Evde Yüz Kremi Nasıl Yapılır? Evde Yüz Kremi Yapımı

Evde Yüz Kremi Nasıl Yapılır? Evde Yüz Kremi Yapımı

Evde Doğal yüz nemlendirici kremi yapmak için evimizde bulunan ve kolay ulaşabileceğimiz malzemelerden yapabileceğimiz pek çok cilt bakım kremi çeşitleri bulunmaktadır. Kimyasal ürünlerle yapılmış nemlendiricilerden daha faydalı olan evde yapılmış olan doğal nemlendiriciler hem daha sağlıklı hemde daha az maliyetli oldukları için pek çok insan son zamanlarda bu kremlerin evde nasıl yapıldığını araştırmaya başladı.

Evde Doğal Nemlendirici Krem Nasıl Yapılır?

Evde yüz kremi yapmak gerçekten hem çok zevkli hemde kendinizin hazırladığı tamimiyle doğal bir ürünü kullanmak içinizin rahat olmasını sağlayacaktır. Ayrıca son zamanlar internetten evde yüz kremi nasıl yapılır şeklinde yapılan aramalar bir hayli yüksek demek oluyorki artık neredeyse pek çok insan kendi doğal nemlendirici kremini yapma arayışına girmiş.

En çok bilinen ve herkes tarafından kabul görmüş 2 tane doğal cilt kremi nasıl yapıldığını sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu yüz nemlendirme kremi gerçekten cilt bakımı ve cilt temizliği için bir numaralı yardımcınız olmaya aday.

Bepanthen Kullanarak Doğal Krem Yapmak

Malzemeler:  Bir yemek kaşığı Kakao yağı,bir yemek kaşığı üzüm çekirdeği yağı, Bir yemek kaşığı badem yağı, Bir yemek kaşığı hindistan cevizi yağı ve eczaneden alacağımız bepanthen ile doğal cilt kremimizi yapmaya başlayabiliriz.

Bepanthen  Krem Nedir?

Bepanthen Krem, ciltteki enfeksiyonları ve mikropları öldürücü, gelişmelerini önleyici ve cilt onarıcı bir ilaçtır. Yatak yaraları; bacak ülseri, deri çatlakları, meme başı çatlakları, anüs çatlakları, enfeksiyona bağlı olmayan yaralar, enfeksiyon riski taşıyan yaralar, ameliyat yaraları, doku nakilleri, yanıklar, güneş yanıkları, kesik, sıyrık ve çizik gibi yüzeysel yaralar,  deri iltihabı, pişik, enfeksiyona bağlı egzama, kuru ve tahriş olmuş ciltlerin tedavisi için kullanılır.

Hazırlanışı: İlk başta kakao yağını bir kaseye koyuyoruz ve daha büyük bir kasaye sıcak su ekleyip kakao yağı bulunan kaseyi sıcak su bulanan kaseye koyuyoruz ve kakao yağının erimesi sağlıyoruz. Kakao yağı eridikten sonra diğer yağların hepsini kakao yağı bulunan kaba boşaltıp karıştırıyoruz en son olarakta bepanthen kremden bir miktar ekleyip karıştırmaya devam ediyoruz bu işlemi yaparken eğer kakao donarsa tekrardan sıcak suyun içine koyup kakao erimesini sağlıyoruz. Karışımı hazırladıktan sonra hazırladığımız kremi 20 dakikalık soğutma işleminden sonra buzdolabına koyarak donmasını bekliyoruz donma işleminden sonra artık doğal yüz nemlendirici kremimiz hazırdır.

Shea Yağı Kullanarak Doğal Krem Yapmak 

Malzemeler: Bir yemek kaşığı lavanta yağı,Bir yemek kaşığı buğday yağı, Bir yemek kaşığı avokado yağı ve bir yemek kaşığı shea yağı bu yağıda en yakın eczaneden temin edebilirsiniz.

Shea yağı nedir?

Shea ağacının fıstığa benzer meyvesinden elde edilen oda sıcaklığında katı halde olan bir yağdır. Cilde ve saça çok büyük etkleri vardır doğal bir kremdir.

Hazırlanışı:

İlk olarak katı halde bulunan shea yağını eritmekle işleme başlıyoruz. Diğer tüm malzemeleri de erimiş halde bulunan yağın içine ekleyerek iyice karıştırmanız lazım bütün yağların tamamı ile birbiri ile iyice karışması lazım, bir kaç dakika karışımı ısıttıktan sonra bu sever tekrar soğuması için bekletiyoruz ve daha sonra buzdolabına koyarak soğumasını bekliyoruz. Artık doğal nemlendirici cilt kremimiz hazır gönül rahatlığı ile kullanılmaya hazır.

Evde Lavanta Kremi Nasıl Yapılır

Cilde besleyen canlandıran ve onaran ev yapımı kremler hem doğal hem de asla cilde zarar vermez. İşte evde doğal yüz krem yapımı tarifi.

  • 2 çorba kaşığı rendelenmiş balmumu
  • 2 çorba kaşığı hindistan cevizi yağı
  • 1 çay kaşığı E vitamini yağı
  • 2 damla tatlı badem yağı
  • 2 damla zeytinyağı
  • 7-8 damla lavanta yağı

Yapılışı

2 çorba kaşığı rendelenmiş balmumu ve 2 çorba kaşığı hindistan cevizi yağını bir cam kase içerisine alın ve bir tencere sıcak suyun içerisine oturtun. Malzemeleri  benmari usulü iyice eritin.

Erittiğiniz karışımı 1 çay kaşığı ya da 1 ampul E vitamini, 7-8 damla lavanta, 2 damla tatlı badem yağını ve 2 damla zeytinyağını ekleyin. İyice tüm malzemeleri karıştırın. Hazırladığınız karışımı bir kutuya dökün soğuduktan sonra artık kullanabilirsiniz.

Sizlere bu yazımızda Evde Yüz Kremi Nasıl Yapılır? Evde Yüz Kremi Yapımı hakkında bilgi vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazabilirsiniz.

YORUMLAR

  1. Esin Buyuran dedi ki:

    İlginç geldi.Tarifleri deneyeceğim