Madecassol Ne Kremi? Ne İşe Yarar? Kullananlar ve Cilde Faydaları

  Madecassol Ne Kremi? Ne İşe Yarar? Kullananlar ve Cilde Faydaları

  Madecassol krem piyasada bilinen ve en çok kullanılan yara ve yanık kremlerinin başında gelmektedir. Doğal bir krem olması cilde karşı bir yan etkisinin bulunmaması Madecassol krem‘in doktorlar tarafından sıklıkla önerilmesine neden olmaktadır.

  İstenmeyen durumlarda ortaya çıkan yara, yanık, cilt lekeleri, sivilce izleri, çatlaklar tedavisinde gönül rahatlığı ile kullanılan Madecassol krem, hamile bayanlar ve emziren annelerinde yan etkisinin bulunmaması sebebi ile sıklıkla kullandığı kremlerin başında gelmektedir.

  Madecassol kremi, belli bir yaş grubu değilde herkes tarafından kullanılan bir krem olma özeliğine sahiptir. İçeriğinde neredeyse hiç kimyasal ürün bulunmaması bu ürünün seçilmesindeki en büyük etkendir.

  İsmini sık sık duyduğumuz bu kremi kimisi cilt bakımı için kullanırken, kimiside sivilce izleri ve yaraların kapanması için kullanmaktadır. Bilinçsiz kullanımın önüne geçmek için sizlere bu yazımızda Madecassol kremin kullanım alanları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

  Madecassol Krem Nedir?

  Madecassol ne kremi, içeriğinde bulunan Centella asiatica bitkisinin ham maddesinden yapılan ve cildi onaran, yenileyen, yaraları iyileştiren bir etkiye sahiptir. Ayrıca cildi yenileme özelliği sayesinde sivilce izleri, cilt lekeleri sorunları yok ederken özellikle yaraların üzerindeki etkisi ve ciltte oluşan tahrişi giderici özelliği sayesinde lazer epilasyon ve cilt bakımı sonrası oluşan tahrişlerin tedavisinde iyi etki göstermektedir.

  Çok hoş bir kokusu olan madecassol krem sürüldüğünde çok hoş bir koku bırakmaktadır. Tekrar sürme istediği uyandırmaktadır. Bu kremi kullanmaya karar verdiğinizde dikkat etmeniz gereken ilk kural asla açık yaraların üzerine sürülmemesi gerekmektedir. Açık yaraya sürüldüğünde yaranın sulanmasına neden olmaktadır.  Bilmemiz gereken durum yaranın sulanması değil kuruması gerekmektedir. Kurumayan bir yara daima sıkıntı çıkarır ve iyileşme süreci gecikir. Aynı durum yanıklar içinde geçerlidir.

  Madecassol pomad‘ı ciltte oluşan yanık durumlarında yanık alanına kesinlikle uygulamayın. Kremi uyguladığınızda tıpkı yaralarda olduğu gibi yanığın geç iyileşmesine daha ciddi sorunların çıkmasına neden olabilir.

  Madecassol kremi kullanmaya başlamadan önce mutlaka propektüs kağıdında yazılanlar okunmalıdır ve gereğinden fazla kullanılmamalıdır.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  BB Krem Nedir? Nasıl Kullanılır ?

  Madecassol Krem Ne İşe Yarar? Nerelerde Kullanılır

  Madecassol krem kullanmak isteyenler genelde madecassol ne kremi, madecassol krem nerelerde kullanılır hakkında bilgi almak istemektedirler. Sizlere madecasol ne kremi ve madecassol krem neye yarar soruna cevap vermek istiyorum.

  • Yüzeysel 1. ve 2. derece yanıklar,
  • Lokal deri ülserleri, dekübitus ülserleri
  • Meme başı çatlak ve yaraları,
  • Küçük cerrahi müdahaleler, perine yırtılmaları, epizyotomiler ve sünnet sonrası yara iyileşmesinde
   oluşacak epitelizasyonun hızla ve düzenli gelişmesinin sağlanması,
  • Radyoterapi sonrası görülen radyo-epidermitis tedavisi.
  • Yara ve yanıkların iyileşme sürecini hızlandırır
  • Tahriş olmuş cildi onarır
  • Genital bölge yırtılmalarında
  • Dövme sonra
  • Ağda sonrası
  • Kuru cildi nemlendirmek

  Yukarıda saydığım sorunların yanında daha bir çok alanda kullanılan etkili kremlerden biridir.

