Bepanthen Krem Faydaları ve Kullanım Alanları

Bepanthen Krem Faydaları ve Kullanım Alanları

Bepanthen krem yeni adı ile beponthel krem; Uzun yıllar ülkemizde bepanthen krem ve bepanthen merhem olarak satılan bu ürün isim değişikliği yaparak bepanthol ismini almıştır. Televizyonlarda sık sık reklamını duyduğumuz annelerimiz baş ucu kremi olan Bepanthen krem mutlaka her evde bulunması gereken baş ucu kremlerinden biridir. Eşsiz kokusu yumuşak yapısı bulunan bepanthen krem hakkında merak edilenleri ve bepanthen krem faydalarından bahsedeceğiz.

Bepanthen Ne İşe Yarar

Bepanthen kremi hiç kullanmadım diyen mutlaka yanılmıştır. Hiç hatırlamadığımız bebeklik günlerimizde pişik giderme ya da olmamamız için annelerimizin kullandığı tek kremdir. Sıcaktan oluşan isiliklerde ve ufak tefek olan yaralanma izlerinde etkisini bilmeyen yoktur. Ayrıca sıyrıklar, kesikler, yanıklar ve buna bağlı oluşan deri yangılarında , emziren annelerin çatlak meme uçlarında, ameliyat yaralarının tedavisi , yatan hastaların vücudunda oluşan yatak yaralarının bir numaralı tedavi edici ilacıdır.

Eczane de satıldığı için ilaç olarak düşündürse de yediden yetmişe kimseye yan etki göstermeyen , her evin olmazsa olmazı hatta demirbaşıdır. Onarıcı ve yenileyici olmasının yanında nemlendirme özelliği ise artık büyüdüğümüzde de imdadımıza koşuyor. Vücudumuzun her yerinde güvenle kullanılabilen bu krem , en pahalı kozmetik kremlere bile taş çıkarıyor. Bir çok ünlünün sır gibi sakladığı çantasından hiç eksik etmediği bepanthen üç çeşit halinde eczanelerde satılıyor.

Bepanthen Krem Cilde Faydaları

Bepanthen krem cilde faydaları bulunan doğal içeriğe sahip bir kremdir. Türk Pediatri Derneği tarafında onaylana bu krem içerğinde bulunan ProVitamin B5 ve Lanoli sayesinde etkisini kısa sürede göstererek cildin ekstra bakımını sağlar,ayrıca doğal bitkisel içeriğe sahiptir. İşte Bepanthen kremin faydaları;

 • Bepanthen krem cildi nemle tutar, nem oranını dengeler. Pul pul dökülen, çatlayan ve kuru bir cildiniz varsa düzenli olarak cildinize sürdüğünüzde, cildin tekrardan kaybettiği nem kazanarak yumuşacık bir cilde sahip olmanızı sağlar. Cildin kendini yenileme sürecini hızlandırır.
 • Bepanthen krem hassas cilt bariyerinin güçlenmesine destek olur. Cildi sağlıklı ve nemli tutar.
 • Bepanthen krem ve bepanthen merhem içeriğinde bulunan lanoli cildin nefes almasını sağlar ayrıca bebeklerde pişiği geçirmek için çok etkilidir. Bebeğinin cildi konusunda duyarlı olan annelerin mutlaka denemesi gerken bir kremdir.
 • Bepanthen krem yanık olan bölgenin kısa sürede iyileşmesini sağlar, hücreleri onaran bu krem ayrıca yanık olan bölgenin acısını azaltır.
 • Bepanthem krem hafif sıyrık, çizik ve küçük ev kazalarında kullanılabilir. Bepanthen krem yaraların iyileşme sürecini hızlandırır.
 • Meme ucu çatlakaları yok etmek için kullanabilirsiniz.
 • Bepanthem krem diğer adı ile bepanthol krem güneş yanıkların tedavisinde etkin olarak kullanılır.
 • Bepanthen krem dudak çatlakalarını tedavi etme konusunda rahatlıkla kullanılabilir.
 • Bepanthen plus krem yüze sürülür mü soruna verilecek cevap evettir. Vücudun her yerinde kullanılan bu krem yüze sürülerek daha canlı, parlak, kendini yenilemiş bir halde görünmenizi sağlayacaktır.
 • Bepanthen merhem cildi nemlendirmenin yanında cildin yağ dengesini sağlamaktadır. Her cilt tipine sahip kişiler rahatlıkla kullanabilir.

Bepanthen Krem Çeşitleri

Bepanthen krem (bepanthol); Yağlı ciltlerin kurtarıcısı olan bu krem , tahriş olmuş yerlerde kızarıklığı alması ve onarıcı özelliği ile ön plana çıkıyor.

