Travazol Krem Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Travazol Krem Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Travazol Krem Nedir? Nerelerde Kullanılır? Travazol krem eczanede satılmakta olup, ciltte hızla emilen ve özellikle mantar hastalıklarının tedavisinin başlıca ilacıdır. Bunun yanında deride bulunan bazı bakteriyel enfeksiyonlar, alerjik durumlar, egzama ve oluşmuş iltihaplarda iyileştirici etkisi vardır. Cildinizdeki bulunan bu sorunlardan dolayı oluşan ağrı, yangı, sızı ve kaşıntıyı da giderir. Bebeklerde ve yetişkinler de oluşan pişiklerin giderilmesinde de en etkili medikal kremdir. Uygulandıktan yaklaşık 1 saat kadar sonra cilt tarafından emilimi tamamen gerçekleşip, cilt üzerinde tedaviye başlar. Uzmanın tavsiyesine göre günlük kullanım şekli düzenlenir. Genellikle düzenli maksimum 2 hafta uygulama sonucu sıkıntılı bölgede yaşanan sorundan eser bırakmaz.

Travazol Krem Ne İçin Kullanılır?

Muayene olduktan sonra doktor tarafından uygun görülmedikçe kesinlikle kullanılmamalıdır Çünkü ilacın etken maddesine alerjiniz varsa, iyi olması için gittiğiniz şikâyetin yanına bir de alerjik reaksiyon eklenebilir. Bakteri ve mantar hastalıklarına iyi gelip çoğalmalarını engellediğinden, uçuk gibi virüse dayalı deri hastalıklarına iyi gelmez. Genelde çocuklarda görülen suçiçeği, kızamık gibi hastalıklarda da kullanılması da sakıncalıdır. Bu yüzden hastalığın kaynağının saptanması gereklidir.

Travazol Krem Nerelerde Kullanılır?

Pişik tedavisinde çok başarılı ve etkili olduğu bilinmektedir. Bir süre cilt tarafından emildikten sonra giysinizi giymeniz tavsiye edilir. Emilirken bir kısmı hava ile temas ederek uçması, fazlasının vücuda girmesine engel olur. Sürüldüğü bölgenin üzerini sıkı sıkı saran giysiler giyilmesinden de kaçınılmalıdır. Pamuklu olan giysilerde hava sirkülâsyonu daha kolay olduğundan tercih edilmelidir. İlaçla sürüldükten sonra giyilen giysiler ise kullanıldıktan sonra hemen yıkanmalıdır.

Havlu , bornoz , el bezleri yüksek sıcaklıklarda ve çamaşır suyu kullanarak temizlenmelidir.Özellikle genital bölgede oluşan pişiklerin, bakteriyel enfeksiyon ya da mantarların iyileşmesi açısından nemsiz bir ortam ve temizlik çok büyük rol oynar. Bunun için sabah – akşam bölgeyi su ile temizlemek ve kurulamak , iç çamaşırlarını her dün düzenli olarak değiştirerek , kaynatarak yıkamak hijyen için gereklidir. Temizlendikten sonra kremi kullanmak gerekir. Ayrıca bölgedeki oluşacak kaşıntıların giderilmesi için güvenle kullanılabilinir. Pişik ve yara olan bölgedeler de tahrişe neden olabilecek kese, şampuan, duş jeli, tüy dökücü krem veya ağda, alkol bazlı kremler kullanılmamalıdır. Aksi takdirde bölgedeki sorunu yayma usulü fazlalaştırarak iyileşme süreci açısından uzama yaşanabilir. Daha ağır yaralanmalar ve can acısı da eklenebilir. Bebekler için ise sıkmayan bezler yani hava alması daha kolay olanları seçilmelidir.

Hijyenik bir ortam oluşturmamak bakteri ve mayaların çoğalmaması için olmazsa olmazdır. Ayak mantarı kullanımında ise çorap giyilmesi azaltılmalı, ayağın hava almasını sağlayan ayakkabılar giyilmelidir. Hergün ayaklar düzenli yıkanmalı ve kurutulmalıdır. Yüzdeki sivilceler için iyileştirici etkisi az olup, ağrısına ya da yangısına iyi gelir. Göze temastan da kaçınılmalıdır.

Travazol krem deriden emilerek çeşitli organlara geçer. Bu sayede idrar ve dışkılama yoluyla vücuttan atılır. Bu yüzden hamile ve emziren annelerde kullanılmaması gerekir. Sürülen yerde şişkinlik ve aşırı kaşıntı, nefes almada güçlük, ciltte döküntüler, boğazda ve dudaklarda şişme görülürse ilaç yan etki yapmış demektir. Mutlaka zaman geçmeden bir sağlık kuruluşuna gitmelisiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.