Yıpranmış Saçlara Özel Bakım Rutini

Yıpranmış Saçlara Özel Bakım Rutini

Hem boya ve ısıyla şekillendirmeden hem de çevresel faktörlerden dolayı saçlar zaman içinde yıpranmalara maruz kalıyor. Bunun sonucunda ise saç rengi matlaşabiliyor, elektriklenme sorunu yaşanabiliyor ya da saçlar giderek daha kuru ve kırılgan hale gelebiliyor. Tüm bunlar yıpranmış saçların kendini ortaya çıkarma şekli. Ancak yapacağınız doğru bakımlar ve tercih edeceğiniz profesyonel ürünlerle yıpranmış saçları onarmak ve sağlıklı hale getirmek hiç de zor değil. Bunun için Olaplex ürünleriyle saç bakım rutininizde yapacağınız bazı değişimler şöyle;

Yıpranmış saçlar nasıl onarılır?

1.Saçlarınızı doğal olarak kurumaya bırakın

Saç bakım rutininde yıpranmış saçlarınızı eski haline döndürebilmek için yoğun ısı uygulamaktan mümkün olduğu kadar kaçının. Kuruturken de saç kurutma makinasını devreye sokmadan doğal olarak kurumaya bırakabilirsiniz. Ya da saçlarınızı kurutmanız gerekiyorsa mutlaka ısıdan korucuyu bir ürün kullanın.

2.Sülfatsız bir şampuandan kullanın ve mutlaka saç kremine de rutininizde yer verin

Şampuan saçınızı temizlemek, saç kremi ise nemli, esnek ve parlak tutmak için devreye girer. Elektriklenmeye mücadele etmek ve daha canlı tutmak için duş esnasında saç kremi adımını atlamamalısınız. Uzmanlar saç sağlığı için sülfat içermeyen bir şampuan tercih etmenizi öneriyor. Çünkü sülfat saçınızı kendi doğal yağlarından arındırıyor. Ayrıca sülfat bazlı şampuanlar saç renginin solmasına neden olabiliyor. Olaplex No.4 Bond Maintenance Shampoo ise sülfatsız formülüyle kırılmaları azaltıyor, kopan bağları yeniden güçlendirerek saçları onarıyor. Saç kremi adımında Olaplex No. 5 Bond Maintenance Conditioner  ise Saçları derinlemesine nemlendirirken, saçları onarıyor ve besliyor.

3.Haftalık olarak yoğun bakımlar uygulayın

Yıpranmış saçlar nasıl onarılır sorusuna cevap ararken, bunun en güçlü yanıtını haftalık bakımlar veriyor. Bu tarz bakımlar saçlara daha yoğun nem verip beslerken, saçta biraz daha uzun süre bekletildiği için onarım gücü de fazla oluyor. Olaplex’in patentli bağ oluşturma teknolojisinin en yüksek konsantrasyonuna sahip olan No. 0 Intensive Bond Building Hair Treatment çok hasar görmüş, yıpranmış saçları onarıyor, güçlendiriyor ve sağlıklı görünmesini sağlıyor. Olaplex No.3 Hair Perfector için de astar görevi görüyor. Yani bu iki ürünü birlikte kullandığınızda onarım gücü epey artıyor. No. 3 Hair Perfector saçları çok yoğun şekilde onarıp güçlendiriyor. Saçların parlaklığını ve canlılığını artırıyor.

4.Saçlarınızı ısıdan koruyun

Eğer saçlarınızı sık sık ısıyla şekillendiriyorsanız, mutlaka koruyucu bir ürünü şekillendirme rutininize eklemelisiniz. Olaplex No.7 Bonding Oil ise 232 dereceye kadar ısı koruması sağlarken, hasarlı ve yıpranmış saç yapısını güçlendiriyor. Üstelik nemli veya kuru saça uygulanabiliyor. Ayrıca saçları harika şekilde parlatıyor. Saçları ısıdan ve bununla çevresel hasarlara karşı da koruyan bir başka Olaplex ürünü de No. 9 Bond Protector Nourishing Hair Serum.

5.Saçlarınıza şekil verecek ürünler kullanın

Isı kullanmadan saçlarınızı şekillendirmenize yardım edecek, hatta mümkünse içerisinde ısı koruma özelliği bulunan ürünlere şans verin. Böylece hem saçlarınızı zarar vermeden ve kırmadan şekillendirmiş olursunuz hem de ısıyla oluşabilecek yıpranmalara karşı bir koruma kalkanı oluşturursunuz. Olaplex Volumizing Blow Dry Mist ise tam olarak bunu yapıyor. Saçlara hacim ve doku kazandırırken, saçın kuruma süresini hızlandırıyor ve ısı hasarına karşı koruyor. Bu ürün de aynı zamanda saçtaki hasar görmüş bağları güçlendiren patentli Olaplex Bond Building Teknolojisi’ne sahip.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.