Desitin Pişik Kremi

Desitin Pişik Kremi

Desitin Pişik Kremi Desitin krem bebeklerde görülen pişiklerde annelerin en çok tercih ettiğini kremlerin başında gelmektedir. Bebeklerde ve çocuklarda görülen pişiğe karşı dünya üzerinde en çok kullanılan kremlerden biridir.

En etkili pişik kremlerinden biri olan desitin krem sürüldüğü bölgede koruyucu tabaka oluşturarak pişiği önleyerek bebeklerin daha rahat uyumasını sağlar.

Diğer pişik kremlerinin aksine daha fazla çinko oksit içeren desitin hakkında sizlere bu yazımızda desitin krem nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Desitin Krem Nedir

Etkisi kanıtlanmış Dünya’nın en iyi leri arasında gösterilen desitin krem bebeklerde pişik için kullanılan bir kremdir. İçeriğinde bulunan yüksek oranda çinko sayesinde pişiğe karşı çok etkilidir. Kremin içeriğindeki çinko oranı %40 dan fazladır.

2 farklı çeşidi bulunan desitin krem mavi ve mor paketlerde satılmaktadır.  Destin mavi krem pişik önleyici krem iken desitin mor ise oluşan pişiği önlemek için kullanılmaktadır.

Mor desitin ile mavi desitin arasındaki fark içeriğinde bulunan çinko oranı belirlemektedir.İlerlemiş çinko için mor kullanılır mavi ise günlük kullanım içindir.

Desitin Krem Ne İşe Yarar

Desitin pişik krem Aloe Vera ve E Vitamini sayesinde cildi besleyerek pişiğin yanında bebeğin cildini besleyerek bakım yapar.

ABD’de çocuk doktorlarının annelere bebekleri için ilk önerdiği kremdir. Kolay sürelen yapısı ile asla bebekte rahatsızlık hissi yaratmaz. Hoş kokusu ile bilinen destin uzun süre yatan hastalarda oluşan pişik içinde kullanılır.

Bebek bezi bölgesinde oluşan pişik için sürüldüğünde cilt tarafından emilerek koruyucu tabaka oluşturur. Bebeklerde idrarın neden olduğu pişiği etkili bir biçimde önler.

Desitin Pişik Kremi Faydaları

  • Pişik oluşumunu önler oluşan pişiği hızlıca geçirir
  • Bebeğin geceleri daha rahat uyumasını sağlar
  • Bebek bezi bölgesini nemlendirir ve temiz kalmasını sağlar
  • Koruyucu tabak oluşturu
  • E vitamini sayesinde cilde besler
  • Tahrişi önler

Desitin Pişik Kremi İçeriği

  • % 40 Çinko Oksit (Skin Protectant)
  • Sarısabır Barbadensis Yaprak Suyu, Siklomethikone, Dimethikone, Parfüm, Metilparaben, Mikrokristal Balmumu, Mineral Yağ, Propilparaben, Distile Su, Sodyum Borat, Sorbitan Sesquioleate, Vitanin E, Beyaz Vazelin, Beyaz Balmumu
  • Taze Kokulu – Hipoallerjen Krem

Desitin Krem Nasıl Kullanılır

Desitin krem kullanımı oldukça basit bir kremdir. Kirli ve ıslak bez değiştirildikten sonra bebeğin altı temizlenir.  Bebek bezi bölgesine ve bebeğin poposuna krem elleriniz ile sürün ve baskı yapmadan ovalayın. Gün içerisinde ihtiyaç halinde gerektiği kadar kullanabilirsiniz. Akşam yatmadan önce kesinlikle sürülmesi tavsiye edilir. Akşam sürüldüğünde bebeğiniz rahat uyumasını sağlar.

Desitin Krem Yan Etkileri

Desitin kremin bilinen her hangi bir yan etkisi yoktur. Genelde çok nadir olarak içeriğinde bulunan etken maddelere karşı alerji olanlarda tahriş ve kızarıklık görülebilir.

Desitin Krem Kullananlar

Desitin krem kullanıcı yorumlarında krem hakkında neredeyse hiç bir olumsuz yorum bulunmamaktadır. Desin mor yada desitin mavi krem kullananlar kremin çok etkili olduğunu ve işe yaradığını söylemişlerdir.

Desitin krem kullananlar kremin kesinlikle pişik sorununda ilk kullanılması gereken kremlerden biri olduğunu dile getirmişlerdir.

Desitin Krem Hakkında Tüm Sorular

Krem hakkında bazı sorulara cevap vermeye çalışacağım. Sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazabilirsiniz.

Desitin pişik önleyici krem reçetesiz alınır mı

Kremi reçetesiz olarak alarak kullanabilirsiniz.

Desitin pişik krem devlet karşılıyor mu

Krem şu an devlet tarafından karşılanmamaktadır. Doktorunuz size reçete etse bile ücreti devlet tarafından karşılanmamaktadır.

Desitin pişik kremi cilde faydaları

Cilde sürüldüğünde nemlendiren ve yumuşatan etkisi vardır. Tahrişi geçiren ve içerisinde bulunan doğal yağlar ile cildin kendini yenilemesini sağlar.

Desitin krem güneş yanığına iyi gelir mi

Krem güneş yanığı için kullanılmaz.

Desitin pişik kremi kortizon içerir mi

Hayır desitin krem kortizon içermez.

Desitin pişik kremi yüze sürülür mü

Desitin krem sivilce için pek çok kişi tarafından yüze sürüldüğü bilinmektedir.

Desitin Pişik Krem Nerede Satılır

Desitin krem sadece eczanelerde satılan bir kremdir. Eczanelerden alarak kullanabilirsiniz. Ayrıca güvenilir internet sitelerinden satın alabilirsiniz.

Desitin Pişik Kremi Fiyatı

Krem reçetesiz olarak satıldığından fiyatı bazı yerlerde değişiklik gösterebilmektedir. Genelde fiyatı 15 tl ile 30 tl arasında değişmektedir.

Sizlere bu yazımızda desitin pişik kremi nedir, desitin krem nerelerde kullanılır ve nasıl kullanılır hakkında bilgi vermeye çalıştım. Desitin hakkında düşüncelerinizi yorum kısmına yazarak bizimle paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.