Evde Doğal Ağda Nasıl Yapılır?

Evde Doğal Ağda Nasıl Yapılır?

Evde Doğal Ağda Nasıl Yapılır? Genç ve güzel görünmek için çok sayıda zahmete giriyoruz. Bu zahmetlerle uğraşmak bazen istemesek de canımızı acıtabiliyor. O nedenle dikkatli bir yol izlememiz gerekiyor. Kadınların en çok rahatsız oldukları detay vücutlarında istemeseler de çıkan kıllar oluyor. Bu kıllardan kurtulmak için farklı yöntemler kullanıyorlar. Bu yöntemlerin en eksisi ve kadınlar tarafından en çok kullanımı ağdadır. Ağda yaptırmak için bir uzmandan yardım alabileceğiniz gibi isterseniz evde kendi ağdanızı kendiniz de yapabilirsiniz.

Bildiğiniz gibi ağda zahmetli ve acı veren bir iştir. Bu nedenle bazı bayanlar epilasyon cihazlarını tercih ediyorlar. Ancak onu da çok sık kullanmak gerekiyor. Sürekli bu gereksiz detayla uğraşmamak için ağda en garanti yol olarak dikkat çekiyor. Ağda’yı isterseniz dışarıdan alabilirsiniz isterseniz de evde kendiniz yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere evde ağda nasıl yapılır sorusuna istediğiniz cevabı vereceğiz. Dikkatlice okuduktan sonra rahatça kullanabileceğiniz ağdanızı yapabileceksiniz.

Evde Ağda Nasıl Yapılır?

Ağdayı evinizde bulunan malzemeler ile rahatça hazırlayabilecek ve istediğiniz zaman istenmeyen tüylerinizden kurtulmak için kullanabileceksiniz. Bu yöntem sizin ağda salonlarına, güzellik merkezlerini yüksek ücretler ödemenizin önüne geçecektir. Daha ekonomik bir yol ile evde kendinizi güzelleştirebilirsiniz. İlk adım olarak evde basit bir şekilde ağdayı nasıl yapabileceğinizi anlatalım.

Evde Ağda Hazırlamak için gerekenler

İlk olarak malzemelerimize bakalım. Bu malzemeleri evinizde mutlaka bulunduruyorsunuz dur.

  • Çeyrek su bardağı kadar sirke ya da limon suyu (Tercihi size kalmış)
  • Yarım su bardağı Su
  • Ve son olarak da 3 su bardağı kadar şeker gerekiyor.

Dediğimiz gibi bu malzemelerin hepsi mutlaka her evde bulunuyordur. Malzemelerinizden eksiklikleri kolayca tamamladıktan sonra yapılış kısmına geçebilirsiniz.

Yapılışı:

İlk olarak temiz bir tencereye ihtiyacınız var. Bu tencerenin içine suyu ve şekeri koyup, ocağınızı orta ateşe alarak ısıtmaya başlıyorsunuz. Şekerimizin tamamen eriyene kadar sürekli olarak ağır hareketlerle karıştırmaya devam edin. Şeker eridikten sonra karşımın içerisine istediğinize göre sirkeyi ya da limon suyunuzu ekleyin. Bunları da ekledikten sonra 15 yada 20 dakika boyunca ağdanız gerekli kıvama gelene kadar karıştırmaya devam etmelisiniz. Orta ateşte bu işlemi yapmayı unutmayın. Gerekli kıvama geldikten sonra tencerenin içerisinden ağdayı çıkarıp, soğuması için oda sıcaklığında bırakın. Ilık olması yeterli olacaktır fazla soğuk olması işinize yaramayabiliriz. Kıvamına ulaştığına karar verdiğiniz de kullanıma başlayabilirsiniz.

Ağdanın Uygulanışı:

Ağdamızı hazırladıktan sonra bunu rahatsız olduğumuz bölgeye uygulama kısmına geçelim. Temel adımımız ağdanın yapılacağı bölgeyi iyice temizlemek ve kuru olduğundan emin olmaktır. Ağdayı bu bölgeye uygulamak için bir tahta çubuk kullanabilirsiniz. Tüylerin çıkış yönüne doğru dikkatli bir şekilde ağdayı vücudunuza sürmeye başlayabilirsiniz. Gerektiği kadar sürmeniz yeterli olacaktır. Fazla ya da az sürmeniz size farklı bir şey kazandırmayacaktır. Ağdanızı kaldırmak için özel olarak satılan ve her yerde rahatlıkla bulabileceğiniz ağda bandınızı hazır bulundurmayı unutmayın. Eğer yakınınızda yoksa ya da alamayacak durumdaysanız temiz ve ince olmasına dikkat ettiğiniz bir bezi kullanabilirsiniz. Bezi ya da ağda bandınızı ağdayı sürdürdüğünüz bölgeye yapıştırıp, üzerine iyice bastırmalısınız. Bir süre bekledikten sonra iyi bir sonuç almak için hızlıca çekmelisiniz. Üzgünüz canınız acıyacaktır. Bunun önüne geçemeyiz ancak bu olduktan sonra acının kısa sürede gitmesi için bebek yağı kullanmanızı tavsiye edebiliriz. Bebek yağı acının kısa sürede kaybolması konusunda size önemli bir katkı yapacaktır.

Ağda Hazırlamak İstemiyorsanız?

Eğer evde ağda hazırlamak istemiyorsunuz ancak kendiniz uygulamak istiyorsanız dışarıdan satılan çok farklı ağdalardan temin edebilirsiniz. Örnek olarak çam sakızı ağdaları kullanabilirsiniz. Bunlar hazır olarak satılır ve kadınların çok geçmiş tarihlerde kullandıkları ağda olarak biliniyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.