KIŞ AYLARINDA CİLT VE EL BAKIMI NASIL OLMALI?

KIŞ AYLARINDA CİLT VE EL BAKIMI NASIL OLMALI?

Kış aylarında soğuk havanın ve kapalı ortamlardaki ısıtıcıların etkileriyle cildinizi olduğundan daha gergin ve kuru hissedebilirsiniz. Bu dönemlerde cilt bakımı ve vücut bakımınız için ihtiyaçlarınıza uygun olan nemlendirici ve besleyici özellikli ürünler kullanmaya özen göstermelisiniz.

el bakımı

Soğuk havalarda kuruyan cildimiz için yağ bazlı veya süt kıvamında hassas yüz temizleyicileri ile birlikte besleyici özellikli serumlar ve nemlendirici kremler tercih edebilirsiniz. L’Occitane’ın en sevilen gece serumlarından Overnight Reset Serum, cildinizi bir gecede yenileyen özelliğinin yanı sıra içeriğindeki ölmez otu sayesinde cildinizi benzersiz bir şekilde yatıştırmaya ve günlük stresten arındırmaya yardımcı olur.

krem

Serumu uyguladıktan sonra cilt endişelerinize ve ihtiyaçlarınıza uygun bir nemlendirici kremle cildinizi nemlendirmeyi unutmayın! Örneğin, yaşlanma karşıtı özelliği ile cildinizin gençliğini ve parlaklığını canlandırmaya yardımcı olan eksiksiz bir gençlik bakımı sunan Immortelle Divine Nemlendirici Krem ile cildiniz daha genç ve pürüzsüz görünecektir. Immotelle Precious Nemlendirici Krem ise ilk yaşlanma belirtilerine karşı ölmez otu ve Hyaluronik Asit içeren formülüyle savaşır, cildin kendini yenileme yeteneğinin güçlenmesine ve cildinizin daha genç görünmesine yardımcı olurken, Reine Blanche Aydınlatıcı Nemlendirici Krem, cilt tonunu belirgin şekilde dengeler ve aydınlatır.

nemlendirici krem

krem onerisi

Özellikle gece ve gündüz yoğun besleyici özellikli Shea Ultra Rich Comforting Cream gibi nemlendirici kremler ile, gündüz ise güneş koruyucu özellikle SPF’li özellikli Shea Light Face Cream SPF15 gibi nemlendirici kremler kullanılarak kış güneşinden cilt korunmalıdır.

nemlendirici krem

cilt bakımı nasıl yapılır

Bir diğer dikkat etmemiz gereken noktamız ellerimiz. Kış aylarında el bakımı özellikle de pandemi ile savaştığımız günlerde çokça önemli. Özellikle ellerimizi sık yıkadığımız ve dolayısıyla nem kaybı sorunları yaşadığımız için hidrasyonun ellerinize hapsolmasına yardımcı olacak ve adeta koruyucu bir nem “eldiveni” oluşturacak ürünler tercih etmeliyiz. L’Occitane’nın shea içerikli el ve vücut bakım ürünleri kış ayları için birebir! Tüm dünyada 4 saniye de 1 adet satılan ikonikleşmiş Shea El Kremini ise size önerimiz. Shea El Kremi ile kendinize özel bir an yaratarak en büyük yardımcılarınıza yani ellerinize iyi bakmak elinizde. Elleri yağlandırmadan besleyen, hızlı emilerek anında nemlendirme sağlayan ve elastikiyetini gözle görülür biçimde artıran kreminizi gün boyu ihtiyacınız olan her an kullanabilirsiniz.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.