Doktorların ve Eczacıların Önerdiği En İyi Güneş Kremi

Doktorların ve Eczacıların Önerdiği En İyi Güneş Kremi

Doktor ve Eczacıların Önerdiği En İyi ve En Etkili Güneş Kremi; Güneş kremleri mutlaka yanımızda ve çantamızda bulunması gereken ürünlerden biridir. Cildi korumak ve sağlıklı bronzlaşmak için mutlaka önem verilmelidir.

Güneşim zararlı etkilerinin başındı cildin erken yaşlanması önlemek için kullanılması gereken güneş kremleri cildin kurumasını, yıpranması ve tahriş olmasını önler. Yüksek koruma faktörü içeren güneş kremi seçmeye özen göstermelisiniz.

Yaşlanma etkilerini geciktirin cildi daha genç ve canlı gösteren güneş kremi kullanmayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Düzenli kullanıldığında daima genç kalmasını sağlar.

Sizlere bu yazımızda cildimizi ve yüzümüzü korumak için en iyi güneş kremi hangi, doktorlar önerdiği en etkili güneş kremleri nelerdir, kaç faktör güneş kremi seçilmelidir.

En İyi ve En Etkili Güneş Hangisi

Sizlere cilt bakımı uzamanlarının ve doktorları önerdiği en iyi güneş kremleri hakkında bilgi vermeye çalışacağım. İşte uzamların önerdiği en iyi güneş kremleri;

Solante İmmuna SPF 50 Güneş Losyonu

Solante İmmuna SPF 50 Güneş Losyonu, tüm ciltlerin kullanımına uygun olarak geliştirilen çok yüksek düzeyde güneş koruyucu bakım ürünüdür. Cilt olumsuzluklarına neden olan zararlı güneş ışınlarına karşı en yüksek düzeyde güneş koruyucu etki sağlamak amacıyla geliştirilmiştir.  Güneşin neden olduğu izlerin oluşumuna karşı cildi gün boyunca güneş ışınlarına karşı güzel bir şekilde koruyucucu etki vardır.
Cilde yüksek düzeyde koruma sağlarken cildi derinlemesine nemlendirir ve besler. Parfüm içermez. Spesifik İmmünolojik koruma sağlar. Antioksidan etki gösterir. Temiz cilde güneş çıkılmadan yarım saat önce sürülür. Fiyatı ise 160 TL.

Bioderma SPF 50 Photoderm Max Güneş Koruyucu Krem 

Bioderma Photoderm Max Güneş Koruyucu Krem SPF 50 tüm cilt yapılarına uyumlu olarak cildinizde güneşe karşı koruma sağlamak için özel olarak geliştirilmiştir. Cildinizi güneş yanıkları, kızarıklıklar ve soyulmalara karşı korumaya yardımcı olurken güneşin neden olduğu erken yaşlanma belirtilerini önlemenize katkı sağlar.

Formülünde yer alan güneşten gelen UVA ve UVB ışınlarına karşı filtreleme özelliği sayesinde cildinizde meydana gelebilecek leke ve yanık benzeri sorunları önlemenize yardımcı olur. Bioderma Photoderm, altın rengine sahip akışkan formu ile cilt tonunuzu eşitlemenize ve lekeli görünümü kapatmanıza katkı sağlar. Yağlı olmayan yapısı sayesinde cildiniz tarafından kolay bir şekilde emilim sağlar. Sağlıklı bir bronzluk elde etmenize yardımcı olur.

Bioderma Photoderm Max Güneş Koruyucu Krem SPF 50 yüz ve vücut bölgelerinizi güneşten korumanız için tasarlanmıştır. Kimyasal ve bitkisel filtreler içeren özel formüle sahiptir. Güneş kreminin fiyatı ise 50 TL.

Sebamed SPF50+ Çok Yönlü Koruyucu Güneş Kremi

Güneş ışınlarına bağlı cilt hasarı ve tahrişi önleyen mikro pigmentlerle kombine edilmiş etkin UVA/UVB filtre sistemiyle güvenilir UVA + UVB koruma sağlar. 5.5 pH değerindedir. Cildi yaşlanma etkilerine karşı korur.

Güneşe maruz kalan cildi yumuşatır, pürüzsüzleştirir ve cildin esnekliğini korur. Güneşin neden olduğu pigmentasyon lekelerine ve erken yaşlanma belirtilerine karşı koruma sağlar. 6 saate kadar su ve tere karşı dayanıklılığını sürdürür, kuma dayanıklıdır.

Kolay uygulanır, yağ içermez, beyaz kalıntı bırakmaz. Doğal Hydro Fruktol formülü, E vitamini, d-pantenol içerir. Güneş yanığına karşı cildi korur. Güneşin oluşturduğu hasar ve yaşlanmaya karşı cildi korur. Çok hassas ciltler ve güneşe dayanıksız ciltler ile çocuklar için uygundur. Kumsalda, spor yaparken ve kentte kullanıma uygundur. Kremin fiyatı ise 190 TL.

