Yılan Yağı Sakal Çıkartır Mı?

Yılan Yağı Sakal Çıkartır Mı?

Sakallar erkeği çok şık göstermesi adına çok önemlidir. Son zamanlarda sakal uzatmak moda olduğundan bir çok erkek sakal uzatmaya yada sakallarına şekil vermeye başladı. Durum böyle olunca sakal uzatmak isteyen kişiler daha sağlıklı sakal uzatan yağları araştırmaya ve bu yağları kullanmaya başladılar.

Yılan Yağı ile Sakal Çıkarma

Sakal uzatan yağlar arasında en çok kullanılan ilk sırada gösterilen yılan yağı, erkeklerde sakal problemleri için doğal bir çözüm olmaktadır.

Erkeklerin estetik ve şık görüntüsü için sakallarına önem vermesi aslında kadınların saç bakımına önem vermesi ile aynı öneme sahiptir. İster sakal olsun isterse saç ne kadar canlı ve sağlıklı görünürse insanların çevrelerinde dikkat çekmesi ve herkes tarafından beğenilmesi herhalde mutluluk verir.

Durum böyle iken sakalları seyrek olan yada sakal dökülmesi yaşayan kişiler toplum içinde utanmaları, sıkılmaları ve toplum kaçmaları artmaktadır. Sakalların seyrek olması yada çıkmaması durumunda ilk başvurulan yağların başında gelen yılan yağı doğal olması sebebi ile cilde herhangi bir zarar vermediği gibi cildi beslemesi canlandırması nedeni ile kullanımı günden güne artmaktadır.

Bazen erkeklerde sakal seyrek çıkarken, bazı erkeklerde hiç çıkmaması  sonucunda toplum içinden uzaklaşan birey sosyal ortamlarda fazla bulunmamaya başlar. Sakalının çıkmaması ile alay edilmesinden ve konuşulmasından utanmaktadırlar.

Sakalının çıkmaması kişinin isteği dışında gelişen bir durumdur.  Bazen bir hastalık yada genetik faktörlerden dolayı böyle bir durumlu ile karşılaşma ihtimali her zaman vardır.

Sakalları seyrek olan  yada çıkmayan insanlar internette yaptıkları aramalarda genel olarak yılan yağı sakal çıkarı mı sorusu ile karşılaşmakta ve bu soruya cevap aramaktadırlar. Yılan yağı sakal çıkarır mı sorusuna vereceğimiz cevap tabikide yılan yağı sakal çıkarır olacaktır. Yılan yağı sakalları gürleştiren, canlandıran, uzamasını sağlayan harika bir doğal bir takviye ürünüdür.

Yılan Yağı Sakal İçin Nasıl Kullanılmalıdır?

Yılan yağı sakala nasıl uygulanır sorusuna cevap vermeden önce ilk yapılması gereken konu yılan yağını alacağınız yerin seçimidir. Yılan yağını aktarlardan yada doğal ürünler satan eczanelerden alırken saf yılan yağı alınmalıdır. Ayrıca bü ürün ünlü e ticaret sitelerinde uygun fiyata satılmaktadır.

Aktarlardan yada eczaneden aldığınız yılan yağını yüzünüzde sakal çıkmayan bölgeler 5-6 damla damlatıp ellerimizle masaj yapar şekilde ovalamalıyız. Bu asıl amaç masaj yaparken yağın sakla diplerine iyi yedirilmesini sağlamaktır.

Biraz zaman alan ve ortalama 5-6 ay kadar süren bu işlemde sabırlı olmak çok önemlidir. 5 ay boyunca yapılacan bu işlemde haftada 2 kere anlatığımız şekilde sakal çıkmayan bölgeye yılan yağı uygulanmalıdır. Bu şekilde yapılacak işlemde kesin sonuç alacağınıza emin olabilirsiniz. Hatta çıkan sakalların daha gür olduğunuda görebilirsiniz.

Yılan Yağının Yan Etkileri Nelerdir?

Bu kadar etkili olan sakal çıkaran yılan yağının ister istemez bazı yan etkileride olabilmektedir. Kişiden kişiye değişen bu durum bazen etkisini 1 ayda gösterirken bazen başka kişide etkisi 3 ay sonra görülmeye başlayabilir.

Yılan yağı kullanan tüm kişiler dikkat etmesi gereken ilk kural yılan yağının sakallar üzerindeki etkilerini takip etmeleridir, eğer bir değişiklik olduğunda acil olarak bu yağı bırakmalıdırlar. Bir anda aşırı şekilde gürleşen sakallar yılan yağının aşırı kullanıldığına işaret etmektedir ve belli bir süre ara vermek gerekir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.