Madecassol Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Kullananlar ve Cilde Faydaları

Madecassol Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Kullananlar ve Cilde Faydaları

Madecassol Kremi Kullanımı ve Faydaları Madecassol krem piyasada bilinen ve en çok kullanılan yara ve yanık kremlerinin başında gelmektedir. Doğal bir krem olması cilde karşı bir yan etkisinin bulunmaması Madecassol krem‘in doktorlar tarafından sıklıkla önerilmesine neden olmaktadır. İstenmeyen durumlarda ortaya çıkan yara, yanık, cilt lekeleri, sivilce izleri, çatlaklar tedavisinde gönül rahatlığı ile kullanılan Madecassol krem, hamile bayanlar ve emziren annelerinde yan etkisinin bulunmaması sebebi ile sıklıkla kullandığı kremlerin başında gelmektedir.

Madecassol kremi, belli bir yaş grubu değilde herkes tarafından kullanılan bir krem olma özeliğine sahiptir. İçeriğinde neredeyse hiç kimyasal ürün bulunmaması bu ürünün seçilmesindeki en büyük etkendir. İsmini sık sık duyduğumuz bu kremi kimisi cilt bakımı için kullanırken, kimiside sivilce izleri ve yaraların kapanması için kullanmaktadır. Bilinçsiz kullanımın önüne geçmek için sizlere bu yazımızda Madecassol kremin kullanım alanları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Madecassol krem, içeriğinde bulunan Centella asiatica bitkisinin ham maddesinden yapılan ve cildi onaran, yenileyen, yaraları iyileştiren bir etkiye sahiptir. Ayrıca cildi yenileme özelliği sayesinde sivilce izlericilt lekeleri sorunları yok ederken özellikle yaraların üzerindeki etkisi ve ciltte oluşan tahrişi giderici özelliği sayesinde lazer epilasyon ve cilt bakımı sonrası oluşan tahrişlerin tedavisinde iyi etki göstermektedir.Madecassol kremi nedir?

Çok hoş bir kokusu olan madecassol krem sürüldüğünde çok hoş bir koku bırakmaktadır. Tekrar sürme istediği uyandırmaktadır. Bu kremi kullanmaya karar verdiğinizde dikkat etmeniz gereken ilk kural asla açık ayarların üzerine sürülmemesi gerekmektedir. Açık yaraya sürüldüğünde yaranın sulanmasına neden olmaktadır.  Bilmemiz gereken durum yaranın sulanması değil kuruması gerekmektedir. Kurumayan bir yara daima sıkıntı çıkarır ve iyileşme süreci gecikir. Aynı durum yanıklar içinde geçerlidir.

Ciltte oluşan yanık durumlarında yanık alanına kesinlikle uygulamayın. Kremi uyguladığınızda tıpkı yaralarda olduğu gibi yanığın geç iyileşmesine daha ciddi sorunların çıkmasına neden olabilir.

Madecassol kremi kullanmaya başlamadan önce mutlaka propektüs kağıdında yazılanlar okunmalıdır ve gereğinden fazla kullanılmamalıdır.

Madecassol Kremi İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cilt lekeleri, sivilce izleri, kuru cilt yapısı, çatlayan hasarlı ciltler için Madecassol krem ile cilt bakımı yapabilirsiniz. Evde Madecassol krem ile cilt bakımı yapmak için gereken malzemeler ise;

 • 1 Çay kaşığı kadar Madecassol krem
 • 1 Çay kaşığı kadar Bepanten krem
 • 1  Adet E vitamini Ampulü

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Yukarıda saydığımız malzemeleri bir cam kasenin içerisinde karıştırıyoruz. Karışıma hazırlarken mümkün oldukça Madecassol krem ve bepanten kremi aynı miktarda hazırlayın. Hazırladığımız karışımı göz ve dudak çevresi hariç  yüzümüzde özelikle sorunlu bölgeye ve boynumuza sürebilirsiniz. Uygulama yüzünüzde ortalama olarak 1 saat kadar bekledikten sonra ılık su ile yıkanarak işlem sonlandırılır. 2 Haftada 1 defa uygulamanız yeterlidir.

Etkin sonuç alacağınız bu maske ile kuru olan cildiniz nemlenirken, sivilce izleri, cilt lekeleri yüzünüzde bulunan cilt problemleri zamanla yok olacağını göreceksiniz. Madecassol kremi kullanırken dozunda kullanmak çok önemlidir. Yoksa fazla kullanıma bağlı olarak cildinizde sivilceler çıkabilir.