Dermaderm SPF 50 Faktör Güneş Kremi

Dermaderm Güneş koruma kremi cildi Güneşin zararlı ışınları olan UVA ve UVB ışınlarından korur.  Yaz ayları ve kış aylarında kullanılabilir. Bileşiminde bulunan organik güneş koruma hammaddeleri sayesinde cilde güneşten tam koruma sağlar. Düzenli kullanıldığında cildin yaşlanmasını önler ve güneş ışınlarının cilde zarar vermesini engeller. Lazer ve epilasyon uygulanan cilt tipleri güneşten daha çok etkilenir bu nedenle özellikle lazer ve epilasyondan sonra güneş kremi kullanılmalıdır.

Dermaderm Güneş koruma kremi gözenekleri tıkamaz ve yağlandırmaz bu nedenle makyajdan öncelikle güvenle kullanılabilir. Yağlı olmadığı için sivilce yapmaz.  Gerçek SPF 50+ değerindedir. SPF ingilizcede Sun Protection Factor demektir ve buda ürünün koruma miktarını gösterir SPF 50+ Avrupa standartlarında alabileceğimiz en yüksek koruma faktörüdür. Kremin fiyatı 150 TL.

Nivea Sun Yaşlanma Karşıtı SPF 50 Yüz Kremi

Güneşlenirken cildinizin kırışmaması için zararlı ışınlardan korunmanız gerekir. Çünkü sağlıklı, güzel, pırıldayan bir cilde sahip olmak ve güneşin yararlarını tam anlamıyla hissedebilmek için güneş ışınlarına doğrudan maruz kalmamak gerekiyor. Bunun için koruyucu süt gibi yüz ürünleri ve çeşitli güneş ürünleri kullanmakta yarar var. Nivea Sun Yaşlanma Karşıtı Yüz Kremi 50 ml güneşlenirken koruma sağlıyor.  Kremin fiyatı 250 TL.

Ürün özellikleri

  • Suya dayanıklıdır.
  • Kremsi dokusuyla cildi yumuşatır.
  • Gelişmiş UVA/UVB filtre sistemi ile güneş ışınlarından kaynaklanan cilt hasarlarına karşı anında koruma sağlar.
  • 50 faktörlü özel formülü sayesinde güneşe karşı aşırı hassas ciltler için de kullanılabilir.
  • Cildi yüksek düzeyde koruduğu için güneş kaynaklı erken yaşlanmaya karşı bakım yapar.

La Roche Posay Anthelios Pigmentation Renkli Güneş Koruyucu Krem

La Roche Posay Anthelios Pigmentation Renkli Güneş Koruyucu Krem SPF50+ 50 ml Özellikleri
UV ışınlarına karşı renkli güneş koruması sağlar. Güneşe karşı hassas cilt tiplerinin kullanımına uygundur. Zengin formülü ile ciltte aydınlık bir görünüm sağlar ve cilt tonunun eşitlenmesine yardımcı olur. Suya dayanıklıdır. Komedojenik değildir. Kremin fiyatı 200 TL.

Vichy Ideal Soleil SPF50+ Anti Sand Milk

Vichy Ideal Soleil SPF50+ Anti Sand Milk 200ml Çok Yüksek Korumalı Vücut Sütü Hassas ciltler için uygundur. Kumun cilde yapışmasına karşı etkili yüksek korumalı güneş sütüdür. Yüz ve vücut kullanımına uygundur. Suya dayanıklıdır. Kremin fiyatı 100 TL.

Avene Fluide SPF 50 Faktör Güneş Kremi

Hassas ciltler için oldukça fazla Güneş koruması sağlar. Suya karşı dayanıklılığı yüksektir. Açık tenli ve Güneş’e maruz kalan kişilerin kullanımına uygundur. Spf 50+ derecesinde Güneş koruması sağlamaya çalışır. Paraben içermez. Normal, yağlı ve karma ciltlerin de kullanımı için idealdir. Cildi güneş korur ve nemlendirir. Güneşe çıkmadan önce ürünü uygulayın. Güneşte uzun kalma durumunda ve yüzme sonrası tekrarlayın. 11-15 saatleri arası güneşte uzun süre durmaktan kaçının. Kremin fiyatı 40 TL.

Tokalon Güneş Koruyucu Krem

Tokalon Güneş Kremi, Daha çok yaz aylarında kullanmayı tercih ettiğimiz, lakin kış aylarında da mutlaka dışarı çıkmadan önce cildimize uygulamamız gereken güneş kremleri, başta cilt kanseri olmak üzere pek çok cilt ve sağlık sorununa yakalanmamızın önüne geçiyor.

