öncesinde genelde bölgeye uyuşturucu kremlerin sürülmesi yeterli oluyor. Ancak dileyen hastalar için lokal anestezi ile bölgenin uyuşturulması da söz konusu olabiliyor. En çok kullanılan lokal uyuşturucu kremler Emla Krem yada Anestol Pomad‘dır.

Lazer Epilasyon Genital Bölgeye Kaç Seansta Biter

Lazer epilasyon işlemi, tek bir seansla sona ermese de ilk seanstan sonra kıllarda gözle görülür bir azalma elde ediliyor. Lazer epilasyon, toplamda yaklaşık 5-6 seans sürüyor. Bu durum hastadan hastaya değişiklik gösterebiliyor.

Seanslar arasında mutlaka en az 2 aylık bir zaman diliminin olması gerekiyor. Aksi halde arka arkaya aralıksız yapılan lazer epilasyonlar, genital bölgede kızarıklık, tahriş, yanık gibi komplikasyonları beraberinde getirebiliyor.

Lazer epilasyon öncesinde hastanın en az 4-5 gün öncesinden genital bölgedeki tüylerin boyunu kısaltması, işlemin başarıyla sonuçlanmasını sağlıyor. Bunun yanı sıra hastanın genital bölgeye işlemden en az bir ay önce ağda vb. yolma işlemleri uygulamaması gerekiyor.

Lazer Epilasyon Genital Bölgeye Zarar Verir Mi

Genital bölgenin kıl yapısının lazer epilasyon için uygun olması, işlemden istenilen sonucun alınabilmesini sağlamakla birlikte işlem esnasında kullanılan lazer ışınlarının cilde zarar verici herhangi bir yan etkisi de bulunmuyor.

Yani lazer epilasyon, kısırlığa neden olma, yumurtalıklara ve rahime zarar verme vb. herhangi bir olumsuz sonuç doğurmuyor. Ancak lazer ışınlarının bölgeye aşırı miktarda ve sık aralıklarla uygulanması, genital bölgede yanık, tahriş, kabarıklık, kızarıklıkla sonuçlanabiliyor.

Lazer epilasyonun neden olduğu kızarıklık, tahriş ve kabarıklık birkaç hafta içerisinde kendiliğinden geçse de bazen cilt renginde açılma ya da koyulaşma görülebiliyor. Bu koyulaşma ve açılmalar ise genelde 5-6 ay içerisinde kendiliğinden kayboluyor. Ancak cilt renk değişikliğinin kalıcı olduğu durumlar da söz konusu olabiliyor. Özellikle koyu bir cilt rengine sahip olan bayanlarda genital bölgede koyulaşma ya da renk açılmasına daha sık rastlanıyor.

Bu yüzden estetik açıdan herhangi bir olumsuzluk ile karşılaşmak istemeyen kişilerin mutlaka bu konuda deneyimli bir uzmandan yardım almaları gerekiyor.

Genital Bölge Lazer Epilasyon Sonrası Bakım:

İşlem sonrası kaşıntı, kızarıklık, kabuklanma, tahriş gibi yan etkileri en aza indirgemek adına muhakkak genital bölge bakımına maksimum seviyede özen göstermeniz gerekiyor.

Bu süreçte genital bölgeye sakinleştirici krem sürmeyi ihmal etmemeli, uygulama sonrasında hemen sıcak suyla duş almamalı, bir süre cildi tahriş edebilecek sıkı, dar iç çamaşırları ve kıyafetler giymekten kaçınmalısınız.

 

Genital Bölge Lazer Epilasyon Fiyatları

Genital bölge lazer epilasyon fiyatları, ortalama 1000 TL gibi makul bir fiyattan başlamakla birlikte bu fiyat, işlemi yapacak olan uzmanın deneyimine ve işlemin nerede yapılacağına göre değişiklik gösterebiliyor. Bazı yerlerde genital bölge lazer epilasyon fiyatları, diğer yerlere nazaran iki kat daha yüksek olabiliyor.

