Madecassol Ne Kremi

madecasol, madecassol krem, madecassol ne kremi
Paylaş
 

Madecassol krem piyasada bilinen ve en çok kullanılan yara ve yanık kremlerinin başında gelmektedir. Doğal bir krem olması cilde karşı bir yan etkisinin bulunmaması Madecassol krem‘in doktorlar tarafından sıklıkla önerilmesine neden olmaktadır.

İstenmeyen durumlarda ortaya çıkan yara, yanık, cilt lekeleri, sivilce izleri, çatlaklar tedavisinde gönül rahatlığı ile kullanılan Madecassol krem, hamile bayanlar ve emziren annelerinde yan etkisinin bulunmaması sebebi ile sıklıkla kullandığı kremlerin başında gelmektedir.

Madecassol kremi, belli bir yaş grubu değilde herkes tarafından kullanılan bir krem olma özeliğine sahiptir. İçeriğinde neredeyse hiç kimyasal ürün bulunmaması bu ürünün seçilmesindeki en büyük etkendir.

İsmini sık sık duyduğumuz bu kremi kimisi cilt bakımı için kullanırken, kimiside sivilce izleri ve yaraların kapanması için kullanmaktadır. Bilinçsiz kullanımın önüne geçmek için sizlere bu yazımızda Madecassol kremin kullanım alanları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Madecassol Kremi Nedir?

Madecassol ne kremi, içeriğinde bulunan Centella asiatica bitkisinin ham maddesinden yapılan ve cildi onaran, yenileyen, yaraları iyileştiren bir etkiye sahiptir. Ayrıca cildi yenileme özelliği sayesinde sivilce izleri, cilt lekeleri sorunları yok ederken özellikle yaraların üzerindeki etkisi ve ciltte oluşan tahrişi giderici özelliği sayesinde lazer epilasyon ve cilt bakımı sonrası oluşan tahrişlerin tedavisinde iyi etki göstermektedir.

Çok hoş bir kokusu olan madecassol krem sürüldüğünde çok hoş bir koku bırakmaktadır. Tekrar sürme istediği uyandırmaktadır. Bu kremi kullanmaya karar verdiğinizde dikkat etmeniz gereken ilk kural asla açık yaraların üzerine sürülmemesi gerekmektedir. Açık yaraya sürüldüğünde yaranın sulanmasına neden olmaktadır.  Bilmemiz gereken durum yaranın sulanması değil kuruması gerekmektedir. Kurumayan bir yara daima sıkıntı çıkarır ve iyileşme süreci gecikir. Aynı durum yanıklar içinde geçerlidir.

Madecassol pomad‘ı ciltte oluşan yanık durumlarında yanık alanına kesinlikle uygulamayın. Kremi uyguladığınızda tıpkı yaralarda olduğu gibi yanığın geç iyileşmesine daha ciddi sorunların çıkmasına neden olabilir.

Madecassol kremi kullanmaya başlamadan önce mutlaka propektüs kağıdında yazılanlar okunmalıdır ve gereğinden fazla kullanılmamalıdır.

Madecassol Ne Kremi

Madecassol krem kullanmak isteyenler genelde madecassol ne kremi, madecassol krem nerelerde kullanılır hakkında bilgi almak istemektedirler. Sizlere madecasol ne kremi ve madecassol krem neye yarar soruna cevap vermek istiyorum.

 • Yüzeysel 1. ve 2. derece yanıklar,
 • Lokal deri ülserleri, dekübitus ülserleri
 • Meme başı çatlak ve yaraları,
 • Küçük cerrahi müdahaleler, perine yırtılmaları, epizyotomiler ve sünnet sonrası yara iyileşmesinde
  oluşacak epitelizasyonun hızla ve düzenli gelişmesinin sağlanması,
 • Radyoterapi sonrası görülen radyo-epidermitis tedavisi.
 • Yara ve yanıkların iyileşme sürecini hızlandırır
 • Tahriş olmuş cildi onarır
 • Genital bölge yırtılmalarında
 • Dövme sonra
 • Ağda sonrası
 • Kuru cildi nemlendirmek

Yukarıda saydığım sorunların yanında daha bir çok alanda kullanılan etkili kremlerden biridir.

