Travazol Krem Nedir? Nerelerde Kullanılır?

travazol krem
Paylaş
 

Travazol krem eczanede satılmakta olup, ciltte hızla emilen ve özellikle mantar hastalıklarının tedavisinin başlıca ilacıdır. Bunun yanında deride bulunan bazı bakteriyel enfeksiyonlar, alerjik durumlar, egzama ve oluşmuş iltihaplarda iyileştirici etkisi vardır. Cildinizdeki bulunan bu sorunlardan dolayı oluşan ağrı, yangı, sızı ve kaşıntıyı da giderir. Bebeklerde ve yetişkinler de oluşan pişiklerin giderilmesinde de en etkili medikal kremdir. Uygulandıktan yaklaşık 1 saat kadar sonra cilt tarafından emilimi tamamen gerçekleşip, cilt üzerinde tedaviye başlar. Doktorunuzun tavsiye üzerine mutlak günlük kullanım şekli belirlenmelidir. Düzenli kullanıldığında 2 hafta içerisinde etkili sonuç almak kesinlikle mümkündür.

Travazol Krem Nedir

Travazol krem ağır iltihap ve egzama tedavisinde kullanılan bir kremdir. Travazol 15 gramlık tüplerde satılmaktadır. Travazol içeriğinde 10 mg İzokonazol nitrat, 1 mg Diflukortolon valerat içerir. Bu iki etkili maddeler mikrop ve bakterileri karşı çok etkilidir.

Muayene olduktan sonra doktor tarafından uygun görülmedikçe kesinlikle kullanılmamalıdır Çünkü ilacın etken maddesine alerjiniz varsa, iyi olması için gittiğiniz şikâyetin yanına bir de alerjik reaksiyon eklenebilir. Bakteri ve mantar hastalıklarına iyi gelip çoğalmalarını engelleyen travazol krem, uçuk gibi virüse dayalı deri hastalıklarına iyi gelmez. Genelde çocuklarda görülen suçiçeği, kızamık gibi hastalıklarda da kullanılması da sakıncalıdır. Bu yüzden hastalığın kaynağının saptanması gereklidir.

travazol kremi travazol pişik kremi

Travazol Krem

Travazol Krem Nerelerde Kullanılır?

Travazol krem kullanım alanın fazla olduğu bir kremdir. Doktora tedavi olduğunuzda genelde ilk yazılan kremlerde biri olan taravazol krem nerede kullanılır, travazol krem ne işe yarar hakkında sizlere bilgi vermeye çalışırken travazol krem kullanım alanlarını sizlerle paylaşmak istiyorum.

Travazol Pişik Kremi

Pişik tedavisinde çok başarılı ve etkili olduğu bilinmektedir. Travazol pişik kremi sürülen bölgenin mutlaka hava alması gerekmektedir. Emilirken bir kısmı hava ile temas ederek uçması, fazlasının vücuda girmesine engel olur. Sürüldüğü bölgenin üzerini sıkı sıkı saran giysiler giyilmesinden de kaçınılmalıdır. Pamuklu olan giysilerde hava sirkülâsyonu daha kolay olduğundan tercih edilmelidir. İlaçla sürüldükten sonra giyilen giysiler ise kullanıldıktan sonra hemen yıkanmalıdır.

Pişik ve yara olan bölgedeler de tahrişe neden olabilecek kese, şampuan, duş jeli, tüy dökücü krem veya ağda, alkol bazlı kremler kullanılmamalıdır. Aksi takdirde bölgedeki sorunu yayma usulü fazlalaştırarak iyileşme süreci açısından uzama yaşanabilir. Daha ağır yaralanmalar ve can acısı da eklenebilir. Bebekler için ise sıkmayan bezler yani hava alması daha kolay olanları seçilmelidir.

Taravazol Krem Vajina Kaşıntısı Tedavisi

Bayanların merak ettiği bir konu ise travazol krem vajina içine sürülür mü sorusudur. Çok etkili olan travazol krem vajinal kaşıntı ve mantar tedavisinde çok etkilidir. Doktorların sıklıkla vajina tedavisi için traavazol krem önerdiği bilinmektedir.

Travazol genital bölgede oluşan pişiklerin, bakteriyel enfeksiyon ya da mantarların iyileşmesi açısından nemsiz bir ortam ve temizlik çok büyük rol oynar. Bunun için sabah – akşam bölgeyi su ile temizlemek ve kurulamak , iç çamaşırlarını her dün düzenli olarak değiştirerek , kaynatarak yıkamak hijyen için gereklidir. Temizlendikten sonra  travazol kremi kullanmak gerekir. Ayrıca bölgedeki oluşacak kaşıntıların giderilmesi için güvenle kullanılabilinir.

Travazol Krem Yüze Sürülür Mü?

Travazol krem yüzde bulunan egzama, iltihap, tahriş, kaşıntı tedavisinde kullanılmaktadır. Ayrıca Travazol krem sivilce sorunlarında büyük başarı göstermektedir.

Travazol Krem Cilt Lekeleri 

Travazol krem cilt lekeleri tedavisinde cildi yenileyen ve besleyen etkisinden dolayı cilt lekelerinin durumuna ve büyüklüğüne göre tercih edilmektedir. Travazol krem ile cilt lekelerinde kurtulmak için mutlaka doktorunuzun bunu size reçete ile yazması gerekmektedir.

Travazol Krem Sivilceye İyi Gelir Mi?

Travazol krem bir görevide iltihap ve iltihaplı sivilceleri yok etmesidir. Eğer cildinizde yada yüzünüzde sivilce, iltihaplı sivilce varsa travazol krem ,ile bu sorundan kurtulmanız mümkün.

Travazol Krem Ayak Mantarına Ayak Mantarına İyi Gelir mi

Hijyenik bir ortam oluşturmamak bakteri ve mayaların çoğalmaması için olmazsa olmazdır. Ayak mantarı kullanımında ise çorap giyilmesi azaltılmalı, ayağın hava almasını sağlayan ayakkabılar giyilmelidir. Hergün ayaklar düzenli yıkanmalı ve kurutulmalıdır. Travazol krem ayak mantarı oluşumu engellerken iyileştirme sürecini hızlandırmaktadır.

Travazol Krem Hamilelikte Kullanımı

Travazol krem deriden emilerek çeşitli organlara geçer. Bu sayede idrar ve dışkılama yoluyla vücuttan atılır. Bu yüzden hamile ve emziren annelerde kullanılmaması gerekir.

travazol krem, travazol pişik kremi

Travazol Pişik Kremi

Travazol Krem Nasıl Sürülür

Travazol krem mutlaka size doktorun yada eczacının bildirdiği şekilde kullanmaya dikkat edin aksi belirtilmedikçe travazol krem günde en fazla 2 defa sürülmelidir. Fazla sürmek yada doz aşımı yarardan çok zarar vermektedir. Ayrıca travazol kremi en fazla 14 gün kullanabilirsiniz. Kesinlikle bu süre sonunda kremi kullanmayı bırakmalı ve doktorunuzu bilgilendirmelisiniz. Travazol kremin uygulanışı ise;

Travazol krem çok az miktarda sorunlu bölgeye yedirilerek sürülür mutlaka deri tarafından emilmesi sağlanmalıdır. Teravazzol krem vajina ve kasık bölgesine aynı şekilde yüzeysel olarak sürülmesi yeterlidir. Vajinan bölgesinin asla içine sürmeyiniz. Travazol krem sivilce için ise baskı yapmadan ve sivilceyi patlatmadan az miktarda sürülmesi yeterlidir. Travazol pişik kremi ister çocuk olsun isterse büyük birey olsun pişik olan bölgeye sürülür ve hava alması belli bir süre beklemek yeterlidir.

Travazol Krem Yan Etkileri

Çok etkili olmasına rağmen yan etkileri sıklıkla görülen travazol krem mutlaka kullanıldıktan sonra hastaanın takip edilmesi gerekmektedir. Olası yan etkileri görüldüğünde kremi kullanmayı bırakmalı ve doktorunuza tanışmalısınız. Travazol kremin görülen yan etkileri ise;

Sürülen yerde şişkinlik ve aşırı kaşıntı, nefes almada güçlük, ciltte döküntüler, boğazda ve dudaklarda şişme görülürse ilaç yan etki yapmış demektir. Mutlaka zaman geçmeden bir sağlık kuruluşuna gitmelisiniz.

Travazol krem kullananlar kem hakkında olumlu yorum yaparken kremin çok etkili olduğunu bildirmiştir. Travazol kremi mutlaka doktorunuzun bilgisi dahilinde kullanmalısınız. Ayrıca travazol prospektüs bilgilerini dikkatli incelemeniz gerekmektedir.

Travazol Kremin Fiyatı

Travazol krem fiyatı reçete ile satıldığında bütün eczanelerde aynı fiyata satılmaktadır. Travazol fiyatı

TRAVAZOL 15 gr krem fiyatı
Etken Madde Diflukortolon Valerat + Izokonazol 13.47 TL
Reçete Durumu Reçeteli Satılır 14.40 TL
loading...
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Yorgun savasci dedi ki:

    Harika bir krem sivilceler yuzumdeki yaglanma akne ne kullandiysam geçmek bilmedi ayna karşına geçtiğimde akneleri sıkmadan duramiyordum travozol kremi çocuklarımda pisik kremi olarak sürekli bulunduruyorum sivilceler için olmaz mi diye düşündüğüm gibi elime alıp ince bi tabaka yüzüme sürdüm surmemle beraber yüzündeki sivilce kizarikliklarinin rengi açılmaya başladi sivilce için harika bir krem kullandigim o anda anladim

Bir yorum bırak


Cilt Güzellik

Cilt Güzellik ve cilt bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz. www.ciltguzellik.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan ciltguzellik.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.