En İyi Pişik Önleyici Krem Hangisi? Markaları ve Fiyatı

En İyi Pişik Önleyici Krem Hangisi? Markaları ve Fiyatı

En İyi Pişik Önleyici Krem Hangisi? Markaları ve Fiyatı Neredeyse bütün bebeklerde ve çocuklarda görülen pişik gerekli önlemler alınmadığında ciddi rahatsızlık veren cilt sorunlarının başında gelir. Genelde bebek bezinin ıslak kalması ve terlemeye bağlı olarak pişik meydana gelir.

Tıp dilinde “amonyak dermatiti” olarak adlandırılan pişik için en iyi ve en etkili kremleri sizler için bir araya getirdik.

Sizlere en iyi pişik önleyici krem hangi, en etkili pişik kremleri nelerdir hakkında hakkında merak edilenleri paylaşmaya çalışacağım.

Anneler en çok tercih ettiği bepanthol, desitin, hametan, travazol, mustela, pruzon, sebamed, trosyd, penaten, dalin, popolin, sudocrem markalarını içeriği doğal olduğundan ve bebeklere zarar vermediği için tercih edilmektedir.

En İyi Pişik Kremi Hangisi

Bebeklerde en çok tercih edilen pişik önleyici krem markaları.

Travazol Krem

Pişik sorununda etkisi kanıtlanmış etkili kremlerden biri olan travazol pişik krem doktorlar tarafından sıklıkla reçete edilmektedir. Pişik olan bölgeye sürüldükten sonra mutlaka bebek bezi hemen bağlanmamalıdır. Belli bir süre hava alması gerekir. Kortizonlu bir krem olduğundan 4 yaşından küçük çocuklarda ve bebeklerde en fazla 10 gün kullanılır. Uzun süre kullanıldığında ciddi yan etkilere nede olmaktadır. Reçete ile eczanelerde satılmaktadır. Kremin fiyatı ise 17 TL’dir. Ayrıntılı bilgi için Travazol Krem 

Desitin Pişik Kremi

En iyi pişik kremlerden biri olan desitin pek çok annenin önerdiği pişik kremlerinden biridir. 2 farkı çeşidi bulunan destin pişik kremi özel formülü sayesinde pişiği hızlı şekilde yok eder. Bebeğin cildine zarar veren kimyasalları içermeyen desitin parfün yada parafen içermez. Yenidoğan bebeklerin kullanımına uygundur. Sürüldüğü andan itibaren koruyucu bariyer oluşturan bu krem ayrıca bebeğin cildini tahrişten korur. Destin pişik kremi fiyatı 20 TL’dir. Ayrıntılı bilgi için Desitin Pişik Kremi yazımızı okuyabilirsiniz.

Sudocrem 

Sudocrem pişik krem bebekler için özel üretilmiş yapısı ile bebeklerde pişiğe karşı etkilidir. Ciltte koruyucu bariyer oluşturarak sürtünmeyi azaltan etkiye sahiptir. İdrar ve bebek bezinin neden olduğu pişik ve tahrişler de sürülmesi yeterlidir. Kremin fiyatı 30 TL’dir. Ayrıntılı bilgi için Sudocrem 

Sebamed Krem

Kullananların önerdiği pişik kremlerinden biri olan sebamed pişik kremi bebek bezinin neden olduğu pişiğe önlemek için kullanılır. Cildi koruyan yapısı ile pişiği hızlı şekilde geçirir. Hem pişiği önlemek hemde oluşan pişiği yok etmek için kullanılır. İçeriğinde kimyasal ürünler bulunmaz. Sabemad pişik kremi fiyatı 35 TL’dir.

Hematan Krem

Hametan krem reçete ile satılan kremlerden biridir. Pek çok sorununda kullanılan hametan yanık ve yaraların tedavisinde kullanıldığı gibi pişikleri geçirmek için kullanılmaktadır. Bebekler ve çocuklarda pişik olan bölgeye sürülen bu krem etkisini hemen göstermeye başlar. Bazı yan etkileri olduğundan doktorunuza danışmadan asla kullanılmaması gerekmektedir. Kremin fiyatı 9 TL’dir. Ayrıntılı bilgi için Hametan Krem 

Bepanthol Pişik Önleyici Krem

Bepanthol pişik krem bebekler için özel olarak üretilmiş pişik kremidir. Pişiğe neden olan sürtünmeyi azaltan bu krem Provitamin B5 içeriği sayesinde bebek cildinin nemli, yumuşak, pürüzsüz, esnek tutulmasına yardımcı olur. Düzenli olarak kullanıldığında pişik oluşmasını önler. Kremin fiyatı 25 tl’dir. Ayrıntılı bilgi için Bepanthol Baby Pişik Kremi 

Mustela Pişik Kremi

Mustela Vitamin Bariyer Pişik Kremi patentli doğal aktif bileşenlerin eşsiz kombinasyonu sayesinde  tahriş ve kızarıklığa neden olan faktörleri gidermeye yardımcı olmak için özel olarak formüle edilmiştir. Doğum anından itibaren kullanıma uygundur. İçeriğinde paraben yada parfüm içermez. Annelerin en çok tercih ettiği etkili pişik kremlerinden biridir.

Popolin Pişik Kremi

Popolin pişik kremi Bebeğinizin hassas cildini pişikler den korumak için geliştirilmiştir. Lanolin ve Camomile içeren özel formülü ile cildi yumuşatır; koruyucu etkisi ile tahrişlerin oluşmasını önler. Yetişkinlerde de kullanılabilir. Pişik için kullananların önerdiği kremlerden biridir. Her hangi bir yan etkisi olmadığından yeni doğan bebeklerde kullanılabilir. Kremin fiyatı ise 25 TL.

Trosyd Pişik Kremi

Doktor reçetesi ile kullanılan trosyd pişik kremi bebeklerde ve yetişkinlerde kullanılmaktadır.  Bacak arası, koltuk altı ve genital bölge pişiklerinde etkilidir. Bebeklerde asla uzun süre kullanılmamalıdır. Bazı yan etkileri olduğundan bebeklerde uzun süre kullanılmamalıdır. Kremin fiyatı 10 TL’dir.

Penaten Pişik Kremi

Yurt dışında çok sık kullanılan bu pişik kremi bebeklerde bez bölgesinde görülen pişiği önlemek için kullanılır. Bebek altını ıslattığında ıslanan bebek bezindeki idrarın cilt tarafından emilmesini önler. Pişik oluşmasını baştan önleyen bu krem oluşan pişiği de kısa sürede iyileştirir. Kremin fiyatı ise 50 TL’dir. Kullananlar çok kaliteli ve en iyi pişik kremi olduğunu dile getirmişlerdir.

Coresatin Pişik Kremi

Coresatin Panthenol (Bebekler İçin Krem – Pembe) pişiğe karşı özel olarak üretilmiş bir kremdir. Pişiğe karşı etkili olduğu gibi pişiğin neden olduğu cilt sorunlarını ve tahrişi yok etmektedir. Bebeklerin hassas cildine özel olarak üretilmiştir. Doğal içeriğe sahip olan bu kremin içinde aloe vera özütü, mineral yağ, nane yağı, vitamin B6 ve E, pantenol bulunmaktadır. Kremin fiyatı ise 60 TL’dir.

Bebekler İçin En İyi Pişik Kremi Markaları

Piyasada yada eczanelerde satılan sayısız pişik kremi olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Sizler için mümkün oldukça en etkili ve en kaliteli pişik kremlerini seçmeye çalıştım.

En iyi pişik kremi markalarının bazıları reçete ile satılırken bazıları ise reçetesiz olarak satılmaktadır. Eğer pişik kremi markaları konusundan kafanız karışık ise eczacınıza yada doktorunuza danışarak bu kremlerden biri kullanabilirsiniz.

Bebek pişik kremi tavsiye için araştırma yaparak kremleri seçmeye çalıştım. Bu pişik kremleri hem bebekler hemde yetişkinler için kullanılmaktadır.

Peki ya siz hangi pişik kremini tercih ediyorsunuz yada kullanıyorsunuz. Yorum kısmına yazarak bizimle paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BegonyaYardım BaşvurusuBelediye Yardımları Turkcell Bedava İnternet