Madecassol Kremi İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cilt lekeleri, sivilce izleri, kuru cilt yapısı, çatlayan hasarlı ciltler için Madecassol krem ile cilt bakımı yapabilirsiniz. Evde Madecassol krem ile cilt bakımı yapmak için gereken malzemeler ise;

 • 1 Çay kaşığı kadar Madecassol krem
 • 1 Çay kaşığı kadar Bepanten krem
 • 1  Adet E vitamini Ampulü

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Yukarıda saydığımız malzemeleri bir cam kasenin içerisinde karıştırıyoruz. Karışıma hazırlarken mümkün oldukça Madecassol krem ve bepanten kremi aynı miktarda hazırlayın. Hazırladığımız karışımı göz ve dudak çevresi hariç  yüzümüzde özelikle sorunlu bölgeye ve boynumuza sürebilirsiniz. Uygulama yüzünüzde ortalama olarak 1 saat kadar bekledikten sonra ılık su ile yıkanarak işlem sonlandırılır. 2 Haftada 1 defa uygulamanız yeterlidir.

Etkin sonuç alacağınız bu maske ile kuru olan cildiniz nemlenirken, sivilce izleri, cilt lekeleri yüzünüzde bulunan cilt problemleri zamanla yok olacağını göreceksiniz. Madecassol kremi kullanırken dozunda kullanmak çok önemlidir. Yoksa fazla kullanıma bağlı olarak cildinizde sivilceler çıkabilir.

madecassol krem, madecassol, faydaları, sivilce

Sivilceli yüze uygulanan Madecassol krem

Madecassol Kremin Faydaları Nelerdir?

Madecassol kremin bilinen pek çok faydası vardır. Özellikle deriyi onarıcı ve yenileyici özelliği sayesinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. İşte Madecassol kremin faydaları;

 • Ciltte oluşan çatlaklar özelikle doğum sonrası ve aşırı kilo değimi sonrası oluşan çatlar
 • Ameliyat sonrası oluşan yara, yırtılma durumlarında onarıcı etkisi daha hızlı iyileşmesinde
 • Doğum sonrası sürekli emen bebeklerin neden olduğu göğüs ucu çatlakları için madecassol krem kullanılabilir. Bebek emzikten sonra sürülmelidir ve bebek yeniden emmeye başlandığında temizlenmelidir.
 • Ergenlik dönemine geçişte oluşan sivilcelerin tedavisinde madecassol krem sivilce tedavisinde etkilidir.
 • Mevsim değişimi sonrası ortaya çıkan el ve ayaklardaki çatlakların tedavisinde kullanılabilir, özelikle kışın çatlayan ellerimiz için bu kremi kullanabilirsiniz. Düzeli kullanıldığında eller ve ayakların yumuşacık olduğunu göreceksiniz.
 • Cilt yapınız çok kuru ise bu krem tam size göre, cilt yapısı hassas ve kuru ise nemlendirmek için madecassol krem cildi nemlendirir. Ancak gün içerisinde 1 yada 2 defadan fazla kullanımı tavsiye edilmez.
 • Kremin hazırlanmasında bitkisel ürünler kullanılmıştır bu bitkiler sayesinde çok hoş bir kokusu vardır. Madecassol krem düzenli kullanıldığında bu koku kalıcı olarak ve daima hoş kokmanıza sebep olur.
 • Uçuk tedavisinde rahatlıkla kullanılabilir.  Dudak kenarlarında çıkan ve rahatsız eden uçuklar bu krem sayesinde yok olur ve tekrar ortaya çıkması engellenir.

Madecassol krem ile cilt bakımı yapabilir, çatlakların tedavisinde ve izlerin yok olmasında aktif olarak faydalıdır. Etkili bir sonuç almak için en az 1 ay boyunca düzenli kullanmak önemlidir. Eğer başka kullandığınız ilaç yada krem varsa mutlaka doktorunuza bu durumu bildirmeniz gerekmektedir.

madecassol krem cilt bakımı, sivilce, yara

Madecassol kremin cilde faydaları

Madecassol Krem Nereden Alınır?

