Benzamycin Krem

benzamycin krem sivilce
Paylaş
 

Benzamycin Krem; Birçok gencin korkulu kabusu, bitmeyen çilesi sivilcelerin tedavisinde kullanılması önerilen Benzamycin Krem son derece etkili bir tedavi aracıdır. Hormonlar aracılığı ile şekillenen daha doğrusu şekillenemeyen sivilceler ve buna ek olarak blue çağının getirisi olan sivilceler dışında kalan sivilce türleri için etkili olduğu konuşulan Benzamycin Krem on bireyden sekizinde olumlu sonuç göstermektedir. Bence kalan iki kişide kullanım hatası mevcuttur. Onları rahatlıklı görmezden gelebiliriz.

Benzamycin krem nedir, benzamycim krem ne için kullanılır;  İçeriğinde bulunan benzoil, eritromisin adlı etken maddeler ile cilt yüzeyine uygulanan jel kıvamında bir sivilce kremidir. Benzamycin jel içeriğindeki bileşenler sayesinde cilt yüzeyinde sivilcelerin ve aknelerin oluşmasını engeller. Cildi soyucu ve kurutucu etkisi vardır, bu sayesi ciltteki fazla yağ ve kirin kolayca temizlenmesini sağlar. Sivilce tarlası görünümünü alan cildiniz için, Deri ve zührevi hastalıkları polikliniklerine muayene olduğunuzda yüzünüzü muayene eden hekim cildiniz için en uygun ilacı ile yazacaktır. Tercihen Benzamycin Krem kullanmak istediğinizi hekiminize söyleyebilir ve bu konu hakkında ki görüşlerini öğrenebilirsiniz.

benzamycim krem sivilce

Bemzamycin Tropikal Jel

Benzamycin Krem’in Faydaları

Benzamycin Krem kullanan bireyler en nihayetinde bu nahoş görüntüden kurtulacağının sevinciyle tez zamanda uygulamaya geçerler. Yağlı ciltlere sahip olan bireyler bu süreçte kremin etkisiyle ciltlerinin kuruduğunu gözlemleyecektir. Cildi kurutarak sivilcelerin bünyesinde bulunan iltihabı akıtan Benzamycin Krem cildinizi aşırı derece kurutabilmektedir.  Aslında benzamycin tropikal jel‘in asıl amacı yağlı cildi kurutarak sivilcelerin önüne geçmektir. Unutmayın yağlı cilt daima sivilce oluşuma ortam hazırlamaktadır. Lakin sivilcelerin taht kurduğu suratınızda ki sivilcelerin sönüşü bu sonuca katlanmanıza sebep olabilir.

Hassas ve kuru ciltlere sahip bireylerde, Benzamycin Krem kullanıldığı taktirde cilde sağlayacağı kuruluk zaten kuru olan cildinizde tahribat ve istenmeyen başka etkilerde bırakabilir. Buna dayanarak Benzamycin Krem kullanmadan önce muhakkak alanında uzman başka doktorlara danışmalısınız. Bu şartlarda Benzamycin Krem yan etkileri görülme olasılığı yüksektir.. Nemli bir cilde sahip iseniz Benzamycin Krem kullandığınız süreçte cildinizin nemini takviye etmek amaçlı nemlendirici kremler kullanmalısınız.

Benzamycin Krem Nasıl Kullanılmalıdır?

Benzamycin Kremi geceleri yatmadan önce cildinizi cilt temizleyici sabunlarla iyice temizledikten sonra yalnızca sivilcelerin hakim olduğu alanlara uygulanmalıdır. En dikkat etmeniz gereken husus yüzünüzü gündüzden kalma makyaj kalıntılarından tamamen temizlemiş olmanızdır. Daha sonra kremi uygulayıp uyumalı, ertesi gün kalktığınızda kremi cildinizden titizlikle arındırmalısınız. Bu kremi günde 2 defadan fazla sürülmesi asla tavsiye edilmez.

