Sakal Nasıl Çıkar? Sakal Çıkarma Yolları ve Yöntemleri

Sakal Nasıl Çıkar? Sakal Çıkarma Yolları ve Yöntemleri

Sakal Nasıl Çıkar, Sakal Çıkarma Yolları ve Yöntemleri Erkeklerin daha çekici ve estetik görünmelerini sağlayan sakallar, şüphesiz ki tüm erkeklerin kendilerini daha güvende ve seksi hissetmelerine de olanak tanıyor.

Ancak bazen birtakım hormonal bozukluklara bağlı olarak sakal bölgesinde kelleşme görülebiliyor. Köselik olarak isimlendirilen bu durum, erkeklerin en büyük korkulu rüyaları arasında yer almakla birlikte çoğu zaman sakalların çıkmamasının ve uzamamasının köselik dışında farklı nedenleri de bulunuyor.

Yani köseliğinin söz konusu olmadığı durumlarda birtakım doğal yöntemlerle sakalların daha hızlı ve daha gür bir şekilde çıkması sağlanabiliyor.

Bu yazımızda sakallarının uzunluğundan ve sıklığından memnun olmayan erkekler için doğal sakal çıkarma yollarını paylaşmak istiyoruz.

İşte, en etkili doğal sakal çıkarma yöntemleri listemiz:

Doğal Sakal Çıkarma Yöntemi

Sakal çıkması için doğal yöntemler her zaman en etkili ve tercih edilen yöntemlerdendir. Sakal çıkması için doğal çözüm önerileri ise;

Sakal Çıkarmak İçin Sarımsak

Tüy köklerini uyararak, tüylerin ve saçların daha hızlı bir şekilde çıkmasına katkıda bulunan, saç bakım maskelerinde sıklıkla kullandığımız bir malzeme olan sarımsak, aynı zamanda gür sakala sahip olmak isteyenlerin de yardımına koşuyor.

Sarımsak ile daha gür sakallara kavuşmak adına öncelikle bir adet sarımsağın dış kısmını soyun. Ardından çatalla üzerine hafifçe bastırın ve sarımsağın sulanmasını sağlayın.

Bu noktada cildinizdeki sakal miktarına göre 2-3 diş sarımsak kullanabilirsiniz. Ardından hafifçe ezilmiş olan sarımsakları sakal bölgenize bastırın ve yaklaşık 30 dakika bu şekilde bekleyin. 30 dakikadan daha uzun bir süre beklemeniz, mevcut sakallarınızın da yanmasına yol açabilir. Bu yüzden bekleme süresini 30 dakikadan daha uzun tutmamaya özen göstermelisiniz.

Son olarak da az bir miktar şampuan yardımıyla sakal bölgenizi durulayın.

Sakal Çıkaran Zeytinyağı ve Sarımsak Kürü 

Sarımsağın etkisini birkaç tık daha yükseltebilmek adına zeytinyağı-sarımsak kürünü deneyebilirsiniz.

Zeytinyağı-sarımsak kürünü hazırlamak için öncelikle bir havanda 2-3 diş sarımsağı ve bir çay kaşığı tuzu güzelce dövün. Ardından bu sarımsağa bir tatlı kaşığı zeytinyağı ilave edin.

30 dakika bekleyin ve cildinizi şampuanla ve suyla durulayın. Bu noktada bebek şampuanı kullanmanız daha etkili bir sonuç almanızı sağlayabilir.

Haftada 3 kez olacak şekilde sarımsak kürünü cildinize uyguladığınız takdirde birkaç ay gibi kısa bir sürede beklediğiniz sonucu alabilirsiniz.

Sakal Nasıl Çıkar Kesin Çözüm

Sakal nasıl çıkar kesin çözüm önerisi arayanlar İbrahim Saraçoğlu tarafından etkisi kanıtlanmış bu yöntemi deneyebilir.

Sakal Çıkaran Aslanpençesi Kürü (İbrahim Saraçoğlu)

Cilt bakım maskeleri ve şifalı bitkisel karışım tarifleri ile pek çok soruna doğal bir şekilde çözüm üreten prof doktor İbrahim Saraçoğlu’nun önerdiği bu kür tarifini de mutlaka denemenizi öneriyoruz.

Özellikle hormonal bir probleme bağlı olarak sakallarınız bir türlü çıkmıyorsa, mucizevi etkiler gösteren bu kürü muhakkak değerlendirmelisiniz.

