Bepanthol Baby Pişik Önleyici Krem İle Pişiğe Son

Bepanthol Baby Pişik Önleyici Krem İle Pişiğe Son

Bepanthol Baby Pişik Önleyici Krem İle Pişiğe Son Bepanthol baby pişik önleyici merhem bebeğinizi pişiğe karşı korumak için özel olarak üretilmiş etkili bir pişik kremidir.

İçeriğindeki %5 oranındaki Provitamin B5 ile cildi nemlendirir. Cildin sahip olduğu bariyer fonksiyonunu koruyarak bebek cildinin nemli, yumuşak, pürüzsüz, esnek tutulmasına yardımcı olur.

İçeriğinde yer alan lanolin, cildi kayganlaştırıcı etkisi ile pişik oluşumunun sebeplerinden biri olan sürtünmeyi azaltır. Geçirgen yapısı ile cildin hava almasını engellemeden cildin nemlenmesine yardımcı olur.

Parfüm, koruyucu madde, renklendirici veya antiseptik içermez, her bez değişiminde kullanıma uygundur. Yapışkan olmayan yapısıyla bebeklere ekstra rahatlık, annelere de kolay temizleme imkanı sunar.

Bepanthol Baby Pişik Önleyici Merhem Ne İşe Yarar

Bepanthol baby pişik önleyici merhemi’nin içeriği, bebeğinizin pişiğe karşı korunmasına destek olmak için özel olarak oluşturulmuştur.

Bepanthol baby pişik önleyici merhem içeriğindeki provitamin B5, B3 vitamini, zeytinyağı ve lanolin ile cildi nemli, pürüzsüz ve yumuşak tutarak pişiğe karşı korur. Şeffaf yapısı sayesinde, bebeğinizin ince ve hassas cildinin nefes almasını sağlayarak en hassas cildi bile çiş ve kaka gibi tahriş edici maddelerden ve sürtünmeden korur. Zeytin yağı bile sadece pişiği önlediği bilinmektedir, ama asitli oluşu ve direk kullanılması sakıncalı olduğundan pek tavsiye edilmez.

Yapılan bilimsel araştırmalarda bebeğiniz için bir pişik kreminde olası gereken bütün özellikler Bepanthol baby pişik önleyici kremde bulunmaktadır. Yan etkisi olmayan zararlı kimyasallar içermeyen bepanthol pişik kreminin içerisinde paraben, parfüm, koruyucu, renklendirici, alkol bulunmamaktadır.

Bepanthol Baby Pişik Önleyici Krem Nasıl Kullanılır

Başlamadan önce ellerinizi yıkayın ve kurulayın. Bebeğiniz için temiz, ılık, kuru bir ortam hazırlayın. Bez değiştirme matı kullanabilirsiniz; ama yumuşak bir zemine yayılan bir havlu ya da temiz bir bez de aynı işi görecektir. Elinizin altında bulunması gerekenler:

Bebeğin altını temizlemeden önce hazırlık

 • Temiz bez
 • Tuvalet kağıdı ya da ıslak mendil
 • Naylon torba
 • Bepanthol Pişik Merhemi gibi pişiğin önlenmesinde ve pişik bakımında etkisi kanıtlanmış bir ürün kullanın.

Bebek bezinin çıkartılması

 • Yapışkan bantları açın ve kendi üzerine katlayın; ama kirli bezi henüz bebeğinizin altından almayın.
 • Çıkaracağınız bezin temiz bölümüyle dışkıyı silin ve çocuğunuz erkek ise penisini bir bezle örtün.
 • Bebeğinizi ayak bileklerinden tutarak hafifçe yukarı doğru kaldırın ve bebek bezini kendi üzerine katlayarak toplayın.
 • Kirli bebek bezini naylon poşete atın.
 • Islak mendille bebeğinizin altını iyice silin, çocuğunuz kız ise, altını vajinaya doğru değil, önden arkaya doğru silin.
 • Bebeğinizin bacaklarını yukarıya kaldırın ve poposunu temizleyin.

Yeni bebek bezi bağlarken

 • Bepanthol Baby Pişik Önleyici Merhem gibi pişiğin önlenmesinde ve pişik bakımında etkisi kanıtlanmış bir ürün kullanın.
 • Temiz bir bebek bezinin üst yarısı (yapışkan bantlı yarı) bebeğinizin arkasına gelecek şekilde yerleştirin. Diğer yarısı, bacakların arasında olmalıdır.
 • Bebek bezini sıkı olacak, ancak deride iz bırakmayacak şekilde yapışkan bantlarla her iki yandan sıkıştırın.
 • Özellikli uygulamalar için kullandığınız ürünün kullanım talimatlarına bakın

Bebeklerde Pişik Nedir? Nasıl Oluşur

Pişiğin oluştuğu popo, kasık ve genital bölgelerde bebeğinizin cildinin kızarıp kabardığını ve gerginleştiğini fark edebilirsiniz. Pişik nedeniyle bebeğiniz her zamankinden daha huysuz ve rahatsız görünebilir. Bebeğiniz, pişik bölgesine dokunulduğunda ya da o bölge yıkandığında sızlanabilir ya da ağlayabilir.

