Bel ve Karın Bölgesindeki Yağları Doğal Yollardan Eritin!

Bel ve Karın Bölgesindeki Yağları Doğal Yollardan Eritin!

Bel ve Karın Bölgesindeki Yağları Doğal Yollardan Eritin! Fazla kilo sorunu olan hemen herkesin ortak noktası olan karın bölgesini eritme ve daha ince bir bele sahip olma hayali, bitkisel ve doğal çözüm yöntemleriyle mümkün olabilir. Beslenmeye ve egzersize dikkat ederken, bir yandan hayatınıza ekleyeceğiniz etkili kürler ve tariflerle kilo verme sürecini hızlandırmak ve karın yağlarını eriten doğal yöntemler sayesinde en kısa sürede hayal ettiğiniz vücuda ulaşmak için bizi takip edebilirsiniz.

Karın Yağlarını Eriten Doğal Besinler Nelerdir?

Karın bölgesindeki yağlanma yalnızca estetik kaygılara neden olmakla kalmayıp ilerleyen zamanlarda iç organların ve hormonların etkilenmesine, böylece kişinin son derece ciddi sağlık sorunları yaşamasına neden olabilmektedir. Bu nedenle beslenmeye odaklanarak ve yeterli hareket ederek karın bölgesindeki yağlardan kurtulmak gerekmekte, çözüm ise yine doğanın armağanı olan leziz besinler ve şifalı bitkilerden gelmektedir.

Beslenmenize eklediğiniz ve düzenli olarak tükettiğiniz takdirde var olan diyetinizin etkisini katlayacak ve her biri faydasıyla diyetinizi çok daha sağlıklı kılacak olan karın yağlarını eriten besinler şu şekilde:

Yoğurt

Kilo vermek isteyenler kadar sağlıklı bir metabolizmaya sahip olmaya önem verenlerin de ilk tercihlerinden olan yoğurt, yoğun protein ve mineral oranıyla yağlar yakılırken kas yapımının hızlanmasını desteklemektedir. Vücudun yağ yakmak için ihtiyacı olan enerji kaynağını sağlamanın en sağlıklı yollarından biri olan yoğurt, diyete bağlı kas kaybının önüne geçmekte, ayrıca bel çevresindeki yağların hedef olarak alınmasını sağlamaktadır.

Kinoa

İnatçı kiloları vermede en etkili ve faydalı bel bölgesindeki yağları eriten besinler arasında yer alan kinoa, hayatımıza yeni girmiş bir trend olmasını yüksek protein ve lif oranıyla dikkat çekmesine borçludur. İçeriğinde demir, selenyum, çinko ve antioksidan görevi gören E vitamininden bolca bulunduran kinoanın sebzeler veya etlerle bir arada tüketilmesi mümkündür.

Yumurta

Yine protein deposu olmasıyla kas yapımını destekleyen besinlerden biri olan yumurta, sayısız vitamin ve minerali aynı anda sunmasıyla tam bir metabolizma dostudur. Yağların yakımını hızlandırmakla kalmayıp gün içinde daha uzun süreli tokluk hissini destekleyen bu karın bölgesindeki yağları eritmek için doğal çözüm önerisinin, sağlıklı diyetler yapmak ve aç kalmadan kilo vermek için mutlaka diyetinizde yer alması önerilmektedir.

Yulaf

İçerdiği kompleks karbonhidratlar ve yüksek lif miktarı sayesinde düşük glisemik indeksine karşın yoğun bir zindelik ve tokluk veren yulafın, özellikle sindirime olan etkileri kilo verme sürecindeki en büyük yardımcılardan biridir. Kasların gelişimine katkı sağlayan besinlerden yulaf yalnızca doymamış yağlardan değil kalsiyum, magnezyum ve fosfor gibi mineraller açısından da bir hayli zengindir.

Mevsim Sebzeleri

Yoğu miktarda lif ve su içeren yeşil yapraklı sebzeler ile vitamin değeri yüksek mevsim meyvelerini bir arada tüketmek, keyifli, sağlıklı ve kolay olduğu kadar etkilerini hızlı gösteren diyetler yapmak için de şart olmaktadır. Diyetlerin olmazsa olmazlarından mevsim sebzeleri arasında akla ilk gelenler kereviz, kabak gibi su içeriği yüksek olanlar ile marul, ıspanak, lahana gibi geniş yapraklı sebzeler olmakta, tüm bunları farklı günlerde tüketerek diyetin daha dengeli ve kolay geçmesini sağlamak mümkün olmaktadır.

Su Oranı Yüksek Meyveler

Vücudun temel vitamin ihtiyacını karşılamadaki en iyi dostlarından biri olan taze ve sulu meyveler, yalnızca canlı renkleri, mis kokuları ve doyum olmayan tatlarıyla değil, metabolizmayı canlandıran besin değerleriyle de mutlaka her gün tüketilmesi gerekenler arasındadır. Karpuz, üzüm gibi su oranı yüksek meyvelerin yanı sıra muz gibi tokluk hissi veren meyveler de diyetlerde yer alarak bel bölgesindeki yağları eritmek için doğal olarak tüketilmesi önerilen seçenekler arasında sayılmaktadır. Ayrıca ödem atma üzerine etkileriyle tanınan ananasın başta bel ve karın çevresindeki yağlar olmak üzere istenmeyen yağları eritmede vücuda yardımcı olduğu düşünülmektedir.

Karın Yağlarını Yakmaya Yardımcı Baharatlar Nelerdir?

Besinlerin kendisi kadar onları tatlandırmak için tercih ettiğimiz baharatlar da kilo verme sürecinde önemli etkilere sahip olmakta, her biri genel olarak vücuda sunduğu faydalarla bağışıklığı destekleyerek yağ yakımını hızlandıran baharatlarla göbek ve bel yağlarına veda etmek çok daha kolay olmaktadır. Bel çevresindeki yağları eritmek doğal besinlerle mümkün olsa da beslenmenizde çeşitli aromalara yer vermenin yalnızca metabolik faydaları değil, aynı zamanda iştahı kontrol altına alan etkileri de bulunduğu unutulmamalıdır.

Karın yağlarını eriten baharatlar listesinin dikkat çeken isimleri şu şekilde listelenebilir:

  • Kimyon
  • Karabiber
  • Kırmızı biber
  • Rezene
  • Zencefil
  • Sumak
  • Tarçın
  • Biberiye
  • Fesleğen

Karın Yağlarını Yakmaya Yardımcı Bitki Çayları

Genel olarak metabolizmayı canlandırma ve böylece gün içinde harcanan enerjiyi arttırma etkisine sahip olduğu bilinen pek çok bitki çayı ve bitkisel kür, yalnızca karın bölgesindeki değil tüm bölgelerde fazla yağları yok etmek için son derece önemlidir. Göbek eritmek için ne yapmak gerekir sorusunun en temel yanıtlarından biri gün içinde alınan sıvı miktarını arttırmak olurken, bu alanda en iyi içecek seçeneklerinden biri elbette yeşil çay olmaktadır. Yoğun antioksidan içeriğiyle adeta bir zayıflama ve gençlik iksiri olarak öne çıkan yeşil çayın ödeme attırarak kilo verdirdiği de yine bilimsel veriler arasındadır.

Siyah çay yerine yeşil çay tüketmenin pek çok faydası bulunmakla birlikte günde 1 veya 2 fincan kadar tüketilmesi önerilen yeşil çayın elinizin altında olmadığı zamanlarda tercih edebileceğiniz farklı yağ yakıcı bitki çayı seçenekleri de bulunmaktadır. Göbek eriten bitki çayları dendiğinde akla ilk gelenler arasında ıhlamur, beyaz çay, hibiskus, dereotu çayı gibi bulması kolay seçenekler gelmekte, yine maydanozu demleyerek çay olarak tüketmenin de bu bölgedeki yağları uzaklaştırmada yardımcı olduğu bilinmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.