  Madecassol Kremi İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

  Cilt lekeleri, sivilce izleri, kuru cilt yapısı, çatlayan hasarlı ciltler için Madecassol krem ile cilt bakımı yapabilirsiniz. Evde Madecassol krem ile cilt bakımı yapmak için gereken malzemeler ise;

  • 1 Çay kaşığı kadar Madecassol krem
  • 1 Çay kaşığı kadar Bepanten krem
  • 1  Adet E vitamini Ampulü

  Hazırlanışı ve Uygulanışı

  Yukarıda saydığımız malzemeleri bir cam kasenin içerisinde karıştırıyoruz. Karışıma hazırlarken mümkün oldukça Madecassol krem ve bepanten kremi aynı miktarda hazırlayın. Hazırladığımız karışımı göz ve dudak çevresi hariç  yüzümüzde özelikle sorunlu bölgeye ve boynumuza sürebilirsiniz. Uygulama yüzünüzde ortalama olarak 1 saat kadar bekledikten sonra ılık su ile yıkanarak işlem sonlandırılır. 2 Haftada 1 defa uygulamanız yeterlidir.

  Etkin sonuç alacağınız bu maske ile kuru olan cildiniz nemlenirken, sivilce izleri, cilt lekeleri yüzünüzde bulunan cilt problemleri zamanla yok olacağını göreceksiniz. Madecassol kremi kullanırken dozunda kullanmak çok önemlidir. Yoksa fazla kullanıma bağlı olarak cildinizde sivilceler çıkabilir.

  madecassol krem, madecassol, faydaları, sivilce

  Sivilceli yüze uygulanan Madecassol krem

  Madecassol Kremin Faydaları Nelerdir?

  Madecassol kremin bilinen pek çok faydası vardır. Özellikle deriyi onarıcı ve yenileyici özelliği sayesinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. İşte Madecassol kremin faydaları;

  • Ciltte oluşan çatlaklar özelikle doğum sonrası ve aşırı kilo değimi sonrası oluşan çatlar
  • Ameliyat sonrası oluşan yara, yırtılma durumlarında onarıcı etkisi daha hızlı iyileşmesinde
  • Doğum sonrası sürekli emen bebeklerin neden olduğu göğüs ucu çatlakları için madecassol krem kullanılabilir. Bebek emzikten sonra sürülmelidir ve bebek yeniden emmeye başlandığında temizlenmelidir.
  • Ergenlik dönemine geçişte oluşan sivilcelerin tedavisinde madecassol krem sivilce tedavisinde etkilidir.
  • Mevsim değişimi sonrası ortaya çıkan el ve ayaklardaki çatlakların tedavisinde kullanılabilir, özelikle kışın çatlayan ellerimiz için bu kremi kullanabilirsiniz. Düzeli kullanıldığında eller ve ayakların yumuşacık olduğunu göreceksiniz.
  • Cilt yapınız çok kuru ise bu krem tam size göre, cilt yapısı hassas ve kuru ise nemlendirmek için madecassol krem cildi nemlendirir. Ancak gün içerisinde 1 yada 2 defadan fazla kullanımı tavsiye edilmez.
  • Kremin hazırlanmasında bitkisel ürünler kullanılmıştır bu bitkiler sayesinde çok hoş bir kokusu vardır. Madecassol krem düzenli kullanıldığında bu koku kalıcı olarak ve daima hoş kokmanıza sebep olur.
  • Uçuk tedavisinde rahatlıkla kullanılabilir.  Dudak kenarlarında çıkan ve rahatsız eden uçuklar bu krem sayesinde yok olur ve tekrar ortaya çıkması engellenir.
  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Ozon Yağı Nasıl Kullanılır?

  Madecassol krem ile cilt bakımı yapabilir, çatlakların tedavisinde ve izlerin yok olmasında aktif olarak faydalıdır. Etkili bir sonuç almak için en az 1 ay boyunca düzenli kullanmak önemlidir. Eğer başka kullandığınız ilaç yada krem varsa mutlaka doktorunuza bu durumu bildirmeniz gerekmektedir.

  madecassol krem cilt bakımı, sivilce, yara

  Madecassol kremin cilde faydaları

  Madecassol Krem Nereden Alınır?

  Bütün eczanelerde satılan bu ilaç çok tüketildiği bazen bulunması pek kolay olmayabiliyor. Ama reçete ile satıldığından dolayı büyük eczanelerde arayarak bulmanız mümkündür.

