Ozon Yağının Faydaları ve Kullanım Alanları

Ozon Yağının Faydaları ve Kullanım Alanları

Ozon Yağının Faydaları ve Kullanım Alanları Kullanımı çok eski zamanlara dayanan, alternatif tıp bilimininde sıklıkla kullanılan ozon yağı sağlık problemlerinde en çok kullanılan ürünlerin başında gelmektedir. 1881 yılında ilk defa kullanılmaya başlanan ozon yağı doğal bir arındırıcı ve dezenfekte özelliği ile etkin olarak uzun yıllar kullanılmıştır. Amerikalı bilim adamları 1950 yılında ozon yağını, sıvı yağ ile karıştırarak daha değişik bir şekilde satışa sunmuşlardır.

OZON YAĞI NEDİR

Ozon yağı çok etkili bir mikrop kırıcıdır. Bulunduğu bölgede mikrop, bakteri, ve kötü kökü bırakmaz. Ozon kararsız bir yapıda bulunduğu için kısa sürede oksijene dönüşmesi sayesinde yan etkisi bulunmaz ve doğaldır. Etkili bir mikrop kırıcı olan ozon yağı çevre dostudur ve asla atık bırakmaz.

Eski dönemlerde ağız yaralarında, vücut yaralarında ve daha bir çok hastalıkta tedavi edici etkisi sebebi ile kullanılan ozon yağı, günümüzde halen kullanılan ürünlerin başında geliyor. Ozon yağı saf zeytinyağı ile birleştirilerek oluşan yeni karışım deri üzerine masaj yapılır şekilde sürülürek sağlık, parlaklık ve düzgün güzel bir cilde sahip olmak mümkündür. Deri üzerinde bulunan yaralara özelliklede yanıkları çok etkilidir. Devamlı kullanılması halinde ise cildi yenileme özelliğinden dolayı ciltte parlama ve sağlıklı cilt yapısı görülmeye başlar.

Günümüzde pek çok tedavi merkelerinde kullanılan ozon yağı, deri hastalıklarının yanında etkili bir kozmetik ürün olmasından dolayı güzellik sektöründe sıkça kullanılan ürünlerden biridir.

Ozon Yağının Faydaları Nelerdir?

Ozon yağının faydaları, yaraları o kadar çok ki hem tıp alanında hemde güzellik sektöründe rahatıkla kullanılmaktadır. Ozon yağı içindeki bileşenler sayesinde yaraların daha çabuk iyleşmesini sağlarken mikropları ve bakterileride yok eder, ayrıca miroplarla mücadele ederken asla işe yarar sağlıklı hücreleride yok etmez

Ozon Yağının Cilde Faydaları

Ozon yağı cilde olan olumlu etkileri sebebi ile en çok tercih edilen ürünlerin başında gelmektedir. Cilt bakımında etkin olarak kullanılan ozon yağı cildi tazelik ve canlılık verir. Ozon yağı zeyrinyağı ile brlikte kullanıldığında etkisi dahada artmaktadır. Cilt bakımı yada sorunlu olan bölgeye dökülerek masaj yapararak uygulanır. Bu sayede cildiniz bebek cildi gibi olurken, sağlıklılı, canlı ve dikkat çekici bir görüntü kazanabilirsiniz.

Ozon yağını selülitli bölgeye uyguladığınızda ise etkilerini kısa sürede görmeniz mümkün. Sorunlu olan bölgeye yeterli miktarda ozon yağı uygulayın masaj yaparak ovalayın selülitli bölgede çok etkilidir.

Ozon yapı akne sivilce ve uçuklar içinde etkilidir düzenli şekilde kullandığınızda bu sorunların ortadan kalktığını göreceksiniz. Ayrıca yüzünüzde sivilceli olan bölgedeki mikrapolarıda yok eder, buda hemn sivilceleri yok etmesini sağlar hemde sivilce oluşumunu.

Ozon Yağının Saça Faydaları

Ozon yağının saça olan faydaları ise kepeği önlemesi, saç derisi hastalıklarınn yok edilmesi, saçta olan egzama yada sedef benzeri hastalıkların tedavisinde kullanabilirsiniz. Ozan yağının saçlara olan faydalarını görmek için temiz olan saçınıza ozon yağını masaj yaparak iyice diplere ve saç derisine yedirmeniz yeterlidir.

Ozon yağının Diğer Kullanım Alanları

Ozan yağının faydaları ve yararları o kadar çokki ozon yağı neye iyi gelir, ozon yağının nelere faydası var, ozon yağının kullanım alanları nelerdir sorusuna cevap vermek sizlere ozon yağının en çok kullanılan ve etkili olan bölgelerini açıklayayım.

  • Kas hastalıkları: Kas yırtılması, kas gerilmesi, eklem ağrıları için rahatlıkla kullanabilirsiniz.
  • Ayak Mantarı: Günde 2 ile 3 defa arasında ayaklarınıza uygulayın mantarlardan kısa sürede kurtulabilirsiniz.
  • Kesikler ve Yaralar: Kesik ve yaralı olan bölgeye uygulayabilirsiniz, temizleme ve iyleştirme özelliği sayesinde sorunlu bölgede etkilidir. Açık ve kanamalı yaralarda etkisi dahada büyüktür.
  • Pişik: pişik olan bölgeye uyguladığınızda acı ve yanmayı durdurum pişik olan bölgede her zaman kullanabilirsiniz. Eğer bebeklerde kullanacaksanız banyo suyunun içerisine 2-3 damla ozon yağı dökmeniz yeterlidir.
  • Baş Ağrısı: Ağrıyan bölgeye 2-3 damla damlatın ve masaj yapın. Şakak bölgesine masaj yapmanız daha etkili sonç almanızı sağlayacaktır.
  • Böcek Sokmalarında: Sinek, arı yada böcek sokmalarında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sinek ısırığında kaşıntıyı yok eder ve acıyı azaltır.
  • Tırnak mantarı: Tırnaklarınızı kesin ve bu bölgeye günde 3 defa ozon yağı sürün kısa sürede iyleştiini göreceksiniz. Mantar oksijen yağını sevmez.

Ozon Yağının Nerede Bulabilirim?

Doğal bir cilt bakımı ürünü olan, yaraları iyleştiren heryerde kullanılan ozon yağının satış fiyatı 20 tl başlamaktadır. Bu ürünü aktarlardan, eczanelerden yada online satış mağazalarında rahatlıkla bulabilirsiniz. Ozon yağının faydalarını öğrendikten sonra bu ürünü evinizden eksik etmeyeceğinize eminim.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.