Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer? Evde Koltuk Altı Beyazlatma

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer? Evde Koltuk Altı Beyazlatma

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer? Evde Koltuk Altı Beyazlatma; Koltuk altı kararması bir çok kadının ortak sorunlarından biridir. Koltuk altı kararması ani gelişen bir durum değildir zamanla yapılan ağda, sir ağda,  alkollü deodorantlar, fazla terleme, jilet kullanımına bağlı olarak oluşur. Koltuk altı kararmasına neden olan etkenler aynı şekilde genital bölge kararmasına da neden olmaktadır. Yaz dönemlerinde deniz yada plajda daha belirgin olan koltuk altı siyahlığı görüntü olarak dikkat çekmektedir.

Ten rengi ile uyumlu tertemiz bir koltuk altına sahip olmak her bayanın istediği bir durumdur. Özgürce el sallayabilir ve istediği kıyafeti rahatlıkla çekinmeden giyebilir. Koltuk altı temiz bile olsa bariz şekilde görülen koltuk altının siyah görünmesi ister esmer olsun isterse beyaz tenli belirgin olacağından yaptığınız herhangi bir harekete gün yüzüne çıkacaktır. Koltuk altı kararması nasıl geçer, koltuk altı kararmasını ne önler sorusuna cevap vermeden önce koltuk altı kararmasını neden olur ayrıntılı şekilde bilgi vermeye çalışacağım.

Koltuk Altı Kararması Neden Olur

Koltuk altı kararması zamanla oluşan bir durumdur. Bir hastalığın yada sağlık sorunun belirtisi olmayan koltuk altının siyahlaşması genel olarak bazı nedenlerin sonucunda oluşur. Vücutta kararmalar dikkat ederseniz koltuk altında, genital bölgede ve bıyık bölgesinde daha sık olmaktadır. İşte bu bölgelerde daha sık görülmesinin nedenleri aynıdır. Sizlere koltuk altı kararmasının nedenler nelerdir, koltuk altı neden karar, koltuk altının rengi neden değişir sırası ile açıklıyorum;

 • Koltuk altını jiletle tıraş etmek ; Koltuk altı derisi çok hassas bir yapıya sahiptir. Jiletle koltuk altını almaya çalışırken daha pürüzsüz olsun diye ters almak baskı yaparak almak koltuk altı derisinin kararmasına neden olacaktır.
 • Koltuk altının aşırı sürtünmesi ; Koltuk altı kararmasının diğer bir nedeni ise aşırı sürtünme aşırı sürtünme derinin kalınlaşmasına ne koyulaşmasına neden olur. Aslında aşırı sürtünmeden ziyade sürtünmeyi önleyecek tedbirlerinde alınmaması kararmanın oluşmasına zemin hazırlar. Krem kullanmak pudra sürmek tahrişi önlemek sürtünmeyi azaltarak kararmayı önleyecektir.
 • Koltuk altının çok sık terlemesi ; Koltuk altının sık sık terlemesi kötü konu oluşmasına neden olurken tahriş ve pişik koltuk altının kararmasına neden olur. Yanınızda mutlaka ıslak mendil bulundurun ve terleyen koltuk altınızı ara sıra silin.
 • Koltuk altı tüylerinin çok uzaması ; Koltuk altı tüyleri düzenli ve belli aralıklarla alınmaz ise tüylerin olduğu bölgede kararma görülür. Koltuk altı tüylerinizi uzamadan kesmelisiniz.
 • Yanlış ağda kullanımı ; Koltuk altı kararmasının bir diğer nedeni ise yanlış kullanmak ağdanın çok sıcak olması, ağdanın kalitesiz olması başlıca sebeplerdir.
 • Hormonal Değişiklikler ; Koltuk altı kararması hamile bayanlarda sık görülen bir durumdur.

Koltuk altı kararmasının nedenleri bilerek alacağınız önlemler koltuk altı kararmasının ilerlemesini durduracaktır. Koltuk altı kararmasına sebepleri çok fazla olmasına rağmen en çok etki eden nedenler bunlardır.

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer

Koltuk altı neden karar hakkında bilgi verdikten sonra şimdi sizlere koltuk altı nasıl beyazlar, koltuk altı kararmasna ne iyi gelir, en iyi yöntemler ve önerilerden bahsetmek istiyorum. Pek çok yöntem olmasına karşın sizlere denenmiş ve olumlu sonuç vermiş yöntemlerden bahsetmeye çalışacağım.

Kol Altını Limonla Beyazlatma

Çok eskiden beri cilt beyazlatmada etkili olan limon koltuk atı kararmasını geçirdiği bilinmektedir. Eğer cildinizin limona karşı alerjisi yoksa banyoda yarım saat önce limonu koltuk altınıza sürün ve iyice ovalayın. Her banyoya girmeden önce uygulayabilirsiniz.

Patates ile Koltuk Altını Beyazlatma

Koltuk altı rengini açmak için patates dilimlerini kullanabilirsiniz. Her hangi bir yan etkisi bulunmayan patates dilimlerini koltuk altınıza koyun yada püre haline getirip iyice sürün. Haftada 3 yada 4 defa uygulayabilirsiniz.

Salatalık ve Limon Suyu ile Beyazlatma

Salatalıkları halka olarak kesin ve üzerine limon sıktıktan sonra koltuk altınızda 10 dakika kadar bekletin. Koltuk altı renginin zamanla açıldığını göreceksiniz.