Bütün eczanelerde satılan bu ilaç çok tüketildiği bazen bulunması pek kolay olmayabiliyor. Ama reçete ile satıldığından dolayı büyük eczanelerde arayarak bulmanız mümkündür.

Madecassol Kremi Kullananların Yorumları

 • Uzun süredir cilt lekelerinden bu krem sayesinde kurtuldum.
 • Bebeğimin pişiği Madecassol krem sayesinde geçti,
 • Çatlayan ve yanan dudaklarım için doktorum verdi, artık vazgeçilmez ilacım oldu.
 • Bebeğimi emzirirken açık çekmekten kurtuldum, keşke bu kremi daha öncelerde duysaydım
 • Bizim evdeki adı  “hemen iyileştiren ilaç ” madecassol krem çocuklara birşey olduğunda hemen sürdüğüm güvenilir bir kremdir. Bence daha iyisi yok.
 • Bir ilaç nasıl hem çok iyi hemde çok ucuz olur anlamıyorum

Madecassol Krem Hakkında Merak Edilen Tüm Sorular

Sizlerde gelen sorular ve cevaplarını paylaşarak aklınıza takılan sorulara cevap vermeye çalışacağım. Madecassol pomad hakkında bilinmesi gereken ilk durum hücre yenileyici bir krem oldu ve mutlaka doz aşımı yapılmadan düzenli kullanması gereken bir üründür.

 • Madecassol yüze sürülür mü? : Madecassol krem yüze sürülen bir kremdir ve hücre yenileyici etkisi vardır. Cildi onaran, yenileyen, tazeleyen madecassol krem gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.
 • Madecassol tüylenme yapar mı : Bu soru ile sıklıkla karşılaşmaktayım evet madecasol tüylenme yapar ama bu tüylenme çok fazla kullanıldığında oluşmaktadır. Özellikle daha etkili sonuç almak için madecassol ve bepanthen krem bir arada uzun süre kullanıldığında tüylenme ortaya çıkmaktadır.
 • Madecassol yüzde kızarıklık yaptı : Genelde içeriğinde bulunan etken maddeye karşı alerjiniz varsa cilt yüzeyinde kızarma görülmektedir. Unutmayın her krem ve ilacın yan etkisi bulunmaktadır. Genelde yan etkiler doz aşımına bağlı olarak görülmektedir.
 • Madecassol leke giderir mi : Madecassol leke giderici, cildi onarıcı bir kremdir. Hücre yenileyici maddecasool krem mutlaka düzenli kullanılmalıdır.
 • Madecassol sivilceler üzerindeki etkisi : Madecassol sivilce ve sivilce izlerini kısa sürede yok ettiği bilinmektedir. Ama unutulmaması gerkeen durum ise yağlı bir krem olduğundan fazla kullanıldığında sivilce oluşumuna neden olmaktadır.
 • Madecassol cilt beyazlatma :  Madecassol kremi düzenli kullanıldığın cilt lekelerini yok ettiği gibi cilt beyazlatma işlemi gerçekleştirir. Düzeli kullanıldığında cilt renk tonunda açılma görülür.
 • Madecassol cilt kararması : Cilt renk tonun açmasına karşın koltuk altı ve genital bölge kararmasını etkili biçimde geçirmez. Ağda sonrası oluşan tahrişi ve batıkları geçirmek için kullanılabilir. Madecassol ve fito karışımı ağda ve tıraş sonra sürüldüğünde etkisini daha hızlı gösterecektir.
 • Madecassol çatlak tedavisi : hametan, madecassol ve bepanhol kremi karıştırarak elde ettiğiniz karışımı karışımı çatlakların olduğu bölgeye düzenli olarak sürerek çatlaklardan kurtulabilirsiniz.
madecassol krem, sivilce, yara , yanık