SPF 15, SPF 30, SPF 50 vb. farklı derecelerde cilt koruma özelliğine sahip olan güneş kremleri içerisinde en başarılı ürünlerden biri olarak bilinen Tokalon güneş kremi; SPF 30, SPF 50 ve Kids olmak üzere 3 farklı formda satışa sunuluyor. Güneş Kremini fiyatı 100 TL.

Hamilton Optimal Losyon SPF50+

Hamilton Optimal SPF50+ Avusturalya’da cildi etkin koruduğu sağlık otoritelerince onaylı tek güneş koruyucudur. Cildi UVA/UVB ışınlarına karşı etkin korur. Hafif ve yağsız yapısı ile 4 saat suya dayanıklı olup, ciltte beyazlık bırakmaz. Güneşe çıkmadan en az 15 dakika önce vücudunuza uygulayın.Tüm ürünler 3 saatte bir yenilenmelidir. Cildi güneşin zararlı etkilerinden koruyarak cildi nemlendirir. Kremin fiyatı 50 TL.

Garnier Ambre Solaire Sensitive Advanced Koruyucu Yüz Kremi GKF50+

Güneşe karşı hassas ciltler için,Cilde nüfuz eden uzun UV ışınları gibi en ağır ışınlara karşı dahi koruma sağlayan ve %90 dan fazlasını emen krem, hipoalerjeniktir; kokusuz ve renksizdir. Dermotolojik olarak test edilmiştir. Suya dayanıklıdır.

UVA,UVB ve Uzun UVA ışınlarıÖzellikle hassas ciltlere uzun vadede zarar veren Uzun UV ışınlarına karşı koruma sağlar. Hafif dokusuyla yapışmaz ve beyaz iz bırakmaz. Optimum toleranslı formülü alerji riskini en aza indirmek için tasarlanmıştır.

Güneş Koruyucu Krem Nasıl Kullanılır

Güneş kremi yada losyonu mutlaka güneşe çıkılmadan önce sürülmesi gerekmektedir. Temiz cilde güneşe çıkılmadan yarım saat önce sürülen güneş kremleri az sürülmesi yada tam olarak bütün vücuda sürülmemesi güneş yanığına neden olacağı asla unutulmamalıdır.

Güneş kreminin son kullanma tarihi genelde 6 aydır bu süre içerisinde dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Bolca sürülmeli ve asla yedirilmeden yüz ve boyun bölgesi dahil açık bölgelere sürülmelidir.

Güneş Kreminin Faydaları

Güneş kremi kullanmak özellikle yazın çok önemlidir. Hatta uzmanlar sadece yazın değil kışında güneş kremi kullanılması yönünde sıklıkla uyarılarda bulunmaktadır. İşte güneş kreminin faydaları;

  • Yaşlanma etkilerini geçiktirir
  • Cildi onarır ve yeniler
  • Cildin daima nemli kalmasını sağlar
  • Cilt lekelerini önler
  • Cildin güneşin zararlı etkilerinden korur

Güneş Kremi Göz Altına Sürülür Mü

Bazı güneş kremleri yağlı bir yapıda olduğu için genelde hassas ve ince yapıda olan göz altına sürülmesi genelde tavsiye edilmez. Göz çevresi için özel olarak üretilen kremleri kullanabilirsiniz.

Güneş Koruyucu Krem Mi Losyon Mu

Cildi güneşin zararlı etkilerinden korumak için ister krem isterseniz losyon kullanma tercihi tamamen size kalmıştır. Eğer kuru cilde sahip iseniz güneş kremi kullanabilirsiniz. Aslında güneş kremi ile güneş losyonunu ayıran en önemli özelliği yoğunluğudur.

Güneş losyonları ve güneş kremi yağlı bir yapıdadır ve ciltte yağlılık etkisi yaradır. Güneş kremleri daha yağlı bir yapıdadır. Seçim tamamen size kalmıştır. Önemli olan bu ürünlerden biri mutlaka tercih etmektir.

Güneş Koruyucu Krem Ne İşe Yarar

Güneş koruyucu krem markaları hakkında bilgi verdikten sonra sizlere güneş kremi ne işe yarar hakkında bilgi vermek istiyorum. İlk görevi güneşin zararlı etkilerinden korumak olan güneş kremi ve losyonu cilt kanseri başta olmak üzere daha bir çok sorunda işe yaramaktadır.

Yaşlanma etkilerini geciktiren ve güneş yanıklarını önleyen güneş koruyucu kremler kullanmayı alışkanlık haline getirmekte fayda vardır.

15 dakikan fazla ve gün içerisinde 10 ile 15 saatleri arasında güneşe maruz kalan herkes güneş kremi kullanmalıdır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.