Her şeyden önce paniğe kapılmayın. Bebeklerde pişik çok yaygın görülür ve bir şeyleri yanlış yaptığınız duygusuna kapılsanız dahi endişe etmeyin, herhangi bir şeyi yanlış yapmamışsınızdır. Bebeğinizin cildi oldukça ince ve hassastır, onu korumak ve ona bakmak için güvenli ve doğal bir ürün gereklidir.

Bebekler Neden Pişik Olur

Pişik, ıslak bebek bezinin ya da iç çamaşırlarının bebeğin cildine çok uzun süre temas etmesine bağlı olarak oluşur. İdrara bağlı ıslaklık pişiğe neden olan önemli bir etkendir. Buna bebek bezinin sürtünmesi ve dışkısındaki enzimler de eklenince pişik oluşumu için çok uygun bir ortam oluşur.

Nem ve bebek bezinin yarattığı sıcak ortam bir araya geldiğinde, cildin tahriş olması kaçınılmazdır. Cildin koruyucu bariyerinin bozulması, ebeveyn olarak size korkutucu görünen ağrılı, kırmızı pişiklerin oluşmasına yol açabilir.

Bebeklerde Pişik Nasıl Önlenir

Pişik bebeklerde çok sık görülür ve bebeğinizin rahat etmesi için ne önlem alırsanız alın, önüne geçemeyeceğiniz bazı durumlar vardır.

Bununla birlikte, bebeğinizde pişik oluşma riskini en aza indirmek için bazı önlemler alabilirsiniz:

Bebeğinizin bezini sık sık değiştirin, altını temizlerken su kullanın.
Her bez değişiminde Bepanthol Baby Pişik Önleyici Merhem gibi pişiğin önlenmesinde etkisi kanıtlanmış bir ürün kullanabilirsiniz.
Her gün bebeğinizin, kısa bir süre bezsiz gezmesine izin verin.

Bepanthol Baby Pişik Önleyici Merhem Kullananlar

İnternette araştırma yaptığınızda Bepanthol baby pişik önleyici krem hakkında olumsuz yorum bulmanız neredeyse imkansız. Bepanthol Baby Pişik Kremi Kullananlar yaptıkları yorumlarda çok etkili bir ürün olduğunu kesinlikle pişiğe çok iyi geldiğini söylemişlerdir. Bebeklerine bu merhemi kullananlar bebeklerinin çok huzurlu ve mutlu olduklarını yaptıkları yorumlarda aktarmışlardır.

Genelde yapılan diğer yorumlarda ise bu pişik kremini yüzüne sürenlerin sayısı bir hayli fazla. Pişik krem yüzüne sürenler kızarıklığın yok olduğunu, lekelerin geçtiğini ve tahrişin bittiğini söylemişlerdir. Tabi Bepanthol Baby Pişik Önleyici Kremini yüze sürmedeki en büyük etken yan etkisinin olmaması.

Bepanthol Baby Pişik Önleyici Krem Yüze Sürülür mü

Pişik kremi yüzü sürülür mü sorusu genelde çok fazla sorulan bir sorudur. Evet eğer cildinizde tahriş, kızarıklık, yanma varsa özel yapısından dolayı bu merhemi yüzünüze sürebilirsiniz. Eğer çok fazla sivilceniz varsa, yüzünüzde tahriş olmuş ise, cilt sorunları yaşıyorsanız pişik kremi ince tabaka halinde yüzünüze sürebilirsiniz.

Bepanthol Baby Pişik Önleyici Krem Nerelerde Kullanılır

Bepanthol baby pişik kremi pişiğe neden olan her yerde kullanılabilir. Koltuk altında, popoda, sürtünme ve terleme ile oluşan her türlü pişik sorunlarda tercih edilebilir.

Bepanthol Baby Pişik Önleyici Merhemi Fiyatı

Bebeklerde çok etkileyici bir pişik kremi olan Bepanthol baby pişik önleyici merhem eczanelerde ve pek çok internet sitesinde satılmaktadır. Fiyatı değişiklik göstermesine karşın genelde 100 ile 250 TL arasında satılmaktadır.

Sizlere bu yazımızda en iyi pişik kremi markası olan Bepanthol baby pişik önleyici merhem hakkında bilgi vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BegonyaYardım BaşvurusuBelediye Yardımları Turkcell Bedava İnternet