Bepanthol Anti Scar Jel Ne İşe Yarar? Faydaları ve Kullananlar

Bepanthol Anti Scar Jel Ne İşe Yarar? Faydaları ve Kullananlar

Bepanthol Anti Scar Jel: Daha sağlıklı ve güzel görünmesi adına tüm önlemleri aldığımız cildimiz; bazen ufak tefek kazalar sonrasında maalesef ki yaralanabiliyor.

Özellikle yüzümüze darbe aldığımız ya da yüzümüzü çizdirdiğimiz zaman cildimizde beliren yaralar, yüz güzelliğimizi ne yazık ki olumsuz bir şekilde etkiliyor.

Bazen yüzümüze sürdüğümüz kapatıcı, fondöten, pudra gibi kozmetik ürünlere ve cilt bakım ürünlerine rağmen yüzümüzdeki yara izlerini kapatamadığınız zamanlar bile oluyor.

Şayet sizin de cildinizde ve yüzünüzde kapanmış yaralar ya da yara izleri bulunuyor ve bu izlerden bir an önce kurtulmanın yolunu arıyorsanız; Bepanthol Anti Scar Jel ile en yakın zamanda tanışmanızı öneriyoruz.

Ciltteki kapanmış yaraların üzerine sürüldüğünde yaraların iyileşme sürecini hızlandıran bu mucizevi krem, böylelikle ciltte yara izi oluşumunu engellemiş oluyor.

Yüzünüze, kollarınıza, ellerinize, diz ve dirsek bölgenize kısacası cildinizde yara bulunan, tahriş olmuş bölümlere, kesik ve çiziklere Bepanthol anti scar jel sürerek, istenmeyen yara izlerinden korunabilirsiniz.

Böylelikle cildinizin daha pürüzsüz, sorunsuz ve güzel görünmesini garantileyebilirsiniz.

Bu yazımızda kısaca Bepanthol anti scar jel nedir? Ne işe yarar? Nasıl kullanılır? sorularını yanıtlamaya çalışacağım.

İşte, pek çok kişinin tercih ettiği ve gönül rahatlığıyla kullandığı bu ürüne dair bilmeniz gereken detaylar:

Bepanthol Anti Scar Jel Nedir?

Kapalı yaraların üzerine uygulanan bu jel; yara üzerinde kızarıklık ve kabarıklık oluşumunu engellemek, yara izlerinin yumuşamasına ve pürüzsüzleşmesine yardımcı olmak amacıyla formüle edilen bir ürün olma özelliği taşıyor.

Yara izlerini gidermede üstün başarı gösteren bu ürün, masaj topu ile birlikte satışa sunuluyor.

Ciltteki açık yaralara asla uygulanmaması gereken bu yara kremi, ameliyat yaralarının yanı sıra darbe sonrası yara alan cilt üzerine de sürülebiliyor.

Bepanthol anti scar jeli bir aydan kısa süredir kapalı olan yaraların üzerine sürmek istediğinizde kremi tek başına cildinize uygulamanız gerekiyor. Bir aydan daha uzun bir süre önce kapanmış yaraların üzerine ise masaj topu ile birlikte uygulayabiliyorsunuz.

Yani bu jeli iki farklı şekilde kullanabiliyorsunuz. Bu yazımda Bepanthol yara kreminin her iki kullanım şekline de kısaca değinmek istiyorum.

Bepanthol Anti Scar Jel Ne İşe Yarar?

Sanılanın aksine cildimizde yaralar kabuk bağladıktan ve kapandıktan sonra tamamen iyileşmiyor.

Yaranın tam anlamıyla iyileşmesi yaklaşık iki yıl kadar sürebiliyor. Bu durum, cildin alt katmanlarında yaranın iyileşmesini sağlamak adına kolajen üretiminin devam etmesinden kaynaklanıyor.

Yeniden yapılanma evresi olarak isimlendirilen yara iyileşme sürecinde cildin onarılması amacıyla kolajen üretimi daha da hızlanıyor. Cildin görünen değil görünmeyen iç yüzeyinde devam eden kolajen üretimi, ciltte yoğun ve belirgin yara izi oluşumunu tetikliyor.

Cilt içindeki aşırı kolajen üretimini önlemek amacıyla geliştirilen Bepanthol anti scar jel ise anti-inflamatuar etki göstererek, ciltte süregelen iltihaplanma ile savaşıyor.