  Madecassol Krem Kullananlar

  • Uzun süredir cilt lekelerinden bu krem sayesinde kurtuldum.
  • Bebeğimin pişiği Madecassol krem sayesinde geçti,
  • Çatlayan ve yanan dudaklarım için doktorum verdi, artık vazgeçilmez ilacım oldu.
  • Bebeğimi emzirirken açık çekmekten kurtuldum, keşke bu kremi daha öncelerde duysaydım
  • Bizim evdeki adı  “hemen iyileştiren ilaç ” madecassol krem çocuklara birşey olduğunda hemen sürdüğüm güvenilir bir kremdir. Bence daha iyisi yok.
  • Bir ilaç nasıl hem çok iyi hemde çok ucuz olur anlamıyorum

  Madecassol Krem Hakkında Merak Edilen Tüm Sorular

  Sizlerde gelen sorular ve cevaplarını paylaşarak aklınıza takılan sorulara cevap vermeye çalışacağım. Madecassol pomad hakkında bilinmesi gereken ilk durum hücre yenileyici bir krem oldu ve mutlaka doz aşımı yapılmadan düzenli kullanması gereken bir üründür.

  • Madecassol yüze sürülür mü? : Madecassol krem yüze sürülen bir kremdir ve hücre yenileyici etkisi vardır. Cildi onaran, yenileyen, tazeleyen madecassol krem gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.
  • Madecassol tüylenme yapar mı : Bu soru ile sıklıkla karşılaşmaktayım evet madecasol tüylenme yapar ama bu tüylenme çok fazla kullanıldığında oluşmaktadır. Özellikle daha etkili sonuç almak için madecassol ve bepanthen krem bir arada uzun süre kullanıldığında tüylenme ortaya çıkmaktadır.
  • Madecassol yüzde kızarıklık yaptı : Genelde içeriğinde bulunan etken maddeye karşı alerjiniz varsa cilt yüzeyinde kızarma görülmektedir. Unutmayın her krem ve ilacın yan etkisi bulunmaktadır. Genelde yan etkiler doz aşımına bağlı olarak görülmektedir.
  • Madecassol leke giderir mi : Madecassol leke giderici, cildi onarıcı bir kremdir. Hücre yenileyici maddecasool krem mutlaka düzenli kullanılmalıdır.
  • Madecassol sivilceler üzerindeki etkisi : Madecassol sivilce ve sivilce izlerini kısa sürede yok ettiği bilinmektedir. Ama unutulmaması gerkeen durum ise yağlı bir krem olduğundan fazla kullanıldığında sivilce oluşumuna neden olmaktadır.
  • Madecassol cilt beyazlatma :  Madecassol kremi düzenli kullanıldığın cilt lekelerini yok ettiği gibi cilt beyazlatma işlemi gerçekleştirir. Düzeli kullanıldığında cilt renk tonunda açılma görülür.
  • Madecassol cilt kararması : Cilt renk tonun açmasına karşın koltuk altı ve genital bölge kararmasını etkili biçimde geçirmez. Ağda sonrası oluşan tahrişi ve batıkları geçirmek için kullanılabilir. Madecassol ve fito karışımı ağda ve tıraş sonra sürüldüğünde etkisini daha hızlı gösterecektir.
  • Madecassol çatlak tedavisi : hametan, madecassol ve bepanhol kremi karıştırarak elde ettiğiniz karışımı karışımı çatlakların olduğu bölgeye düzenli olarak sürerek çatlaklardan kurtulabilirsiniz.
  madecassol krem, sivilce, yara , yanık

  Madecassol Krem

  Madecassol Krem Yan etkileri

  Düzenli ve dozunda kullanıldığında bilinen pek yan etkisi yoktur. Madecassol kremin yan etkileri genel olarak açık yaraya sürüldüğünde içi su dolu kabarcıklar, ciltte tahriş çok azda olsa görülmektedir. Aşırı kullanımından kaçınmak gereklidir. Eğer beklemediğiniz bir yan etki gördüğünüzde mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Bepanthol Cilt Bakım Kremi

  Madecassol Krem Fiyat 2020

  Madecassol krem 40 gr pomad 2020  eczane satış fiyatları 25.95 TL olarak satılmaktadır. MADECASSOL 10 mg/1 gr 40 gr pomad fiyatı 25.95 TL olarak reçeteli ve reçetesiz olarak satılmaktadır.

  Madecassol merhem kullanarak sizlerde daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Madecassol merhem mutlaka eliniz altında bulunması gereken bir kremdir.

  Ayrıca diğer makalemizde En İyi Sivilce Kremleri hakkında bilgi veren yazımızı okuyarak diğer sivilce kremleri hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

  Madecassol krem faydası, madecassol krem fiyatı, madecassol krem kullananlar, madecassol krem sivilce, madecassol krem yara, madecassol ne kremi

  BİR YORUM YAZIN

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 81 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.