Portakal Kabuğu ile Koltuk Altı Rengini Açma

Portakal kabuklarını kuruması için güneş gören bir yerde bekletiyoruz. Kurumuş portakal kabuklarını öğüterek toz haline getiriyoruz. Portakal kabukları ile macun yapmak için az miktarda süt ve gül suyu ekliyoruz. Elde ettiğimiz karşımı koltuk altına sürüyor ve 15 dakika kadar bekletiyoruz. İşlemi bitirmek için ılık su ile durulamanız yeterlidir.

Koltuk Altı Karbonatla Beyazlatma

Günlük olarak uygulayabileceğiniz bu yöntemde az miktarda karbonat ile suyu karıştırıp koltuk altınıza sürmek. Sürdükten sonra 10 dakika kadar beklemeniz yeterlidir. Ayrıca az miktarda karbonat ile gül suyunu karıştırarak elde edeceğiniz macunu uygulayarak koltuk altı kararmasını yok edebilirsiniz. Karbonat çok etkili bir beyazlatıcı dır, haftada 1 defadan fazla bu yöntemi uygulamayın.

Koltuk Altı Kararmasına Şeker Yöntemi

Koltuk altı kararmasını geçirmek için bir çorba kaşığı zeytin yağı ile bir çorba kaşığı şekeri iyice karıştırın ve temizlenmiş koltuk altınıza sürün baskı yapmadan ovalayın.

Koltuk Altı Kararması İçin Suna Dumankaya Kürü

Suna Dumankaya’nın koltuk altı kararmasını geçiren etkili kürü ile koltuk altı rengini açarak doğal bir görüntüye kavuşabilirsiniz.

 • 1 tatlı kaşığı pirinç
 • 1 tatlı kaşığı sirke
 • 1 tatlı kaşığı yoğurt

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Yukarıdaki bütün malzemeleri bir kabın içerisinde karıştırın ve kürü hazırlayın. Tüylerden arınmış ve temizlenmiş koltuk altınıza sürün ve ortalama 20 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile durulayın ve pudra sürün. Düzenli olarak yapıldığında koltuk altı renginin kademe kademe açıldığını göreceksiniz.

Sirke ile Koltuk Altı Rengini Açma

 • Pirinç unu ( bir avuç )
 • Sirke ( yarım çay bardağı )

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Yukarıda saydığımız malzemeleri bir kabın içerisinde karıştırın ve krem kıvamına geldikten sonra temizlenmiş koltuk altına sürün, sürdükten sonra kurumasını bekleyin ve kuruduktan sonra su ile temizlemeniz yeterlidir. Koltu altının rengini açan bu maskeyi 3 günde 1 deneyebilirsiniz.

Koltuk Altı Kararması İçin Maske Tarifleri

Evde koltuk altı kararmasını geçiren doğal ve bitkisel yöntemler sayesinde koltuk altı kararmasından kurtulmanız mümkün çok etkili olan bu kürleri deneyerek olumlu sonuç almanız mümkün.

Koltuk Altı Kararmasını Geçiren Tarif

 • 1 tatlı kaşığı karbonat
 • 1 tatlı kaşığı nemlendirici
 • yarım limon

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Yukarıda saydığımız bütün malzemeleri bir kabın içerisinde hazırlayın ve pamuk yardımı ile koltuk altınıza sürün pamuğu sürerken hafiften baskı yaparak yedirmeye çalışın 15 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkamanız yeterlidir. Haftada 2 defa uygulayarak 1 ayda koltuk altı kararmasından kurtulabilirsiniz. Çok etkili bir tarifdir kullananların neredeyse hepsinde etkili sonuç vermiştir

Koltuk Altı Kararması İbrahim Saraçoğlu

Koltuk altı kararmasına karşı Sandal ağacı

 • Sandal ağacı tozu
 • Gül suyu

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Sandal ağacı tozu ile gül suyunu karıştırın ve macun kıvamın elde ettiğiniz karışımı koltuk altına sürün 20 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Haftada 3 yada 4 defa uygulayabilirsiniz. Etkili sonuç için 1 ay boyunca yapılması gerekmektedir.

Koltuk Altı Kararmasına Krem

Koltuk altı kararmasına krem önerileri olarak sizlere çok etkili bir tarif vermek istiyorum koltuk altının rengini açan bu karış sayesinde koltuk altı beyazlaşarak doğal rengini alacaktır.

Koltuk altının beyazlatan krem

Yukarıda saydığım kremleri iyi karıştırın ve temizlenmiş tüylerden arınmış koltuk altınıza her gün sürün çok fazla sürmeyiniz ince tabaka sürmeniz yeterlidir. Ortalama olarak 1 ay içerisinde koltuk altınızın rengi açılacaktır.

Koltuk Altı Kararmasına Kesin Çözüm

Koltuk altı kararmasına kesin çözüm önerileri hakkında sizlere bilgi vermeye çalıştım verdiğim tarifler öneriler ve maskeler kesinlikle olumlu sonuç almanızı sağlayacaktır. Koltuk altı kararmasını önlemek için koltuk altı terlemesini önlemeniz gerekmektedir. Düzenli olarak koltuk altına bakım yapmalı ve tüylerinizi almalısınız. Sizlere verdiğim bu maske tarifleri genital bölge kararması içinde uygun olmasına karşın limon içeren tarifleri kesinlikle uygulamayınız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Begonya Yardım Başvurusu Belediye Yardımları Belediye Yardımları