Cildin su tutmasını sağlayarak, enflamasyonu yani iltihaplanmayı engellemenin yanı sıra ciltte aşırı kolajen üretimini de önlüyor.

Sonuç olarak, ciltte gözle görülür, belirgin yara oluşumunu engellemiş oluyor.

Bepanthol Anti Scar Jel İçeriği

Bu kremin etkin ve yardımcı maddelerini aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

 • Dimetikon
 • Su
 • Pentilen glikol
 • Dimetikon çapraz polimer
 • Pantenol
 • Dimetikonol
 • Tetrasodyum glutamat diaseat
 • Sitrik asit
 • Bis-İzobütil PEG/PPG 10/7 Dimetikon Kopolimer

Bepanthol Anti Scar Jel Faydaları

Kendine has etki mekanizması ile yara izlerinin oluşumunu engelleyen bu harika jel, yarada kızarıklık ve kabarıklık oluşumunu en aza indirgiyor.

Kremin etki mekanizmasını yani bu jeli kullanmanın mucizevi nitelikteki faydalarını aşağıdaki şekilde sıralayabilmemiz mümkün:

 • Jelin içeriğinde yoğun miktarda yer alan silikon; yara izini örten ve kaplayan bir tabaka oluşturarak, yarayı dış etkenlere karşı koruyor. Aynı zamanda yaranın soğuk, sıcak, rüzgar gibi çevresel faktörler yüzünden kurumasını ve çatlamasını önlüyor. Yarayı nemlendirici etki göstererek, yaranın nem dengesini gözetiyor.
 • Jelle birlikte cilde uygulanan masaj topu, kolajen lif oluşumunu engellemeyi hedefliyor. Böylelikle kolajen üretiminin yol açtığı yaradaki kabarık ve kızarıklıkları minimize ediliyor.
 • Kısacası Bepanthol anti scar jel; kapalı yaraların üzerine sürüldüğünde iltihaplanmayı gideriyor, kolajen üretimini yavaşlatıyor.
 • Eski yara izlerinin üzerine uygulandığında ise yaranın düzleşmesine, yumuşamasına, cildin eski pürüzsüz, sağlıklı ve canlı görünümüne kavuşmasına öncülük ediyor.
 • Bepanthol anti scar jel; yaraların eşlik ettiği kaşıntı, gerginlik ve kızarıklığı da alıyor.

Bilimsel çalışmalar sonrasında formüle edilen, klinik olarak güvenilirliği test edilip, onaylanmış olan Bepanthol jel; herhangi bir koruyucu ya da parfüm de içermiyor.

Bepanthol Anti Scar Jel Nasıl Kullanılır?

Kullanımı son derece basit olan bu ürünü, 2 farklı şekilde cildinize uygulamanız gerekiyor. Bir aydan daha uzun bir süre önce kapanmış olan yaraların üzerine sürerken masaj topu kullanabiliyorsunuz. Daha kısa süreli kapanmış yaralarda ise masaj topu kullanımından kaçınmanız gerekiyor.

Bepanthol anti-scar jelin iki farklı kullanım şeklini aşağıdaki şekilde ele alabiliriz:

 • Bir aydan kısa süredir kapalı olan yaralarda:

Cildinizdeki yara tamamen kapandıysa, lakin henüz yeni kapandıysa yani kapanma süresinin üzerinden en az bir ay geçmediyse cildinizdeki yaranın büyüklüğü miktarında jelden alarak, bu jeli parmak uçlarınızla ince bir tabaka halinde sorunlu bölgeye sürmelisiniz.

Üzerinize kıyafetlerinizi giymeden önce mutlaka birkaç dakika beklemelisiniz. Aksi halde jelin kıyafetleriniz üzerinizde leke bırakmasına neden olabilirsiniz.

Kremi sabah ve akşam günde iki sefer olacak şekilde yaraların üzerine sürmelisiniz. Şayet iki uygulama arasında terlemenizi gerektirecek herhangi bir egzersiz, spor ya da aktivite yaparsanız ya da duş alırsanız; jeli mutlaka cildinize tekrar uygulamalısınız.

Bepanthol anti-scar jeli en az iki ay boyunca cildinizdeki yara izlerinde gözle görülür bir iyileşme elde edene dek, düzenli olarak kullanmalısınız.

