Yılan Yağı Saç Uzatır mı?

Yılan Yağı Saç Uzatır mı?

Yılan yağı saç uzatır mı;  Bazı kişilerin saç yapısı dökülmeye, kırılmaya ve geç uzamaya meyillidir, özellikle saçları kısa kestikten sonra uzaması çok zaman almaktadır. Böyle bir durumda arayış içine girenlere mucizevi bir ürün olan yılan yağını kullanmalarını tavsiye ediyorum. Yılan yağı saç uzat konusunda gösterdiği başarıya başka hiç bir ürün göstermez kısa sürede saçları uzatan besleyen yılan yağı hakkında bilmediklerinizi ve yılan yağı saç uzatır mı sorusunu sizlere bu makalede anlatmaya çalışacağım.

Yılan Yağı Saç Çıkar mı

Saçların hızlı uzaması ve dökülmesinin önüne geçmek için pek çok saç bakım ürünleri ve şampuanlar kullanılmaktadır. Bunların içeriğinde bulunan kimyasallar saça zarar verdiği gibi saçın parlak ve canlı görüntüsünü bozarak hem geç uzamasına neden olur hemde uzun vadede saça zarar verebilir. Yılan yağı saç uzatmak ve dökülen saçların tekrar kısa sürede yerine gelmesi için hem doğal hemde faydaları yağlardan biridir.

Yılan yağı saç çıkarır mı yada yılan yağı saç uzatır mı sorusuna cevap vermek gerekirse, çevresel etkilerden dolayı, cansız, kurumuş, yıpranma sonucu dökülen saçları kısa sürede uzatmak için yılan yağını saç sürmek hem sağlıklı hemde doğal görünmesini sağlar. Yada saçlarınızı kuaförde kısa kestiniz ve tekrar kısa sürede uzamak istiyorsanız yılan yağını kullanarak saçlarınızı uzatabilirsiniz.

Yılan Yağı Saça Nasıl Kullanılır

Yılan yağı kullanılması ve saça uygulaması en basit yağlardan biridir. Yılan yağını saça sürmeden önce saçın mutlaka temiz olması gerekmektedir. Orjinal yılan yağını aktarlardan yada eczaneden temiz edebilirsiniz. Ayrıca çok az miktarda yılan yağını şampuana ekleyerek her banyoda saçlarınızı bu şampuanla yıkamanız mümkün. Yılan yağını saça sürmek için sırası ise yapılması gerekenler

 • Saçlar mutlaka temiz olmalı ve bir fırça ile temizlenmelidir.
 • Çok yoğun bir yağ olduğundan az miktarda saça damlatılır ve ortalama 5 dakika kadar saça masaj yapılır. Saç diplerine iyice yedirilmesi gerekmektedir.
 • Saçlara uyguladıktan sonra 1 saat beklenir ve saçlar yıkanır.
 • Eğer saçların geç uzamasının yanında dökülmede ve saç uçlarında kırılma varsa saç uçlarında uygulamalısınız.
 • Yılan yağı kullananların bazıları yaptıkları yorumda yılan yağını gece saça sürüp yattıklarını ve etkisinin daha iyi olduğunu söylemiştir.
 • Yatmadan önce yılan yağını saçınıza sürün be bir bone ile kaparak yatın. Sabah kaliteli bir şampuanla durulayın.

Yılan yağının saçı uzatması ve beslemesi için günde 1 defa uygulanmalı ve etkili harika sonuç almak için 1 ay boyunca kullanılmalıdır. Daha ilk kullanımdan itibaren saçlardaki parlaklık, hacim ve canlılığı göreceksiniz.

Yılan Yağı Saç Maskesi

 • 1 Yemek kaşığı yılan yağı
 • 1 Tatlı kaşığı badem yağı
 • Bone

Uygulanışı

Yukarıda saydığımız malzemeleri bir kabın içerisinde karıştırın ve saç diplerine baskı yaparak parmak uçlarınız ile iyice yedirin. Bone ile saçlarınızı kapatın. 1 saat bekledikten sonra saçlarınızı yıkayarak durulayın. Saçı uzatan besleyen, bakım yapan bu kürü haftada 1 defa uygulayabilirsiniz.

Yılan Yağı Saç Maskesi

 • 1 çay kaşığı yılan yağı
 • 1 Çay kaşığı nane yağı
 • Bone

Uygulanışı

Yukarıda saydığımız malzemeleri bir kabın içerisinde karıştırın ve saçlarınıza uygulayın. Yılan yağı saçı beslerken nane yağı ise saç diplerine ferahlık verirken saçı canlandıran yumuşak olmasını sağlayan bir etki gösterecektir. Saçınızı bone ile kapatın ve 1 saat sonra ılık su ile yıkayın. Yılan yağı maskesini haftada 1 defa uygulamanız yeterlidir.