benzamycin sivilce kremi

Benzamycin sivilce kremi kullanan biri

Benzamycin Sivilce Kreminde Olası Yan Etkiler

Benzamycin sivilceleri cildinizden def etmeye yarayan Benzamycin Krem’in yan etkisi cilde vermiş olduğu kuruluktur. Bunlara ek olarak olması muhtemel etkiler de vardır; Ciltte kuruluk, kaşıntı, pullanma, dökülme ve yüz ödemi, şişlik olarak belirlenmiştir. Belirlenen etkilerin görülmesi durumunda acil olarak bir sağlık kuruluşunun kapısını çalmalısınız. Hamile ya da hamile kalma planı yapan hanımların Benzamycin Krem kullanmadan evvel yine bir doktora danışmaları tavsiye edilir. Benzamycin Krem kullanımı sırasında göz temasından uzak durmalısınız.
Cilt doktorları önermediği sürece Benzamycin Krem ile sivilce tedavisi sırasında başka herhangi bir sivilce kremini kullanmamalısınız. Benzamycin Krem’in bir yan etkisi de; temas ettiği saç ve ya vücut tüyünü beyazlatma olasılığıdır. Bu oldukça yüksek bir ihtimaldir. .

Beznamycin Krem Kullananların Yorumları

 • Yüzümde ne zaman sivilce çıkça akşam sürüp yatıyorum ve sabah cildimdeki sivilceler yok oluyor.
 • Stresten dolayı çıkan sivilcelerimi çok hızlı kuruttu.
 • Doktorum reçeteye bu kremi yazdı etkisini çok hızlı gördüm, ama cildimi çok kurutuyor.
 • Kullandığımda sivilcelerim geçiyor ama bıraktığımda tekrar çıkıyor. Gerçekten çok etkili bir krem.
 • Beznamycim krem sivilceleri geçirir mi sorusuna vereceğim iyi cevap kesinlik geçirir olacaktır.

Benzamycin Krem Satış Fiyatı

Tüm eczanelerde Benzamycin Krem 35 TL olarak satışa sunulmaktadır. Benzamycin Tropikal Jel hakkıda aklına takılanları sorabilir yada bu kremi kullandıysanız sonucunu yorum kısmana yazarak diğer kişilere deneyimlerinizi aktarabilirsiniz.

Ayrıca diğer makalemizde En İyi Sivilce Kremleri hakkında bilgi veren yazımızı okuyarak diğer sivilce kremleri hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

 • Site Yorum

32 adet yorum var.

 1. İsminiz dedi ki:

  Merhabalar bi sorum olucak.bu kremi sürdükten sonra ertesi gün kalkıp yıkıyacaz ve dışarı çıkıcaz bi güneş kremi de sürmek gerekmiyo mu?teşekkürler

 2. Efe dedi ki:

  20 gündür kullanıyorum henüz bir etkisi yok normalde 8 haftada belli oluyormuş benim sivilceden cok aşırı nerdeyse kronikleşmiş lekeleri cikaracak mi onu merak ediyorum..

 3. Fırat dedi ki:

  10 gündür kullanıyorum faydasini göremedim gece sürüp uyuyorum sizce neden ?

  • Semih dedi ki:

   Kardeşim daha 10. günün ilaç bitinceye kadar devam et ben de bugün aldım ilk defa süreceğim inşallah istediğimiz cilde sahip oluruz geçmiş olsun

 4. Esma dedi ki:

  Yüzüm aşırı yağlı ve sivilceli bu kremi doktora sormadan kullansam bir şey olur mu

 5. Berfin dedi ki:

  Ben bu kremi kullanali 2 gun oldu ve yuzum kasiniyo ayni zamanda gozlerimin altinda sislik oldu. Ben gece surup uyuyorum doktorum oyle kullanmami tavsiye etti sizce bu normalmi ?

 6. Zeliha dedi ki:

  Meraba ben de bu krem den kullanıyorum dotorum bana sadece sivilcelerin esür iki saat beklet sonra yıka dedi yoksa yüzün de yanma yapar dedi

 7. HASAN dedi ki:

  Arkadaşlar ben bu ilacı 20 gündür kullanıyorum nerdeyse yüzümde hiç sivilce kalmadı ama ilaç bitince tekrar çıkarmı diye korkuyorum bitirdikten sonra tekrar yüzünde sivilce çıkan oldumu

  • Esma dedi ki:

   Mehaba ben de 3. Gün oldu kullanmaya baslayalai ve yüzüm kızardı ve çok kaşıniyo sizce normal mi bırakmalı miyim yoksa 1 hatay deneyeyim mi ?