Bepanthen plus krem : Normal , kuru ve karma tip ciltlerde kullanabilir. Plus olarak adlandırılmasının sebebi normal bepanthen kreme göre daha yoğun olması ve içeriğinin daha zengin olmasıdır. Yeni olmuş yaraların üzerine uygulandığında cilde yardımcı olarak iyileşme hızına çok şaşıracaksınız.

Bepanthen merhem ; merhemi sıktığınızda az olarak sarı bir sıvı gelir ki bu da yağlı olduğunu gösterir. Bebeklerde ve çocuklarda pişik, yara , yanık, kesiklerde kullanılır. Bölgesel olarak kullanılması gerekir.

Ergenlikte oluşan sivilceler ve sivilce yaraları için de tedavi edici özelliği, doktorların da sıkça tavsiye etmesinden dolayı sivilce giderici de denenebilir. Bepanthen tüylenme şikayeti olsa da , aslında yüzünde var  olan ince tüyleri beslediği için bu oluşum olur. Cildinize uygun olan tipi seçerseniz etkisini göreceksiniz.Yıllar önce oluşmuş sivilce lekeleri bile düzenli kullanım sayesinde yok olduğunu fark edeceksiniz.

Bepanthen Krem Nasıl Kullanılır

Bepanthen krem kullanım şekli ise ; cildinizi uygun temizleme solüsyonu ile temizledikten sonra tonikleyerek günlük bakımınızı yapın. Özellikle akşam yaptığınız temizlikten sonra kullanmanız daha uygun olacaktır. Kozmetik bir ürün olmadığı için emilimi biraz zaman alıyor. Gündüzleri, makyaj yapmanızı geciktirebilir. Yarım saat kadar beklemeniz gerekebilir. Miktar bakımından sadece nohut büyüklüğü yeterli oluyor. Günde 2 defa sürülmesi yeterlidir. Göz çevresine de rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Güneş lekeleri ve diğer lekelenmelerinde de uzun vade de kaybettiğini de biliniyor.

Kışın soğuktan oluşan dudak çatlamaları kötü bir görüntü yaratır. Akşamdan sürerek yatarsanız sabaha eskisinden daha güzel dudaklarla uyanacaksınız. Topuk çatlakları , diz ve dirseklerde ki kuruluk , vücut nemlendiricisi olarak da kullanabilirsiniz. Cildi ilk sürdüğünüzden itibaren yenileyen bepanthen krem yaşlılık karşıtı olarak da biliniyor. Zamana karşı yarışan cildimizi bepanthen kullanarak gençleştirebilirsiniz ya da yaşlanmayı erteleyebilirsiniz. Su bazlı oluşu aynı zamanda b vitamini içeriği bu denli başarılı olmasını sağlıyor. Sadece cilt değil kırılmış saç uçlarına bile uygulayabilirsiniz. Kısaca tepeden tırnağa güzelleşmek için bepantheni elinizin altından eksik etmeyin.

Bepanthen Bepanthol Farkı

Bilinen aksine 2 kremde aynıdır. Bazı kişiler bu iki kremi farklı firmaların çıkardığını sanmaktadır. Ülkemizde 50 yıldan beridir satılan bepanthen krem isim değişikliğine giderek bepanthol krem ismini almıştır. Yenilenen ve güçlenen bepanthen merhem artık eczanelerden bepanthol krem yada merhem olarak satın alabilirsiniz.

Bepanthen Krem Hakkından Bilmeniz Gerekenler

Çok etkili bir bakım kremi bepanthen krem bazı durumlarda kullanılması sakıncalı olabilir.

 • Hamilelik döneminde kullanılması tavsiye edilmez
 • Mutlak cilde sürülmeden önce cilt yıkanmalı ve temizlenmelidir.
 • Bepanthen krem meme ucu çatlaklarına iyi geldiği bilinmektedir. Bebeği emzirdikten sonra sürmeniz yeterli olacaktır.
 • Göz çevresine sürerken çok dikkatli olmalısınız.
 • Asla ağız içine sürülmemelidir.

Doğal bir krem olan bepanthen krem yan etkileri bulunmamaktadır. Doğal bir krem olan bepanthan krem mutlaka doktorunuza danışarak kullanmanız daha sağlıklı olacaktır.

Bepanthol Krem Fiyat

Bepanthol krem fiyatı etkisi büyük ama fiyatı küçük kemlerdendir.  Bepanthen krem reçete ile alınabileceği gibi reçetesiz olarak eczanelerde satılmaktadır. Bepanthol krem satış fiyatı 150 TL ile 300 TL arasındadır.

Sizlerde bu krem hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ve aklınıza takılanları bize sormak için yorum kısmına yazarak sorabilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Nuray dedi ki:

  Selam kasimin ortasinda koca bir sivilce cikti sıktım aylardir cukur cilt dr na gittim krem hic bir degisiklik yok yuzumde ton farkida var bepantol aldim biseye yararmo