Yılan yağı çok yoğun bir yağ olduğun çok az miktarda kullanmak gereklidir. Yılan yağını saçtan arındırmak için saçlarınızı mutlaka 2 defa durulayın. Ayrıca saç kremi kullanmak yılan yağının saçtan daha dolay çıkmasını sağlayacaktır. Yılan yağını şampuana ekleyerek kullanmak yağın yoğunluğunu alacaktır.

Yılan Yağının Saça Faydaları

Yılan yağı saç uzatır mı ve yılan yağı saç çıkarar mı sorularına cevap verdikten sonra sizlere yılan yağının saça faydalarından bahsetmek istiyorum.

 • Yılan yağı saçların kısa sürede uzamasını sağlar
 • Yılan yağının içerisinde bulunan vitaminler saçı besler, saça bakım yapar ve saçı güçlendirir.
 • Zayıflamış, kabaran ve uçları kırılan saçları daha hacimli ve canlı gösterir
 • Saç diplerini nemlendirerek. Kuru set ve kırılgan saç tipine sahipseniz mutlaka denemelisiniz.
 • Hava şartlarından, tozdan, kirden etkilenen saçları canlandırır.
 • Yılan yağı saç diplerinde oluşan mantar ve zararlı enfeksiyonların oluşumu engeller ve yok eder.
 • Yılan yağı saça sürüldüğünde inceleyen ve yıpranan saçları güçlendirir.

Yılan Yağının Zararları

Yılan yağını nerede kullanırsanız kullanın bilmeniz gereken bazı zararları vardır. Aslında dozunda ve doğru kullanıldığın asla görülmeyen yılan yağının zararları kullanılan bölgede yağlı olmasına neden olur. Yılan yağı yoğun bir yağdır ve fazla sürüldüğünde yağlanma yapar. Yılan yağı saça sürüldüğünde fazla kullanılırsa saçları yağlı olmasına neden olur. Yılan yağ kaş ve cilt bakımında mutlaka aynı şekilde çok az miktarda kullanılması fazla kullanımı sivilce ve akne oluşumu tetikler.

Yılan Yağı Kullananlar

Yılan yağı kullananlar ve yılan yağı saç uzatır mı sorusunu merak edenler için bu yağı kullananlar ve yaptukları yorumları sizler için derledim. Yılan yağı saçı uzatır mı ve yılan yağı saç çıkarır mı sorusuna yılan yağı kullananlar verdiği cevaplar.

 • Yılan yağını bir arkadaşım tavsiyesi üzerine kullandım gerçekten saçlarımızı uzattı. Birde aceyip hacimli oldu saçlarım. Rüzgarda saçlarım resmen  dans ediyor.
 • Yılan yağını dökülen ve geç uzayan saçlarım için aldım biraz yağlı bir yapıda aman benim gibi fazla kullanmayın saçlarım şu an çok yağlı oldu, ama pamuk gibi de yumuşak birde yağlı olmasa süper olacak
 • Yılan yağını kaşıma sürdüm gerçekten dökülen kaşlarım tekrardan çıkmaya başladı
 • Yılan yağını badem yağı ile karıştırıp hafif ısıtıp önce saç diplerine sonra da boylarına sürüyorum streçleyip sıcak havlu sarıp 2 saat bekliyorum ve yıkıyorum saç dökülmesini engelliyor ayrıca yumuşacık ve pırıl pırıl parlıyor saçlarımı
 • Saçlarım yandığında aktarın tavsiyesi üzerine bu yağı aldım. Daha ilk kullanımda yılan yağının harika etkisini gördüm.
 • Yılan yağı sakal uzatmak için tavsiye üzerinde kullanmaya başladım, hem sakalım harika şekilde uzadı hemde daha canlı ve parlak görülüyor.

Yılan Yağı Fiyatı

Yılan yağı fiyatı çok değişiklik göstermektedir. Bunun sebebi ise yılan yağının genelde orjinal olmamasından kaynaklanmaktadır. Yılan yağının alırken mutlaka orjinal olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Akarlardan, eczanelerden ve internette alabileceğiniz yılan yağı fiyatı 10 ile 50 TL arasında satılmaktadır.

Yılan yağının orjinal olup olmadığını anlamak için mutlaka bilinmeyen yerden alınmamalı ve hologramı bulunan yılan yağı kutuları alınmalıdır. Sahte yılan yağları asla fayda sağlamaz. Orjinal yılan yağı güvenilir internette sitelerinde satılmaktadır. Yılan yağı markaları çeşitli olasa da gerçek yılan yağı daima saç için aynı etkiyi verecektir..

Yılan yağı saç için bilinmeyen faydalarını ve etkilerini sizinle paylaşmaya çalıştım diğer yazımızda Yılan yağı sakal çıkarır mı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmana yazarak bizimle paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Begonya Bedava İnternet Yardım Başvurusu Belediye Yardımları