Madecassol Krem

Madecassol Krem Yan etkileri

Düzenli ve dozunda kullanıldığında bilinen pek yan etkisi yoktur. Madecassol kremin yan etkileri genel olarak açık yaraya sürüldüğünde içi su dolu kabarcıklar, ciltte tahriş çok azda olsa görülmektedir. Aşırı kullanımından kaçınmak gereklidir. Eğer beklemediğiniz bir yan etki gördüğünüzde mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Madecassol Krem Fiyatı

MADECASSOL 10 mg/1 gr 40 gr pomad 2018  YILI FİYATLARI

Eczane Perakende Satış Fiyatı ( KDV Hariç ) 16.33 TL

Madecassol kremin sivilce izlerini nasıl yok ettiğini gösteren bir video

Madecassol merhem kullanarak sizlerde daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Madecassol merhem mutlaka eliniz altında bulunması gereken bir kremdir.

Ayrıca diğer makalemizde En İyi Sivilce Kremleri hakkında bilgi veren yazımızı okuyarak diğer sivilce kremleri hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

 • Site Yorum

56 adet yorum var.

 1. Fadis dedi ki:

  Merhaba dudak kenarinda biyik olan yerler agdaya bagli gunes lekesi var ve yanaklarımda lekeler var bu krem geçirirmi

 2. Arif dedi ki:

  Parmağımı bıçakla kestim 2 dikiş attılar 9 gün sonra dikiş aldırdım ancak parmağının tam büküm yeri olduğu için dikiş biraz açık bende yara kavussun diye madecassol krem aldım faydası olurmu

 3. Xxxxxx dedi ki:

  Madecassol krem yüzümde tahriş yaptı 1 aya yaklaşık süredir kullanıyorum sivilce izlerim sönmeye başladı ama tahriş etti sizce ne yapmalıyım geçer mi

 4. Nur dedi ki:

  Sigaradan kaynaklı dudak kısmı morarmalar içinde kullanılır mı bir nevi yanık sayılır oda kullanılırsa ne kadar süre kullanılmalıdır bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler

 5. furkan dedi ki:

  1 2 hafta oldu kullanali madecassol sivilce lekeleri ne zamana gecer

 6. Esengül dedi ki:

  Merhaba Madecassol kremini internette cok araştırdıktan sonra yanaktaki sivilce izlerim icin yaklaşık 1Haftadır sabah akşam kullaniyorum fakat hicbir etkisini görmedim acaba yanlışmı uyguluyorum ? Ve ne kadr süre icinde iyileşme görürüm ?

 7. büşra dedi ki:

  merhabalar acnelyse sivilce kremini kullanıyorum yüzümde kızarıklıklar oldu. Madecassol merhemi sürünce de bu kızarıklar yakmaya başladı. Kremi kullanmayı bırakmalımıyım. Madecassol kullanmaya devam edeyim mi yardımcı olursanız sevinirim.

 8. Nesrin dedi ki:

  Gündüz güneş ışığına maruz kaldığımızda kullanmakta bir sakınca varmı ?

 9. Yağmur dedi ki:

  Merhaba
  Emziren anneler göğüs ucu ve çatlaklarında kullanabileceğini ve Bebek pişiklerinde kullanılabileceğini yazmışsınız ama madecassol içinde propilen glikol var ve bu ciltte tahrişe neden olabiliyor pek çok insanında buna alerjisi var ve kanseri tetikleyen maddeler arasında yer alıyor bu konudada bilgilendirme yaparmısınız lütfen

 10. Ceren dedi ki:

  Merhaba 6 aydır roaccutane tedavisi görüyorum sivilcelerim ve sırtımdaki lekelerim gitti ancak şuanda yüzümde sivilce izlerim var tedavim daha bitmedi bir arkadaşım lekelerim için madecasol u önerdi 3 gündür yatmadan önce yüzümü temizleyip sürüyorum acaba bu lekelerde etkisi olur mu dönüş yaparsanız memnun olurum teşekkür ederim

 11. Sevim dedi ki:

  Hidradentis (kopekmemesi)hastalığında kullanılır mı lütfen bilgi verin kol altı kaşık göbek kaba etler heryerciban antibuyetik kullanmaktan bıktık bu kiremin faydası olur mu doktora sormasansim yok oğlum üniversitede