Genital bölge lazer epilasyonu, bikini bölgesi lazer epilasyonunu da karşılıyor. Yani bu işlemle bikini bölgesi dışında kalan genital bölge kıl kökleri de yok ediliyor.

Genital bölge lazer epilasyon yaptıranların yorumları

Giderek daha da popüler bir hale gelen, kadınlara kendini daha çekici hissetme imkanı tanıyan lazer epilasyon, günümüzde bakımına ve dış görünüşüne özen gösteren pek çok kadın tarafından tercih ediliyor.

Genital bölgeye lazer epilasyon yaptıran kadınların yorumlarını okuduğumuzda pek çok kadının işlemden oldukça memnun ve hoşnut kaldığını görebiliyoruz. Ancak işlem sonrasında bölgede ağrı, tahriş, acı ve kızarıklık ile karşılaştığını söyleyen yani lazer epilasyondan memnun kalmayan kadınların varlığını da göz ardı etmememiz gerekiyor.

Bu noktada yorumlar üzerinde işlemin hangi merkezde yaptırıldığı belirleyici oluyor.

Başarılı ve etkili bir genital bölge lazer epilasyon uygulamasının mutlaka doğru dozda, doğru kişiler tarafından ve doğru adreste yapılması gerekiyor.

Şayet yakın zamanda genital bölge lazer epilasyon uygulamalarından yararlanmak istiyorsanız, adres seçiminde titiz davranmalı, fiyatı piyasanın altında olan yerlerle iletişime geçmemelisiniz.

Hamileler, genital bölge lazer epilasyon yaptırabilir mi?

Hamilelerin genital bölgeye lazer epilasyon yaptırmamaları için ispatlanmış ciddi bir neden bulunmuyor. Bununla birlikte doktorlar, özellikle hamileliğin ilk 3 ayında olan kadınları lazer epilasyon yaptırmamaları için uyarıyorlar.

Hamileliğin son dönemlerinde yapılan lazer epilasyonun ise doğum sancılarını tetikleyebileceğinden bahsediliyor.

Üstelik hamileler işlem esnasında ağrı ve acı hissedebiliyor. Son olarak, bazı hamilelerde genital bölgeye yaptırılan lazer epilasyon, erken doğum riskini tetikleyebiliyor.

Bu yüzden hamilelere lazer epilasyon yaptırmaları pek de önerilmiyor.

Genital Bölgeye Lazer Epilasyon Günah Mı

Genital bölgeye ve bikini bölgesine lazer epilasyon yaptırmak isteyenlerin en sık sordukları sorulardan biride lazer epilasyon yaptırmak günah mı ve genital bölgeye lazer epilasyon yaptırmak günah mı sorusudur.

Dinimizde temizliği çok önemli olduğundan koltuk altı yada genital bölgedeki kılları aldırmak günah değildir.  Unutmayın ki dinimizde temizlik çok önemlidir.

Lazer Epilasyon Genital Bölge Temizliği

Genital bölge temizliğinde en etkili yöntemlerden biride lazer epilasyon yöntemini uygulamaktır. Genital bölgeyi ağda yada diğer yöntemler ile temizlemek yerine bu yöntemi deneyebilirsiniz.

Tüylerin tamamen temizlenmesi sağladığı için tercih edilmektedir.

Genital Bölge Temizliği Nasıl Yapılır

Genital Bölge Kılları Nasıl Alınır

Cinsel Bölge Temizliği 

Genital Bölge Kararması

Bu yazımızda lazer epilasyon genital bölgeye nasıl yapılır? sorusu ile ilgili olarak sizleri bilgilendirmeye çalıştık.
Yazımızın bilgilendirici ve aydınlatıcı olması dileğimizle…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Begonya Bedava İnternet Yardım Başvurusu Bedava İnternet