Koltuk Altı Tüyleri Nasıl Alınır? Koltuk Altı Kılları Nasıl Kesilir?

Koltuk Altı Tüyleri Nasıl Alınır? Koltuk Altı Kılları Nasıl Kesilir?

Koltuk Altı Tüyleri Nasıl Alınır? Koltuk Altı Kılları Nasıl Kesilir? Güzellik algısı insanlarda yüzyıllar içinde büyük bir değişiklik gösterdi. İlk insanların tüylerinden kurtulmak gibi bir sorununun olmadığını düşünmek zor olmasa gerek. Fakat günümüzdeki toplum yapısı düşünüldüğünde bayanların vücudunun daima pürüzsüz ve tüysüz olması gerektiği gibi bir görüş de var.

Koltuk altı tüylerinden kurtulmak için evde deneyebileceğiniz bir çok doğal yöntem bulunmaktadır. Özellikle koltuk altı tüyleri alma konusunda hassas olan bir çok kişi bulunmaktadır. Koltuk altı temizliği yapmak ve tüylerden kurtulmak terlemeyi de önleyecektir.

Koltuk altı kılları nasıl alınır ve koltuk altı kılları nasıl yok edilir sorusuna sizlere bu yazımızda ayrıntılı cevap vermeye çalışacağım. Koltuk altı kıllarından kurtulmak için jilet, tüy dökücü ve ağda dahil bir çok yolla temizleyebilirsiniz.

Koltuk Altı Nasıl Temizlenir

Koltuk altı tüyleri ve kıllarını belirli bir süre içinde temizlemek oldukça önemlidir. Düzenli olarak koltuk altı tüylerine temizlemek hem koltuk altının nefes almasını sağlayacak hemde terlemenin önüne geçmiş olacaksınız. İşte koltuk altı tüylerini temizlemenin yolları;

Koltuk Altı Kıllarını Jiletle Tıraş Etme

Yoğun iş temposunda çalışan çoğu kadın koltuk altı tüylerinden bu yolla kurtulur. Başka yöntemleri denememesinin bir diğer sebebi ise en acı vermeyen yöntemin bu olmasıdır. Fakat bu yöntem ile tüyler 1 2 güne kadar tekrar belirmeye başlar ve koltuk altında tahriş-kararmalar meydana gelir.

Ayrıca çoğu kadında ters bir etki yaratarak daha fazla tüy oluşumuna zemin sağlar. Bu bütün kadınlar için geçerli bir durum olmayabilir. Bazı kadınlarda jilet kullanımı daha fazla tüy çıkmasına sebep olmaz. Genelde fazla tüy çıkan kadınlarda çeşitli hormonal hastalıklar vardır. Yani jiletin daha çok tüy çıkmasına sebep olması klinik olarak henüz saptanmamıştır.

Koltuk altı kıllarını jiletle almanın kötü yönlerinden biri olan koltuk altı kararması oluşmasıdır. Ayrıca jiletle kılları almak tahriş, kaşıntı ve batığa neden olacağından bazı kişiler tarafından tercih edilmez.

Koltuk Altı Kıllarını Eldiven İle Almak

Bu yöntem geleneksel yöntemlerden bir tanesidir. Eldiven ile koltuk altı tüylerinden kurtulmak oldukça kolaydır. Bu yöntemi büyüklerimiz oldukça fazla kullanmış olmakla birlikte vücudun çeşitli bölgelerinde de kullanılabilir. İçi pudralı bir doktor eldiveni ile tüyleri çekerek uygulanan bu yöntem fazla can yakmaz. Çünkü zamanla koltuk altı uyuşarak acıya duyarsızlaşır. Bu sayede acı hissedilmez. Ayrıca tüyleri kökünden alabilmek de bu şekilde mümkündür. Tüylerin geriye çıkması haftalar sürer. Ağdadan sonra tercih edilen 2. Yöntemdir.

Koltuk altı kıllarını eldivenle yollama yöntemi bir çok kadın tarafından tercih edilmesinin nedeni pratik ve kolay olmasıdır. Doktor eldiveni ile kılları ve tüyleri yolmak ilk başta acı verici gibi görünmesine karşı hızlı yapıldığında acı fazla olmaz.

Koltuk Altı Kılları Ağda İle Nasıl Alınır

Ağda tekniği koltuk altı tüylerinden kurtulmak için en iyi yöntemlerden birisidir. Koltuk altı tüylerinden kurtarabildiği gibi ölü derilerin de vücuttan atılmasına sebep olur. Bu sayede cildiniz de yenilenir. Birçok ağda çeşidi vardır. Eskiden evlerde bayanlar ağdalarını doğal yollarla elde etmekte idi. Günümüzde ise sir ağda ve partikül ağda ortaya çıkmıştır. Bu ağdaların kendilerine özel makine ve sistemleri vardır. Evde yapılan ağdalar gibi sıcak suda ısıtılamaz. Ayrıca kendilerine özel yapılı ağda bezleri de kozmetik dükkanlarında satılabilmektedir. Bu ağdaları vücuda uyguladıktan sonra kendilerine has olan ağda sonrası losyonlarını da sürmeniz gerekiyor.

Sir ve partikül ağdaların uygulanışındaki yanlış teknikler ciltte morarmalara, ve lekelere sebep olabilir. Bu sebeple uzmanlara yaptırmanız sizin için daha garantidir. Aksi taktirde vücudunuzda lekeler meydana gelebilir. Bir uzman bunları hesaba katarak size ağda yapacaktır. Ancak ekonomik olmasını istiyorsanız ağda makinalarını temin ederek dikkatlice kendinize uygulayabilir, koltuk altı tüylerinden de kurtulabilirsiniz.  Ağda sonrası losyonu uyguladığınız bölgeye sürerek birkaç saat kadar güneşe çıkmamalısınız, leke oluşumunun olmasını istemiyorsanız. Ayrıca ağda vücudunuzda eridiği zaman ağda bezini çekerken yapışabilir ve bu şekilde derinizde morarmalar kızarmalara sebep olabilir.

Koltuk Altı Kıllarından Kurtulmanın Doğal Yolları

Koltuk altı tüylerinden nasıl kurtulurum diyorsanız koltuk altı tüylerinden kurtulmanın doğal yollarını deneyebilirsiniz. Acısız ve ağrısız olarak koltuk altı tüylerinden kurtulmak için limon ve şeker ile hazırlayacağınız ağda etkili bir yöntem olabilir.

Limon ve Şeker ile Evde Ağda Yapımı

  • Yarım limon
  • 1 bardak / 200 gr şeker

Hazırlanışı ve uygulanışı

  • Bir cam kase içerisine limonu sıkın ve şekeri ekleyin
  • Eğer limon suyu yetersiz kalırsa az miktarda su ekleyebilirsiniz.
  • Karışımı orta sıcaklıkta ısıtın ve şeker eriyene kadar devam edin
  • Hazırladığınız karşım kaynamaya başladığında ateşin üzerinden alın ve macun kıvamına gelen kadar karıştırın
  • Rengi bal rengini aldığında bir kenarda soğumaya bırakır. Soğuduktan sonra ihtiyaç halinde kullanmaya başlayabilirsiniz.
  • Şeker ağdayı kılları almak istediğiniz bölgeye ince tabaka halinde sürün tüylerin çıkış yönünün tersinden çekin.
  • Şekerli ağda yapışkanlık hissi verdiğinden işlem sonrası bol su ile durulayın

Koltuk Altı Tüyleri Lazer Epilasyon

Koltuk altı kıllarından kurtulmanın kesin yollarından biride lazer epilasyon yaptırmaktır. Lazer epilasyon ile tüylerinden sorunsuz ve acısız bir şekilde tamamen kurtulabilirsiniz. Kıl yapısı, yoğunlu ve cilt türüne göre ortalam 8 seans sonrası tüylerden kurtulabilirsiniz.

Koltuk altı kıllarından lazer ışınları ile yakılması işleminden kılların yok olmasına kesin çözüm sunar.

Koltuk Altı Kılları Nasıl Kesilir

Koltuk altı kıllarını jiletle kesmeyi en kolay ve pratik yöntemlerden biridir. Tüylerin jiletle alanların kılları daha çabuk uzar bunun nedeni ise tüylerin kökten alınmamasıdır. Koltuk altı kılları çıkış yönüne yani büyüme yönüne doğru kesilir. Koltuk altı tüylerini ters almak batık ya tahrişe neden olacağı için asla ters yönde kesinmemelidir.

Koltuk Altı Kıllarını Yakmak Doğru Mu

Koltuk altı tüylerini yakmak doğru bir işlem değildir. Kılların ve tüylerin yakılması koltuk altı derisinde ciddi sorunlara neden olabilir. Tüyleri yakmak yerine sizlere anlattığım diğer yöntemleri deneyebilirsiniz.

Koltuk Altı Kıllarının Boyu Ne Kadar Olmalı

Koltuk altı kıllarının boyu fazla uzamadan kesmek gereklidir. Genelde koltuk altı kılları ele gelmeye başlayınca yada ağda ile alınmaya başladığını düşündüğünüz an alınmalıdır. Koltuk altındaki tüyler fazla uzatılmadan kesilmelidir.

Koltuk Altı Kılları Hangi Yöne Doğru Alınır

Koltuk altı tüylerini ve kıllarını çık yönüne doğru almak gereklidir. Ters yönde alınması yada kesilmesi tahriş ve kaşıntıya neden olabileceği gibi 2 yada 3 gün boyunca rahatsızlık yaşamanıza neden olabilir. Özellikle yazın ters yönde alına kıllar terleme sonrası dahada fazla acı ve kaşıntı yaşamanıza neden olabilir.

Koltuk Altı Tüyleri Nasıl Azaltılır

Koltuk altı tüylerini azaltmak için ağda ve eldivenle yolmak en sık tercih edilen yöntemler arasındadır. Tüylerden tamamen kurtulmak içinse lazer epilasyon kesin sonuç vermektedir.

Peki ya siz koltuk altı tüylerini almak için neler yapıyorsunuz. Tüylerden kurtulma yöntemlerinizi yorum kısmına yazarak bizimle paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.