Kendinizin yanı sıra çocuklarınızda da bu ürünü gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

 • Bir aydan uzun süredir kapalı olan yaralarda:

Bir aydan daha uzun bir süre önce kapanmış yaralara bu jeli masaj topu ile birlikte uygulayabilirsiniz.

Bu noktada jeli yaranın üzerine sürmeden önce masaj topunu yara izinin üzerinde birkaç kez fazla basınç uygulamadan yani hafifçe bastırarak, yuvarlamalısınız.

Böylelikle cildin içindeki kolajen liflerinin kırılmalarını sağlayabilirsiniz.

Ardından kremi cildinizdeki yara izlerinin üzerine sürebilirsiniz. Şayet jeli vücudunuza sürüyorsanız; kıyafetlerinizde leke izi kalmaması adına jelin birkaç dakika kurumasını bekledikten sonra kıyafetlerinizi giymelisiniz.

Bepanthol Anti Scar Jel Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Krem kullanırken dikkat etmeniz gereken noktaları aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

 • Bu jeli cildinizdeki açık yara ya da mukozaların üzerine asla uygulamamalısınız.
 • Göz çevresine kremi sürmekten kaçınmalı, göz, kulak, burun gibi mukozal alanlarla kremin temas etmesi durumunda temas eden bölgeyi bol suyla yıkayıp, kremden arındırmalısınız.
 • Kremin içeriğinde yer alan herhangi bir bileşene karşı aşırı hassasiyetiniz varsa bu kremi kullanmaktan kaçınmalısınız.
 • Kremi 25 0C oda sıcaklığının altında, çocuklarınızın ulaşamayacağı yerlerde kendi ambalajında saklamalı, son kullanma tarihi geçmiş ürünleri kullanmamalınız.
 • Masaj topunu tekrar açılma riski bulunan, henüz yeni kapanmış yaraların üzerine asla uygulamamalısınız. Top kullanımı yüzünden ağrı ya da acı hissetmeniz durumunda masaj topu kullanımına ara vermelisiniz.
 • Kuru ya da nemli bir bez yardımıyla masaj topunu belirli aralıklarla temizlemeli, kirli bırakmamalısınız. Aksi halde üzerinde bakteri oluşumuna yol açabilirsiniz.
 • Topu direk olarak su altında asla yıkamamalı, kendi şişesinden ayırmamalısınız.

Bepanthol Anti-Scar Jel Yan Etkileri

Bu ürünün bu zamana kadar rapor edilmiş herhangi bir yan etkisi yoktur. Lakin kremin içeriğinde bulunan bileşenlere karşı aşırı hassasiyeti bulunan ya da kullanım esnasında doz aşımına kaçan kişilerde ciltte tahriş, kızarıklık gibi bazı yan etkiler görülebilir.

Masaj topu kullanımı bazı alerjik reaksiyonlara yol açabilir.

Herhangi bir yan etki ile karşılaşmanız durumunda jel ve masaj topu kullanımını kesmelisiniz.

Bepanthol Anti Scar Jel Kullananlar

Bepanthol anti scar jel kullananlar yara ve yanık izini geçiren en iyi kremlerden biri olduğunu sıklıkla yorumlarda dile getirmişlerdir. Bepanthol anti scar jel kullananlar yorumlarda yara ve yanık izi kalmaması için bu kremin düzenli kullanıma bağlı olarak görüldüğünü söylemişlerdir.

En iyi yara ve yanık izi geçiren kremlerden biri olan contractubex jel ile aynı etkiye sahip olduğu kullananlar tarafından dile getirilmiştir.

Bepanthol Anti Scar Jeli Nereden Satın Alabilirsiniz?

Ürünü eczanelerin yanı sıra markanın kendi online satış sitesi ya da dermokozmetik ürün satan internet sitelerinden satın alabilirsiniz.

Bu yazımda kısaca Bepanthol anti scar jel nasıl kullanılır? Ne işe yarar? vb. bu kreme dair merak ettiğiniz tüm ayrıntıları yanıtlamaya çalıştım.

Işıltınızı hiçbir zaman kaybetmemeniz dileğimle…

YORUMLAR

 1. Buket dedi ki:

  Hamilelikte kullanılabilir mi