Malzemeler:

 • 1 tatlı kaşığı testere dişli aslanpençesi
 • 1 su bardağı su

Hazırlanışı:

 • 1 bardak suyu kaynattıktan sonra içerisine 1 tatlı kaşığı aslanpençesini ilave edin. Ardından çayı kaynatmaya devam edin.
 • 5 dakika sonrasında çayı ocaktan alın.
 • Çay ılıdığı zaman çayı tüketebilirsiniz.
 • En az 2 ay boyunca günde 2 sefer bu çayı tükettiğiniz takdirde son derece etkili bir sonuç gözlemleyebilirsiniz.
 • Ancak bu aşamada sabırlı olmalı, kürü 2 ay boyunca pes etmeden düzenli olarak tüketmeyi ihmal etmemelisiniz.
 • Özellikle ergenlik dönemindeyseniz ve birtakım hormonal bozukluklar yüzünden sakalınız çıkmıyorsa, hormon düzenleyici olan bu kürü tüketebilirsiniz.

Sakal Çıkması İçin Doğal Çözüm

Sakal çıkması için doğal yöntemlerden biride bitkisel ilaç kullanmaktır. Sakal çıkarak bitkisel yöntemlerde sakal köklerini besleyerek sakal oluşmasını sağlar.

Etkili Doğal Sakal Çıkarma Yöntemi: Bitkisel Yağ Karışımı

Hint yağı, badem yağı ve çörek otu yağı gibi cildimizi besleyen, nemlendiren ve gözenekleri derinlemesine temizleyen cilt bakım yağlarının karışımı ile elde edebileceğiniz kür ile sakallarınızın uzamasını garantileye bilirsiniz.

Malzemeler:

 • 1 çay kaşığı badem yağı
 • 1 çay kaşığı kekik yağı
 • 1 çay kaşığı sarımsak yağı
 • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
 • 1 çay kaşığı Hint yağı

Hazırlanışı:

 • Tüm malzemeleri uygun bir kasede karıştırın.
 • Ardından kullanmadığınız bir sprey şişesine aktarın.
 • Günde bir kez sakal bölgenize birkaç fıs olacak şekilde sıkın. Krem sürer gibi sakal bölgenize güzelce yedirin(Mümkünse gece yatmadan önce sürün)
 • 1 saat bekleyin, peçete yardımıyla sakalınızdaki fazlalıkları alın ve sabah uyandığınızda cildinizi bol ılık suyla durulayın.
 • Kürü ilk iki hafta her gün ikinci haftadan sonra ise haftada 2-3 kez olacak şekilde cildinize uygulayabilirsiniz.

UYARI: Sakal bölgenizde sivilce ya da yara bulunuyorsa, hassas bir cilt yapınız varsa ya da kürün bileşenlerine karşı aşırı hassasiyetiniz mevcutsa bu kürü cildinize uygulamaktan kaçınmalısınız!

Soğan Kürü ile Sakal Çıkarma

Tıpkı sarımsak gibi soğan kürü de düzenli olarak cilde uygulandığında sakal köklerini uyararak, daha güçlü sakal köklerine sahip olabilmenizi sağlıyor.

Üstelik soğan kürü, kolaylıkla hazırlanabiliyor.

Soğan kürünü hazırlamak için 1 adet soğanı ortadan ikiye yani enine doğru kesin. Ardından parmaklarınızla kestiğiniz yere bastırın ve suyunun çıkmasını sağlayın.

Soğan suyunu 5-10 dakika sakal bölgenize yedirin. Üzerine ince bir tabaka halinde olacak şekilde bir miktar bal sürün. Mümkünse organik bir bal kullanın.

20-30 dakika bekleyin ve cildinizi bol soğuk su yardımıyla durulayın.

Sakal Çıkarma Yolları

Sakal çıkarmak için pek doğal yöntem bulunmasına karşın bir çok erkekler tarafından bilinmektedir. Sakal çıkması için ne yapmalıyım diyorsanız kesinlikle sizlere verdiğim doğal yöntemleri uygulayarak kesin sonuç alabilirsiniz.

Sakal çıkarma yolları arasında en çok denenen ve etkili sonuç veren sarımsak ve soğan ile sakal çıkarma yöntemleridir.

Soğan yada sarımsağı ikiye bölerek sakal çıkmayan bölgeye sürmenizi yeterlidir. Ortalama 15 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile yüzünüzü durulamanız yeterlidir.

Sakal ve Bıyık Bakımı

Eeose Sakal Serumu Etkili Mi

Yılan Yağı Sakal Çıkarır Mı

Bu yazımızda doğal yollarla sakal çıkar mı? Doğal sakal çıkarma yolları nelerdir? sorularını yanıtlamaya çalıştık.

Yukarıdaki yöntemleri en kısa sürede denemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Begonya Yardım Başvurusu Belediye Yardımları Belediye Yardımları