Madecassol kremin bilinen pek çok faydası vardır. Özellikle deriyi onarıcı ve yenileyici özelliği sayesinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. İşte Madecassol kremin faydaları;Madecassol Kremin Faydaları Nelerdir?

 • Ciltte oluşan çatlaklar özelikle doğum sonrası ve aşırı kilo değimi sonrası oluşan çatlar
 • Ameliyat sonrası oluşan yara, yırtılma durumlarında onarıcı etkisi daha hızlı iyileşmesinde
 • Doğum sonrası sürekli emen bebeklerin neden olduğu göğüs ucu çatlakları için madecassol krem kullanılabilir. Bebek emzikten sonra sürülmelidir ve bebek yeniden emmeye başlandığında temizlenmelidir.
 • Ergenlik dönemine geçişte oluşan sivilcelerin tedavisinde madecassol krem sivilce tedavisinde etkilidir.
 • Mevsim değişimi sonrası ortaya çıkan el ve ayaklardaki çatlakların tedavisinde kullanılabilir, özelikle kışın çatlayan ellerimiz için bu kremi kullanabilirsiniz. Düzeli kullanıldığında eller ve ayakların yumuşacık olduğunu göreceksiniz.
 • Cilt yapınız çok kuru ise bu krem tam size göre, cilt yapısı hassas ve kuru ise nemlendirmek için madecassol krem cildi nemlendirir. Ancak gün içerisinde 1 yada 2 defadan fazla kullanımı tavsiye edilmez.
 • Kremin hazırlanmasında bitkisel ürünler kullanılmıştır bu bitkiler sayesinde çok hoş bir kokusu vardır. Madecassol krem düzenli kullanıldığında bu koku kalıcı olarak ve daima hoş kokmanıza sebep olur.
 • Uçuk tedavisinde rahatlıkla kullanılabilir.  Dudak kenarlarında çıkan ve rahatsız eden uçuklar bu krem sayesinde yok olur ve tekrar ortaya çıkması engellenir.

Madecassol krem ile cilt bakımı yapabilir, çatlakların tedavisinde ve izlerin yok olmasında aktif olarak faydalıdır. Etkili bir sonuç almak için en az 1 ay boyunca düzenli kullanmak önemlidir. Eğer başka kullandığınız ilaç yada krem varsa mutlaka doktorunuza bu durumu bildirmeniz gerekmektedir.

Madecassol Krem Nereden Alınır?

Bütün eczanelerde satılan bu ilaç çok tüketildiği bazen bulunması pek kolay olmayabiliyor. Ama reçete ile satıldığından dolayı büyük eczanelerde arayarak bulmanız mümkündür.

Madecassol Kremi Kullananların Yorumları

 • Uzun süredir cilt lekelerinden bu krem sayesinde kurtuldum.
 • Bebeğimin pişiği Madecassol krem sayesinde geçti,
 • Çatlayan ve yanan dudaklarım için doktorum verdi, artık vazgeçilmez ilacım oldu.
 • Bebeğimi emzirirken açık çekmekten kurtuldum, keşke bu kremi daha öncelerde duysaydım
 • Bizim evdeki adı  “hemen iyileştiren ilaç ” madecassol krem çocuklara birşey olduğunda hemen sürdüğüm güvenilir bir kremdir. Bence daha iyisi yok.
 • Bir ilaç nasıl hem çok iyi hemde çok ucuz olur anlamıyorum

Madecassol Krem Yan etkileri

Düzenli ve dozunda kullanıldığında bilinen pek yan etkisi yoktur. Madecassol kremin yan etkileri genel olarak açık yaraya sürüldüğünde içi su dolu kabarcıklar, ciltte tahriş çok azda olsa görülmektedir. Aşırı kullanımından kaçınmak gereklidir. Eğer beklemediğiniz bir yan etki gördüğünüzde mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Madecassol Krem Fiyatı

MADECASSOL 10 mg/1 gr 40 gr pomad 2017  YILI FİYATLARI

Eczane Perakende Satış Fiyatı ( KDV Hariç ) 16.33 TL

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Begonya Bedava İnternet Yardım Başvurusu Bedava İnternet