   • Serkan dedi ki:

    Öncelikle merhaba bende benzamycin kullanıcısıyım cildin kuru ise ve doktorun önermedi ise ilacı kullanma cildinde çatlaklar ve daha kötü sorunlar çıkarabilir.. Bende 1ay oldu kullanıyorum doktor önerisi olarak aldım ve yüzüm de gerçekten gözle görülebilecek bir değişim oldu ..
    Zaten doktoruna gidersen hem fiyattan hemde cildin için önerilen bir ilaç alabilirsin geçmiş olsun…

 8. Damla dedi ki:

  Salam men bu kremi istifade edirem amma mene hekimim bunu roaccutane ile birlikde yazib bunu sadece sepkilerin uzerine cekmek lazimdi?birde bu kremi roaccutane ile birlikde istifade etmek duzgundurmu

 9. Irem dedi ki:

  İlk doktora gittiğimde bana akneflox yazmıştı hicbir ise yaramadi hatta daha da çoğalttı yanaklarım full sivilce olmuştu başka doktora gittim benzamycin ve yanında ekstradan azitro hap yazdı hapı etki yapınca kullanmadım benzamycini 1 ay kullandım ve yüzumdeki bütün sivilceleri kuruttu adeta hepsi yok oldu gerçekten mucizevi bi ilaç ama yılmadan 1 ay kullanın çünkü iki günde hemen etki göstermez şimdide ayni doktor sivilcelerim artik olmadigi icin benzamycin i biraktirdi ve izlere yönelik etrexin jel yazdi 1 ay kullanip yine kontrole gidicem teşekkürler benzamycin☺

 10. Yusuf taner dedi ki:

  18 tame dermatilji doktoruna gittim. 3 senedir geçmeyen katı iltihaplarım var.ameliyat bile oldum.(fayda etmedi)Bu kemi 2 gündür kullanıyorum.Gözle görülür.iyileşme varr. Iltihaplar çıkıyor.Umarım tamamen kurutur.

  • Zey dedi ki:

   Merhaba ben de bu ilacı kullanıyorum ve kullandığım yerde sivilceler çıktı bu ilacın etkisimi böyle ? Birden sivilcelendi ve iltihaplandı

  • Gamze dedi ki:

   Ben kullanaya başlayalı 5 gun oldu yuzum soyuluyo sizde böyle bişey oldumu

 11. Fatma dedi ki:

  Banyo yaptıktan sonra uygulasam bir. Sorun olur mu?

 12. Sevcan dedi ki:

  Ben bugün alanında uzman doktorumun önerisiyle aldım yüzüm berbat bir halde iltihapli alerjik oldu . 1 haftada etkisini gösterir mi ? ☹️

 13. güneş dedi ki:

  benzamycin kremi kalıcı bir çözüm yapmıyor ben kullandım amam bırakınca tekrar sivilce oluyor hayatımız boyuncamı kullanacaz bu kremi

  • Aynen dedi ki:

   Aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum. Yüzüm temizleniyor resmen mükemmel oluyor haliyle bir iki gün sürmüyorum sonra tektardan tek tük başlıyor alerjik pütürlenmeler

   • Büşra dedi ki:

    Kızlar bende kullanıyorum bu kremi yaklaşık 3 aydır sivilcelerim geçti ama bırakmaya korkuyorum tekrar çıkar diye. Siz bi çözüm bulabildiniz mi?

   • Gamze dedi ki:

    Beslenme ve spor gibi değişiklik gerekiyor sizin vücudunuz için toksin atabilmek için

 14. Ayça dedi ki:

  Benzamycn bugün kullanmaya basladım..bioderma sebium serisiyle yüzümü tamamen temizleyip sürüyorum fakat çok kurutuyor..yüzüme yani benzamycnin üzerine nemlendirici sürebilir miyim?

 15. Serpil dedi ki:

  Ben kremi bugün aldım. Ama kremin kıvamı olmadı. Kremi kurtarabilir miyim?

 16. ebru dedi ki:

  benzamycin kremi yaklaşık bir aydır kullanıyorum fakat sabahları yüzümü yıkarken yapışıyor çıkartamıyorum ne yapmalıyım? birdi sivilcelerim olmasına ragmen cildim çok kuru bu kremden sonra iyice kurudu nemlendirici yerine hakiki zeytin yağı kullanıyorum hafif sürüyorum ama tekrardan çoğalırmı bilmiyorum.

  • Selma dedi ki:

   Bende kullanıyorum sabahları yıkarken ılk önce ılık suyla yıka sonra da kükürt sabun u ıle çıkar sıcakla temas ettiği için daha Kolay çıkıyor bide öyle dene derim

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun