Azelderm Krem Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır

Azelderm Krem Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır

Azelderm Krem Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır Yüzde yada cildin herhangi bir yerinde meydana gelen sivilce, cilt lekeleri, gül hastalığı, siyah noktaları ve güneş yanıklarını yok eden etkisi ile bilinen azelderm krem ayrıca ciltte bulunan yara izlerini ve sivilce izlerini de yok etmektedir. Azerderm krem sivilce tedavisinde büyük başarı göstermektedir. Ergenlik dönemi ile beraber hayatımıza giren sivilce, iltihaplı sivilceleri yok etmedeki etkisi kanıtlanmış bir kremdir.

Azelderm krem sivilceleri yok etmekle kalmayıp sivilce izlerini de yok etmektedir.  Cildi yenileyen, hücreleri canladıran azelderm krem bakteri oluşumunu engelleyerek sivilceleri ve siyah noktaları yok etmekte hemde hücreleri yenileyerek cildi canlandırmaktadır.  Azelderm krem faydalarını ve zararlarını sizlerle paylaşmak, azelderm prospektüs hakkında bilgi vererek istiyorum.

Azelderm Krem Nedir

Azelderm krem 30 gramlık tüplerde satılan bir kremdir. İçeriğinde %20 Azelaik asit barındırır. Azelaik asit bir çok sivilce kreminin içeriğinde bulunan Hammade olasa da azelderm kremde yoğun bulunduğundan kısa sürede hem sivilceleri geçirir hemde lekelerinin görünümünü azaltarak yok eder. Azelderm krem sivilceleri kurutarak yok etmektedir. Kullanmaya karar verdikten sonra mutlaka sivilce tedavisi yarıda bırakılmamalı ve en az 15 gün düzenli kullanmak gereklidir.

Azelderm Krem Ne İşe Yarar

Azelderm Krem Sivilce 

Çok etkili bir krem olan azelderm krem sivilce ve sivilce izlerini yok ettiği bilinmektedir. Sivilceler üzerinde etkili olduğu alanlar akne, iltihaplı sivilce, rozase ( gül hastalı), içi iltihaplı ve pembe sivilceler, hafif ve orta dereceli sivilceleri yok etmek için kullanılan azelderm krem sivilceleri kurutarak yok etmektedir. Ayrıca ergenlik döneminde kıl köklerindeki sivilceye neden olan bakterileri ve mikropların oluşumunu engellemektedir.

Azelderm Krem Leke 

Azelderm krem leke oluşumunu yok ettiği için sıklıkla doktorlar tarafından önerilmektedir.  İçeriğinde bulunan doğal asitler cildin hücrelerini yenileyerek cilt lekelerinin kısa sürede yok olmasını sağlamaktadır. Azelderm kahverengi ve siyahımsı lekelerin tedavisinde büyük başarı göstermektedir.

Azelderm Krem Sivilce izleri

Azelderm krem sadece sivilce izlerini değil bilinen pek çok yara, yanık, çizilme ameliyat izleri ve dikiş izlerini yok etmektedir. Hücreleri yenileyen sorunlu bölgeyi onaran azelderm krem yüzde bulunan çukurlukları da onarmaktadır.

Azelderm Krem Siyah Nokta

Cildin kendisini yenilemesi ve onarması için gerekli olan vitaminleri içeriğinde barındıran azelderm krem siyah noktaları yok etmek için rahatlıkla kullanılabilir. Yüzde özellikle burun kenarında siyah noktaları bu kremle yok edebilirsiniz.

Azelderm Krem Nasıl Kullanılır

Azelderm krem size doktorunuz tarafından tavsiye edildikten sonra mutlaka tedavi sonuna kadar belirtilen şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz.

 • Kremin sürüleceği bölge mutlaka su ile yıkanmalı ve kurulanmalıdır
 • Nohut büyüklüğünde kremi sorunlu bölgeye sürün ve baskı yapmadan masaj yapın
 • Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa sürmek yeterlidir.

Azelderm Yan Etkileri

Azelderm krem faydaları olduğu kadar yan etkileri bulunan bir kremdir. Azelderm kaşıntı en çok ve en sık görülen yan etkisidir. Azelderm krem yan etkileri ise

 • Nefes almada güçlük
 • Karın ağrısı
 • Yüzde, dudakta, dilde ve boğazda şişlik
 • Cilt renginde değişim
 • Kızarıklık
 • Yan ve ödem
 • Kaşıntı

Azelderm kaşıntı en sık görülen yan etkilerinden biridir. Kaşınma hissi  oluştuğunda tırnaklar ile kesinlikle kaşımayın. Sadece avuç içi ile ovalayarak kaşıntı hissini yok edebilirsiniz. Eğer şiddetli şekilde kaşıntı varsa ve diğer yan etkilerde bazılarını görürseniz hemen kremi kullanmayı bırakmalı ve doktorunuza danışmalısınız.

Azelderm Krem Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 • Hamilelik döneminde ilacı mutlaka doktorunuza danışarak kullanmalısınız.
 • Azelderm krem cilt tarafından emildiği için emzirme döneminde doktorunuza danışmadan kullanmayın
 • Yeni oluşan yara ve yanıkların üzerinde bu kremi asla sürmeyin. Mutlaka açık yara kapandıktan ve iyileştikten sonra kullanınız.
 • Ciltte alerjik tepkileri tahriş, yanma ve soyulma olduğunda kremi kullanmayı bırakmalısınız.
 • Ağız, burun ve göz çevresine kesinlikle uygulamayın
 • Azelderm krem yüzü sürülür ve masaj yapılarak baskı yapmadan uygulanır.

Azelderm Krem Kullananlar

Azelderm krem sivilce için kullananlar ve azelderm leke kremi kullananlar yaptıkları yorumda krem hakkında verdikleri bilgileri sizlerle paylaşmak istiyorum.

 • Benimde yüzümde ben lekeler var doktor bu kremi tavsiye etti kullanmaya başladıktan yavaş yavaş etkisini göstermeye başladı
 • jelle birlikte cildiye doktoru tarafından verilen azelderm beklediğimden daha iyi etki yarattı. kesinlikle ciltte kızarıklık, dökülme, kuruma ile karşılaşmadım sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa sürüyorum.
 • Azelderm krem sivilcelerime iyi geldi ama şu kaşıntı olmasa harika olacak bazen dayanılmayacak şekilde kaşınıyor.
 • Doktorum sivilce tedavisi için yazdı bu kremi sivilcelerim yavaş yavaş kayboldu birde şu sivilce izleri geçerse süper olacak

Alzerderm Krem Fiyatı

Azelderm Krem reçeteli olarak satılan bir kremdir. Azelderm krem reçetesiz olarak eczaneden almak mümkün, ama doktor tarafından mutlaka tedavi edilip yazılması gerekmektedir. Genelde merak edilen bir konu ise azelderm kremi devlet karşılıyormu sorusudur. Azelderm krem reçete ile satıldığından devlet tarafından karşılanmaktadır. Azelderm krem fiyatı;

AZELDERM 0.2 gr 30 gr krem FİYATI
Etken MaddeAzelaik Asit29.51 TL
Reçete DurumuReçeteli Satılır29.51 TL

Azelderm Krem Muadili

Azelderm krem muadili bilinen 2 tane krem vardır. Azelderm eş değer kremler;

 • Finacea Jel
 • Skinoren krem

Sizler bu yazımızda azelderm krem hakkında bilgi vermeye çalışırken azelderm krem ne işe yarar, azelderm krem sivilce ve azelderm leke tedavisinde etkilerinden ve kullanım şeklinden bahsetmeye çalıştım. Sivilce tedavisinde en çok kullanılan diğer kremleri incelemek isterseniz En iyi sivilce kremleri yazımızı okuyabilirsiniz.

Kremleri mutlaka doktorunuza danışarak almalısınız. Tavsiye üzerine kullanılan sivilceler bazen istenmeyen sonuçların doğmasına neden olabilir. Başkasında işe yarayan krem sizde işe yaramayabilir. Aklınıza takılanları ve bize sormak istediklerinizi yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.