Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi Cilde Faydaları

Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi Cilde Faydaları

Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi Cilde Faydaları Bepanthol onarıcı bakım merhemi adında anlaşıldığı gibi cildi onaran ve yenileyen bir bakım merhemidir. Cildin yenilenmesini sağlayan, nemlendiren, pürüzsüz ve yumuşacık olmasını sağlayan Bepanthol onarıcı bakım merhemi ilk kullanımdan itibaren hemen etkisini gösterir. Tahriş olmuş bölgenin yenilenmesi sağlayan, kuruyan ve yıpranan cildi onaran bepanthol onarıcı bakım kremi diz, dirsek gibi belli bölgelerde oluşmaya başlayan tahriş ve yıpranmayı ve kuruluğa bağlı olarak gelişen diz ve dirsek kararmalarını etkili bir şekilde yok eder.

Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi Nedir

Bepanthol onarıcı bakım kremi tahrişe yatkın cilt bölgelerinin bakımı için kullanılır. 30 gramlık kutularda satılan bepanthol onarıcı krem reçete ile satılmasına karşın devler tarafından karşılanmamaktadır. Etken madde: dekspantenol olarak da bilinen Provitamin B-5 içerir.

Hava kirliliği, çevresel etkiler, sigara dumanı, güneşin etkileri, cilt yanıkları, sürtünmeye bağlı oluşan tahriş daima cilde zarar verir. Bepanthol onarıcı bakım merhemi bu gibi durumlarda cildi besleyerek nem oranını dengelerken çatlayan, yıpranan ve kuruyan cildi kısa sürede rahatlatarak sağlıklı görünmesini sağlar.

Bepanthol Onarıcı Bakım Kremi Ne İşe Yarar

Zamanla, diz, topuk ve dirsek gibi belirli cilt bölgelerinde dış etkenlere bağlı olarak tahriş edici etkiler gözlenebilir. Özellikle bu bölgelerde cildin su içeriği azalır ve bu bölgelerdeki nem oranı cildin normal nem oranı olan %10-20 aralığının altına düşer. Cildin kaybettiği nemi geri kazandırmak ve tahriş edici etkilere karşı cilt bariyerini korumak için bu bölgelerin yoğun şekilde nemlendirilmeye ihtiyacı vardır. Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi yumuşak ve konsantre dokusuyla yoğun nemlendirme sağlayarak nem kaybını engeller. İçeriğindeki ProVitamin B5 sayesinde cilt bariyerini dış etkenlere karşı korur.

Kış aylarında soğuk ve rüzgar cildin nem kaybetmesine ve kurumasına neden olur. Yazın ise güneş ışınlarının cilde verdiği zararların yanında hava kirliliği  cildin yıpranmasına, nem kaybetmesine ve kurumasına neden olur. Bu gibi durumlarda yaşanan cilt sorunlarını yok etmek cildi onarmak ve yumuşacık görünmesini sağlamak için Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi kullanılması gerekmektedir. Vücudun her yerinde kullanılan bu krem özellikle hassas ve kuru cilt tipleri başta olmak üzere her cilt tipine uygundur.

 

Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi Nasıl Kullanılır

Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi cildi sürüldüğü andan itibaren cilt tarafından çok hızlı şekilde emilir. Asla yapış yapış bir his vermez. Günlük kullanıma uygun olan bu kremi 1 yada 2 defa kullanmanız yeterlidir. Yüz, el, ayak, diz, dirsek, göğüs bölgesi, topuk başta olmak üzeri ihtiyaç duyulan her bölgede rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sürüldüğü andan itibaren cildin esmek ve pamuk gibi yumuşacık olmasını sağlamaktadır. Kullanım şekli ise;

  • Merhemi, tahrişe yatkın bölgelerinize az miktarda sürün.
  • Emilinceye kadar yumuşak hareketlerle cildinize yedirin.
  • Merhemi günde bir ya da iki kez sürebilirsiniz.
  • Tahrişe yatkın bölgelerin onarımında kullanımı uygundur.

İçeriğinde parfüm, antiseptik ve renklendirici içermeyen Bepanthol onarıcı bakım merhemi zararlarını neredeyse yok denecek kadar azdır. Bepanthol onarıcı bakım merhemi  yan etkileri eğer içeriğinde bulunan Provitamin B-5 karşı hassasiyetiniz yoksa kesinlikle yan etkisini görmeyeceksiniz.

Bepanthol markasına ait neredeyse bütün krem ve merhemlerde Provitamin B-5 bulunmaktadır. Bu vitamin cildi yeniler, yıpranmaları önler, tahrişi yok eden, cildi dış etkilerden koruyan özelliklere sahiptir. Sürüldüğü bölgede koruyucu bariyer oluşturan Provitamin B-5 cilde ihtiyacı olan vitamin desteğini sağlar.

 

Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi Hakkında Bütün Sorular

Sizlere Bepanthol onarıcı bakım merhemi hakkında merak edilen soruları ve cevaplarını vererek yardımcı olmaya çalışacağım. Sizlere aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

Bepanthol onarıcı krem yüze sürülür mü

Vücudumuzun her yerinde kullanabildiğimiz bu kremi yüzümüze sürmemizde bir sakınca yoktur.

Bepanthol onarıcı bakım merhemi hangi cilt tipine uygundur

Hassas ve kuru cilt tipi başta olmak üzere her cilt tipine uygundur. Eğer yüzünüz yağlı ise yüzünüze sürmenizi pek tavsiye etmem. Kuruyan, çatlayan ellerinize ve ayaklarına sürebilirsiniz.

Bepanthol onarıcı bakım merhemi tüylenme yapar mı

Bepanthol onarıcı bakım merhem kullanalar genelde tüylenme yaptığına dair bilgi vermiş olmalarına karşın bu merhem kıl köklerini beslediği doğrudur. Tüylenme olasılığı çok düşük olmasına karşın hafifte olsa tüyleme yaptığı bilinmektedir.

Bepanthol onarıcı bakım merhemi topuk çatlaklarına iyi gelir mi

Eğer topuklarında çatlak ve yıpranma varsa her gün sürerek bu çatlakları rahatlıkla yok edebilirsiniz.

Bepanthol onarıcı bakım merhemi genital bölgeye sürülür mü

Bepanthol onarıcı bakım merhemi genital bölgeye temizlik yaptıktan sonra sürerek tahriş ve yanmayı azaltabilirsiniz. Çok az miktarda ve günde 1 defa sürmeniz yeterlidir.

Bepanthol onarıcı bakım merhemi güneş yanığına iyi gelir mi

Kışın etkilerini yok ettiği gibi yazın güneşin zararlı ışınlarını engelleyen bu krem düzenli kullanııldığında güneş yanıklarını yok etmektedir.

Bepanthol onarıcı bakım merhemi hamilelikte kullanımı

Ben aslında hamilelik döneminde kesinlikle krem yada ilaç kullanılmasını pek tavsiye etmem. Her hangi bir zararı olmamasına karşın kesinlikle kremi kullanmadan önce doktorunuza bilgi vermelisiniz.

Bepanthol onarıcı bakım merhemi sivilceye iyi gelir mi

Düzenli kullanıldığında cildi yenileyen onaran bu mermen sivilce oluşumunu önlemektedir.

Bepanthol onarıcı bakım merhemi sivilce izlerine iyi gelir mi

Adından anlaşıldığı gibi onarıcı olan bu merhem cildi onararak yenilemektedir. Sivilce izlerini düzenli kullanıma bağlı olarak zamanla yok etmektedir.

Bepanthol onarıcı bakım merhemi çatlaklara iyi gelir mi

Doğum çatlakları yada kilo kaybı sonrası oluşan çatlakları yok etmek için sıklıkla kullanılmasına rağmen sadece görünümü azalttığı ama yok etmediği kullananlar tarafından söylenmiştir.

Bepanthol onarıcı bakım merhemi yanık olan bölgeye sürülür mü

Bepanthol onarıcı bakım merhemini yanık olan bölgeye ince tabaka halinde sürebilirsiniz. Eğer yanık çok büyük ve derin ise kesinlikle bu merhemi kullanmayınız. Evde iş yaparken oluşan küçük yanıklarda çok etkilidir.

Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi Kullananlar

Bepanthol onarıcı bakım merhemi kullananlar yaptıkları yorumları sizler için forum, sözlük ve sosyal medyadan derleme çalıştım. Genelde bu merhemi kullanalar kısa sürede ciltlerinde bulunan sorunların yok olduğu söylemişlerdir. Özellikle cilt kuruluğu yaşayanlar, dirsek ve dizlerinde kararma ve yıprama olanları bu remi evlerinden eksik etmediklerini söylemişlerdir. Neredeyse bütün cilt bakım doktorlarının önerdiği bu merhem yan etkisi ve zararı olmadığı için herkes tarafında tercih edilmektedir.

Bu kremi kullananlar kısa sürede bütün sorunlarından kurtulduklarını ve ciltlerinin bebek poposu gibi yumuşacık olduğunu söylemişlerdir. Evinden ve çantasından eksik etmediklerini pek çok kişi yorum yazarak belirtmiştir.

Bepanthol Onarıcı Bakım Merhem Fiyatı

Bepanthol onarıcı bakım merhemii bütün eczanelerde, kozmetik mağazalar ve internet sitelerinde satılmaktadır. Doktorlar tarafında reçete edilse de krem devlet tarafından karşılanmamaktadır. Merhemin fiyatı ise 15 ile 20 TL arasında değişmektedir.

Sizlere bu yazımızda Bepanthol onarıcı bakım merhemi hakkında bilgi vermeye çalıştım sizlere aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Begonya Yardım Başvurusu Belediye Yardımları Belediye Yardımları