 12. meltem dedi ki:

  Ben bu kremi bepantol krem,vitamin ampullerle karıştırıp krem yapıyorum göz altım dahıl uzun zamandır kullanıyorum…bır yan etkısını gormedım…lekelere karşı en ufak bır etkısı olmuyor yuzumde aynen lekeler artarak devam edıyor

 13. ANIL dedi ki:

  ne yaparsam yapım hiç geçmeyen kahve rengi cilt lekelerim var düzenli kullansam geçermi bide nasıl me sıklıkla kullanmalıyım

 14. Buket dedi ki:

  Merhaba, ben 6ay aknetrent tedavisi gördüm. Ama sivilcelerimin bir kısmı ve izleri hala duruyor. Bu kremleri kullanmam fayda gösterir mi?

 15. ejder aliye dedi ki:

  Hem rica etsem bide bu krem i dove sabunuyla yikayip ondan sonra sursem olurmu

 16. ejder aliye dedi ki:

  Merhalar bende kullaniyorum ama madecasol kremin icine ben memecon krem katiyorum acaba bir mahsuru veya ciltime bir zarari olurmu

 17. Ezgi dedi ki:

  Ben ilk defa kullanıcam. Yüzümde olan sivilce izleri için ne sıklıkta kullanmalıyım.

 18. Nisa dedi ki:

  Gerekli doz diyorsunuz surekli ama ne kadar olduğundan hiç bahsetmemissiniz nedir dozu

 19. SUZAN dedi ki:

  Merhaba;

  yüzümün çeşitli yerlerinde leke ve sivilceler var yüzüme komple ince tabaka olmak şartı ile kullanabilirmiyim

 20. Birgul dedi ki:

  Madascassol krem maskesi bepanthol pişik kremi koysam olurmu

 21. Kelebek dedi ki:

  Benim göğüs ucumda yara çıkıyor ve 20 yaşında bekar olmama rağmen ucu bu sebepten büyümüyor bence doktora gittim genetiktir dedi ilaç yazdı onla da geçmedi bu yaralara çatlaklara iyi geliyorsa kullansam sorun çıkar mı ilerde.?

 22. Fatma dedi ki:

  Merhabalar hamileyim catlak oluşumu olmaması için sürsem sakıncası olurmu hamileyken kullanılır mı

 23. busra dedi ki:

  Ne kadar sıklıkla yüze sürülebilir krem haftada 2 ya da 3 mü?

 24. dilara dedi ki:

  Bu ilaci surdukten sonra yikamamiz mi gerekiyor yoksa emilmesini mi beklemeliyiz

  • Cilt Bakım Uzmanı dedi ki:

   Merhaba Dilara madecassol krem sürdükten sonra iyice emilmesini sağlanmalıdır. Kremi sürmeden önce zaten sürülecek bölgenin temiz olması gerekli sürüldükten sonra yıkamanıza gerek yoktur.

 25. Duygu dedi ki:

  Yüzde tüylenme yapar mi

 26. Semra Sapaz dedi ki:

  Merhabalar uzun suredir yatan bir hastam var ameliyat oldu 16 gün sonra tekrar ameliyat ayin 8 den buyana yatıyor yoğun bakımda kaldı ve kuyruk sokumunda avuç ici kadar yara oluştu çinko krem kullanıyoruz fakat bir değişim olmadı bu kremi önerirmisiniz yada başka ne kullana biliriz lütfen yardım edermisiniz hayırlı günler

  • Cilt Bakım Uzmanı dedi ki:

   Semra ameliyat sonrası madecassol kremi kullanmak için kesinlikle doktora bilgi vermek gerekmektedir. Yatak yaralarına iyi geliyor ama ameliyat olduğu için kesin bilgiyi görmeden söylemek yanlış olur. Tekrardan geçmiş olsun diyorum Allah acil şifalar versin

   • Semra Sapaz dedi ki:

    Çok teşekkür ederim cevap verdiğiniz için peki bactigras ve çinko krem bir arada kullanıyoruz uzun sure yattığı için oluşan bir yara denildi tedaviden ne kadar süreyle cevap alabiliriz ne olur yardim edin

    • Cilt Bakım Uzmanı dedi ki:

     Semra uzun süre yatan hastalarda sıklıkla yatmaya bağlı olarak yatak yaraları diye tabir edilen yaralar görülür. Çinko doktorların ilk önerdiği kremlerden biridir zaten en etkili kremde budur. Sana tavsiyem ameliyat olan hastanın ara sıra yatma poziyonunu değiştirmen, terlemesini önlemen gerekmektedir ayrıca yatağın temiz olması iyi bakım ile çok kısa sürede iyileşecektir. Çinko kremi ve Bactigras tül sargıyı mutlaka düzenli kullanmalısın

  • Zehra dedi ki:

   Semra Hanım yatak yaraları için Lantiseptic isimli kremi tavsiye ederim. Yalnız Türkiye’de satılmıyor, Amerika’dan getirtebilirsiniz.

 27. Sena dedi ki:

  Kremi göz altına sürebiliyormuyum

  • Cilt Bakım Uzmanı dedi ki:

   Merhaba Sena göz altı ve göz çevresi çok hassas ve ince bir yapıda olduğu için mutlaka bu kremi kullanacaksanız çok ince bir tabaka sürmeniz gerekmektedir.

 28. Ayse dedi ki:

  Bu kremi sadece kullansak olur mu yani bepanten vitamini ile karıştırmadan kullansak olur mu

 29. Hira dedi ki:

  Yüzdeki benler için de etkili midir?

 30. Ebru dedi ki:

  Yanağımda bir yara vardı yara geçti ama kıpkırmızı izi kaldı bu krem bu izi geçirirmi lütfen yardımcı olun

  • Cilt Bakım Uzmanı dedi ki:

   Merhaba Ebru hanım Madecassol kremi yüzünüzde bulunan yaraları ve yara izlerini geçirmek için kullanabilirsiniz. Düzenli şekilde kullanarak yüzünüzde bulunan yaralardan kurtulduğunuz gibi cildinizin yenilendiğini de göreceksiniz.

   • Seda dedi ki:

    Merhaba iki yıldır lazere gidiyorum bacaklarımda çok fazla sonuç alamadım aynı zamanda kilo değişiminden olusan çatlaklarım var çatlaklar için kremi aldım fakat hücre yenileme özelliğinin olması bacaklarımda tüylenmeye yol açarmı merak ettim lazere ters düşermi krem

 31. Kübra dedi ki:

  Reçete ile mi alınıyor ?

  • Cilt Bakım Uzmanı dedi ki:

   Evet krem reçete ile satılmaktadır. Direk reçetesiz olarak eczanelerden almanız mümkün ama bir doktora danışıp hemen alabilirsiniz. Doktorlar zaten bu kremi istemeniz halinde hemen yazacaktır.

 32. Ayla Akar dedi ki:

  Cildimde oluşan lekelerine madecassol krem çok iyi geldi resmen cildin bebek poposu gibi oldu. Arkadaşlar kullanmanızı mutlaka tavsiye ederim. Her evde bulunmalı

  • Nigar dedi ki:

   Yanık lekesinede iyi gelirmi sizce? Ne kadar zamanda sonuç aldınız?

   • Cilt Bakım Uzmanı dedi ki:

    Merhaba Nigar hanım yanık tedavisi içinde kullanabilirsiniz gerçekten çok etkili ve mucizevi bir kremdir. Size tavsiyem yanık olan bölgeye düzenli şekilde kullanmanız zaten madecassol krem cildi tazeleyen canlandıran bir krem olduğundan yanık ve lekelerin görünümüde zamanla azaltarak yok etmektir.

    • Halime dedi ki:

     Slm benim cildin çok kötü sivilceli bir de sivilceler büyük çıkıyor çok rahatsız oluyorum acaba kullansam etkili olurmu cildimde hep izleri lekeleri kaldı giderirmi kullansam.

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun